SELÇUK TİCARET ODASI BEŞ YILDIZLI ODA OLUYOR

Esnaf 13.08.2015 - 18:28, Güncelleme: 01.01.1970 - 02:00 7198+ kez okundu.
 

SELÇUK TİCARET ODASI BEŞ YILDIZLI ODA OLUYOR

SELÇUK TİCARET ODASI BEŞ YILDIZLI ODA OLUYOR
Selçuk Ticaret Odası tarafından geçtiğimiz aylarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yapılan Akreditasyon başvurusu onaylandı. 12. Dönem Akreditasyon döneminde 23 Oda ve Borsanın kabul edildiği akreditasyon süreci kapsamında beş yıllık stratejik plan, eğitimler, geliştirme ziyaretleri ve denetimler yapılacak. Sürecin sonunda yapılan denetimlerde kurum başarılı bulunursa Selçuk Ticaret Odası Akredite Oda niteliği kazanacak.  Akreditasyon sürecinin Odanın kurumsallaşması ve yüksek standartlarda  hizmet verdiğinin onaylanması  anlamına geldiğini söyleyen Oda Başkanı Koray Yolcu akreditasyon sürecinin uzun süren bir süreç olduğunu belirterek, “ başta yönetimimiz, meclisimiz, personelimiz ve üyelerimiz olmak üzere  bütün paydaşlarımızla uzun soluklu bir yolculuğa başlamış bulunuyoruz. Bu süreçte Odamızın hem beş yıllık stratejik planını hazırlayacağız, hem de Selçuk ve bölge ekonomisini daha ileriye taşımak için kapasite ve yeterliliklerimizi artırarak sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli bir şekilde yükselteceğiz. “dedi. Yolcu “Üyelerimizin talepleri yönünde hizmet geliştiren, her gün hizmet kalitesini artıran bir yönetim anlayışına sahibiz. Göreve geldiğimizde önümüze hedefler koymuştuk. Bunlardan biri de üyelerine beş yıldızlı hizmet veren bir Oda olmaktı. Selçuk Ticaret Odası o günden bu güne çok yol katetti . Hedeflerimize emin adımlarla ulaşıyoruz.” dedi.   AKREDİTASYON SİSTEMİ NEDİR? Oda Sisteminin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin yileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi;  EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak TOBB tarafından geliştirilmiştir.  Oda ve Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; bu kurumların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir. 
SELÇUK TİCARET ODASI BEŞ YILDIZLI ODA OLUYOR
Selçuk Ticaret Odası tarafından geçtiğimiz aylarda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne yapılan Akreditasyon başvurusu onaylandı.

12. Dönem Akreditasyon döneminde 23 Oda ve Borsanın kabul edildiği akreditasyon süreci kapsamında beş yıllık stratejik plan, eğitimler, geliştirme ziyaretleri ve denetimler yapılacak. Sürecin sonunda yapılan denetimlerde kurum başarılı bulunursa Selçuk Ticaret Odası Akredite Oda niteliği kazanacak. 
Akreditasyon sürecinin Odanın kurumsallaşması ve yüksek standartlarda  hizmet verdiğinin onaylanması  anlamına geldiğini söyleyen Oda Başkanı Koray Yolcu akreditasyon sürecinin uzun süren bir süreç olduğunu belirterek, “ başta yönetimimiz, meclisimiz, personelimiz ve üyelerimiz olmak üzere  bütün paydaşlarımızla uzun soluklu bir yolculuğa başlamış bulunuyoruz. Bu süreçte Odamızın hem beş yıllık stratejik planını hazırlayacağız, hem de Selçuk ve bölge ekonomisini daha ileriye taşımak için kapasite ve yeterliliklerimizi artırarak sunduğumuz hizmet kalitesini sürekli bir şekilde yükselteceğiz. “dedi. Yolcu “Üyelerimizin talepleri yönünde hizmet geliştiren, her gün hizmet kalitesini artıran bir yönetim anlayışına sahibiz. Göreve geldiğimizde önümüze hedefler koymuştuk. Bunlardan biri de üyelerine beş yıldızlı hizmet veren bir Oda olmaktı. Selçuk Ticaret Odası o günden bu güne çok yol katetti . Hedeflerimize emin adımlarla ulaşıyoruz.” dedi.
 
AKREDİTASYON SİSTEMİ NEDİR?
Oda Sisteminin iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, Odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesini, hizmet kalitesinin yileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayan Akreditasyon Sistemi;  EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli olarak TOBB tarafından geliştirilmiştir.

 Oda ve Borsaların üyelerine “Beş Yıldızlı Hizmet” vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; bu kurumların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir. 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve artemishaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.