Flaş Haber :
Hava Durumu

EFES SELÇUK RAMAZAN’DA DA DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRDİ

28 Nisan 2022
0 Haber Yorum
EFES SELÇUK RAMAZAN’DA DA DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİRDİ


Efes Selçuk’ta Ramazan dayanışma ile geçti. Ramazan ayı sebebiyle dayanışma faaliyetlerine ağırlık veren Efes Selçuk Belediyesi, sosyal yardımdan, camilerin temizliğine kadar birçok önemli çalışma gerçekleştirdi.Kadir Gecesi’nde Pazar Yeri’nde düzenlenen iftar ile 3 binden fazla Efes Selçuklu iftar sofrasında bir araya geldi.
Ramazan öncesinde kent genelinde yer alan camilerin temizliği tamamlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara anlaşmalı esnaftan gıda alışverişi olanağı veren İftar Kart uygulaması ile 106 aileye 53 bin TL tutarında destek verildi.  İftar Kart uygulaması ile hem ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatılırken, esnafa verilen destekle de kent ekonomisine katkı sunuldu. 185 aileye toplam 37 bin TL tutarında alışveriş fişi verildi, 63 aileye 24 bin 235 TL tutarında nakdi yardım yapıldı. Ayrıca Ramazan ayı süresince camilerde vatandaşlara tespih ve tatlı dağıtıldı.

Bayram öncesinde mezarlıkların temizliğini tamamlayan, kent genelinde temizlik çalışmalarına hız veren Efes Selçuk Belediyesi Arife Günü mezarlıklara ücretsiz servis hizmeti de sağlayacak.


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.