YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

​CHP'den İzmir'de zirve: Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara teşekkür, hükümete 'emekli maaşı' tepkisi!
22 Kasım 2019
​CHP'den İzmir'de zirve: Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara teşekkür, hükümete 'emekli maaşı' tepkisi!
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) İzmir’de düzenlediği belediye başkanları çalıştayı start aldı. Balçova’da Kaya Termal Otel’de 2 gün boyunca sürecek olan programa Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, belediye başkanları katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in ev sahipliğinde ‘Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması’ adı altında düzenlenen organizasyonda önemli mesajlar verildi. CHP’lilerin hedefinde iktidar tarafından hazırlanan ve taslak aşamasında olan yerel yönetim paketi vardı.

31 Mart yerel seçimlerini kazanan 11 büyükşehir ve toplamda 252 belediye başkanı için Afyonkarahisar’dan sonra İzmir’de gerçekleşen zirvede konuşan CHP Lideri açıklamalarının büyük bölümünde belediye başkanlarına teşekkür etti.

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR YAĞMURU
Programın açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçimlerden sonra yaptığımız ikinci toplantı bu. İlk toplantıda karşılıklı düşüncelerimizi aktarmıştık. Sizler heyecanlıydınız, güzel şeyler yapmak istiyordunuz. Bugün yerel seçimlerin 7 ayını devirdik. İkinci toplantımızı yapıyoruz. 7 aydan sonra ben buradan bütün vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; hangi inanç, hangi partiden olursa olsun ben bütün belediye başkanlarımızı kutlamak istiyorum, hepiniz sağ olun, var olun” dedi.

7 AYLIK DÖNEMDE NELER OLDU?
Kılıçdaroğlu, “Diyeceksiniz ki ne oldu da bizi kutluyorsunuz? 7 buçuk aylık dönemde çok şey oldu, güzel şeyler yaptık. Hep beraber yaptık, birlikte mücadele ettik, yanlışlarımızı düzelttik, doğrularımızı büyütmeye çalıştık, karşılıklı haberleştik, büyükşehir belediye başkanlarımız bir araya geldi, ortak planlar hazırladık. Bu ne demek? Tarihte yerel yönetimlerde ilkleri yazıyoruz. Bu da bize nasip oldu. Yaptığımız işin çok değerli olduğunu Türkiye’nin bilmesi lazım. Sıradan bir iş yapmıyorsunuz. Bulunduğunu beldenin sorunlarını çözmede halk size yetki verdi. Siz o yetkinin gereğini yerine getiriyorsunuz. Ama bunu yerine getirirken önünüze engeller çıkabilir. Bunların hiçbir önemi yoktur. Azim ve kararlılıkla tüm sonuçları elde etmeliyiz. Biz bugün önümüze çıkan tüm engelleri aşan belediye başkanları olarak toplanıyoruz. Birlikte vatandaşa hizmet mücadelesinin ne kadar değerli olduğunu halka anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

HİÇBİR BAŞKANIMIZ ENKAZ EDEBİYATINA SIĞINMADI!
Başkanların enkaz edebiyatı yapmadığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Özellikle başka partilerden başkanlığı devralan başkanlara ve vatandaşlara sesleniyorum. Yönetim devraldılar ve çok zor bir tabloyu aldıklarını gördüler. Belediyenin borç batağında olduğunu gördüler. Ama hiçbir belediye başkanımız enkaz edebiyatının arkasına saklanmadı. Biz önümüzdeki tablo ne kadar ağır olursa olsun bunları aşmak gücüne sahibiz algısını toplumun belleğine kazıdık. Enkaz edebiyatı yok! Onun arkasına sığınılabilir mi? Evet. O zaman ben görevimi yapamıyorum algısı çıkar. Biz zorluklar ne olursa olsun hepsini aşarız. Sizlere bu yüzden teşekkür etmek benim görevim. Başka bir şey daha yaptınız. İsraf haramdır diyoruz. Saraydakiler de, sokaktaki çocuk da, en yaşlımız da bunu söylüyor. Hangi inanç ve kimlikten olursa olsun her vatandaşımız bunu söylüyor. Ama israf denizinde yüzüyorlar. Siz israftan özenle kaçtınız, tasarruf yaptınız. Bir beldenin, belediyenin hakkıyla, hukukuyla nasıl yönetileceğini Türkiye’ye gösterdiniz. Sade, güven veren bir belediye başkanı olmak önemlidir. Güveni gösteren ana unsur israf ve şatafattan kaçınmaktır. Siz bunları yaptığınızda sokakta daha rahat yürüyeceksiniz. Her israf vatandaşın cebinden çalınan para demektir. Siz her kuruşu vatandaşa hizmet olarak götürdünüz. 7 ayda yaptınız bunları. Bu güven artarak devam etmelidir” ifadelerini kullandı.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR VE RİZE’NİN FINDIKLI BELEDİYELERİNİ ÖRNEK GÖSTERDİ
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni ve Rize’nin Fındıklı Belediyesi’nin örnek gösteren Kılıçdaroğlu, “Sadece 2 örnek vereceğim. Ankara Büyükşehir Belediyesi 7 buçuk ayda 387 milyon 821 bin bütçe fazlası verdi. Batak içinde olan bir belediyeden 7 buçuk ayda geldiğimiz nokta budur. 25 yıl sonra aldığımız belediye bu. Bu sürede israfı, harcanan paraları düşün. Bir başkent başkent kimliğinden uzaklaştırıldı, bir kasabaya dönüştü. Yüksek binaların olması oranın başkent olduğunu göstermez. Orada siz vatandaşla güven içinde, aldığınız her kuruşun hesabını veren bir yönetim yapıyor musunuz? Ankara’nın tarihine ve kimliğine sahip çıkıyor musunuz? Kültürünü tanıtıyor musunuz? Tanıtmıyorlar. İkinci örnek Rize Fındıklı Belediyesi… Orayı da 25 yıl sonra kazandık. 4 Nisan’dan bugüne 820 bin TL borç ödendi. Bir büyükşehir, il belediyesi de değil. Mütevazi bir belediye 600 bin TL de tasarruf edildi. Verdiğiniz mücadelede, verdiğiniz her kuruş bu ülkenin insanına ‘helal olsun’ dedirtecek” dedi.

SARAYDAKİ ZAT DUYSUN!
Kılıçdaroğlu ayrıca, “Size bir teşekkürüm daha var. Tüm Türkiye, herkes, saraydaki zat da duysun diye anlatıyorum bunları. Şeffaflık… Bütçenin, ihalenin şeffaflığı… Meclis toplantılarını halka açık yapıyorsunuz. İsteyen her kişi meclis toplantılarını televizyondan izler gibi görüyor. Düne kadar yoktu bunlar. Düne kadar şeffaflık, saydamlık diye bir kavram yoktu. Sorduğumuzda ihaleye ilişkin bilgi alamıyorduk. Yine onların belediyelerinden bu yanıtı alamıyoruz. Bizim CHP’li belediye başkanlarımız şeffaflık konusunda üzerine düşeni yapıyorlar. Bu da bir ilktir. Belediye meclisi toplantılarının halka yayınlanması bir ilktir. Bir şey daha var; katılımcılık… Hep birlikte yöneteceğiz, beraber yöneteceğiz, hiç kimseyi dışlamayacağız dedik. Bunun da gereğini yerine getiriyoruz. Muhtarlarla, meslek kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle bir araya geliniyor. Bu konuda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bir çalışma belki de siyaset tarihimizin bir ilkini oluşturacak. ‘Ben yaptım oldu’ mantığından siyaseti kurtarmak demektir. ‘Her şeyi ben bilirim’ anlayışından kurtarmak demektir. Bu, ortak aklın, istişarenin ne kadar değerli olduğunu dünyaya anlatmaktır. Sosyal yardım yaparken muhtarı göz ardı ederseniz doğru olmaz. Dolayısıyla belediye başkanlarımız bu konuda da yeni bir sayfa açtılar. Bütün vatandaşlarımızın bu gerçekleri bilmesi lazım” açıklamasını yaptı.

İSRAFI ÖNLÜYORUZ, KAYNAKLARI HALK İÇİN HARCIYORUZ
Türkiye’nin ekonomik kötüye gidişine değinen Kılıçdaroğlu, “Bir ekonomik kriz yaşıyoruz. Krizin toplumsal ve sosyal boyutları var. Yüz binlerce çocuk aç yatıyor. 17 yıldır bu ülkeyi yönetenler cepleri için çalıştılar. Kızacaklar ama bir daha söylüyorum, 17 yıldır bu ülkeyi yöneten insanlar sadece cebi için çalıştı. Geldiğimiz ekonomik krizden dolayı mutfakta yangın var. Kendisini yakan, intihar eden insanlar var. Onu geçtik toplu intiharlar yaşanıyor. Bizim belediye başkanlarımız sosyal yardımları da belli çerçevede hayata geçirmeye çalıştılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl dar gelirli, yoksul, 30 bin üniversite öğrencisine burs verilecek. Miktarı 96 milyon TL. Nereden buldu bu parayı? İsrafı engelleyerek. Geliri bir yerden artmadı ama israfı kesti. Kime veriyor? 30 bin fakir ailenin üniversitede okuyan çocuğuna veriyor. Bu toplumsal barış, üniversitede okuyan çocukların zamanlarını daha fazla derse ayırması açısından son derece önemlidir. İsrafı önlüyoruz, kaynakları halk için harcıyoruz. Bunları anlatmak zorundayız. Bin TL’nin altında emekli aylığı alan var mı yok mu tartışması var. Rakam verdim; 847 bin 643 kişi dedim. ‘Böyle bir şey yok’ dediler. SGK’nın 2019 Eylül tarihli istatistiği… En başta bin TL’nin altında aylık alanlar var. Ben doğruları söyledikçe onlar yalanla halkı kandırmaya çalışıyorlar. Gerek bu partinin genel başkanı olarak ben, gerek belediye başkanları olarak siz halka doğruları söyleme konusundaki geleneği özenle sürdürmek zorundayız. Ne söylerlerse söylersinler, hangi televizyonları olursa olsun, gerçeğin önünde hiç kimse engel olarak duramaz. Gerçek acıdır. Onu biliyorum, ama gerçek değişmez. Güneş balçıkla sıvanmaz. 21’inci yüzyıl Türkiye’sinde bu kadar kişi bin TL altında aylık alıyor. 17 yıldır ülkeyi yönetenler Türkiye’yi ne hale getirdiler! Cepleri için çalıştılar, fakir, fukara için değil. Akrabaları, dünürleri, torunları, çocukları için çalıştılar. Biz hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlar için çalışıyoruz. Siyasette yeni bir anlayışı birlikte başlattık, birlikte götüreceğiz. Ahlaklı, adaletli bir siyaset… Bunu yapacağız” dedi.  

17 YILDA YEREL YÖNETİMLERDE 25 YILDIR MERKEZDE YAPAMADIKLARINI CHP’LİLER OLARAK SİZLER YAPACAKSINIZ
Kılıçdaroğlu, “Ankara 250 bin öğrencimizin ulaşımını indirimli yaptı. Aile sigortası kavramı bizim daha önceki seçimlerde dile getirdiğimiz bir projemizdi. Bazı belediye başkanlarımız kendi bölgelerinde yoksul vatandaşlarla ilgili aile sigortasını bir benzerini uygulamaya başladılar. Şimdi Ankara Büyükşehir Belediyesi bu uygulamayı tüm Ankara için yapacak. Ülkeyi yönetenler bunu beceremiyorlar ama biz yerel yönetimlerde bunu yapıyoruz. Kim fakirin, garibanın yanında? Hiçbir ayrım yapmadan, o bizim partilimiz, değil demeden, hayat standardı düşükse onun yanında olan belediye başkanlarımız var. Kreş yapacağız. Yoksul mahallelerden başlayarak her mahalleye kreş yapacağız. Çoğu belediye başkanımız yaptı, yapmaya da devam ediyor. İstanbul 150 mahalleye 150 kreş yapacak. Cepten 5 kuruş para çıkmayacak. Şehir hastaneleri gibi değil ama. ‘Ey Kılıçdaroğlu sen bilmezsin, bütçeden para çıkmıyor’ demişti. Bir baktık ki 20 milyar TL çıkacak. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığından para çıkmayacak. 17 yılda yerel yönetimlerde 25 yıldır merkezde yapamadıklarını CHP’liler olarak sizler yapacaksınız” diye konuştu.  

