Flaş Haber :
Hava Durumu

İzmir'den Türkiye'ye umut gecesi...

23 Şubat 2023
0 Haber Yorum
Bir Kira, Bir Yuva'da ne kadar yardım toplandı?

 
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, DEPREMZEDELERLE DAYANIŞMAK İÇİN BİR YUVA BİR KİRA KAMPANYASINI CANLI YAYINA TAŞIDI. HALK TV EKRANLARINDAN CANLI YAYINLANAN KAMPANYAYA, İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’İN YANI SIRA PEK ÇOK SANATÇI, GAZETECİ, SİYASETÇİ VE DÜNYANIN FARKLI YERLERİNDEN BELEDİYE BAŞKANLARI KATILDI. BAŞKAN SOYER YAPTIĞI DUYURUDA 33 BİN 98 AİLE İÇİN 330 MİLYON TL'NİN TOPLANDIĞINI DUYURDU.
İzmir den Türkiye ye umut gecesi... Bir Kira, Bir Yuva da ne kadar yardım toplandı?
Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ilde büyük yıkımlara sebep olan depremlerin ardından bütün ülke bölgeye seferber oldu. Bölgedeki vatandaşların yaşadıkları zorluklar sebebiyle pek çok kurum ve kuruluştan dayanışma çağrıları yapıldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi de depremzedelere destek olmak için Bir Kira Bir Yuva dayanışmasını ekranlara taşıdı. Halk TV’den yapılan canlı yayınla birlikte, depremzedeler için kira yardımı yapmak ve evini depremzedelere açmak isteyenler için çağrıda bulunuldu.
Saat 20:00’de başlayan canlı yayına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in yanı sıra pek çok sanatçı, gazeteci, siyasetçi ve dünyanın farklı yerlerinden belediye başkanları katıldı.
Dayanışmayı dahil olup canlı yayına katılmak için 444 40 35 numaralı telefon paylaşıldı. Ayrıca yardım yapmak için birkirabiryuva.org sitesi de kullanılabilir.
İLK BAĞIŞ KILIÇDAROĞLU'NDAN
Yayına ilk bağlanan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir maaşını kampanyaya bağışladığını açıkladı. Yayına gece boyunca politikacılar, belediye başkanları, sanatçılar, vatandaşlar bağlanarak bağışta bulundu.
TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU
Kampanya başladıktan kısa süre sonra hatların kilitlediği belirtilirken #BirKiraBirYuva hastag'i Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti.
330 MİLYON TL TOPLANDI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapılan açıklamada "Hedefimizi aştık… 33.098 ailemize kira desteği için 330 milyon TL topladık. Dayanışmamızı sürdürecek, büyütecek, yuva sıcaklığına hasret kalan depremzedelerimize hep birlikte destek olacağız" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.