Flaş Haber :
Hava Durumu

SEMA YEŞİLÇİMEN: “ŞU AN HERKES KAÇAK YAPIYA YÖNELDİ”

06 Temmuz 2022
0 Haber Yorum
YEŞİLÇİMEN: “İMAR AFFI NEDENİYLE SELÇUK'A HERKES HÜCUM ETMİŞ DURUMDA”

 
Temmuz ayı Meclis Toplantısında konuşan ve konuşmasında son günlerde gündeme getirilen imar konularına dikkat çeken AK Parti Meclis Üyesi Sema Yeşilçimen, İlçemle ilgili doğru neyse ben onu yaptım. Bu meclis salonunda şunu da söyledim; “Selçuk halkı için, Selçuk Belediyesi için, burada yaşayanlar için alacağınız her doğru kararda yanınızdayım” Yine aynı şeyi söylüyorum. İlçemle ilgili alınan, doğru yapılacak ne varsa dün ne dediysem hala o noktadayım” diye konuştu.
İLÇEMLE İLGİLİ DOĞRU NEYSE BEN ONU YAPTIM
Kaçak yapılaşma iddiaları hakkında konuşan Yeşilçimen, “Ben meclis üyesi seçildiğim günden beridir herhalde her iki meclisten birinde bu marjinal tarım arazisi alanlarıyla ilgili hep konuştum. Kim olursa olsun… Ben 45 senedir Selçuk’un sokaklarındayım. Kadın gibi kadınım. Ben ki sözümden asla dönmem, babamın oğlu da olsa anamın kızı da çıksa karşıma fark etmez. Bu meclis salonunda bugün gündeme gelen ve Selçuk’un gündeminde olan bu konularla ilgili bizzat denetim komisyonu arkadaşlarıma söylemiştim, bu salonda da söyledim, “Şu an Selçuk’ta parası olan herkes, her şeyi yapıyor. Ne yapıyor? Herkes imar barışı bekliyor ve yapıyor. Şu an herkes kaçak yapıya yöneldi. Bunun o partisi, bu partisi, şu partisi yok. Son gündemle ilgili konuda ben; ‘buraya evrakı getiren isterse benim parti başkanım olsun, isterse vekilim, isterse kurucu üyem olsun, kim olursa olsun benim oyum hayır’ dedim. Beni baskı altına alarak, birtakım yazılar yazarak aldığım kararlardan hiç kimse döndüremez. İlçemle ilgili doğru neyse ben onu yaptım. Bu meclis salonunda şunu da söyledim; “Selçuk halkı için, Selçuk Belediyesi için, burada yaşayanlar için alacağınız her doğru kararda yanınızdayım” Yine aynı şeyi söylüyorum. İlçemle ilgili alınan, doğru yapılacak ne varsa dün ne dediysem hala o noktadayım. Ki Cumhur İttifakı da aynı şeyi düşünüyordur. Evet, birtakım sıkıntılar olabilir, siyaseten karşı karşıya gelebiliriz, bunlar çok doğal şeyler” diye konuştu.
“SELÇUK BELEDİYESİ’NİN KAZANDIĞI YÜZDE 40’I BİZ ELLERİMİZLE HARAP ETTİK”
Yapılaşmanın eski dönemlerden başladığını öne süren Yeşilçimen, “Eski dönemdeki siyasileri kötülemek için ya da siyasi düşüncüleri yargılamak için söylemiyorum. İnsanız hepimiz beşer şaşarız. ANAP döneminde Selçuk Belediyesi’nin kazandığı yüzde 40’ı biz ellerimizle harap ettik. Bütün sit belası aynı anda gelip çöktü Selçuk’un üzerine. Neden arkadaşlar? Birbirimizle konuşamadığımız ve birbirimizin arkasından dedikodu ürettiğimiz için. Allah’a çok şükür, ne sizin karşınızda, ne de Selçuk’ta diğer herkesin karşısına dikilip de soramayacağım hiçbir soru olmadı. Kimin karşısına gidip adam gibi soru yönelttiysem herkes de anlattı” ifadelerini kullandı.
“ÇARPIŞMANIN BU KENTE HİÇBİR YARARI YOK”
Çamlık konusuna değinen Yeşilçimen, “Ben bu belediyenin ekmeğini yedim. Bu belediyede emekli olan bir ablanız olarak Selçuk Belediyesi’nde çalışan en alttaki arkadaşımın da en üstteki kardeşimin de parasal ve kirli işlerin içinde olacağına asla inanmıyorum. Sonuna kadar da bu konunun karşısındayım, kim ne derse desin. Bu konu yargıya intikal etti, herkes oradan anlayacaktır. Yanlış varsa düzeltilecektir. Çamlık’taki konu gündeme geldiğinde biz AK Parti meclis grubu olarak belediyeye 3 maddeden oluşan bir dilekçe verdik. AK Partili meclis üyeleri hakkında bir şeyler denildi. Ya Allah aşkına benim arkadaşlarımın ya da benim, uyum halimiz var mı? Biz bir takım şeyleri kavga etmeden bu ilçeye yerleştireceğiz. Biz bir yol arkadaşlığı yaparak, ‘ilçemiz ile ilgili yapılan her iyi şeyin yanında olacağız, birbirimizin elini tutacağız’ dedik. Eğer benim partimin en tepedeki kişisine ulaşmamız gerekiyorsa hep beraber ulaşacağız. CHP’ye, İYİ Parti’ye veya MHP’ye gitmemiz gerekiyorsa, gideceğiz. Bunların bu salonlarda konuştuk. Çarpışmanın bu kente hiçbir yararı yok. Evet duyduğumuz, öğrendiğimiz, bize aktarılan yanlış giden bir şey varsa gidip Sayın Başkana veya ilgili kim varsa sorup öğreneceğiz. Öğreniyoruz da” şeklinde konuştu.
“KENDİ İLÇE BAŞKANIMIZLA İLGİLİ BİR ŞİKAYET DİLEKÇESİ VERMİŞ GİBİ BİR ALGI YARATILDI”
17 Haziran tarihinde verdikleri dilekçenin detaylarını aktaran Yeşilçimen, “Dilekçede, göreve geldiğimiz tarihten itibaren Selçuk Belediyesi’nin vermiş olduğu marjinal tarımlardan, tarım dışı alanlarda, hatta tepemiz attı,iskan ruhsatı almış, inşaat yapmış herkese bakın dedik. Çünkü herkesin ne olduğu çıksın meydana. Babayiğit adam ‘gel benim her şeyimi kontrol et’ der. Sanki AK Parti meclis grubumuz kendi ilçe başkanımızla ilgili bir şikayet dilekçesi vermiş gibi bir algı yaratıldı. Biz o dönemde AK Parti meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi, hatta meclis üyesi olabilir, kim olursa olsun diyerek dilekçe verdik. Hatta 6 maddelik dilekçe daha verdik. Selçuk’un kaderiyle oynamaya kalkan, cebinde parası olup da adam ayarlayıp bilmem ne yapıp da yapan kim varsa herkesin maskesi düşsün, sizden bunu istiyoruz. Bu müracaat ettiğimiz 6 tane maddeden bizim belediye dönemimizde de başlayıp imar affından yaralanan bazı binalar var. Bunu bilerek yazdık. Ama Sayın Başkanım o imar affından sonra bunlar hiç durmadı. Butik oldu, ev pansiyonu oldu. Dediğim gibi kimin olduğu umurumda değil, hiç kimseden korkmuyorum. Ben yıllardır korkmadan siyaset yaptım, kimseye biat etmeden siyaset yaptım. İmar affı dolayısıyla Selçuk’a sanki bütün sırtlanlar hücum etmiş, her yerden bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Kepçeler gece gündüz durmuyor. Mandalina ağacı, şeftali ağacı kökleniyor. Günah ya... Biz Çamlık’a doğru bir turizm aksı yapın derken…” dedi.
“SELÇUK BELEDİYESİ YASAL İŞLEM BAŞLATMA HAKKINA SAHİP”
Yeşilçimen, “Emsalleri var, bazı yerlerde bu tür alanlarda parça parça tarımsal depolar var. Bu tarımsal depolar şekli ne olursa olsun, Selçuk Belediyesi şu an ruhsatı verdikten sonra, ikinci aşama gelecek; iskan ruhsatı. İskan ruhsatında da gidecektir. İskan ruhsatından sonra bu tarımsal depo denen ve tarımsal depo ruhsatı alınan yerler, tarımsal depo olarak kullanılmadığı yerler tespit edildiği takdirde Selçuk Belediyesi’nin bu yerlere tamamıyla yasal işlem başlatma hakkına sahiptir” dedi.
“NEREYE DAVA AÇILACAKSA İMZAMI SEVE SEVE ATARIM”
Konuyla ilgili art arda dilekçeler verdiklerini ifade eden Yeşilçimen, “Çünkü Selçuk halkının da gündeminde olan konu hakkında birçok vatandaş hatalı gördüğü birçok şeyi bize de iletti. Bizde onları size ilettik. Belediye çalışanı arkadaşlarımız biraz bu konuda sıkışacaklar. Biz de ne yapılması gerekiyorsa o olsun dedik. En azında biz, bir metrekare alanı dahi kurtarabileceksek çok sevinirim. Son aldığımız bir karar var. Daha önce de dedim; nereye gideceksek gidelim diye. Demek ki şer gibi gördüğümüz şeylerden bazı hayırlarda çıkabiliyor. Lütfen eğer meclis gurubu da katkı sağlaması gerekiyorsa ben nereye dava açılacaksa imzamı seve seve atarım” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.