YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...
04 Ekim 2018
Bu haber 489 kez okundu
Başkan Şengül, 2019 yerel seçimleri için 2014’ten örnek verirken, “Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, İzmirlinin karşısına onu aratmayacak iyi bir adayla çıkacağız. Projelerimizle İzmir’in gözlerini açacağız” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İl Başkanı Şengül, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşmesi planlanan yerel seçimler özelinde hazırladıkları yol haritasına dair detaylı bilgilendirme yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 1 Ekim’de yaptığı açıklamayla yeni dönemde aday olmayacağını ilan etmesini değerlendiren Başkan Şengül konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) büyük ölçüde hakim olduğu yerel iktidarı da eleştirdi.

İsminin AK Parti kulislerinde Büyükşehir Belediyesi Adaylığı noktasında dillendirilmesi üzerinden net ifadeler kullanan Şengül, geçmiş seçimlerden örnekler verirken 2019 yerel seçimlerine dair iddialı açıklamalar yaptı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım’ın 2014 yılındaki adaylığını hatırlatan Şengül, “Binali Bey İzmir’e değil bize de çok ciddi dersler verdi. Binali Bey’den geçen dönemde aldığım ciddi birikimler var. Ben geçen yerel seçimlerde Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, İzmirlinin karşısına onu aratmayacak iyi bir adayla çıkacağız” dedi.

Kentte gördükleri eksiklik, sorun ve problemler hakkında konuşan Şengül, yerel iktidarı kazandıkları takdirde çok ciddi projeleri hayata geçireceklerini ifade ederken, “Avrupa’ya gittiğinizde çok sayıda şehir alt yapı sorunlarını çözmüştür. Yeşil alanları, yürüyüş yolları, ciddi spor alanları vardır. Kent sizin gözünüzün içine bakar. Ne istiyorsunuz? Dile benden ne dilersen diyecek. Ama İzmir tam tersi gözlerini kapatıyor. ‘Benden bir şey isteme! Çünkü yok’ diyor. Çağdaş bir şehirle İzmir arasındaki fark bu… Biz İzmir’in gözlerini açacağız. ‘Dile benden ne dilersen’ dedirteceğiz” açıklamasını yaptı.

İZMİRLİNİN KARŞISINA HAZIRLIKSIZ ÇIKMAK İSTEMİYORUZ

2019 süreci start almış durumda. Masanızda neler var? Nasıl bir yol haritası izleyeceksiniz?
Şu anda hazırlıklarımızı yapıyoruz ve dersimize iyi çalışıyoruz. İzmirlinin karşısına hazırlıksız, boş, nereye gideceğini bilmeyen şekilde çıkmak istemiyoruz. Gerçekten İzmir’i çok iyi bilen, sıkıntıları tespit etmiş ve sorunlara da projeleriyle birlikte çözüm üretebilmiş adaylarla, 30 ilçemizde sahaya çıkacağız. Adaylarımızın ilçelerinde sayılan, geçmişinde herhangi bir sıkıntısı olmayan, sorunları da çözebilecek yetenekte olmasına dikkat edeceğiz. Söylem konusunda da arka planda çalışmalarımız mevcut. Genel merkezimizin Türkiye genelinde, bizim ise İzmir özelinde söylemimiz olacak. Profesyonel bir ekibimiz ve teşkilatımızda da birikimli insanlar var.

BİZDE EKİP ÇALIŞMASI VARDIR, TEK ADAMLIK YOKTUR, CHP’DE KAOS VE KARMAŞA VAR!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yeni dönemde aday olmayacağını açıkladı. Kocaoğlu’nun olması ve olmaması halinde iki farklı planınız var mıydı?
Bu iş ekip işidir, kişilere bağlı değildir. Yani bir kişi tek başına kentin geleceğini belirleyemez. Aziz Kocaoğlu kendine göre bir yol çizmişti. Kendine göre de yoğurt yeme tarzı vardı. Kente dair bir şeyler yapmaya çalıştı ama her şeyden önce İzmir’de CHP’li ilçe belediyeleri ve Büyükşehir Belediyesi arasında uyum yoktu. Kendi aralarında inanılmaz bir çatışma var. Belki AK Partili belediyelerle bile o kadar olmadı. CHP’de siyaset biraz daha bencil yapılıyor ve kişiler ön planda. Parti disiplini çok fazla yok, orada adamcılık var. Mesela AK Parti’nin prensipleri vardır. Bizde kurallarına göre siyaset yapılır. Onlar kendi belediyeleriyle iktidara gelirler ve daha sonra her şeyi unuturlar. Biz ise unutmayız. Onlarda partinin denetlenmesi, sorgulanması gibi bir şey olamaz. Biz ise kendi belediyelerimizi sorgularız. “Siz belediye başkan adayı olurken vatandaşa ne söz verdiniz ve bunların ne kadarını yerine getirdiniz?” diye sorarız. İşte bizim başarımızın temel sebebi de budur. Belediye başkanlarını değiştirmemizin arkasında da bu gerekçe vardır. Başarıda kişilerden ziyade yönetimin işleyiş şekli çok önemlidir. Partinin kuralları dışında verilen sözlerin yerine getirilememesi, halkın hoşnutsuzluğu gibi durumlar da birer etken. Türkiye genelinde bizim Büyükşehir Belediye Başkanlarımız 2 ayda bir buluşurlar. Kendi sorunlarını konuşurlar. Daha önce o sorunu yaşamış bir şehir varsa, çözüm getiren şehrin tecrübelerinden faydalanırlar. Bizim başarımızın temelinde ekip çalışması vardır. Tek adamlık yoktur. CHP’de ise ekip çalışması yok. Kaos ve karmaşa var. Kaos ve karmaşanın olduğu yerde de zaten başarı olmaz. Hiçbir belediye başkanını şahsi olarak eleştirmem, Aziz Kocaoğlu şudur budur demem. Ancak geçtiğimiz dönemlerde ekip çalışmasını oluşturamadılar. Bundan sonra Aziz Bey’in değişmesiyle birlikte bu ekip çalışması oluşacak, sorun çözülecek diye bir şey de yok. Aynı şekilde devam eder.

KOCAOĞLU ŞAHSINDA SÖYLEMİYORUM, CHP’Lİ BELEDİYELER BAŞARISIZDIR!

Siz İzmir’in 15 yılına hakim bir siyasetçisiniz. Aziz Bey bu sürede sizce başarısız mıydı?
Tekrar ediyorum, sözlerim Kocaoğlu’nun şahsında değildir. CHP’li belediyeler başarısızdır. Çünkü ekip olamadılar ve kadroyu kuramadılar. Uzun süre iktidarda oldukları ilçelerde de CHP’li belediyelerin hepsi başarısızdı. Bunu CHP’ye oy veren seçmen de biliyor. Onlar aslında bugüne kadar CHP’li belediyelerden çok memnun oldukları için oy vermediler, kendi ideolojilerine yakın gördükleri için bu yönde tercih kullandılar. İzmir’deki yerel seçimlerde hep genel seçim mantığıyla oy veriliyordu. Ama artık yerel ve genel seçim ayrışmaya başladı. Önceki dönemler gibi genel seçimdeki refleksin benzeri, bu yerel seçimde olmayabiliyor. İnsanlar belki genel seçimde kendi yaşam tarzına yakın partiye oy veriyor ama yerel seçimde herkes herkese oy verebilir. Bu noktada şahıslar ve projeler ön plana çıkıyor. Ortaya konulan vizyon, karşı tarafa yönelik inandırıcılığınız da çok önemli. Bir AK Partili de CHP’liye oy verebilir, CHP’li de AK Parti’ye oy verebilir. Artık o geçişkenlik biraz daha oluştu.

ŞU AN HİÇBİR BELEDİYEMİZ SEÇİLİRKEN ALDIĞI OYUN ALTINDA DEĞİL!

İzmirli AK Partili ilçe belediye başkanlarının performansını nasıl buluyorsunuz?
Şu anda hiçbir belediyemiz, seçilirken aldığı oyun altında değil. Sürekli kamuoyu yoklamaları ve araştırmalar yapıyoruz. Bazı yerlerde bireysel sıkıntılar ve hoşnutsuzluklar varken bazı yerlerde memnuniyet var. Sürekli takip ediyoruz ve gerektiğinde de uyarıyoruz. Bu kişilerin halkla ilişkileri nasıl, sokakta nasıl bir algısı var diye bakıyoruz. Çünkü her şey proje yapmak değil. AK Partili ilçe belediyelerimiz, Büyükşehir Belediyesi’nin yapamayacağı projeleri yaptı. Kemalpaşa, Menderes, Torbalı’da örnekleri var. Kemalpaşa’nın Gölet projesi bunlardan biridir. Kusura bakmasın da İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir projesi yok. Menderes’in de sahil düzenlemesi var. Yani belediyelerimiz kendi bütçeleri ve güçlerinin ötesinde işler yaptılar. Projeleri yaparken de halkla temas önemli ve bunu da başardılar. Her zaman ulaşılabilir olmanız lazım. İnsanlar sizin dokunabilir olmanızı istiyor. Birkaç yerde dokunulabilinirlikte ufak tefek sıkıntılarımız var. Onlarla görüşüyoruz, telafi etmeye çalışıyoruz.

BÜLENT BEY’İ UYARDIM, O SÖYLEMDEN RAHATSIZ OLDUM!

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, 2019’da aday olmayacağını ilan eden Başkan Kocaoğlu’nun 1 Ekim’de yaptığı açıklamayı kast ederek ‘İzmir’in ikinci kurtuluş günü olsun’ şeklinde bir yorum yaptı. Bununla ilgili ne söylersiniz?
Çok doğru bir söylem değil. Hatta ben belediye başkanımız Bülent Bey’i de uyardım. Bizim üslubumuz ve tarzımız değil. Sonuçta beğenirsin, beğenmezsin, ama o ya da bu şekilde halk seçmiş, 15 yıldır bu kentte büyükşehir belediye başkanlığı yapmış. Açıkçası bu söylemden biraz rahatsız oldum.

HİÇBİR GÖREVE TALEP EDEREK GELMEDİM!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında isminiz kulislerde konuşuluyor. Şartlar oluşursa bu duruma nasıl bakarsınız?
Biz hangi göreve gelirsek gelelim talep ederek gelmedik.  2007-2009 yılları arasındaki il başkanlığım sürecinde de bana görev verildi ve yerine getirdik. Sadece milletvekilliği sürecinde aday olmuştuk. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili herhangi bir adaylık düşüncem de yok. Öyle bir plan içinde değilim. Teşkilatlarda uzun süre görev almam, İzmir’i tanıyor olmam nedeniyle insanlar bu görevi bana yakıştırıyor. Kimseye bu konuda bir şey söylemeyin deme şansımız da yok. Ancak benim tek hedef ve amacım, AK Partili bir kişinin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıdır. Birçoğu kamuoyunda konuşuluyor, değerlendiriliyor. Bizim kafamızda aday adayları var. Bu konudaki en güzel kararı teşkilatımız, kamuoyu, genel merkezimizle ortak istişareyi yaparak vereceğiz.

Cumhurbaşkanı'ndan bir teklif gelmesi adaylık kararınızı nasıl etkiler?
Klasik bir görüş vardır. ‘Ben istemiyorum ama teklif gelirse değerlendireceğim’ denir. Ancak ben öyle demeyeceğim. Ben aday olmayacağımı söylüyorum. Biz şu anda kazanabilmek için en iyi adayı belirlemeye çalışıyoruz. Şahsımla ilgili durumları, bir gelişme olursa o zaman görüşürüz. Şu anda onu konuşmanın ve gündeme getirmenin bir anlamı yok.

ANKARA’DAN BURASI FARKLI GÖRÜNÜYOR

Bu süreçte genel merkez ve İzmir arasında il başkanı olarak tavsiye ve öneri niteliğinde bir inisiyatif almayı düşünüyor musunuz?
Zaten sürekli konuşuyoruz. Genel seçimlerde, genel merkezin listeleri belirlemede biraz daha fazla ağırlığı olabilir ama yerel seçimlerde il ve ilçe teşkilatlarının düşüncesi daha ön plana çıkıyor. Biz de bu süreçte yönlendirici oluruz. Siz objektif değil duygusal karar verirseniz genel merkez sizi dinlemez. Ama doğru kararlar alırsanız, süreci yerel olarak yönlendirirsiniz. Bizimki sen yaptın, ben yaptım, güç sende ya da bende kavgası değil. Ortak akıl ve istişare ile değerlendirmeler yapılır. Genel merkez de biz de ciddi çalışmalar yapıyoruz. Genel merkez yereli bizim gibi bilemez. Uzaktan çok ölçemezsiniz. İzmir’i bizim tanıdığımız gibi genel merkezin tanıdığını söyleyemem. Ankara’dan burası farklı görünüyor ama İzmir’e girdiğinizde buradan da Ankara farklı görünebiliyor.

2009’DA AK PARTİ’NİN OYU DÜŞMEDİ, MUHALEFET CHP’DE BİRLEŞTİ

2009 seçimlerinde sizin il başkanlığınızda partiniz tek ilçe kazanmıştı. Bu durumu sizin başarısızlığınız olarak değerlendirenler oldu. Şimdi iddialı bir AK Parti İzmir İl Teşkilatı görüyoruz. İzlenecek çalışma programı çerçevesinde nasıl bir sonuç elde edilecek?
2009’da çok farklı bir konjonktür vardı. 2009’da bizim Türkiye genelinde oyumuz düşmüştü. Ekonomik krizden çıkmıştık. Ancak İzmir’de 2009 seçimlerinde ise, daha önce aldığımız oy oranlarını düşürmedik. Hatta biz birçok yerde oyumuz artmasına rağmen seçimi kaybettik. Çok enteresan bir şey söylüyorum. 2009’da AK Parti’nin oyu düşmedi, belediyeleri de oy kaybetmedi. Ancak o zaman karşı taraftaki diğer partilerin CHP’de birleşmesiyle aradaki fark açıldı. O yüzden böyle bir sonuç oldu. İktidara karşı muhalefetin birlikte hareket etme güdüsü vardır. Bunları 2004 yerel seçimlerine göre söylüyorum. Ayrıca yerel seçimlerin kazanılmasında ya da kaybedilmesinde teşkilatın etkisi olur ama yüzde 100 belirleyici değildir. Konjonktür, partinin durumu, ekonomi, adayların doğru belirlenmesi gibi birçok etken vardır. 10 kriter varsa siz ancak 3-4’üne müdahale edebilirsiniz. Gerisi sizin elinizde değil. Onun da günahının size mal edilmesi doğru değil. Kazanmanın da hepsinin size mal edilmesi doğru değil. Sizin etkiniz olur. Doğru aday belirlemek, sinerjiyi yakalamak önemlidir. 2009’a göre aradan 10 yıl geçti. Bu sürede her şey değişti. Dünya değişti, doğal olarak biz de değişiyoruz. Hayata bakışımız farklılaşıyor. Derin görmeye başlıyoruz. Daha önce bakıp duvarı görüyorken, şimdi duvarın arkasını görebiliyoruz. Birikim, tecrübe kazanıyoruz. O süreçte yaşadıklarımız önemli. O kadar çok insanla birlikte oluyorsunuz ki, siz gelişiminizin farkına bile varmıyorsunuz. Bizim de bir sürü deneyimimiz olmuştur. Geçmişte yaptığımız hatalarımızdan ciddi ders almışızdır. Bu süreçte daha az hatalar yaparak, tecrübemizi ön plana alarak, ortak akılla ve paylaşarak çalışmalarımızı yürüteceğiz.

ÖZGÜRÜM, RAHATIM, BEKLENTİM VE EYVALLAHIM YOK!

Teşkilata ve geçmiş dönemlere yönelik öz eleştiri niteliğinde açıklamalarınız zaman zaman basına yansıyor. AK Parti’de küslük ve dargınlık mı oluyor?
Bazı insanlar geçmişte yapılanlardan dolayı kırılmış. Partiye ayağıyla gelmiş ama yüreğiyle gelmemiş. Fiziki olarak burada ama ruhen burada değil. Biz insanların sadece teşkilata gelmesini istemiyoruz. Kalbiyle, ruhuyla burada olmasını istiyoruz. Bir şekilde kalbi kırılmış, incinmiş, haksızlık yapılmış insanlar olabilir. Her yerde olabileceği gibi adaletsizlik olmuş. Bu nedenle o kişi inancını da kaybedebiliyor. İşte bu noktada biz o inancı şimdi yeniden tesis ediyoruz. Benim onlara verdiğim mesaj şu; “Yaşadıklarınızı ve size yapılan haksızlıkları biliyorum. Ancak bunu dışarıda kalarak çözemeyiz. Bir sorun varsa bunu beraber çözeceğiz. Sizin yaşadıklarınızı bir başkası yaşamasın. Önce adaleti, samimiyeti kendi içimizde sağlayalım” diyorum. Bu sözlerimin karşılığını da almaya başladım. İnsanlarda umut doğmaya başladı ve bu çok önemli. Siz kendiniz inanmazsanız, ekibiniz inanmazsa bunu başaramazsınız. Ben onu sağlamaya çalışıyorum. Bunu da büyük ölçüde dalga dalga sağladık. O sinerji kar topu gibi büyüyor. Bunu hissediyorum. Bu bize sorumluluk da katıyor. İnsanlar sizden adalet bekliyor. İnsanız, beşer şaşarız ama ben minimum hata yapmak için özenle davranıyorum. Şimdiden birçok şeyi netleştirmeye çalışıyoruz. Aday adaylıklarıyla ilgili kafamızda jimnastik yapıyoruz, sorguluyoruz. Kimler meclis üyesi olabilir diye bakıyoruz ve kriterleri ortaya koyuyoruz. Özgürüm, rahatım, beklentim ve eyvallahım yok! Vicdanımın inandığı şeyin arkasından sonuna kadar gidiyorum. Adam kayırmak istemiyorum. Öyle bir şeyin içinde olmak istemiyorum. Önce ben kendime dürüst olmalıyım ki sonra dışarıya karşı dürüst olabileyim. Kendi içimizde de bunun kavgasını veriyoruz.

İZMİRLİNİN KARŞISINA BİNALİ BEY’İ ARATMAYACAK İYİ BİR ADAYLA ÇIKACAĞIZ!

İzmir İl Teşkilatı, 2014 seçimlerindeki Binali Yıldırım faktörünü 2019 yılında arar mı? TBMM Başkanı Yıldırım’ın bu seçimde olmaması eksiklik hissettirir mi?
Binali Yıldırım inanılmaz birikimi olan, ciddi bir proje adamıdır. Türkiye’de kendisini ispatlamış, siyasetin içinde yer alan bir kişi ama siyaset dışı bir üslupla da herkesi kucaklayabilen bir yapısı var. İzmir onu çok sevdi. Proje üretmesinin, çözüm odaklı olmasının yanı sıra herkesi kucaklamasının, yumuşak yapısının da bunda çok etkisi oldu. Ondan da inanılmaz dersler çıkardık. Binali Bey İzmir’e değil, bize de çok ciddi dersler verdi. Binali Bey’den geçen dönemde aldığım ciddi birikimler var. Ben geçen yerel seçimlerde Binali Bey’e verilen desteğin hala durduğuna inanıyorum. İnşallah Binali Bey’den aldığımız birikimin üstüne koyarak, onu aratmayacak iyi bir adayla İzmirlinin karşısına çıkacağız.

2007’DEKİ CUMHURİYET MİTİNGLERİ ALGI YARATMA PROJESİYDİ!

Türkiye’de 16 yıllık güçlü bir iktidar varken AK Parti İzmir’de niye seçim kazanamıyor?
İnsanlar oy verirken kendinden bir şeyler arar. Yaşam tarzına yakın yere oy vermeye çalışırlar. İzmir’in hepsinde değil ama belli bir kitlede bir algı var. Genellememek lazım, çünkü biz İzmir’de 1 milyona yakın oy aldık. CHP’nin aldığı oy da 1 milyon 250 bin-300 bin arası. Belli bir kitle bize karşı olan algının devam etmesini sağlıyor. CHP’nin burada sarıldığı 3-4 tane argüman var. Halkın karşısına çıktığı zaman 5 yıldaki belediyecilik hizmetleriyle ilgili sağlıklı bir süreç geçirmediği için hesap da veremiyor. Bu nedenle hizmet ve belediyecilikten uzak açıklamalar yapıyorlar. Hassasiyetleri kaşıyarak siyaset yapıyorlar. Bunda da 3 dönem başarılı oldular. Bu hassasiyetlerden bir tanesi yaşam tarzıydı. Halkın böyle bir endişesi yok ama CHP bunu kullanıyor. ‘AK Parti iktidara gelirse sizin giyiminize, kuşamınıza, içmenize, yemenize, her şeyinize karışacak. AK Parti Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı’ diyorlar. 4-5 yıl yatıyorlar, sonra bunları kullanıyorlar. İzmir de bu konuda gerçekten çok hassas. İzmirli özgürlüklerine ve yaşam tarzına asla müdahale edilmesini istemez. Aslında bunları kimse istemez ama İzmir’de bu durum biraz daha belirgin. Yani Anadolu’ya gitseniz, orada da insanlar kendi yaşam tarzına müdahale edilmesini istemez. İzmir cumhuriyete, temel ilkelerine bağlıdır. Böyle bir sevdası vardır. Atatürk’e karşı ciddi bir sevgisi vardır. Aslında bu duygular da her şehrimizde var. Sadece İzmir’de biraz daha çok öndeymiş gibi bir algı var. Atatürk’e o sevgi İç Anadolu’da, Karadeniz’de kesinlikle daha az değil. O benimsenmiştir, çok ön plana çıkarılmaz.  İzmir’de ortaya çıkmasının temel sebebi, cumhuriyet mitingleridir. 2007-2009’da İzmir’in demografik yapısından faydalanarak bu duygular biraz da kaşındı. İnsanların kafasına özellikle proje olarak yerleştirildi. Oluşan algı da azalmadan kaldı ve bugüne kadar geldi. İnsanlar şimdi onun öyle olmadığını, bir proje olduğunu yavaş yavaş görüyor. Bu algı kırılmaya başladı. Aslında AK Parti’nin Atatürk ile bir derdinin olmadığını insanlar görüyor. Öyle olsa İzmir’i alsa ne olur almasa ne olur! Zaten iktidarda. İstese yasayla, kanunla her şekilde müdahale edebilir. İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa’da insanlar rahat yiyip içemiyor mu? Yaşam tarzına müdahale mi var? Belediye neyi yasaklamış? İnsanlar bunu görmeye başladı. Bu duygularının kullanıldığını da hissediyorlar. İçten içe bir öfke var.

O ALGIDA, İKTİDARIN DEĞİŞİMİNE YOL AÇACAK KADAR BİR KIRILMA OLABİLİR

2019’da bu değişir mi peki?
Birden bire kökten bir değişiklik olmayabilir ama bir kırılma var. Bu kırılma 2014’e göre çok daha fazla olacak 2019’da. İktidarın değişimine yol açacak kadar bir kırılma olabilir. Tamamen kırıldı demiyorum ama çatlak açılmaya başladı. İnsanlar artık o algıların doğru olmadığını anlamaya başladı.

HİÇBİR YER KİMSENİN KALESİ DEĞİL!

İzmir’de CHP için kale söylemi var. Diğer bölgelerdeki çok sayıda ilde de AK Parti’nin çok güçlü olduğu görülüyor. Bazı noktalarda AK Parti ezici bir farkla seçim kazanıyor. Oralar da AK Parti’nin mi kalesi?
Hiçbir yer, kimsenin kalesi değil. Ben bu kale söylemlerini doğru bulmuyorum. Şurası AK Parti’nin kalesi, burası CHP’nin kalesi diye bir şey yok. Sana karşı bir saldırı mı var, kendini savunmak için zırh, duvarlar mı örüyorsun? Fethedilen bir şey mi var? Böyle bir şey yok. İzmir’in kale olduğunu düşünmüyorum. Bugün İzmir’de CHP var, yarın AK Parti olur, öbür gün başka parti olur. İzmir başkaldırının, demokrasinin, değişimin kalesi olmuştur. İzmir sol ve CHP’nin çok güçlü olduğu bir yer de değil. Sadece 3-4 dönemdir böyle. Tarihine bakın Demokrat Parti (DP), Anavatan Partisi (ANAP), Doğru Yol Partisi (DYP) vardır. Yani tercihini değiştirebilir.

