Flaş Haber :
Hava Durumu

EFES SELÇUKLU UMUT TOSCA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ ÖDÜLÜ İLE İLÇEYE DÖNDÜ

01 Haziran 2022
0 Haber Yorum
EFES SELÇUKLU UMUT TOSCA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ ÖDÜLÜ İLE İLÇEYE DÖNDÜ

 
Selçuk Cumhuriyet İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Umut Tosca, Dünya üçüncüsü ödülü ile ilçeye döndü. 28/29 Mayıs 2022 tarihlerinde Sirbistan'nın Cacak kentinde IFBB tarafından düzenlenen Dünya Çocuk Fitness Şampiyonasında milli takım sporcusu olarak yarışan Zuhal Fitness Cimnastik Gençlik ve Spor kulübü sporcusu Selçuk Cumhuriyet İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Umut Tosca, Dünya 3.sü ödülü ile ilçenin gururu oldu. 46 sporcu ile yarışmaya katılan Türk milli takımı 7 ülke 191 sporcu arasında takım olarak da Dünya Üçüncüsü oldu.

Bu yıl Türkiye Vücut geliştirme Fitness federasyonu yıllık faaliyet programında yer alan ve İzmir -Selçuk'ta 28/30 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen Çocuk Fitness Türkiye Şampiyonasına katılan Umut Tosca, burada 10 yaş erkekler kategorisinde Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma girme hakkı elde etmişti. 28/29 Mayıs 2022 tarihlerinde Sirbistan'nın Cacak kentinde IFBB tarafından düzenlenen Dünya Çocuk Fitness Şampiyonasında milli takım sporcusu olarak yarışarak Dünya 3.sü olan Umut Tosca, ilçenin gururu olarak ilçeye döndü.


 
Yarışmada Kafile Başkanı ve Uluslararası Hakem olarak görev alan, aynı zamanda Umut Tosca’nın antrenörü de olan Selçuk Borsa İstanbul Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Bahadır Uygur, yarışmaya katılan ve üçüncülük madalyası alarak kendilerine bu gururu yaşatan Umut Tosca’yı tebrik etti.
7 yaş ile 15 yaş arasında oluşan kategorilerde kızlarda 9; erkeklerde 5 siklette yapılan yarışmada Takım olarak Birinci Macaristan, İkinci Slovakya ve Üçüncü Türkiye oldu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.