Flaş Haber :
Hava Durumu

.İZSU'nun yeni tarifesi belli oldu! Fiyatlar ÜFE'ye bağlanmıştı..

01 Haziran 2022
0 Haber Yorum
Otomatik zam’ sistemine geçilerek her ay ÜFE’ye bağlanan İZSU’da Haziran ayı itibari ile uygulanacak yeni zamlı tarife açıklandı. Hayata geçirilen son zamlarla birlikte yılbaşından bu yana suya 5'inci kez zam yapılmış oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) Şubat ayı olağanüstü meclis oturumunda güncel faturalandırma sistemine geçilmiş ve her ay TÜİK tarafından açıklanan Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) oranında su tarifelerine zam yapma kararı alınmıştı.

İZSU yönetimi Mayıs ayında açıklanan 7,67 oranındaki ÜFE'yi Haziran ayı faturalarına yansıttı ve güncel tarifeleri açıklandı. Yeni tarifeye göre konutlarda 0-10 metreküp arası su kullanımı atık su bedeli dahil metreküp başına 12 lira 39 kuruş olurken, 10-20 metreküp arası kullanımlarda 14 lira 74 kuruş ve 21 metreküp ve üstü kullanımlarda ise 27 lira 60 kuruş oldu.

Konut dışı yapılarda ise 0-10 metreküp su kullanımı atık su bedeli dâhil metreküp başına 24 lira 31 kuruş, 10-20 metreküp arası kullanımlarda ise 31 lira 61 kuruş oldu. Organize sanayi bölgelerinde ise suyun metreküp fiyatı 21 lira 46 kuruş oldu.

Son zamlarla birlikte 2022 yılında su fiyatlarına 5’inci kez artış yapılmış oldu. 2021 Aralık ayında 6 lira 41 kuruş olan metreküp (0-13) fiyatına yüzde yüz zam geldi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.