BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL AKUT SELÇUK EKİBİ İLE BİR ARAYA GELDİ

21 Şubat 2023
0 Haber Yorum
"EMEKLERİNİZE, VİCDANINIZA, CESARETİNİZE SAĞLIK"

 
AKUT Selçuk Ekibi, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ile bir araya geldi. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve on ili etkileyen depremler sonrası kurtarma çalışmalarına katılan AKUT Selçuk Ekibi ile Başkan Ceritoğlu Sengel ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalar hakkında konuştu.
İzmir Depremi sonrasında Efes Selçuk’ta atılan adımlara değinen Başkan Ceritoğlu Sengel; “İzmir Depremi’nden hemen sonra Afet Deposu kuralım dedik ve kurduk. Bu depremde bunun ne kadar önemli bir karar olduğu kanısına vardık. Afet Deposu’nun ne kadar kıymetli olduğunu anladığımız gibi buradaki eğitimlerin de çok ciddi olduğunu düşünüyoruz. Emeklerinize sağlık, vicdanınıza sağlık, cesaretinize sağlık. Biz uzun soluklu bir çalışmanın imzasını AKUT ile bundan 1,5 yıl önce atmıştık. İlerleyen süreçte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
DAHA GÜÇLÜ OLMAK İSTİYORUZ
AKUT Selçuk Ekip Lideri Dr. Tunç Tuncer yerel yönetimler ile iş birliğinin önemine değinerek; “Bulunduğumuz bölgelerde her zaman belediyelerle beraber çalışıyoruz. Yaptığımız arama kurtarma çalışmalarında hem alet edevat açısından hem araç açısından belediyelerden her zaman destek alıyoruz. Efes Selçuk’ta da Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel ile dirsek teması halindeydik. Daha önce imzaladığımız bir protokolümüz de var. Acil ihtiyacımız olan bir liste var. Bunların temini için Başkanımızla görüştük” dedi.
AKUT Selçuk Ekibi’nin deprem bölgesindeki çalışmaları hakkında bilgi veren Tuncer; “Bir sene önce Selçuk’ta bir ekip kurmamıza rağmen 7 gönüllümüzle sahadaydık. Biz mutlaka gerekli eğitimleri alan, teknik olarak bilgisi olan arkadaşlarımızla bu operasyonları yapıyoruz. Bizde direk deprem haberi gelir gelmez bölgeye hareket eden arkadaşlarımız oldu. Hemen arkasından askeri uçaklarla bölgeye intikal ettik. Orada da diğer AKUT ekipleriyle buluşup birlikte bölgede uyumlu çalışma sergiledik” dedi.
Depremin bir Türkiye gerçeği olduğunun da altını çizen AKUT Selçuk Ekip Lideri Dr. Tunç Tuncer; “Biz her zaman bir afete hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyoruz ve sürekli eğitim yapıyoruz. AKUT Selçuk ekibi olarak da güçlü olmak istiyoruz. Olası bir İzmir Depremi’nde bölgeye en yakın ulaşabilecek ekiplerden biriyiz. Bu bölgede de olabilecek bir afette kendimize yetebilmek istiyoruz” dedi. #akutselçuk #akut #selçukefes #efesselçuk #deprem #yardımlaşma #selçukbelediyesi #filizceritoğlusengel

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.