YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > ESNAF

UNESCO SELÇUK TURİZMİ İÇİN MİLATTIR
14 Temmuz 2015
UNESCO SELÇUK TURİZMİ İÇİN MİLATTIR
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
STO BAŞKANI KORAY YOLCU EFES’İN DÖRT BİLEŞENİYLE UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE GİRMESİNİ  SELÇUK TURİZMİ İÇİN MİLAT OLARAK DEĞERLENDİRDİ.

ODA BAŞKANIMIZ KORAY YOLCU UNESCO SÜRECİNİ VE LİSTEYE GİRDİKTEN SONRA SELÇUK TURİZMİNDE OLASI DEĞİŞİKLİKLERİ KANAL 35 EKRANLARINDA ANLATTI.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın Bonn kentinde yapılan UNESCO toplantısında Efes, Meryem Ana Evi de dahil olmak üzere dört bileşeniyle birlikte Dünya Kültür Mirası Listesine girmişti.  Almanya’dan ayağının tozuyla gelen STO Başkanı Koray Yolcu Kanal 35 ekranlarında yayınlanan Gün Ortası programında Özgür Hancıoğlu’nun UNESCO sürecine ilişkin sorularını yanıtladı.

UNESCO Dünya Mirası Listesine dört bileşeniyle birlikte Efes’in kabul edilmesinin kurumların bu projeye inanarak sahip çıkmalarının ve oluşturdukları sinerjinin yanı sıra çok iyi bir hazırlık sürecinin bir sonucu olduğuna değinen Yolcu şunları söyledi:
UNESCO’ya 2001 yılında yapılan başvurumuz uzun soluklu bir hazırlık yapılması istenerek reddedilmişti. O günden sonra herhangi bir başvurumuz olmamış.  Öncelikle adaylık başvurumuz yapılarak konunun gerçek paydaşları bir araya geldi. Belediye Başkanımızın öncülüğünde Selçuk’ta alan yönetiminin ve koruma imar planının titizlikle yapılması ve Selçuk’ta UNESCO’ya inanarak son iki yıldır yürütülen çalışmalarla çok önemli ilerleme kaydedildi.  

Yurtdışında yürüttüğümüz çalışmaların çok faydasını gördük. Kardeş şehrimiz olan Portekiz’in Fatima ilçesine gittik incelemeler yaptık. Onlar 6 milyon ziyaretçi alırken biz inanç turizmi olarak neden 6 yüzbinlerde kalıyoruz?  Efes’e 2,5 milyon turist geliyor ama daha nitelikli ve daha çok ziyaretçi alabilmeliyiz gibi düşünürken önceliklerimizi belirledik. Son iki yıldır biz bütün yurtdışındaki turizm fuarlarına katıldık. Gördüklerimizi ve oralarda edindiğimiz deneyimleri bu sürece  aktardık. Oylamadan önce UNESCO için Paris’te yaptığımız çalışmalar, Büyükelçimiz Hüseyin Avni Botsalı’nın bir maestro gibi süreci yönetmesi, Valimiz Mustafa Toprak’ın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Süleyman Sırrı Aydoğan’ın hep bizlerle birlikte olması,  Belediye Başkanımızın, bakanlık temsilcilerimizin, Alan Yönetimi Başkanımız Cengiz Topal’ın, arkeologlarımızın, her partiden meclis üyelerimizin orada olması çok önemliydi. Orada çok güzel bir birliktelik sergiledik. İyi iletişim kurduk ve herkes üzerine düşen görevi yaptı. Meryem Ana evi inanç turizmi noktasında ek kriterlere tabi iken içeriden Ürdün delegasyonunun önergesiyle plana dahil ederek oylandı. Oylamaya katılan bütün ülkeler Efes’in dünya miras listesine dahil olması için Türk ekibi tarafından hazırlanan dosyayı kusursuz bularak Türkiye’ye teşekkür etti. Bunlar bizim için milli anlamda da gurur vesilesi oldu ve nihayetinde Efes, Meryem Ana Evi, Çukuriçi Höyük, İsabey Camii’nden Ayasuluk Kalesi’ne kadar olan bölge UNESCO listesine resmen girdi. Coğrafi alan olarak baktığımızda sadece Efes’in değil  Selçuk’un neredeyse yarısının dünya mirası olarak tescillendiği anlamını taşımaktadır.  Bu sebeple UNESCO sınavından başarıyla çıktığımız için mutlu ve gururluyuz” dedi.

Bundan sonra ne olacağı sorusuna ilişkin olarak ise Oda Başkanı Yolcu şunları söyledi: Listeye girmemiz işin yüzde otuzluk, kırklık bölümüydü ama her şey yeni başlıyor. Çünkü UNESCO’ya sunmanız gereken koruma raporlarınız ve ilerleme raporlarınız var. Bu dünya mirasını ne kadar iyi koruyabileceksiniz? Önce bunu sağlamanız gerekir ki bunun için UNESCO ekibimiz hazır. Burada sivil toplum örgütleriyle yerel yönetimin bir araya gelebilmesi ve halkın bilinçlendirilmesi çok önemli.   İşin en önemli bölümü farkındalık. Yani o ayağımızı bastığımız taşların yüzlerce binlerce yıldan bu güne kadar gelen eserlerin aslında bir kültür mirası olduğunu en önce halk kabul etmeli. Bu topraklarda olmamız büyük bir şans ama sadece bizim değil. Bu toprakların üstün evrensel nitelikte olduğu tescillendi ve burası artık bir dünya mirası.  Bütün dünya bunu artık biliyor ve kabul ediyor. Buraya gelirken insanlar artık burası benim dünya mirasım diyor ve burayı sizin nasıl koruduğunuza bakıyor. İşte bu yüzden bir kabuk değişimi şarttır. Artık hiçbirşey Selçuk’ta eski turizm anlayışıyla yürümeyecek. Burası artık uğranılan bir yer olmaktan öte hedef bir nokta haline geldi. Selçuk’ta turizmle uğraşan herkesin kendine çekidüzen vermesi, niteliğini daha yukarılara taşıması çok önemli. Çünkü UNESCO referansıyla gelecek ziyaretçiler çok daha nitelikli ve para harcama kapasiteleri daha yüksek. Dünya mirası listesinde yer almamız demek buraya yatırımcıların da gelmesine imkan sağlayacak. Zincir oteller buraya gelmek isteyecek. Konaklama kapasitemiz artacak. Butik otelciliğin gelişmesi iyice hızlanacak. Herkes bunun farkına varmak zorunda. Biz de biraya gelmek zorundayız. UNESCO sürecinde nasıl tüm paydaşlar olarak bir araya geldiysek bundan sonraki aşamalarda da bir araya gelmeliyiz. Oradaki kenetlenmişlik şimdi de devam etmeli. Valimizle belediye başkanımızla sivil toplum kuruluşlarımızla bir arada olarak aynı masada tartışmalıyız. Ve Selçuk’un geleceğine birlikte karar vermeliyiz.  Selçuk halkının buna inanması çok önemli.

Efes’in dört bileşeniyle UNESCO listesine girmesiyle dünya mirası olarak tescillenmesinin Selçuk turizmi için milat olduğu değerlendirmesini yapan STO Başkanı Koray Yolcu turizmden gelen payımızı artırmak için geçmişteki turizm politikamızı değiştirmek zorunda olduğumuzu kaydetti. Yolcu şöyle devam etti: “ Kendi vatandaşınızın bir gün kalacağı paraya siz yurtdışından uçak dahil bir hafta tatil satıyorsunuz. Bu çok yanlış bir politika. Kültür mirası olarak tescillenmemiz bizim vizyonumuzu değiştirecek. Ülke olarak da bunu yapmak zorundayız. Efes’in girmesiyle birlikte listede 15 yere sahip olduk. Çinin 48 İspanya’nın 44 evrensel değeri miras listesinde. Geçici listede olan asıl listeye girmeyi bekleyen 62 yerimiz daha var. Birbirimizden örnek alır durumda olmamız lazım. Siz ne yaptınız? biz ne yaptık? Gelin birlikte yapalım. Geçen sene Bergama girmişti. Biz onlarla iyi bir iletişim kurduk. Geçici listede olan yerlere de bu enerjiyi aktarmak zorundayız. Bunu yaptığınız zaman turist kaliteniz çok artacak. Diğerleri zaten geliyor. Biz ulaşamadığımız noktalara ulaşmalıyız.  Bunun için yurtdışı fuarlarda çok etkin çalışmalıyız, bir araya gelerek çok iyi filmler çekmeliyiz, sosyal medyayı çok iyi kullanmalıyız, dünya artık insanların parmak ucunda…  Biz orada çok güzel bir hava yakaladık. İnşallah bundan sonra bunu devam ettirebiliriz diye düşünüyorum” dedi.
Özgür Hancıoğlu’nun İzmir Kalkınma Ajansı yönetim kuruluna seçilmesiyle ilgili sorusu üzerine konuşan Koray Yolcu; bunun çok yeni ve önemli bir görev olduğunu ve Kalkınma Kurulu üyesi 100 üyenin oylaması neticesinde bu göreve seçildiğini söyledi.  Yolcu “İzmir’in Selçuk ilçesini temsilen değil bütün ilçelerini temsil eden bir misyonum olacak. Çünkü merkezle ilçeler birbirinden uzak ve projeler ilçelere beklendiği gibi ulaşmıyordu. Kalkınma ajansının çok iyi bir yönetim kurulu var ve ajansı çok iyi yönetiyorlar. Ancak çağrıya çıkacak projelerin ilçeleri de kapsaması İzmir’in ilçeleriyle bir  bütün olarak dağıtılması konusunda zaten bir iki yıldır bir çabam vardı. Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği bütün uluslar arası fuarlara katıldım, orada tecrübelendim. Proje hazırlama komisyonunda da görev almıştım. Bu sebeple aday oldum ve uygun gördüler. İzmir’in ilçeleriyle birlikte bir bütün olarak  projelendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Oradaki projeleri de ilçelere taşıyacağımızı düşünüyorum.”dedi. 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ESNAF Haberleri

Başlık Tarih
 
MEDYA ESTETİĞİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI28 Ağustos 2019
BÜLENT BÖREKÇİLİK SELÇUKLULARLA BULUŞTU09 Ağustos 2019
SELÇUK TİCARET ODASI TURİZM PAYLARINI ARTIRMA TALEBİNİ GÜNDEME TAŞIYOR17 Haziran 2019
DIŞ TİCARET SOHBETLERİ PROGRAM DİZİSİ TİCARET ODASINDA DEVAM EDİYOR04 Haziran 2019
Antalya'nın avokadosu Selçuk'ta yetişecek09 Mayıs 2019
ÜLKE RAPORLARI SELÇUK TİCARET ODASI SİTESİNDE YAYINLANDI03 Mayıs 2019
TURİZM SEZONU ÖNCESİ SELÇUKTA TURİZM KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI26 Nisan 2019
BERGAMA TİCARET ODASI SELÇUK ZİYARETİ12 Nisan 2019
MALİ MÜŞAVİRLERE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÇAĞRISI27 Mart 2019
TİCARET ODASI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ BASIN TOPLANTISIYLA DUYURDU21 Mart 2019
SENGEL TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ.21 Mart 2019
Başkan Bakıcı İzmir Ziraat Odaları Birliği Genel Kurulu’nda konuştu 15 Mart 2019
EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ ÖRNEĞİ12 Mart 2019
HUKUKİ SORUNLAR YAŞAYAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ..05 Mart 2019
Ticaret Odası Belediye Başkanını Ağırladı.28 Şubat 2019
ESNAFLAR İÇİN E-TİCARET SUNUMU15 Şubat 2019
MÜŞTERİ İLİŞKİLERİNİ YÖNETMEYİ ÖĞRENDİLER14 Şubat 2019
Selçuk Ticaret Odası Karadeniz ve Akdeniz seyahat acentalarını ağırladı.13 Şubat 2019
TİCARET ODASI TOBB TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI’NA KATILDI23 Ocak 2019
KAYMAKAM EKREM İNCİ TİCARET ODASINDA14 Kasım 2018
REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ İZMİR’DE BİR ARAYA GELDİ10 Kasım 2018
TİCARET ODASI EĞİTİM YARDIMIYLA YİNE SEVİNDİRDİ09 Kasım 2018
​SELÇUK KAYMAKAMI EKREM İNCİ TİCARET ODASININ KOMİTE TOPLANTISINA KONUK OLDU01 Kasım 2018
SELÇUK TİCARET ODASI DIŞ TİCARET VE YATIRIM İLETİŞİM NOKTASI OLDU23 Ekim 2018
ESNAF KİRA ARTIŞINA DAYANAMAZ01 Ekim 2018
KOSGEB EĞİTİMİ İÇİN KAYITLAR BAŞLADI12 Eylül 2018
STO BAŞKANI KORAY YOLCU, TURİZM BAKANI ERSOY’DAN SELÇUK İÇİN İKİ TALEPTE BULUNDU11 Eylül 2018
SELÇUK’TAN YAPILAN İHRACAT 2017’DE YÜZDE 7 ORANINDA BÜYÜDÜ16 Ağustos 2018
Kent turizmi için butik otel önerisi14 Ağustos 2018
ESNAFA İNAT BELEDİYE PAZAR AÇTI27 Temmuz 2018
Selçuk Efess küçük oteller derneğinden Çağrı.19 Temmuz 2018
SELÇUK EFES KÜÇÜK OT­ELLER DERNEĞİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR29 Haziran 2018
SELÇUK EFES KÜÇÜK OTELLER DERNEĞİ TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ27 Haziran 2018
SESO ESNAFA MAKİNA TEÇHİZAT KREDİ DESTEĞİNİ DUYURDU20 Haziran 2018
ŞİRİNCE ESNAFI İMZA TOPLADI13 Haziran 2018
Selçuk'ta Yeni Bir Dernek.08 Haziran 2018
TORBALI’DAN TÜRKİYE’YE MUZ DAĞITILIYOR05 Haziran 2018
TİCARET ODASI ÜYELERİ NEFES KREDİSİYLE NEFES ALDI29 Mayıs 2018
SELÇUK TİCARET ODASI YÖNETİMİ ANKARA’DA07 Mayıs 2018
ESNAFIN ÇEVRECİ "JİLETÇEK" DUYARLILIĞI04 Mayıs 2018
TİCARET ODASINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI13 Nisan 2018
SELÇUK TİCARET ODASI BAŞKANI KORAY YOLCU GÜVEN TAZELEDİ09 Nisan 2018
SELÇUK TİCARET ODASI ÜYELERİNE NEFES ALDIRACAK KREDİ05 Nisan 2018
​KOMİTE ÜYELERİNE FİNANSAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ30 Mart 2018
YENİ DÖNEMDE DE ‘BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ’28 Mart 2018
TİCARET ODASININ DÜZENLEDİĞİ SOSYAL GÜVENLİK KONFERANSINA BÜYÜK İLGİ27 Mart 2018
İŞ KURMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ13 Mart 2018
Ticaret Odası Aile İşletmeleri İçin Eğitim Düzenledi28 Şubat 2018
Hayri GÜLLER Ve Ekibi SESO Seçimini Kazandı20 Şubat 2018
TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI YAPACAK19 Şubat 2018
SELÇUK ARTEMİS GENÇLİK SPOR KULÜBÜNDEN TİCARET ODASI BAŞKANINA ZİYARET15 Şubat 2018
BİZ HİÇ BİR SİYASİ PARTİNİN DEĞİL, DEĞİŞİM İSTEYEN "SELÇUK ESNAFININ ADAYIYIZ"10 Şubat 2018
SESO BAŞKANLIĞI İÇİN İKİ ADAY YARIŞACAK08 Şubat 2018
Hayri Güller Adaylığını Açıkladı05 Şubat 2018
TİCARET ODASI EĞİTİMLERİ START ALDI02 Şubat 2018
YENİ GİRİŞİMCİLER TİCARET ODASINDAN KOSGEB SERTİFİKALARINI ALDILAR17 Ocak 2018
“İŞ DÜNYASINA YENİ SOLUK: ARABULUCULUK"27 Aralık 2017
Selçuk Esnaf Odasindan Duyurulur.20 Aralık 2017
SELÇUK TİCARET ODASININ 2018 HEDEF PAZARI ÇİN 11 Aralık 2017
SELÇUK’TA BULUŞAN İZMİR KADIN MECLİSLERİ TİCARET ODASININ KONUĞU OLDU29 Kasım 2017
TİCARET ODASINDAN YENİ BİR EĞİTİM DAHA ; KONUMUZ TAKIM ÇALIŞMASI 11 Ekim 2017
SELÇUK ESNAFINA SİCİL MÜJDESİ27 Temmuz 2017
TİCARET ODASINDAN İSTİHDAM TEŞVİKLERİ TOPLANTISI20 Nisan 2017
SELÇUK TİCARET ODASI KALİTESİ ARTIK BEŞ YILDIZLI27 Şubat 2017
SELÇUK TİCARET ODASINDAN İŞ HAYATINDA İLETİŞİM VE BEDEN DİLİ EĞİTİMİ21 Şubat 2017
Yeni Başvurular Yıl içerisinde devam edecek17 Şubat 2017
Selçuk Ticaret Odası 2017 Eğitimleri başlıyor.07 Şubat 2017
Girişimciler iş yeri açmadan önce KOSGEB'e başvurabilecek06 Şubat 2017
E-TİCARET YAPMAK İSTEYEN ESNAFA SESO DESTEĞİ06 Ocak 2017
SELÇUK TİCARET ODASI’NIN BEŞ YILDIZLI HİZMET VERDİĞİ TESCİLLENDİ03 Ocak 2017
E-ticaret sektöründe 2 yılda 2 katlık büyüme bekleniyor23 Aralık 2016
TİCARET ODASINDAN ÜYELERİNE NEFES ALDIRAN KREDİ13 Aralık 2016
BAŞKANLAR HİSARCIKLIOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ12 Aralık 2016
SELÇUK ESNAFINA İNDİRİMLİ ELEKTRİK İMKANI18 Kasım 2016
​SELÇUK TİCARET ODASI STRATEJİK PLANINI YAYINLADI14 Kasım 2016
​KOSGEB KURSLARINDA 7. DÖNEMİN GİRİŞİMCİ ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI09 Kasım 2016
Ticaret Odası 2020’ye Kadar Hedeflerini Belirledi19 Ekim 2016
TİCARET ODASINDAN KONFERANS DUYURUSU 12 Ekim 2016
Koray Yolcu Türkiye- Polonya İş Forumuna Katıldı06 Ekim 2016
STO ÜYELERİNİN AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI29 Eylül 2016
SESO'DAN AİDAT BORÇLARINA YAPILANDIRMA HAKKINDA AÇIKLAMA09 Eylül 2016
STO’DAN LİDERLİK VE MOTİVASYON EĞİTİMİ10 Ağustos 2016
STO tarafından düzenlenen KOSGEB destekli Girişimcilik Eğitimleri Başvuruları Başladı25 Temmuz 2016
​İZMİR ODA VE BORSALARININ ZİRVESİ SELÇUK’TA YAPILDI16 Temmuz 2016
Bayram alışverişinizi Selçuklu esnaftan yapın25 Haziran 2016
SELÇUK, RENK BUTİKLE RENKLENDİ12 Haziran 2016
SELÇUK TİCARET ODASI ANKARA’DAYDI.18 Mayıs 2016
​TİCARET ODASI SELÇUK’UN YENİ KARDEŞİNİ AĞIRLADI07 Mayıs 2016
EFES SELÇUK KUAFÖRLERİ EĞİTİM TOPLANTISINDA27 Nisan 2016
SELÇUK TİCARET ODASI GİRİŞİMCİ YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR17 Nisan 2016
EĞİTİMİNİ TAMAMLADI, KENDİ İŞYERİNİ AÇTI13 Nisan 2016
Esnaf Odası Kiracıların Yanında01 Nisan 2016
​Başkan Bakıcı, Efes esnafı ile buluştu16 Mart 2016
Mütahitler Selçuk'ta Buluştu01 Mart 2016
İZMİRLİ GENÇ GİRİŞİMCİLER SELÇUK’TA BULUŞTU29 Şubat 2016
PAZARCI ESNAFINDAN SESO'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ19 Şubat 2016
Süt krizi Tire’yi “pas” geçti18 Şubat 2016
Baskanlardan Girişimci Adaylarına Sürpriz Ziyaret16 Şubat 2016
SELÇUK TİCARET ODASI BERLİN FRUİT LOGİSTICA FUARINI ÜYELERİYLE ZİYARET ETTİ‏11 Şubat 2016
​17 Şubat'ta seçim var Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçime gidiyor08 Şubat 2016
Ticaret Odasından Seminer Daveti19 Ocak 2016
BAŞKANLARDAN YENİ YIL KUTLAMASI05 Ocak 2016
Asgari ücret 1300 TL30 Aralık 2015
STO’DAN E-DEFTER E-FATURA EĞİTİMİ28 Aralık 2015
TİCARET ODASINDAN 600 ÖĞRENCİYE EŞOFMAN DESTEĞİ13 Aralık 2015
JAPON TURİZM ACENTELERİ EFES VE ŞİRİNCE’YE HAYRAN KALDILAR16 Kasım 2015
ALMANYA'DAN KARDEŞ ZİYARETİ11 Eylül 2015
TİCARET ODASI SELÇUK’TA DÜZENDİĞİ KURSLARLA 150 GİRİŞİMCİ YETİŞTİRDİ02 Eylül 2015
​SELÇUK TİCARET ODASI MİDİLLİ’DE UNESCO TESCİLLİ SELÇUK’U TANITTI26 Ağustos 2015
Selçuk Esnafının telif kabusu sona erdi… 20 Ağustos 2015
Esnafın Kalbi ATAKALP’e emanet…19 Ağustos 2015
SELÇUK TİCARET ODASI BEŞ YILDIZLI ODA OLUYOR13 Ağustos 2015
Koray Yolcu İZKA Yönetim Kuruluna Seçildi22 Haziran 2015
Selçuklu Girişimci Osman CAN Hedef 256 Sayının Konuğu Oldu.15 Haziran 2015
ŞİRİNCE’DE TURİZM ÇALIŞTAYI25 Mayıs 2015
ŞİRİNCE’DE ELEKTİRİK BULUŞMASI15 Mayıs 2015
Koray Yolcu Başkan Seçildi11 Mayıs 2015
TURİZMİN MERKEZİNDE ESNAFA İNGİLİZCE DOPİNGİ09 Mayıs 2015
İŞ HAYATINDA BAŞARI İÇİN İLK ŞART EĞİTİM22 Nisan 2015
TURİZMCİ ESNAF SERTİFİKALARINI ALDI21 Nisan 2015
HİSARCIKLIOĞLU MECLİS ÜYELERİYLE BULUŞTU06 Nisan 2015
SELÇUK TİCARETİNİN EN ÖNEMLİ SORUNLARI TARTIŞILDI27 Mart 2015
KIZILAY’DAN ESNAF TEŞKİLATINA TEŞEKKÜR13 Mart 2015
İzmir Yunanistan Başkonsolosu Selçuk Ticaret Odası’nı Ziyaret Etti10 Mart 2015
Gökçealan Esnafı "KÖYLÜ KALMAK İSTİYORUZ"21 Şubat 2015

             
                  
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH