​İzmir müzik nağmeleriyle şenlendi: Üniversite öğrencilerinin sokak konserleri büyük ilgi gördü

17 Mayıs 2022
0 Haber Yorum
​İzmir müzik nağmeleriyle şenlendi: Üniversite öğrencilerinin sokak konserleri büyük ilgi gördü


 
İzmir’de Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen İzmir Çok Sesli Korolar Festivali’nde müzik şöleni yaşandı.11 Mayıs’ta başlayan Festival; Trakya, Ankara, İstanbul, Kahramanmaraş gibi kentlerin yer aldığı, okullar, dernekler ve belediyeler tarafından kurulan 75 farklı koroyu ve 2 bin 600 koristi İzmir’de buluşturdu.

Türkiye’de çok sesli koro müziğini yaymak amacıyla düzenlenen Festival kapsamında, sanatçılar klasik eserlerin yanı sıra birbirinden güzel Türk Halk Müziği parçalarını da seslendirdi. Koristler ücretsiz salon konserlerinin yanı sıra Alsancak Vapur İskelesi önü, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Tarihi Asansör gibi alanlarda sokak konserleriyle müzikseverlerle buluştu. 
 
 
Trakya Üniversitesi Balkan Gençlik Korosu büyük alkış aldı
 
Bu guruplardan Trakya Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Balkan Gençlik Korosunu oluşturan öğrencilerin Alsancak Vapur iskelesinde verdiği konser izleyicilerden büyük alkış aldı.
 
Konser bitiminde koroyu uzun süre alkışlayan İzmirli müzikseverlerin bir daha istekleri karşısında 15 dakika sürmesi planlanan konser 30 dakikayı aştı. Çok sesli koronun şefliğini de yapan Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Zübeyde Omurtay, pırıl pırıl genç solistlere sıcak ilgi gösteren müzikseverlere teşekkür ederek, öğrencilere bu imkanı tanıyan İzmir Büyük Şehir Belediyesine de minnettar olduklarını ifade etti.
 
Omurtay, bu festivallere katılmasını sağlayan Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan tabakoğlu’na da  ayrıca teşekkür ettiğini, öğrencilerin halkla buluşmalarını sağlamanın çocukların özgüvenini artırdığını da sözlerine ekledi.


 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.