Flaş Haber :
Hava Durumu

Ticaret Odası Belediye Başkanını Ağırladı.

28 Şubat 2019
0 Haber Yorum
TİCARET ODASI VEDALAŞMAK ÜZERE DAVET ETTİĞİ BELEDİYE BAŞKANINI MECLİS TOPLANTISINDA AĞIRLADI

31 Martta yapılacak yerel yönetim seçimlerinden sonra görevi yeni seçilecek başkana devredecek olan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ilk veda ziyaretini Selçuk Ticaret Odası’na yaptı. Ticaret Odası’nın Şubat ayı meclis toplantısına davet ettiği Belediye Başkanı Bakıcı’yı Selçuk Ticaret Odası Başkanı Koray Yolcu, Meclis Başkanı Yusuf Dereli, meclis ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. 
Başkan Bakıcı görevi 31 Mart sonrası yapılacak seçimlerden sonra makamı yeni sahibine devredeceğini belirterek, vedalaşmak üzere kendisine ilk davetin Ticaret Odası’ndan geldiğini söyledi. Vizyonuyla, siyaset üstü duruşuyla, katılımcı demokrasi anlayışıyla kentimizin en önemli meslek kuruluşlarından biri olan Ticaret Odası’ndan gelen davet karşısında memnuniyetini dile getiren Selçuk Belediye Başkanı, Ticaret Odası’nın her zaman yapıcı bir yaklaşım ve duruş sergilediğini, işbirliğine önem veren bu yaklaşımın Selçuk’taki her kuruma örnek olmasını dilediğini belirterek Ticaret Odası yönetimine teşekkür etti. 

BAŞKAN BAKICI GÖREV YAPTIĞI DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİ
Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı görev sürecinin zor bir döneme rastladığını belirterek “ülke içinde ve Selçuk’ta bunun etkilerini hissettik “dedi. Başkan Bakıcı “ Yaptıklarımız ve yapamadıklarımız var. Ama asıl olan niyettir, önemli olan Selçuk Halkıdır. Kimseyi kırmadık, kentimizi sahiplendik. Hak ve hukuku sonuna kadar koruma gayreti içinde olduk. Bu süreçte güzel şeyler yaptık. Belki birçoklarının farkına varmadığı işleri başardık. Altyapı çalışmalarının yarattığı karmaşa yaptığımız işlerin bazılarını gölgede bıraksa da güzel izler bıraktığımıza inanıyorum” dedi. Selçuk’un çok özel bir kent olduğu vurgusunu yapan Başkan Zeynel Bakıcı “bu kentin dokusu, farklı yaşayış ve kültürlere sahip insanları, tarihten gelen değerleriyle bambaşka… Bu değerleri korumak, gelecek nesillere aktarmak, çocuklarımıza hak ettikleri haliyle bırakmak bu makamların en temel görevi. Bu görevi yerine getirdiğime tüm içtenliğimle inanıyorum” dedi. 

Başkan Yardımcılarının da katıldığı toplantıda duygusal anlar yaşanırken Ticaret Odası meclis üyeleri geçmiş dönemdeki belediye çalışmaları ve Başkanın çalışmaları hakkında düşüncelerini tek tek dile getirdi. Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’nın partili bir başkan çizgisinden uzak duruşunun kente olumlu ve pozitif bir atmosfer kazandırdığını belirten meclis üyeleri hizmetleri ve kente kazandırdıkları bu yaklaşım nedeniyle Başkan’a teşekkür ettiler. 

STO BAŞKANI YOLCU: “BAŞKAN BAKICI OLUMLU VE YAPICI KİŞİLİĞİ İLE KENTİMİZE İYİ NİYET ATMOSFERİ KAZANDIRDI”

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Koray Yolcu, Ticaret Odası olarak Belediye ile bu beş yılda ilk defa birçok proje yaptıklarını, bunda Başkan Zeynel Bakıcı’nın olumlu ve yapıcı kişiliğinin çok önemli bir payı olduğunu söyledi. Ticaret Odası’nın siyaset üstü bir kurum olduğunu, her görüşten üyeyi ve meclis üyesini barındıran bu yapının kurumunu zenginleştirdiğini ifade eden Başkan Yolcu, kentlerin de böyle olduğunu, farklı görüşlerin, farklı düşüncelerin, farklı renklerin kentin en büyük hazinesi olduğunu belirtti. Kente iyi niyet atmosferinin kazandırılmasındaki payı ve yaptığı hizmetler için Başkan Bakıcıya teşekkür eden STO Başkanı Koray Yolcu bu dönemin anısına Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı’ya özel bir anı objesi hediye etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.