Flaş Haber :
Hava Durumu

Başarılı Psikiyatrist ve Psikoterapist Uzman Dr. Lara Utku İNCE Kuşadası’nda Danışan Kabulüne Başladı.

02 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Bir dönem Selçuk Devlet Hastanesinde de görev yapan başarılı Dr. Lara Utku İNCE, danışanlarına daha iyi hizmet verebilmek için Selçuk Devlet Hastanesinden ayrılarak Kuşadası'nda danışan kabulüne başladı.

Dr. Lara Utku İNCE yaptığı bilgilendirmede:” Aldığım eğitimleri, klinik tecrübelerimi İnsan’a dair merakımı ve deneyimimi derinleştirip hem danışanlarıma hem kendime daha geniş ve kaliteli zaman ayırabilmek için kamudaki görevimden ayrılıp Ocak 2022 itibariyle kendi muayenehanemde hizmet sunmaya başladım. 2011 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Lisans eğitimi sürecimde 2008-2009 güz yarıyılında 5 aylığına Erasmus Öğrenci Değişim Programı Kapsamında Justus Liebig Universitaet’te (Giessen/Frankfurt/Almanya) eğitimi aldım. Gene bu süre zarfında Ruhrland Klinik’te (Essen/Almanya) Prof. Dr. Ulrich Costabel’le çalışma imkanı buldum. 2011-2013 yılları arasında Bornova Verem Savaş Dispanseri’nde mecburi hizmetimi tamamladım. 2017 yılında İnönü Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında psikiyatri ihtisasını tamamlayarak psikiyatri uzmanı oldum. 2017-2020 yılları arasında Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptım.” Dedi. İNCE aynı zamanda aynı hastanede sadece kanser hastaları ve yakınlarına hizmet sunan, tedavi ekibine eğitim ve psikolojik destek sağlayan Psiko-onkoloji polikliniğini kurdu. 2020 yılında Selçuk Devlet Hastanesi’ne tayin oldu.

İNCE az sayıda uzmanın çalıştığı Psiko-onkoloji (Kanser Hastası ve Yakınlarına Psikolojik destek) alanında da hizmet sunmaktadır.

Psikiyatri alanında çeşitli konularda Uzmanlık alanına sahip olan İnce, eğitim ve meslek hayatı süresince açık ve kapalı psikiyatri servislerinde, duygu durum, psikoz, anksiyete, konsültasyon ve liyezon psikiyatri, adli psikiyatri poliklinik ve yataklı servislerinde görev yaptı.

 Varoluşçu psikoterapi(Temel ve İleri) bilişsel davranışçı terapi, EMDR ve psiko-onkoloji alanında (temel,ileri seviye, online görüşme) eğitimlerini aldı.

Prof. Dr. Doğan Şahin’den dinamik psikoterapi eğitimlerine devam etmektedir.

İNCE ayrıca A&B Düşünce Atölyesi bünyesinde Travmayı Kadınca Yeniden Yazmak Atölyesinde eğitici olarak görev yapmaktadır. Türkiye Psikiyatri Derneği, Psikoonkoloji Derneği, Psikoonkologlar Derneği, IPOS (International Psycho Oncology Society), Aydın Tabip Odası üyesidir.
 
Dr. Lara Utku İNCE Uzmanlık Alanları
 
Şizofreni ,Psikotik bozukluk, Bipolar Bozukluk, Depresyon, Panik Bozukluk, Anksiyete Bozukluğu (Kaygı Bozukluğu) ,Obsesif Kompulsif Bozukluk,Fobiler,Sosyal Fobi,Sınav Kaygısı Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu,Uyku Bozukluğu,Psiko-onkoloji (Kanser Hastası ve Yakınlarına Psikolojik destek) Yas /Kayıp, 

Yeme,Bozuklukları,Somatizayon,Konversiyon,
Hipokondriazis,Travma Sonrası, Stres,Bozukluğu,
Kişilik Bozuklukları,Uyum Bozukluğu,
Kişilik Özelliklerine Bağlı Uyum Sorunları,
Farmakoterapi (İlaç tedavisi) ve / veya Psikoterapi,
Varoluşçu Psikoterapi / Bilişsel Davranışçı Psikoterapi / EMDR     İLETİŞİM
     www.drlarautkuince.com
 

0546 549 52 72

bilgi@drlarautkuince.com

Ege Mah. Turgut Özal Blv. Cadde Residence

A-2 Blok No: 11 Kuşadası / AYDIN
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.