Flaş Haber :
Hava Durumu

Başkan Sengel: "Ranta karşı Birlikte Başaracağız."

18 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
İzmir'de tartışmalara neden olan ve Çeşme ilçesinin sınırlarının yüzde 75'ini kapsayan Çeşme Projesi için Cumhuriyet Meydanında on binlerce kişi bir araya gelerek projeye itiraz etti. Düzenlenen mitinge Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel destek verdi.

Türkiye'de planlama süreci devam eden en büyük projelerden biri olan ve yaklaşık 160 milyon metrekarelik büyüklüğü ile Çeşme sınırlarının yüzde 75'ini kapsayan Ege Turizm Merkezi – Çeşme Projesi (Çeşme Projesi) için sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve vatandaşlardan sık sık eylem yaparak projenin durdurulması çağrısında bulunmuştu. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından projelendirilen ve geçtiğimiz aylarda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bizzat İzmir'e gelerek çalışmalarda gelinen son aşamaları anlatılan proje hakkında İzmir Büyükşehir Belediyesi dava açarken, bilirkişi raporu projede kamu yararı olmadığına karar vermişti.

Bilirkişi raporu sonrası gerek meslek odaları gerekse İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 'yürütmeyi durdurma kararı alınmalı' tepkisini ortaya konulurken, Çeşme Projesi'ne karşı olanlar bugün Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bir araya gelen STK'lar ve vatandaşlar hep bir ağızdan projeye karşı olduklarını vurguladı.
Düzenlenen mitingde ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra katılımcılar İzmir Barosu, İzmir Tabip Odası, EGEÇEP, DİSK, Türk-İş ve KESK de destek verirken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Sevda Erdan Kılıç, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran,Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin ve binlerce vatandaş katıldı.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.