Flaş Haber :
Hava Durumu

Meteoroloji İzmir'i uyardı... Turuncu alarm!

12 Aralık 2022
0 Haber Yorum
Meteoroloji İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla illeri için ‘turuncu’ kod uyarısı verirken sel ve su baskınlara tedbirli olunması çağrısında bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 13 Aralık Salı gününe dair tahminlerini yayımladı. Açıklanan tabloya göre yarın kıyı Ege Bölgesi’ndeki illerin genelinde yağışlar bekleniyor.

Yağışların Kıyı Ege bölgesinde daha kuvvetli olacakken Meteoroloji İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla illeri için ‘turuncu kod’ uyarısında bulundu. Bu akşam gece saatlerinde etkisini göstermesi beklenen kuvvetli yağışların yarın gece saatlerinde etkisini yitirmesi bekleniyor. Meteoroloji sel, su baskını, ulaşımda aksamalara ve yıldırımlara karşı tedbirli olunması çağrısında bulundu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıklaması şu şekilde:

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden sonra İzmir, Aydın, Manisa’da, yarın (13.12.2022 Salı günü Balıkesir, Bursa ile zamanla Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Denizli'nin güney ve batısı, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında kuvvetli (21-50 kg/m2), İzmir, Aydın’ın kıyı kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak, kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım, Güney Ege kıyı kesimlerinde küçük çaplı dolu ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.