Flaş Haber :
Hava Durumu

Efes Selçuk'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

10 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Efes Selçuk'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

         CHP Selçuk Kadın Kollarının Kadınların Bulunduğu suç duyurusuna Disk Emekli Sen Selçuk şubesi de destek verdi.

Yapılan Suç Duyurusu Metninde:"

       1.Ben, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğindeki Türk Milleti’nin  Milli Mücadelesi  sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu ve şerefli  bir vatandaşıyım.

         Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; 01.06.2022 tarihindeki  partisinin  grup toplantısı konuşmasında aynen:
Düşünün Dolmabahçe Valide Sultan Camii’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler bira şişeleriyle, bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük.” İfadeleri ile  Gezi Parkı Eylemine katılanlara   gerçekdışı olaylar isnad ederek; çok ağır hakaretlerde bulunmuştur.


        2. Öncelikle belirtmek isterim ki; Anayasa’nın 104. maddesinde: “Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder; Anayasanın uygulanmasını, Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir.”, düzenlemesi mevcuttur.

 
         Ancak gelinen aşamada, Cumhurbaşkanı;  vatandaşlarını, gerçekdışı olaylarla itham ederek terörist, eşkıya, sürtük ve çürük şeklindeki ithamları ile ayrıştırmaktadır. Bu şekilde vatandaşlarını, aşağılamakta, onur ve haysiyetine saldırarak kişilik haklarını haleldar etmektedir.


        Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, henüz başbakan olduğu dönemde, Gezi Eylemlerinin devam ettiği süreçte 11 Haziran 2013 tarihli konuşmasında yine aynı şekilde camide içki içildiğini öne sürmüş, hatta ” Cuma günü görüntülerini açıklayacağız.” demiştir. Ancak  dokuz yıl geçmesine rağmen bu iddialarına ilişkin hiçbir görüntü ya da başkaca bir delili kamuoyuna sunamamıştır. İddialarını, ispat edememiştir. Tüm iddialarının gerçekdışı olduğu  açıkça ortadadır.

 
            Zira İddialara konu olan caminin müezzininin de "Ben camide içki içen görmedim, din adamıyım yalan söyleyemem.", şeklindeki ifadesi de iddiaların gerçekdışı olduğunu kanıtlamaktadır.


            3. Sadece anayasal haklarını kullanarak; insan onuruna yaraşır  nitelikte  kentsel yaşam alanı, demokrasi, özgürlük ve adalet taleplerinde bulunan ağaca, doğaya sahip çıkan, meşru ve barışçıl  Gezi Parkı Eylemine katılan  vatandaşların; onuruna, şerefine ve saygınlığına, şüpheli tarafından saldırılmıştır.

 
             Aynı zamanda şüpheli, nefret söylemi içinde maddi mahsusa ve gerçekdışı senaryolar uydurarak, aşağılayarak halkın bir kesimini diğer halk kesimine kin ve düşmanlığa tahrik ederek aşağılamaktadır.

 
             Yukarıda izah ettiğimiz nedenlerle; şüphelinin,  Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama (T.C.K 216)  suçunu ve  Hakaret (T.C.K 125) suçlarını işlediği açıkça ortadadır. Bu nedenle şüphelinin, cezalandırılması istemiyle iş bu suç duyurusunu  yapma zorunluluğu doğmuştur. " denildi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.