Flaş Haber :
Hava Durumu

​BELEDİYE EMEKÇİLERİNDEN BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK: YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ!

23 Aralık 2022
0 Haber Yorum
​BELEDİYE EMEKÇİLERİNDEN BAŞKAN CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK: YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ!


Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e bir destek de belediye emekçilerinden geldi.

Belediye binası önünde, belediye emekçileri tarafından gerçekleştirilen basın açıklamasında; “Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel yalnız değildir, yüzlerce belediye emekçisi ve hiçbir ayrım gözetilmeksizin tüm Efes Selçuk halkı belediye başkanımızın yanındadır” denildi.

2021 yılında dönemin Ak Parti ilçe başkanı tarafından Efes Selçuk'un çeşitli noktalarına yerleştirilen "Love Erdoğan" yazılı reklam görsellerini kanun gereği kaldırıldığı için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla  Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel hakkında verilen soruşturma izninin Danıştay tarafından uygun görülmesi üzerine Başkan Ceritoğlu Sengel’e verilen destek büyüyor.

Belediye emekçilerinin yoğun katılım gösterdiği açıklamada, “Parkları inşa eden, yolları yapan, sokakları temizleyen ve tüm Efes Selçuk kentinin kamusal hizmetlerini sürdüren belediye emekçileri olarak ilan ederiz ki; eğer başka hesaplarla belediye başkanımıza yönelecek bir tehdit niyetinde olanlar varsa karşılarında bizleri bulacaklardır. Ya hep beraber ya hiçbirimiz!” denildi.

Efes Selçuk Belediyesi önünde belediye emekçileri tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:
“Belediye Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel, izinsiz bir reklam afişini yasa gereği kaldırdığı için suçlanmaktadır. Başkanımız, 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası tehdidi ile karşı karşıya bırakılmıştır.

Göreve geldiğinden bugüne kadar, Efes Selçuk halkının ihtiyaçlarını karşılamak için çalışırken, her zaman kanunları rehber edinen belediye başkanımızın böyle bir suçlamayla karşı karşıya bırakılması hiç inandırıcı ve ikna edici değildir.

Biz, Başkanımızın toplumsal adalet ve kamu hukukunu aynı anda sağlayabilen bir başkan ve bir hukukçu olduğuna sayısız kez şahit olan Efes Selçuk Belediyesi emekçileri olarak, bu suçlamaların hukukla ilgili olmadığını düşünmekteyiz.

Belki de Belediye Başkanımız Sayın Filiz Ceritoğlu Sengel, kentimize yaptığı hizmetler için cezalandırılmak istenmektedir. Biz bunu düşünmek dahi istemiyoruz ve ilgili merciler tarafından dönülmesi gereken bir yanlış olarak değerlendirmeyi tercih ediyoruz.
  
Bu cezalandırma girişimi ve alınan kararlar asla kabul edilebilir değildir.

Parkları inşa eden, yolları yapan, sokakları temizleyen ve tüm Efes Selçuk kentinin kamusal hizmetlerini sürdüren belediye emekçileri olarak ilan ederiz ki; eğer başka hesaplarla belediye başkanımıza yönelecek bir tehdit niyetinde olanlar varsa karşılarında bizleri bulacaklardır.

Başkanımız Filiz Ceritoğlu Sengel yalnız değildir, yüzlerce belediye emekçisi ve hiçbir ayrım gözetilmeksizin tüm Efes Selçuk halkı belediye başkanımızın yanındadır.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.