Flaş Haber :
Hava Durumu

Başkan Sengel Malatya’dan bildirdi... Depremzedeler bölgeyi terk etmek istiyor

10 Şubat 2023
0 Haber Yorum
Başkan Sengel Malatya’dan bildirdi... Depremzedeler bölgeyi terk etmek istiyor

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Malatya’daki durumu anlattı. Malatya’yı ikinci depremin yıktığını belirten Sengel, “Barınma burada çok büyük problem. Eksiklikler nedeniyle geç kalınmış hali var” dedi.

 Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, depremden sonra Malatya'ya gitti. Merkezde ve ilçelerde çalışmaları izleyen ve destek olan Sengel, Efes Selçuk’tan çıkan tırın akşam saatlerinde varacağını ifade etti.

MUTFAK VE YEMEK

Sengel, şunları anlattı:

“Malatyadayız tırımızı bekliyoruz. Onlar da yollardalar. 3-4 saat sonra gelecek. Mutfak kurulması ve sıcak yemek verilmesi noktasında talep var. Aynı zamanda halkımızın topladığı malzemeler vardı. Yardım malzemeleri geldiği zaman bunların dağıtımını gerçekleştireceğiz. Zaman hızla geçmiş durumda. Bazı konularda eksiklikler var. Eksiklikler nedeniyle de geç kalınmış hali var. Ekipler canla başla çalışma sergiliyorlar. Yıkılan çok sayıda bina var. Bazı enkazlardan ses gelmediği için çalışma yapılamıyor. İnsanlar cenazelerinin çıkarılmasını bekliyor. Barınma büyük problem. İnsanlar bir an kafalarını sokacakları bir çatı istiyor. Hava çok soğuk. Isınmaya ilgili problem devam ediyor. Girilemeyecek pozisyonda ev sayısı da çok fazla. Malatya’yı ikinci deprem vurmuş. İlk depremde korkup da dışarı çıkanların sonraki depremde evleri yıkılmış. Depremzedeler burayı terk etmek istiyor. Gideceğiz ama nasıl gideceğiz diyenler var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir kira bir yuva kampanyası çok değerli. Yine aynı şekilde otellerin kapılarını açması…330 kilometrelik alanda bir depremden bahsediyoruz. Hala bazı enkazlardan çöp bile kaldırılmamış. 2 gün önce bu enkazdan ses geliyordu şimdi gelmiyor diyorlar. Büyük bir organizasyon ve koordinasyon eksikliği olduğu ortada”
Gündemebakış

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.