SANATÇILARLA İLİŞKİLER SAĞLIKLI OLMALI
Kılıçdaroğlu, “Kooperatifçilik konusunda belediye başkanlarımızın duyarlı davranması gerekiyor. Pek çok ilde kadınları bir araya getirerek alın teriyle gelir elde etmesine imkan sapladığınız. Bu kır ile kent arasındaki gelir dağılımı için güzel bir gelişmedir. Bir şey daha var ama zamana ihtiyacımız var. Kent görüntüsü ve estetiği… Kentlinin bir şekilde entelektüel dünyadan nasibini alması lazım. Belediye başkanlarımız ile sanatçılar arasındaki ilişkinin çok sağlıklı ilerlemesi gerekiyor. Bütün bu hizmetleri yaparken tek güvencemiz demokrasi. Hukukun üstünlüğü sağlandıkça yatırımcı önünü görür. Geldiğimiz noktada yargı bağımsızlığı olmadığı için, adalet duygusu büyük ölçüde zedelendiği için, parası olmayanın içerde kaldığı bir süreci yaşıyoruz. Böyle bir çıkmazla karşı karşıyayız. Bu süreç içinde hepimizin savunması gereken temel kural adalet, hukukun üstünlüğüdür” dedi.

SANDIK NİYE KOYDUNUZ, VATANDAŞ NİYE OY KULLANDI?
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) iktidarda olduğu çok sayıda ile kayyum atanması üzerinden konuşan Kılıçdaroğlu, “Sizler belediye başkanı olarak seçildiniz savcılıktan kağıdı aldınız, ‘hiçbir sakınca yok belediye başkanı olabilir’ denildi, sokak sokak dolaştınız ve vatandaş size güvendi ve sizleri belediye başkanı seçti. Ama bir gün sonra bir ilde bir vali yazıyor, belediye başkanını görevden alıyor ve kayyum atıyor. Bu demokrasi değil. Demokrasiye indirilen darbedir. Halkın iradesine indirilen darbedir. Her siyasal parti doğal olarak diğerinin rakibidir. Her partinin ortak hedefleri vardır. Siz beğenmediğiniz bir partinin belediye başkanlarını görevlerinden alıyorsunuz, yerine kayyum atıyorsunuz. Kim? Atamayla gelen birisi… Vatandaş niye oy kullandı? Sandığı niye koydunuz? Belediye başkanını aldınız, meclis var. Meclis otursun belediye başkanı seçsin. Ona bile izin vermediler” açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NDE HİÇ KİMSENİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ YOKTUR
“Türkiye Cumhuriyeti’nde hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur” diyerek sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Sanıyorlar ki bunu sadece ben biliyorum diye düşünüyorlar. Bu tüm dünyanın bildiği bir gerçek. Bu gerçekler bizim canımızı acıtıyor. Demokrasiyi bu ülkeye getiren bir partini genel başkanı olarak bizi incitiyor. Demokrasi herkes için var. Rakiplerimiz için de olmalı. Ben söyleyeceğim kimse konuşmayacak... Bu olmaz. Bunu ben söylemeyince kimse bilmiyor sanıyorlar, bir sırrı açıklamışım gibi kızıyorlar. Dünya biliyor. Dünyadan haberleri yok, gelişmelerden, teknolojik gelişmelerden haberleri yok” dedi.

TANK VE PALET FABRİKASINI NİYE BEDAVAYA DEVRETTİNİZ?
Tank ve palet fabrikası üzerinden iktidara tepkilerini sıralayan Kılıçdaroğlu, “Bizler, CHP’liler bayrağını ve vatanını sevenler, demokrasiden yana olanlar ülkemizin tüm varlıklarına sahip çıkarız. Ama birileri ülkemizin varlıklarını, en değerlilerini başka bir orduya, ülkeye peşkeş çekiyorsa buna karşı durmak da tarihin bize yüklediği görevdir. Tank ve palet fabrikasının satışından bahsediyorum. Değeri 20 milyar dolar… 1 milyon 800 bin metrekarelik bir alanda kurulu. Avrupa’nın en büyük entegre tesisidir. Bu şu anda katar ordusuna bedavaya verildi. Satılmadı! Özelleştirme yok diyordu. Resmi gazetede var, altına kendi imzası var, vatandaşa yalan söylüyor. Ben bunu söylediğimde rahatsız oluyor. Şu soruyu sordum, yanıt almış değilim; dünyanın hangi ülkesinde Kendi silah fabrikasını 25 yıllığına bedava veren bir ülke var? Bedavayı boş verin parayla veren ülke var mı? İkinci kararnameyi resmi gazetede yayınlamadılar. Korktu! Ben görmeyeyim diye… Ama ben görürüm. Kararname geldi. Satmadık diyor, satsaydın karşılığında para alırdın. İşletme hakkını devrettin… Kaça devrettin? Hiç yok. Madem ki 25 yıllığına devrediyorsun, ihaleyi ne zaman yaptın? Bu fabrikayı 25 yıllığına peşkeş çekmek Türkiye Cumhuriyetine ve tarihine ihanettir. Keşke mahkemeye verse de derdimizi mahkemede anlatsak. Mahkeme de onların emrinde biliyoruz ama bu kadar hukuksuzluk tarihimizde olmamıştır. Türk Telekom’un işletme hakkını 6 buçuk milyar dolara devretti. Burada da 25 yıllığına devrediyorsunuz ama bedava. Niye bedava? Katar ordusu dediğinizin arkasında kimler var? Eminim Katar devleti de rahatsızdır. Sonuna kadar takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÖSTERECEĞİMİZ BAŞARIYA KİTLELERİ ORTAK EDECEĞİZ
Kılıçdaroğlu konuşmasının son bölümünde ise belediye başkanları için, “Sizler verdiğimiz mücadelenin kahramanlarısınız. Neresi olursa olsun bulunduğunuz ilin, beldenin hesabını veren başkanlarsınız. Hizmet eden, fakir fukaranın yardımcısı olan, derdi olanın gelip anlatacağı, adaletli bir belediye başkanı kimliğini taşıdığınız sürece hangi siyasi yapıdan olursa olsun her insan size saygı duyar. Biz siyaseti bu çerçevede yapıyoruz. Onların dünyaya baktığı gibi bakmıyoruz. Ülkemizi seviyoruz. Onlara adaletle hizmet götürmek istiyoruz. Adalet kavramını unuttular, cep, malı götürme kavramının ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Bunların karşısındaki en sağlıklı ve kararlı güç CHP’li belediyelerdir. Birlikte mücadeleyi bu çerçevede götüreceğiz. Ve daha ileriye taşıyacağız. Göstereceğiniz her başarı seçmenin sizin başarınıza ortak olması demektir. Başarıyı kazandık, başkanlık koltuğuna oturduk kitleleri ona ortak etmemiz lazım. Eskişehir’de Yılmaz hocamız buna örnektir. Uzun süre belediye meclisinde çoğunluğu yoktu, bu son seçimlerde mecliste çoğunluğu sağladı. Başarıyı geniş kitlelere mal etmek bizim temel hedefimiz olacaktır” dedi.

EN KÜÇÜK BELEDİYEMİZDEN EN BÜYÜK BELEDİYEMİZE KADAR BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ İSRAFA SON VERDİLER
Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da yaptığı konuşmada, “Son seçim bize çok büyük sorumluluklar getirdi. Tüm yurttaşlarımızın yaşam kalitesini arttırmak zorundayız. Saray yönetiminin yapamadıklarını vatandaşımız bizlerden bekliyor. Ancak ülkenin genel durumu vatandaşın hayatta kalmasını zorlaştırmaya başladı. İnsanlar en hayati ihtiyaçlarını karşılamak için inanılmaz zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Bazen de maalesef bu mücadeleyi kazanamıyor

ÖNCE MECLİSİ ETKİSİZ KILDILAR ŞİMDİ BELEDİYELERİ!
7 aydır halkımıza umut olmaya çalışıyoruz. Önce israfı engelledik. Çünkü bu sadece israfı önlemek değil yeni kaynak yaratmak anlamına da geliyor. En küçük belediyemizden en büyük belediyemize kadar belediye başkanlarımız israfa son verdiler. Kamuyu zarara sokan israfın engellenmesiyle belediyelerimiz artık ucuz su, ucuz ulaşım, ücretsiz süt imkanı sunabiliyor. Öte yandan yurttaşlarımızın ihtiyaçları olmayan gereksiz harcamalara ve büyük bütçeli çılgın projelere son veriyoruz. Tüm kaynakları halkın yararına kullanıyoruz. Bilimsel olarak kabul edilemez tüm girişimleri iptal ediyoruz. Bunları birçok belediyemizde görüyoruz. Ekonomik anlamda da sosyal ve siyasal anlamda da biz üzerimize düşen sorumluluktan kaçmayacağız. Yerel ekonominin düzelmesi belediyenin gücünde değildir. Belediyeler işsizliği de önleyemez, doları da düşüremez. Bunları önlemek için daha çok çalışarak iktidara gelmek zorundayız. Bu hayat, haysiyet mücadelesini mutlaka kazanacağız. Bu yaptıklarımızla halkın desteği bize artıyor. CHP’li belediyelerin olduğu yerlerde oylarımız artıyor. Halkımızın teveccühü yükseliyor. Hemen hemen her yerde kayda değer yükselişler var. Saray bu gerçeği görüyor, paniğe kapılıyor. CHP’li belediyeleri haksızca baskı altına alınmaya çalışılıyor. HDP’li belediyeleri kayyumla ele geçirirken bizim belediyelerimizi de yetkisiz eli kolu bağlı kuklaya dönüştürmek istiyor. Saray, seçmenlerin iradesini hiçe sayan bir irade kurmak istiyor. Saray yönetimi belediyelerimizi kaynaksız, yetkisiz kılmak istiyor. Önce TBMM’yi etkisizleştirdiler şimdi aynı şeyi belediyelere yapıyorlar. Yerel yönetimler demokrasinin en önemli unsurları arasındadır. Yurttaşlarımızın kapılarını ilk çaldığı kurumlar belediyelerdir” dedi.  

CHP’Lİ BELEDİYELERİN SARAYIN KUKLASINA DÖNÜŞMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ
Torun ayrıca, “Yetkilerin sarayda toplandığı, bir yandan bakanlıkta olduğu bir yapıyı kurmaya çalışıyorlar. Tüm belediye faaliyet alanlarını ele geçirmeye çalışıyorlar. Birçok düzenleme ve yetki belediyelerden alınmaya çalışıyorlar. Bunlar seçmenin verdiği yetkiyi gasp etmek demektir. Bu yasa bulunduğumuz siyasi iklimde büyük adaletsizliklere yol açacaktır. Ama asla yılmayacağız. Enerjimizi kaynaklarımızı yaratmaya vereceğiz. Muhalefet partileri ne kadar zorlansa da biz yılmayacağız. Rakamlar merkezi idareye bağlılığın gün geçtikçe arttığını gösteriyor. Borçlar artış göstermektedir. Sürdürülebilir bir maddi yapıyı kurmayı zorlaştırmaktadır. Bu baskıyı tek tek belediyeler olarak göğüsleyemeyiz. Genel merkezlerimizin de arkasında güçlü durduğu, hiçbir mazerete sığınmadan belediyecilik hizmetlerini aksatmadığımız bir anlayışı sergilemek zorundayız. Bunu yurttaşlarımıza borçluyuz. CHP’li belediyelerin sarayın kuklasına dönüşmesine asla izin vermeyeceğiz. Seçmenin bize verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanacağız. Sahada kazandığımızı masa başı oyunlarına asla kurban etmeyeceğiz” diye konuştu.

ÇALIŞMAYI AÇIKLADI: YENİ TASARIYI BİZ HAZIRLAYACAĞIZ
AK Parti tarafından hazırlanan yerel yönetimler taslağına karşı bir hamle olarak plan hazırlayacaklarını açıklayan Torun, “Bir yerel yönetimler yasa tasarısını hep beraber hazırlayacağız. Belediye yetkilerini ve gelirlerini arttıran bir siyaset üretmek zorundayız. Bu çalıştayı bu karamsarlığı aşmamız için önemli bir fırsat olarak görüyorum. Bunu yaratıcı fikirlerle aşacağız. Belediyelerin merkeze mahkum hale getirilmesi yaratıcı fikirlerle aşacağız. CHP’li belediyeler arasında kurulacak dayanışma ilişkisi sinerji şeklinde olmalıdır. Kent ekonominsin canlandırılması için çalışmalar yapıp, ülkede huzuru söz verdiğimiz gibi tesis edeceğiz. Vatandaşlarımızın karanlığa doğru gömülmesine asla izin veremeyiz. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz şey huzurdur. 7 ayda çok iyi bir başlangıç yaptık. Bundan sonra da çok iyi devam etmek zorundayız. Böylece ülkemiz kazanacak” ifadelerini kullandı.  

İNSANLARIMIZI SADECE BİR VATANDAŞ DEĞİL İLHAM KAYNAĞI OLARAK GÖRÜYORUZ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Sizleri kardeş kentler çağdaş kentliler başlığıyla düzenlediğimiz yerel demokrasi buluşması için İzmir’de ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Belediye hizmetlerinin dünyadaki hizmetleri insan, bilgi, kültür ve doğa üzerinde yoğunlaşıyor. Dünya belediyeciliğini temel kavramlarını İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni stratejik plana dahil ettik. Şehirdeki insanların talep ve beklentileri kırsal yaşamın değişen koşullarına göre değişim gösteriyor. Demokratik, şeffaf insan odaklı belediyecilik sergilemeyi amaçlıyoruz. Biz insanlarımızı sadece bir vatandaş değil ülkemizin ve dünyanın gelişimine yön veren ilham kaynağı olarak görüyoruz. Onların önündeki fikri engelleri ortadan kaldırıyoruz. Yaptığımız her bir icraat geleceğin insanlığını mayalıyor. Bu durum çalışmalarımızı bilgi odaklı olmaya yönlendiriyor. Yönettiğimiz şehrin bilgi birikimini iyi analiz etmek ve toplumsal başarı elde etmek zorundayız. Yaşam alanlarımız ciddi tehditlerle karşı karşıyayken mevcut politikaları yerelden başlayarak düzeltmek zorundayız. Soluyacağımız hava, işleyecek toprak kalmadığında zaten yöneteceğimiz şehirler kalmayacak. Doğa hastaysa biz de hastayız. Doğa odaklı anlayış en temel ilkelerimizden biri olmak zorunda. Güçlenen yerel yönetimlerle kentlerin işleyişi de değişiyor. Eskiden devletlerarası ilişkiler kurulurken artık dünyadaki farklı kentler arasında ortaklıklar kuruluyor. Kent diplomasisi adı altında yeni bir alan açılıyor. Diliyorum Ankara’da masa başında hazırlanan yerel yönetim reform paketi dünyadaki bu değişmeleri görmezden gelmez. Aksine bu taslak halkımızın beklentilerini boşa çıkaracak bir geriye gidişi olacaktır. İzmir pek çok yeniliğin gerçekleştiği ve dünyaya yayıldığı bir kenttir. Ayaklarımızın değdiği bu kadim coğrafyanın birikimlerinden aldığı ilham burada buluşacak. Pek çok yeni kalıcı çalışmalarla sonuçlanacak” ifadelerini kullandı.  Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'li Torun: Bu şekilde giderse belediyelerimiz kapısına kilit vuracak!13 Mayıs 2020
CHP'den iki eski başkan için flaş karar18 Mart 2020
Selim Girbiyanoğlu Genel Mekezin Taktiriyle AKP Selçuk İlçe Başkanı Adayı Oldu.07 Mart 2020
AKP Selçuk İlçe Kongresi Ne Zaman?25 Şubat 2020
Başkan Soyer'den Deniz Yücel'e ziyaret14 Şubat 2020
CHP Gençlik Kolları yine hatırlattı: 'FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır’14 Şubat 2020
Başkan Yücel’in ikinci dönemi resmen başladı13 Şubat 2020
37. Olağan İl kongresi CHP Selçuk tarihinde İlklerinde yaşanmasına neden oldu.10 Şubat 2020
CHP’de ilçe başkanlarından gövde gösterisi: 30’da 30 Yücel’e destek!04 Şubat 2020
Yücel Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti.28 Ocak 2020
CHP'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI13 Ocak 2020
Başkan Sengel’den kongreye damga vuran konuşma04 Ocak 2020
Gözler 2020’nin ilk kongresinde: Selçuk’ta dengeler ne durumda?03 Ocak 2020
Ülgür partiden ihraç edildi!03 Ocak 2020
CHP KADIN KOLLARINDAN EFES SELÇUK KAMUOYUNA25 Aralık 2019
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var13 Aralık 2019
CHP'LİLER KIRMIZI LİSTEDE BİRLEŞTİ02 Aralık 2019
DELEGE SEÇİMLERİNDE KIRMIZI LİSTE DAMGA VURDU28 Kasım 2019
Eski Belediye Başkanı Partiden İhraç Edildi21 Kasım 2019
Kavga edeni partide tutamayız!04 Kasım 2019
CHP İlçe Örgütü Alçakça saldırıyı Kınadı30 Ekim 2019
CHP'de kongre süreci başladı: Listeler askıda!21 Ekim 2019
CHP'de 'kongre maratonu' bugün başlıyor!14 Ekim 2019
Vatan Partisi'nden Diyarbakır anneleri için imza kampanyası24 Eylül 2019
Sengel Genel Başkanı Genel Merkezde Ziyaret Etti.18 Eylül 2019
​KILIÇDAROĞLU EFES SELÇUKLULAR’A TEŞEKKÜR ETTİ08 Eylül 2019
Çıray'dan CHP'li belediye başkanlarına destek açıklaması02 Ağustos 2019
Lider’den Afyon kampında başkanlara net talimatlar: Akrabam olsa dinlemeyin!26 Temmuz 2019
Böke: 'Değişim, çöküşün kurucu ortaklarından değil, baskıya boyun eğmeyenlerden gelecek'10 Temmuz 2019
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÖZÇELİK’E ZİYARET02 Temmuz 2019
Belediyeler için yol haritası belirleniyor: Koordineli çalışacaklar28 Haziran 2019
SELÇUKLULAR İSTANBUL ZAFERİNİ KUTLADI24 Haziran 2019
İstanbul’da görevli tek İzmirli Başkan Sengel: Hukukçu kimliğimle orada olacağım!21 Haziran 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH