YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

AK Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Basın Açıklmasında Bulundu
10 Şubat 2017
Sema Yeşilçimen; "Bu teşkilat; bir Ak Partilinin verdiği sözden caymasına izin vermez. Bu teşkilat doğru veya yanlış aldığı kararın sonuna kadar arkasındadır" diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Selçuk ilçesine yapılacak yatırımlar ,Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halkoylaması çalışmaları  ve son günlerde gündemde olan  Selçuk Belediyesinde çalışan taşeron işçilerin durumları ile  ilgili basın toplantısı düzenleyen Ak Parti Selçuk ilçe başkanı  Sema Yeşilçimen; "Bu teşkilat; bir Ak Partilinin verdiği sözden caymasına izin vermez. Bu teşkilat doğru veya yanlış aldığı kararın sonuna kadar arkasındadır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması çalışmaları hakkında da konuşan Yeşilçimen; "Çalışmalarımız Teşkilat olarak tüm hızıyla devam etmektedir" dedi.

"2017 yılı Selçuk'ta yatırımlar yılı olacak"

Geçen hafta içerisinde Selçuk Hükümet Konağı'nın yer tesliminin yapıldığını ve çalışmaların hızla başladığını hatırlatan Yeşilçimen; önümüzdeki günlerde temel atma töreninin gerçekleşeceğini söyledi. Doğalgaz ile ilgili tüm çalışmaların tamamlandığını, bu konudaki kesin tarihi Başbakan Binali Yıldırım'ın belirleyeceğini hatırlatan Yeşilçimen; "Ayrıca Antik kanalın 600 metrelik bölümü ile ilgili çalışmalar Sayın Bakanımızın onayına sunulmuştur.Hastane konusunda hukuksal sorun belirdi. Sağlık bakanlığı yeni bir ihale hazırlığı içerisinde önümüzdeki günlerde açıklanacak. Yani 2017 yılı hükümetimizin Selçuk'a yapacağı yatırım yılı olacak" dedi.

AK Partisi olarak her sözünün arkasında duran bir teşkilat olduklarının altını çizen AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen, ilçede yapılması planlanan diğer projeler hakkında şu bilgileri verdi:  "Cumhuriyet Mahallesi'nde bir ilkokul ve lise yapılacak. 14 Mayıs Mahallesinde Hacı Kaçan Camii yanında bir sağlık ocağı ve toplum sağlığı binası kazandırmak için çalışmalar başladı. Eski özel idare binasının zemin katını Selçuk Devlet Hastanesine tahsis ettik. Hastane çalışmalarının bir bölümü orada yapılacak"

Selçuk'a yakışır  iddialı bir Meydan Projesi

Selçuk'un önünü açacak olan bazı önemli projelerden de bahseden Yeşilçimen; bu anlamda Meydan projesinin çok iddialı bir proje olduğunun altını çizerek, yaklaşık 3 yıldır emek verilen bu projenin Selçuk halkını oldukça mutlu edeceğine inandığını kaydetti.

İşçilerin çıkarılmasına Parti olarak karşı çıkacağız

Geçtiğimiz günlerde Selçuk Belediye Meclisi'nde gündeme gelen "Belediye Başkanına Borçlanma Yetkisi Verilmesi" hakkındaki madde CHP'li Meclis Üyeleri ve Başkan Bakıcı ile bir MHP'li Meclis üyesinin kabul, AKP ve bir MHP'li Meclis Üyesinin red oyu vermesi sonucunda oy çokluğu ile kabul edilmişti. Bu karar sonrasında ekonomik anlamda zor günler geçiren Selçuk Belediyesi'nin, aylardır maaş alamayan personelin maaşlarını ödemesi beklenirken, bu konu ilçe kamuoyunda gündem yarattı.  

AKP Selçuk İlçe Binasındaki basın toplantısında bu konuda gündemi değerlendiren AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen; "2014 Yerel seçim meydanlarında Selçuk Belediyesi'nde hakkı olmayan yük getirecek kadrolaşmaya gitmeyeceğiz dedik. Seçimlere 5 gün kala 1 aylık işçi alınmış. Ev ev gezip oy pazarlığı yaptılar. Biz hiç kimseyle pazarlık yapmadık. Siyaseten ahlaksızlık yapılarak bu insanlarla oy pazarlığı yapıldı ve 1 aylık süreyle işe başlatıldı. Ben Sayın Başkanıma Selçuk Belediyesi bu yükü kaldıramaz sözleşmesi biten arkadaşların sözleşmelerini yenilemeyin dedim. Sayın Başkan ben herkesi kucaklayacağım dedi. Hiç kimseyi çıkarmadı. Yani Sayın Başkan zoru tercih etti. Kendisini bu konuda takdir ediyorum. O kendisinin belediyecilik anlayışıdır. Eğer siz bir insana senin iş akdin bir aylık yada ben seninle görev süresince çalışacağım diyorsanız sözünün arkasında kapı gibi duracaksınız. Meclis toplantısında Sayın Belediye Başkanı 150 kişiyi çıkarırım dedi. Zinhar çıkaramaz ve çıkartmayız. Sayın Zeynel Bakıcı o arkadaşlarla yol ayrımına değil yola birlikte yürümeyi tercih etmiştir. Ben sizlerle beraber çalışacağım, çıkarmayacağım dediğinde Ak Partili Belediye Başkanı olarak söylemiştir. Bu teşkilat; bir Ak Partilinin verdiği sözden caymasına izin vermez. Bu teşkilat doğru veya yanlış aldığı kararın sonuna kadar arkasındadır" diye konuştu.

CHP'li Meclis üyeleri siyasi şov peşinde

Borçlanma yetkisine kabul oyu veren CHP'li Meclis üyelerini Referandum sürecinde yapılmış bir siyasi sov olarak değerlendiren Yeşilçimen; "Bazı siyasete aklı erenler, manevra yapanlar, 2019 yılında belediye başkanlığını kendisi için hayal edenler, ben bunlardan besleneyim, 2019 a iki yıl kaldı diyenler, biz sizin için buna evet diyoruz diye konuşuyorlar. İşçiye gidip diyorlar ki ; 'Biz taşın altına elimizi koyduk'. Siz kazara 2014'te seçimi kazansaydınız 1 aylık işe aldıklarınızı hemen kapının önüne koyacaktınız. Diliniz açılıp da Vefa Ülgür'ün önüne geçip de yapma gücünüz var mıydı sizin? Sayın CHP Meclis Üyesi arkadaşlarımızın işçi arkadaşlara gidip de 'biz evet diyoruz paralarınız ödenecek.' demeleri, bunlar tamamen siyaset için yapılmıştır. " diyerek Borçlanma yetkisini belediye başkanına verme maddesini kabul eden CHP'li Meclis üyelerini eleştirdi.

Belediye Eski Başkanı Vefa Ülgür' ü tebrik etti

Selçuk Belediyesi Eski Başkanı Vefa Ülgür' ü bu anlamda tebrik ettiğini belirten Yeşilçimen; "Ben İlçe Başkanı olarak o nu tebrik ediyorum. Darmadağın oldular ama görüyoruz Vefa Ülgür yine kırıp döküyor. Yakında hepsinin kafasını kıracak buna inanıyorum. Selçuk'ta kime sorarsanız sorun CHP kim diye? Herkes Vefa Ülgür diyorlar. CHP, Vefa Ülgür ile anılıyor"  diye konuştu.

Biz Selçuk'u düşünüyoruz

Parti olarak hiçbir zaman işçilerin mağdur olmalarını istemediklerini kaydeden Yeşilçimen; "Biz 200-300 kişiyi düşünürken 35 bin kişilik Selçuk'u da düşünüyoruz. Biz Selçuk Belediye Meclisi'ne yatırımın haricinde gelen hiç bir borçlanmaya evet demeyeceğiz. Bugüne kadar demedik bundan sonra da demeyeceğiz.  İşçiye gidip de 'biz sizin yanınızdayız, işçi babasıyız.' diyenler; Siz işçinin hiç bir şeyisiniz. Siz bu ilçede işçiyi en çok sömürensiniz. Selçuk Belediyesi'nde bir liste hazırlanıyormuş, bunlara inanmasınlar. Bunlar siyaseten günü birlik söylenen şeylerdir. Biz doğru bildiğimizi savunduk" şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)
  selçuklu:
[18.02.2017 - 16:09]  
Tabi Vefa Olsun istersiniz Diğer adaylardan kim olursa Selçuk'ta Seçimi çok kolay kazanır. sizde Vefa olsun ki seçimde şansımız olsun isitiyorsunuz ama bu gerçekleşmeyecek ve CHP Den yeni bir aday çıkacaktır bekleyin ve görün...

