​Mustafa TOPTAŞ Türkiye Komünist Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Oldu.

23 Mart 2023
0 Haber Yorum
Selçuk’un Ustası TKP’den AdayUzun yıllar Selçuk'ta yaşayan ve Halı ustası olarak turizm sektöründe emek harcayan 1967 Sivas Gürün doğumlu Mustafa Toptaş, Emekçilerin sesi olmak için aday olduğunu açıkladı.İzmir ve Selçuk halkını TKP çatısı altında örgütlenmeye ve oy vermeye davet eden Mustafa Toptaş; "Her sene on binlerce turistin ziyaret ettiği Selçuk’ta yaşıyorum. Turizm bacasız bir fabrika olarak bilinir. Her sene sezon açılınca fabrikalar çalışmaya başlıyor. Bu fabrikaların da patronları ve işçileri var. Sezon boyunca bütün işleri işçiler yapıyor, sonunda ise parayı otel ve işletme sahipleri kazanıyor. 


Ben işte bu tabloya baktığımda hepimizin aynı gemide olmadığını görüyorum. İşçilere, halka açlık-yoksulluk, salgın-hastalık, felaket-ölüm düşerken bir avuç patron sefa sürüyorsa aynı gemideyiz lafı koca bir yalandır. 

Ben de bir turizm emekçisi olarak bu yalana inanmıyorum.

Onun için de Türkiye Komünist Partisi’nden milletvekili adayı oldum" dedi.

"Bizim iktidarımızda insanın insanı sömürmesi yasak olacak" diyen Toptaş, şunları kaydetti: "Kimse insanların inançlarını istismar ederek siyaset yapamayacak. İş cinayetlerine, yağmurla, depremle ölümlere kader planı diyemeyecek. Ülkemizi yerli yabancı sermaye işgalinde kurtaracağız.

Emekçilerin sesi olmak için aday oldum. Bu sesin çoğalması için İzmir ve Selçuk halkını TKP’ye örgütlenmeye ve oy vermeye çağırıyorum.” dedi.

                                                                            

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.