Flaş Haber :
Hava Durumu

TOPLANTIYA BELEDİYE BAŞKANI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL DE KATILDI

02 Ekim 2019
0 Haber Yorum
Selçuk Ticaret Odası Komiteleri toplandı.

Ticaret Odasına bağlı altı meslek grubunda çalışmalar yürüten komite üyeleri ortak komite toplantısında bir araya geldi. Eylül oturumunda Odanın akreditasyon sistemi gözden geçirilerek iki yıl önce yapılan SWOT çalışması revize edildi.
İlçemiz, Selçuk Ticaret Odası, yönetim organları ve personele ilişkin güçlü yönler, zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler olmak üzere dört ana başlıkta değerlendirmeler ve revizyonlar yapıldı.


Çalışma hakkında açıklama yapan Oda Başkanı Koray Yolcu SWOT çalışmasının önemine dikkat çekerek bu çalışmaların odanın stratejik planlaması ile uyum açısından çok önemli olduğunu söyledi. Yolcu “ Bildiğiniz gibi 2016 yılı sonunda yapılan denetim neticesinde Akredite kurum olmaya hak kazandık. O günden bugüne akreditasyon sistemimizin yol göstericiliğinde başarılı çalışmalar ortaya koyduk. Bu yılın sonunda tekrar bir denetim geçireceğiz. Nerede olduğumuzu, hangi aşamaya geldiğimizi görmek için zaman zaman değerlendirmeler yapıyoruz. Çalışmaya fikirleriyle katılan tüm komitelerimize teşekkür ederim” dedi.
Toplantıya ilerleyen saatlerde Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel katıldı. Başkan Sengel, toplantıya davet edilmesi sebebiyle teşekkür ederek başladığı konuşmasında Ticaret Odasıyla bir araya gelmekten çok memnun olduğunu dile getirdi.


Sengel, kentin gündemiyle ilgili konularda bilgi vererek komite üyelerinden görüş aldı. “Ortak amacımız kente hizmet etmek, işi hakkıyla yapmak” diyen Belediye Başkanı Sengel, kısa sürede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ören yerleri gelirlerinin kaynağında kullanılmasına ilişkin yanlış uygulamanın ilk olarak Selçuk Ticaret Odası tarafından gündeme taşındığına dikkat çeken Başkan Sengel, konunun şu anda TBMM’inin gündemine girdiğini söyledi. TBMM’de gündeme geldiğinde konunun Efes ve Selçuk örneği üzerinden anlatıldığını ifade eden Başkan Sengel; "Efes bir dünya markası. Ören yerlerinden alınan paylar nüfus oranında dağıtıldığı için kentimiz bundan en az payı alıyor. Bu haksızlığın giderilmesi için formüller geliştiriliyor. Umuyor ve diliyorum ki yıllardır süren bu yanlıştan dönülecek" dedi.


Küçük Menderes kirliliğinden altyapıya, inanç turizminden, kentin trafik ve otopark sorununa, Şirince’den Efes’e, Gökçealan’dan Zeytinköy’e, tarımdan turizme pek çok konu başlığının konuşulduğu toplantı, gece geç saatlere kadar devam etti. Komite üyelerinin kente dair görüşlerini aktardığı toplantı sonunda Başkan Sengel’e teşekkür eden STO Başkanı Koray Yolcu; "Yoğun gündemle yaptığımız ve son derece verimli geçen toplantıda Belediye Başkanımızı ağırlamaktan çok memnun olduk" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.