Flaş Haber :
Hava Durumu

ANKARA'DA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

02 Ağustos 2022
0 Haber Yorum
ANKARA'DA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

 
Ankara'nın Çankaya ve Mamak ilçelerinde bulunan Cemevi ile Alevi dernek ve vakıflarına önceki gün yapılan saldırıya ilişkin Türkiye'nin birçok il ve ilçelerinde tepkiler artarken bir tepki de Efes Selçuk Cemevi'nden geldi.
Ankara'da Cemevleri'ne yapılan saldırıyı kınamak için İstasyon Meydanında toplanan Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi üyeleri, Yas-ı matem ayında yapılan ve Muharrem ayı orucunun ilk gününde gerçekleştirdikleri bu saldırının hoşgörüsüzlüğün ,ırkçı bir zihniyetin sonucu olduğuna dikkat çektiler. Alevi canların bu tür çirkin provokasyonlara gelmeyeceklerinin altını çizen Dernek Yönetimi, "Hiç kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz, kimsenin de bozmasına izin vermeyeceğiz. Bu saldırı sadece Alevi vatandaşlarımıza yapılmadı, bu saldırı "Ben insanım" diyen bütün insanlara yapılmıştır. Siz yok saydıkca biz var olacağız .Bozuk düzende sağlam çark olmaz. Cemevleri İbadethanemizdir" dediler.
İstasyon Meydanında düzenlenen kınamaye Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, CHP İlçe Başkanı Mehmet Karanfil ile Parti yönetimi, bazı Oda, Sendika ve Dernek temsilcileri de destek verdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.