TRAMVAYI KALDIRACAĞIZ, SÖZÜMÜZDEYİZ!

İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin kazanırsanız aklınızdaki ilk proje nedir? İzmir’deki en büyük ve ilk çözülmesi gereken sorun hangisi?
İzmir’in şu an en büyük sorunu ulaşımdır. Bu acil bir şekilde çözülmelidir.

‘Tramvayı kaldıracağız’ söyleminiz çok tartışıldı…
Onu kaldıracağız. Sözümüzdeyiz. Bazen çözüm üretmek için yeni sorunlar yarattılar. Tramvay çözüm üretmedi, iyice trafiği içinden çıkılmaz hale getirdi. Tramvay nostaljidir. İşi olmayan kişi binsin, sahilde denizi gezerek gitsin, kafeteryada otursun. Şimdi çok hızlı bir çağda yaşıyoruz. Zaman çok önemli. İnsanlar hızlı bir şekilde işlerini çözmek istiyor.

BİZ İZMİR’İN GÖZLERİNİ AÇACAĞIZ!
Bunun yanı sıra hava kirliliği problemi var, doğalgaz her tarafa tam anlamıyla ulaşmadı. En son yaşadığımız koku problemini de unutmayalım. Bu sıkıntılar, büyük bir şehre yakışmaz. Bir yabancı kente geldiğinde bunu izah edemezsiniz.  3 sağırı oynayamazsınız. Bilmiyorum, duymadım, görmüyorum diyemezsiniz. İzmir’in inanılmaz bir çarpık yapılaşması da var. Bazı mahalleler kanser hücreleri gibi kentin etrafını sarmış.  Bu güzelim şehri içinden çıkılmaz hale getirmiş. Onlarla ilgili ciddi projelerimiz olacak. Sanatın, sporun olduğu, hava kirliliğinin olmadığı şehirler, gelişmiş kentlerdir. Bugün Avrupa’ya gittiğinizde çok sayıda şehir altyapı sorunlarını çözmüştür. Yeşil alanları, yürüyüş yolları, ciddi spor alanları vardır. Kent sizin gözünüzün içine bakar. “Ne istiyorsunuz? Dile benden ne dilersen” der. Ama İzmir, tam tersi gözlerini kapatıyor. ‘Benden bir şey isteme! Çünkü yok’ diyor. Çağdaş bir şehirle İzmir arasındaki fark bu... Biz İzmir’in gözlerini açacağız. ‘Dile benden ne dilersen’ dedirteceğiz. Bu kentte beklentisi olan herkese yönelik ciddi projelerimiz var.

BUNLAR AZİZ KOCAOĞLU’NDAN ÇOK DAHA FAZLA MI YETENEKLİ, BİRİKİMLİ, BİLGİLİ?

Kocaoğlu’nun ‘yokum’ kararı sonrasında CHP’de bazı isimler öne çıktı. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, eski Milletvekili Erdal Aksünger, eski Genel Sekreter ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır bu isimlerden sadece birkaçı. Karşınızda kimi rakip olarak görmek istersiniz? Ayrıca adayınızı açıklamak için CHP’nin öne süreceği ismi mi bekleyeceksiniz?
Biz CHP’yi ya da başka bir partiyi beklemiyoruz. Biz yol haritamızı belirledik, adım adım yürüyoruz. Bu isimler ya da başka birinin olması, bizim için hiç anlam ifade etmiyor. Bunlar Aziz Kocaoğlu’ndan çok daha fazla mı yetenekli, birikimli, bilgili? Çok şey mi değiştirecekler? Bu isimler sayıldığında, heybesinde ne var diye bakarım. Artısı, katkısı ne olacak diye düşünürüm. Üstünde gerçekten durmuyoruz. Biz sadece önümüze bakıyoruz. 

 CANIMIZ SIKILDI  GÖREVDEN ALALIM DEMİYORUZ, BAŞKA SIKINTILAR VAR

Geçmiş süreçte bazı büyükşehirlerde AK Partili belediye başkanları görevden alındı. CHP’nin partinizi en çok eleştirdiği noktalardan biri de olan bu durum 2019’da İzmir’de size dezavantaj yaratır mı?
O insanların büyük çoğunluğu kişiye değil, partiye oy verdiler. Tabanda inanılmaz karşılığı vardır, bağımsız aday olur seçilir, o zaman alamazsın. Bazıları çıkıyor, şu kadar oy aldım diyor. Hadi ya! Çık bir bağımsız aday ol bakalım ne kadar oy alıyorsun? Farklı özelliğin ne? Partimize, kurallarına, yapısına, disiplinine uymayan, verdiği sözleri tutmayan olursa gereğini yaparız. Canımız sıkıldı da görevden alalım demiyoruz. Arka planda başka sıkıntılar var. Orada da gereğini yaptık, gerekli müdahalelerde bulunduk.

egedesonsoz.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'li Torun: Bu şekilde giderse belediyelerimiz kapısına kilit vuracak!13 Mayıs 2020
CHP'den iki eski başkan için flaş karar18 Mart 2020
Selim Girbiyanoğlu Genel Mekezin Taktiriyle AKP Selçuk İlçe Başkanı Adayı Oldu.07 Mart 2020
AKP Selçuk İlçe Kongresi Ne Zaman?25 Şubat 2020
Başkan Soyer'den Deniz Yücel'e ziyaret14 Şubat 2020
CHP Gençlik Kolları yine hatırlattı: 'FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır’14 Şubat 2020
Başkan Yücel’in ikinci dönemi resmen başladı13 Şubat 2020
37. Olağan İl kongresi CHP Selçuk tarihinde İlklerinde yaşanmasına neden oldu.10 Şubat 2020
CHP’de ilçe başkanlarından gövde gösterisi: 30’da 30 Yücel’e destek!04 Şubat 2020
Yücel Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti.28 Ocak 2020
CHP'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI13 Ocak 2020
Başkan Sengel’den kongreye damga vuran konuşma04 Ocak 2020
Gözler 2020’nin ilk kongresinde: Selçuk’ta dengeler ne durumda?03 Ocak 2020
Ülgür partiden ihraç edildi!03 Ocak 2020
CHP KADIN KOLLARINDAN EFES SELÇUK KAMUOYUNA25 Aralık 2019
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var13 Aralık 2019
CHP'LİLER KIRMIZI LİSTEDE BİRLEŞTİ02 Aralık 2019
DELEGE SEÇİMLERİNDE KIRMIZI LİSTE DAMGA VURDU28 Kasım 2019
​CHP'den İzmir'de zirve: Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara teşekkür, hükümete 'emekli maaşı' tepkisi!22 Kasım 2019
Eski Belediye Başkanı Partiden İhraç Edildi21 Kasım 2019
Kavga edeni partide tutamayız!04 Kasım 2019
CHP İlçe Örgütü Alçakça saldırıyı Kınadı30 Ekim 2019
CHP'de kongre süreci başladı: Listeler askıda!21 Ekim 2019
CHP'de 'kongre maratonu' bugün başlıyor!14 Ekim 2019
Vatan Partisi'nden Diyarbakır anneleri için imza kampanyası24 Eylül 2019
Sengel Genel Başkanı Genel Merkezde Ziyaret Etti.18 Eylül 2019
​KILIÇDAROĞLU EFES SELÇUKLULAR’A TEŞEKKÜR ETTİ08 Eylül 2019
Çıray'dan CHP'li belediye başkanlarına destek açıklaması02 Ağustos 2019
Lider’den Afyon kampında başkanlara net talimatlar: Akrabam olsa dinlemeyin!26 Temmuz 2019
Böke: 'Değişim, çöküşün kurucu ortaklarından değil, baskıya boyun eğmeyenlerden gelecek'10 Temmuz 2019
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÖZÇELİK’E ZİYARET02 Temmuz 2019
Belediyeler için yol haritası belirleniyor: Koordineli çalışacaklar28 Haziran 2019
SELÇUKLULAR İSTANBUL ZAFERİNİ KUTLADI24 Haziran 2019
İstanbul’da görevli tek İzmirli Başkan Sengel: Hukukçu kimliğimle orada olacağım!21 Haziran 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH