Flaş Haber :
Hava Durumu

CHP EFES SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ KADIN KOLLARI İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN 11.YIL DÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

12 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
CHP EFES SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ KADIN KOLLARI İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN 11.YIL DÖNÜMÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.İlçe Binasında Basın Açıklamasında kadınlar :" Bugün kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın önlenmesi amacıyla imzalanan İstanbul Sözleşmesi’nin yıl dönümü.

Ülkemizin ilk imzacılarından olduğu İstanbul Sözleşmesi, eril şiddete ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı kadınları ve tüm kimlikleri korumayı ve güçlendirmeyi amaçlayan bir uluslararası eşitlik mutabakatıdır.

Evrensel insan hakları ihlallerinin başında gelen toplumsal cinsiyet eşitsizliğini gidermeyi ve toplumsal eşitliği sağlamayı amaçlayan İstanbul Sözleşmesi, sadece bir yasal düzenleme değil, Türkiye’de ve tüm dünyada kadınların öncülüğünde sürdürülen eşitlik ve özgürlük mücadelesinin başarısıdır.

Tek bir kişinin imzasıyla var olmadığı gibi, yine tek bir kişinin imzasıyla ortadan kalkmayacaktır.

Evde, okulda, iş yerinde ve sokaklarda güçlenerek sürdürülen eşitlik ve özgürlük mücadelesi; tüm toplum eşit ve özgür olana kadar devam edecektir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İktidarımızda, İstanbul Sözleşmesi’ni ilk bir hafta içerisinde yeniden yürürlüğe koyacağız” diyerek ilan ettiği üzere, gelmekte olan halk iktidarımızda kadınların ve eşitsizliklere maruz kalan tüm toplumsal kesimlerin mücadelesi tüm ülkede başarıya ulaşacaktır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına, tek kişinin imzası değil milyonlarca kadının eşitlik ve özgürlük mücadelesi damga vuracaktır.

İstanbul Sözleşmesi’ni savunuyoruz!
"Denildi.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.