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
30 ilçenin kongre tarihi ve yeri kesinleşti14 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Açıklama Yaptı10 Kasım 2017
CHP Selçuk İlçe Sekreteri Osman Yelken Kamu oyuna bir açıklama yaptı.02 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.01 Kasım 2017
Genel Sekreterden Bayındır ve Yücel Özen Olayına Açıklama 30 Ekim 2017
“İl Başkanlığına adaylığım söz konusu değil…”26 Ekim 2017
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ'nin Öngörüleri Doğrumu Çıkıyor?26 Ekim 2017
CHP İzmir’de kongre mesaisi: İlçelerin takvimi belli oldu!25 Ekim 2017
CHP izmirde yeni dizayn girişimlerine Gazeteci Ahmet Çipli'den tepki25 Ekim 2017
Güven, "Bu tür olayların basın üzerinden tartışılması partiye hiçbir yarar sağlamamaktadır"23 Ekim 2017
AHMET ÇİPLİ CHP CAMİASI VE ADAY ADAYLARINI UYARDI.21 Ekim 2017
Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk'ta çay molası20 Ekim 2017
İşte CHP İzmir’in kongre takvimi!20 Ekim 2017
CHP Selçuk ilçe Örgütü Müftüler resmi nikah kıymasın imza kampanyası düzenledi...18 Ekim 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL'dan Kamu Oyuna Duyurulur.16 Ekim 2017
Başkan BAKICI'dan Gündem Yaratacak Sözler.16 Ekim 2017
CHP Selçuk Atatürk Mahallesi Delege Seçimleri İptal mi Oldu.10 Ekim 2017
SENGEL:"Cumhuriyet Halk Partisinin yegane amacı başta yerelde olmak üzere tüm Türkiye'de iktidar olmaktır. "10 Ekim 2017
SARI LİSTE KAZANDI09 Ekim 2017
CHP İlçe Örgütünden Kamu Oyuna Duyurulur.07 Ekim 2017
Selçuk MHP İlçe Başkanlığına İbrahim Ali atandı29 Eylül 2017
Akparti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN İzban Açılışıyla İlgili Basın Açıklaması Yayınladı.15 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü 94.Kuruluş Yılını Kutladı.11 Eylül 2017
MHP Selçuk'ta istifa rüzgarı10 Eylül 2017
CHP, İZBAN Açılışında Yaşananları Kınadı09 Eylül 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı15 Ağustos 2017
CHP İzmir Milletvekilleri Selçuk Ve Köylerini Ziyaret Etti.15 Ağustos 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yürüyüşe ve Mitinge Katılarak Destek Veren Tüm Partililere Teşekküretti12 Temmuz 2017
CHP İL' DEN SELÇUK ÖRGÜTÜNE BAŞARI PLAKETİ16 Mayıs 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL 16 Nisan İle İlgili Basın Açıklaması Yayınladı20 Nisan 2017
İzmirde sandıklarından gelen ilk sonuçlar açıklandı.16 Nisan 2017
Yarın oy kullanacaklar dikkat!15 Nisan 2017
CHP Selçuk İlçe başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yaptı01 Nisan 2017
Balbay 'Hayır'ı bu kez türküyle anlattı29 Mart 2017
Selçuk Ak Parti İlçe Başkanı Sema YEŞİLÇİMEN Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu29 Mart 2017
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü Selin Sayek BÖKE, Selçuk’u ziyaret etti.19 Mart 2017
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2017
Nerede oy kullanacağım? - YSK seçmen yeri sorgulama sayfası18 Şubat 2017
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay SINDIR Selçuk'u Ziyaret Etti.17 Şubat 2017
Kocaoğlu ve Güven Selçuk’u Ziyaret Etti.10 Şubat 2017
AK Partili başkanlardan Ankara mesaisi: Projeleri anlattılar10 Şubat 2017
CHP Selçuk İlçe Örgütü Basın Açıklaması Yayınladı09 Şubat 2017
CHP Milletvekili Musa ÇAM Selçuk Ve Torbalıyı Ziyaret Etti.06 Şubat 2017
AK Partili Kaya: "Atatürk'ü CHP'den kurtaracağız"06 Şubat 2017
CHP Selçuk Ayaktaydı18 Ocak 2017
CHP İzmir’de koordinatör rotasyonu: Kim/hangi ilçede görevli?28 Kasım 2016
Kaybedilen 8 ilçeye yakın takip02 Ekim 2016
CHP Selçuk Kuruluş Yılını Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Kutladı.11 Eylül 2016
Selçuk MHP İlçe Teşkilatı Görevden Alındı20 Ağustos 2016
​CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Ramazan Bayramını Kutladı07 Temmuz 2016
MHP'de tarihi gün: Ve imza sayısı açıklandı!19 Haziran 2016
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU İZMİR’DE17 Haziran 2016
HALK ARENASI " 22 NISAN CUMA GUNU SAAT 20:30 'DA CITTANTICA' DA20 Nisan 2016
CHP Selçuk,Cumhurbaşkanı,Başbakan için Suç Duyurusu13 Nisan 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Parti Binası Önünde Basın Açıklması17 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü Danışma Kurulu toplantısını yaptı.04 Mart 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yayınladı24 Şubat 2016
CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk'u Ziyaret Etti.24 Şubat 2016
Mecliste Bir İlk Yaşandı03 Şubat 2016
MUHALEFET KONUŞUYOR "CHP'li Kasaboğlu İle Dobra Dobra"03 Şubat 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Dayanışma Yemeğinde Buluştu01 Şubat 2016
Sertel’in ‘ölüm yolu’ isyanı ses getirdi!29 Ocak 2016
Selçuk Ak Partide Üyeler Yenileniyor29 Ocak 2016
Vatan Partisi Selçuk İlçe Örgütü Kongreye Gidiyor19 Ocak 2016
Üç Başkan Selçuk'u Ziyaret Etti08 Ocak 2016
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.07 Ocak 2016
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Maraş Katliamını Kınadı22 Aralık 2015
CHP'de Devir Teslim Yapıldı.12 Aralık 2015
​CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanı Melis ERMİŞ Oldu.08 Aralık 2015
​CHP Selçuk Örgütünde Kadınlar Ve Gençler sandığa gidiyor07 Aralık 2015
Emir CÖMERT Delegelere Teşekkür Etti.07 Aralık 2015
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.07 Aralık 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL Oldu.06 Aralık 2015
Selçuk MHP İlçe Başkanından Yalan Habere Cevap Geldi04 Aralık 2015
CHP İzmir İlçeleri ve Selçuk’ta kongre maratonu hafta sonu yapılacak seçimlerle sona erecek.04 Aralık 2015
CHP Selçuk Kadın kolları Başkanı Güllü Kartal Kadına Şiddetti Kınadı.25 Kasım 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Kongreler süreci Acıklaması06 Kasım 2015
İzmir’den ilçe ilçe sonuçlar02 Kasım 2015
Selçuk Ülkü Ocakları Kafes Filmini İzledi28 Ekim 2015
SELÇUK VATAN PARTİSİ ZAFERİ DUYURDU16 Ekim 2015
CHP 1. Bölge milletvekili adayları Selçuk'u Ziyaret Etti.16 Ekim 2015
Selçuk'un Damadı Milletvekili Adayı Oldu.19 Eylül 2015
CHP MYK’da flaş karar: İzmir listesi nasıl şekillendi?17 Eylül 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Basın Açıklaması Yayınladı10 Eylül 2015
VATAN PARTİSİ SELÇUK'TA NET TAVIR ALDI29 Ağustos 2015
CHP'de Mahalle Delege Seçimleri Ertelendi.26 Ağustos 2015
​BAYRAĞINI AL GEL ŞEHİDİNE, VATANINA SAHİP ÇIK26 Ağustos 2015
CHP Selçuk'ta Mahalle Delege Seçimleri 29 Ağustosta Yapılacak18 Ağustos 2015
Flaş! CHP İzmir’de ilçe ilçe itiraz raporu04 Ağustos 2015
​Şanlı: MHP, bu ülkenin teminatıdır02 Ağustos 2015
Selçuk krizinde Başkan’dan bomba mesajlar!29 Temmuz 2015
CHP’de parti içi yarış başlıyor27 Temmuz 2015
Orhan Karagüzel Ak Parti Meclis Üyeliğinden İstifa Etti24 Temmuz 2015
EL ELE KOL KOLA İKTİDARA…..01 Temmuz 2015
Kongre süreci başladı İzmir kulislerinde bu isimler konuşuluyor…30 Haziran 2015
CHP’de Ramazan sonrası kongreler Başlıyor25 Haziran 2015
Süleyman Demirel hayatını kaybetti17 Haziran 2015
CHP'de kongre süreci start alıyor17 Haziran 2015
CHP'li Vekillerden Selçuk'a Teşekkür Ziyareti10 Haziran 2015
Kerem Ali Sürekli Selçuk’ta10 Haziran 2015
Selçuk Mahallelerinde Ve Köylerinde Kim Ne Oy Almış?10 Haziran 2015
Oy Kullandığınız Sandık Sonuçlarını Görün09 Haziran 2015
Baraj Altında Kalan Partiler ve Adaylar Kimler09 Haziran 2015
İzmir'de Kimler Vekil oldu ?08 Haziran 2015
2015 Türkiye Seçim Sonuçları07 Haziran 2015
İzmir İlçe İlçe Seçim Sonuçları07 Haziran 2015
Selçuk Resmi Olmayan Seçim Sonuçları07 Haziran 2015
2015 AA seçim sonuçları07 Haziran 2015
Kılıçdaroğlu Selçuk'ta Coşkuyla Karşılandı05 Haziran 2015
Genç Aday Göçmenleri Ziyaret Etti.28 Mayıs 2015
Aşlık 5 Bakıcı 427 Mayıs 2015
Oyan ve Bakan Pınar Pide’de27 Mayıs 2015
CHP 1.Bölge Milletvekili Adayları Tam Kadro Selçuk'u Ziyaret Etti.07 Mayıs 2015
Selçuk üretim ekonomisi için 'Vatan' dedi07 Mayıs 2015
Ak Parti İzmir Milletvekili Adayı Doç. Dr. Mustafa İbrahim Selçuk’u ziyaret etti.07 Mayıs 2015
İzmir/Selçuk İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Gaziantep mutfağını keşfetti.07 Mayıs 2015
CHP Selçuk'ta İlçe Eski Başkanı İbrahim Adıgüzel ve Ahmet Çipli görev yapacak30 Nisan 2015
Genç Aday Selçuk’la Kucaklaştı27 Nisan 2015
Vatan Partisi'nden Kuşadası çıkarması27 Nisan 2015
Selçuk'a ne yapsak az26 Nisan 2015
Selçuk’a Brezilya modeli26 Nisan 2015
Vatan Partisi’nden ‘ada’ çıkarması21 Nisan 2015
Osman Pamukoğlu Ali Adıgüzel İçinizden Birisi20 Nisan 2015
Selçuk CHP’den “Alkışlıyoruz” kampanyasına destek12 Nisan 2015
CHP 1.Bölge Adayları Selçuk’ta12 Nisan 2015
MHP’nin İzmir Adayları08 Nisan 2015
İşte AK Parti İzmir listesi Belli Oldu07 Nisan 2015
CHP İzmir 1. ve 2. Bölge Milletvekili Listesi Açıklandı07 Nisan 2015
Ahmet ÇİPLİ Yazdı: "CHP'de Alevi Açılı mı"02 Nisan 2015
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜN DEN ÖN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ01 Nisan 2015
Her iki bölgede de tablo netleşmiş durumda29 Mart 2015
CHP Selçuk Üyeleri Sandık Başına Gitti29 Mart 2015
CHP İzmir’de önseçim röntgeni: İlçe ilçe sonuçlar27 Mart 2015
CHP 1. Bölge Milletvekili A.Adayı Yusuf BARATALI’dan önemli açıklama24 Mart 2015
CHP 1.Bölge A.Adayı Yusuf BARATALI "7 Haziran seçimlerinin siradan bir seçim olmadiginin bilincindeyim"22 Mart 2015
Bayır: Torbalı ve Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti06 Mart 2015
Tacettin BAYIR: "CHP’yi İKTİDARA KADINLARIMIZ TAŞIYACAK"03 Mart 2015
Tacettin BAYIR "Benim Bütün İşim; İZMİR"27 Şubat 2015
Ak Parti 1.Bölge A.Adayı Talip UZUN Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti.21 Şubat 2015
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU selçuk'ta02 Şubat 2015
AK PARTİ SELÇUK İLÇE TEŞKİLATI’NDA GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ YAPILDI31 Ocak 2015

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
Radyo Canlı Yayın
..
En Çok Okunan
Üye Girişi
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH