YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!
05 Kasım 2018
Bu haber 660 kez okundu
Şengül, AK Partili 7 tane ilçe belediye başkanı için ise, “Birçoğuyla ilgili karar verilmiş durumda. Partimizin oyu altına düşen belediye başkanı ile yollarımızı ayırırız. Başarısızdır!” diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, 2019 yılında gerçekleşecek yerel seçimler için konuşurken, “Biz çalışmalarımıza çok önceden başladık. Adaylarımızın birçoğu netleşti bile… Biz geçmişten çok dersler çıkardık. 30 ilçemizin 25’inde adayımız belli oldu” dedi. Şengül, AK Partili 7 tane ilçe belediye başkanı için ise, “Birçoğuyla ilgili karar verilmiş durumda. Partimizin oyu altına düşen belediye başkanı ile yollarımızı ayırırız. Başarısızdır!” diye konuştu.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Sonsöz TV’de yayınlanan, ‘Günaydın Ege’ programına konuk oldu ve Fatih Yapar ile Aslı Eren’in sorularını yanıtladı.

İl Başkanı Şengül, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlere dair konuşurken partisinin çalışmaları üzerinden önemli mesajlar verdi. AK Parti kulislerinde birçok isim Büyükşehir ve ilçe belediyelerine adaylıklar noktasında dillendirilirken Başkan Şengül, işleyecek takvime ve sahaya sürülecek adayların belirlenmesine yönelik yapılacak çalışmalar için bilgilendirmede bulundu.  

Ayrıca son günlerde kentte Sayıştay raporlarına yansıyan rakamlar üzerinden yaşanan tartışmaya da değinen Şengül, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yerel iktidardaki temsilcilerini sert bir dille hedef aldı.

İNANILMAZ ENERJİ HARCADIK
Mevcut görevini ikinci kez sürdüren Şengül, partisinin kurulduğu ilk yıllardan itibaren gelinen sürece dair bilgi verdi ve “Parti ilk kurulduğunda biz heyecan oluşmuştu. Normalde yıllar geçtikçe heyecan, motivasyon azalıyor. Onu kaybederseniz teşkilatlarda atalet, durağanlık oluşur. Bu sokağa da yansır. Biz de teşkilatlar hep diri tutulur. Kongrelerde hep değişim yaşanır. Ben ikinci kez geldiğimde herkesi teşkilat içine çekmeye, kırgınlıkları ortadan kaldırmaya çalıştık. İnanılmaz bir enerji harcadık. Geldiğimiz nokta hedeflediğimiz nokta olmasa bile çok yaklaştık. Mahalle teşkilatlarımıza kadar indik ve çalışıyoruz. Ben başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Koşturuyoruz” dedi.

İZMİR’İN, ‘AK PARTİ İKTİDAR GELİRSE YAŞAM TARZIMIZA MÜDAHALE EDER’ DİYE BİR KAYGI TAŞIDIĞINA İNANMIYORUM!
AK Parti’nin İzmir’de iktidar olduğu takdirde yaşam tarzına müdahale etmeyeceğini ifade eden Şengül, “Bu tamamen bir algı… İzmir’in aslında samimi bir şekilde böyle bir şey hissettiğine inanmıyorum. AK Parti’nin yerelde iktidara geldiği takdirde yaşam tarzına müdahale edeceğine İzmir’in inandığını ve bundan endişe taşıdığına inanmıyorum. Her parti kendi tabanını canlı ve diri tutmak ister. İzmir’de CHP bunu gündemde tutuyor. Bunun sanal olduğuna yürekten inanıyorum. Makul ve mantıklı düşünen sıradan bir vatandaşın 16 yıldır birçok büyükşehirde iktidarda olan AK Parti’nin böyle bir şeyi diğer yerlerde yapabileceğin görürdü. Birçok yerde bu hissedilirdi. AK Parti karşıtlığının oluşturduğu bir gölge. AK Parti’ye karşı olmanın gerekçesi gerekli. Bir gerekçe olmalı. Yaşam tarzı, cumhuriyet ön plana çıkartılıyor. Bizimkiler de buna düşüyor. Yapmadığım bir şeyden dolayı açıklama yapmam gereksiz” diye konuştu.

BENİM TEŞKİLATIMDA KORDON’DA RAKI İÇEN DE VAR!
Şengül, “İzmir’deki vatandaşlarla birebir konuşun, AK Parti’nin kendi yaşam tarzına tehdit olduğuna inanmıyor. Şu olabilir; insanların kendine göre bir yaşam tarzı var, kendi zihin dünyasında AK Parti’nin yaşam tarzıyla kendi yaşam tarzının örtüşmediğini düşünebilir. Onun kafasında bir AK Partili insan düşüncesi var. AK Parti daha dindar, muhafazakar, kapalı… Bununla örtüşmeyin tehdit olarak alılıyor. Bu tehdit değil. Ben il başkanıyım. Teşkilatımdaki insanların yaşam tarzlarını biliyorum. Her düşünceden insan benim teşkilatımda var. Herkes var. Liberal de var, muhafazakar da var, Kordon’da rakı içen de var” dedi.  

AK PARTİ’NİN YAŞAM TARZINA MÜDAHALE ETMESİ İÇİN İZMİR’İ ALMASINA GEREK YOK
“AK Parti Türkiye’nin ortalamasıdır” diyen Şengül, “ Yüzde 50 oy alıyorsanız bu yüzdenin içinde herkes var. Bazılarının oranı düşük olabilir. Kaygıları var, tehdit var! Bunu sorgulamak lazım. AK Parti’nin yaşam tarzına müdahale etmesi için İzmir’i almasına gerek yok. İktidarda mıyız, kanunları, yasaları biz çıkarmıyor muyuz, çoğunlukta değil miyiz? Bir yasa çıkarırsınız müdahale edersiniz. İnsanlar böyle olmadığı halde inanıyor. Hiçbir zaman AK Parti’ye oy vermemiş ve oy vermeyi de düşünmeyenler AK Parti’yi tehdit olarak görüyor” yorumunu yaptı.  

TAYYİP BEY, GAVUR İZMİR ASLA DEMEDİ!
Şengül, “Tayyip Bey, ‘Gavur İzmir’ diye bir şey asla söylemedi. Sokakta insanlar söyledi diyor. Duydun mu? Belgesi var mı? Yok! İşine geldiği için satın alınmış. ‘Gavur İzmir’ söyledi diyen kişinin kesinlikle AK Parti ile arasında duvar vardır. Ötekileştirmiştir. Bizim bunlara yapabileceğimiz bir şey yok. İkna etmek gibi bir derdimiz yok. Onların da ikna olmak gibi bir dertleri yok. Hizmetle alakaları yok. Saygı duyuyorum ama insan yapmadığı bir şeyle suçlanırken rahatsız oluyor. Samimi olmak lazım” dedi.

30 İLÇENİN 25’İNDE ADAYLARIMIZ HAZIR!
Yerel seçimler sürecine değinen Şengül, aday adaylarıyla ilgili ise, “Biz çalışmalarımıza çok önceden başladık. Adaylarımızın birçoğu netleşti bile… Biz geçmişten çok dersler çıkardık. 30 ilçemizin 25’inde adayımız belli oldu. Biz ilçe teşkilatlarımızla da sürekli konuşuyoruz” açıklamasını yaptı.

1 OCAK’TA İLÇE VE BÜYÜKŞEHİR ADAYLARIMIZ NETLEŞMİŞ OLARAK SAHAYA İNECEĞİZ!
‘Nasıl aday belirliyorsunuz?’ sorusunu yanıtlayan Şengül, “Birçok şeye bakıyoruz. Adayın profiline bakıyoruz. Kimdir? Ne işler yapmış? Geçmişinde bir defosu var mı? Başkan seçildiğinde liderlik vasfı var mı? 15-20 kriter var kafamızda. Onlarla ilgili değerlendiriyoruz. Bir ilçede belki 10 aday adayı vardı ama süreçte kimse çıkıp açıklamadı. Kamuoyu araştırmaları yapıyoruz. Teşkilatlarımıza soruyoruz. 2 aydır çalışıyoruz. Sahaya ismini sürüyoruz, tepkilere bakıyoruz. Ciddi kademe aştık. 5 Kasım ile 12 Kasım arasında başvurular yapılacak. İstişareleri yapacağız. İlçe ve Büyükşehir adayları belirlendiğinde ne söyleyeceğiz? İzmirli bizden ne bekliyor? Bunların hepsinin çalışmalarını gerçekten yoğun bir şekilde yapıyoruz. Biz bunların reklamını yapmıyoruz. İzmir olarak genel merkez dışında bir takvim belirledim. Önden yapıyordum. Genel merkez takvimi geldiğinde ona da uydum. Aralık ayında adaylarımızı, ilçelerle ilgili söylemleri netleştirmiş olacağız. 1 Ocak itibariyle sahaya inip nerede ne söyleyeceğini hazırlamış olacağız ve İzmirlinin karşısına çıkacağız” dedi.

ADAYLARIMIZ TEŞKİLAT AĞIRLIKLI OLACAK!
Çıkarılacak adayların daha çok teşkilattan seçileceğine vurgu yapan Şengül, “Teşkilatta görev almış kişileri tercih etmek istiyoruz. Her yerde bu böyle olur demiyorum. Birçoğu teşkilatlarımızda görev alan isimler olacak. Bürokrasiyi çok tercih etmiyorum. STK, derneklerde görev almış kişiler olabilir. Siyasetle iç içe olmuş insanlar var. Bürokrasi, teşkilat, STK ağırlıklı bir üç ayaklı yapı var. Ama ağırlık teşkilat olacak. Sizin yol arkadaşlarınız var. Bazı yerlerde tepeden birini koyarsanız orayı bitirirsiniz. 2004 ve 2009’da belki tecrübesizdik ama şimdi atlattığımız seçimler var. Ben yaptım oldu demiyoruz” diye konuştu.

PARTİ OYUNUN ALTINA DÜŞENLERLE YOLUMUZU AYIRIRIZ!
Kentte görev yapan AK Partili belediye başkanlarının durumuna dair açıklama yapan Şengül, “7 belediye başkanımızla ilgili sürekli araştırmalar yapıyoruz. Birçoğuyla ilgili karar verilmiş durumda. Bir belediye başkanı çok başarılı olabilir, tabanla ve halkla iletişim kuramadığı için yaptıklarının bir anlamı olmuyor. Partimizin oyu altına düşen belediye başkanı ile yollarımızı ayırırız. Başarısızdır! Özellikle yerel seçimlerde küçük partilerin oyları büyük partilere dağılıyor. O pastayı kim büyütebilirse onunla yol yürüyeceğiz. Büyük çoğunluğu devam edecek. Bir, iki belediyeyle ilgili soru işareti var. Sıkıntı demiyorum ama değerlendiriliyor. 7 ilçenin 7’si de devam edebilir. Devam etmeyecek diyerek karar aldığımız bir ilçemiz yok” dedi.

KAFAMDA HER ZAMAN PROFİL VAR!
Büyükşehir Belediyesi noktasında izlenecek yol haritası üzerinden konuşan Şengül, kulislerde bazı isimlerin öne çıkmasını değerlendirdi. Şengül, “Büyükşehir ile ilgili sunacağım profil her zaman kafamda var. Genel merkezle paylaşacağım. Nasıl ilçelerde çalışmalarımız var ise büyükşehir ile ilgili de kafamızda tasarladığımız ciddi bir çalışma var. Zamanı geldiğinde paylaşacağız. İsimler beni ilgilendirmiyor. Genel kriterler üzerinden bakıyorum. Her ismin artısı ve eksisi var” yorumunu yaptı.

BÜYÜKŞEHİR BÜROKRATLARININ VADESİ GEÇMİŞ!
Yerel iktidara eleştirilerde bulunan Şengül, “İzmir hor kullanılmış, bakılmamış. Allah nasıl vücudu bize emanet etmiş ise emanet olan İzmir’e bakılmamış. İzmir’in bakımsızlıktan ötürü canı sıkkın. Ama biraz bakıma alındığında, çok az dokunuşlarla dünyada marka olacak bir şehir. İzmir’in muhteşem doğasını ön plana çıkaracak, betonlaştırmadan, çağı yakalayacak bir şehir oluşturacak bir potansiyele sahip. İzmir şu an büyükşehir binasına kapanmış. Bürokratların vadesi geçmiş. Kusura bakmasınlar da! İzmir’e yük oluyorlar. 5-10 kişilik bir kadroyla İzmir’i uçurursunuz. 15 yılık iktidar var biz vizyon sunar insan ya! İzmir modeli lafta var. Her şey havada!” dedi.

KOCAOĞLU’NA: ULAN SUSTUN SUSTUN…
Sayıştay raporlarına yansıyan rakamlar üzerinden başlayan ‘Zübük’ tartışmasına değinen Şengül, “Bir insan rakamları çarpıtıyorsa, işine gelen rakamları ön plan çıkarıyorsa orada ‘Zübük’lük vardır. Seçim yaklaştı, ben söylemiştim. Bunlar 4 buçuk yıl yatar yatar, 6 ay kala söyletecekleri 3-4 şey var. Bunlardan bir tanesi cumhuriyet… Her yere abartılı afişler asıyorlar.  Bundan rahatsız değilim ama örnek vermek için söylüyorum. Belediyelerimize de söyledim. Her yeri donatın dedim. Bu afiş ve pankartları seçim zamanı dışında her cumhuriyet bayramında yap. Aziz Bey durdu durdu çıktı konuştu. Ulan sustun sustun, şimdiye kadar yaşam tarzına müdahale olmadı da 6 ay kala mı oldu? Çıktı bunları söylüyor. ‘Zübük’lük budur işte! Hükümet tüm yatırımları engelliyor diyorlar. İl başkanı oldum dosyayla bize geldi. İnanın bize sunduğu dosya yapılacakların yüzde 5’i bile değil. Ona rağmen aldık tüm bakanlarla görüştük. Büyük çoğunluğu çözüldü. Diğer illerle farkı yok. Takip edilmiyor. Bürokraside takip etmezseniz unutulur. Bizim belediyelerimizde bile oluyor” dedi.

CUMHURBAŞKANI KENDİ BELEDİYESİNE RANDEVU VERMEZ AZİZ BEY’E VERİR, BİNALİ BEY İZMİR’E ÇOK CÖMERT DAVRANDI!
Merkezi hükümet olarak İzmir’e yapılanlardan örnekler veren Şengül ayrıca, “Randevu verilmedi diyorlar. Cumhurbaşkanı kendi belediyesine randevu vermez Aziz Bey’e verir. Kimden istiyorsa bir günde randevu alayım. Randevu isteyip de alamadığı kimse yok. Binali Bey İzmir’e sürekli geliyor. Geldiğinde baş başa konuşuyorlar. Binali Bey İzmir’e çok cömert davrandı. Kimin neler yapması gerekiyor ve neler yapmıyor onlara bakmak lazım. İzmir-İstanbul otoyolu bitiyor mu? Ankara- İzmir hızlı treni yapılıyor mu? Havalimanı dünyada sayılı havalimanları arasında… Dev bölge hastanesi yapıyoruz. İlçelerde hastanesi olmayan ilçe yok. Eğitimde cumhuriyet tarihinden fazla derslik yaptık. Merkezi hükümet ne yapacak? Otopark, yeşil alan, içerideki yolları biz mi yapalım? Millet bahçesi için şehir merkezlerinde planlama yapıyoruz. 16 yılda İzmir’e 70 milyar yatırım yapmışız. Ekleneceklerle 150 milyara yakın yatırım yapmış olacağız. 15 yılda ne kadar yatırım yapmışlar? Sosyal demokratların tipik özellikleri var. Konuşurlar. Her şey kağıt üzerinde. Yolları daralt, trafik sorunu çözülsün. Çözüme bakar mısınız? 30 yıldır İzmir’deyim, neler değişti? Merkezi hükümetin yaptığı otoyollar ve planlamayla ilgili yapılan yeni merkezler… Yatırımcının önünü aç. Yatırımcılar kaçıyor” diye konuştu.

CHP, İZMİR’DE ÇATIŞMADAN BESLENİYOR, ÖZELLİKLE KAVGA İSTİYORLAR
Şengül, “CHP, İzmir’de çatışmadan besleniyor. Özellikle kavga istiyorlar. Ben Kocaoğlu’na, milletvekillerine, il başkanına cevap da vermem, işime bakarım. Halk en güzel takdiri yapacak. İzmirlinin karşısına çıktıklarında neyi sunacaklar? Biz onlardan çok daha hazırlıklıyız” dedi.   

HER PROJEYE DAVA AÇIYORLAR!
“İzmir’e bir şey yapılmak istenip de dava açılmayan proje yok” diyen Şengül, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve meslek odalarına yüklendi. Şengül, “Odalarda üyelerin büyük çoğunluğu büyükşehir ve ilçe belediyelerinde çalışıyor. Odaları ben biliyorum. Kendi meslek odamı tanıyorum. Odaların objektif, siyasetten arındırılmış bir şekilde olması gerekiyor. Bakanlıkların yaptıkları bütün büyük projelere dava açıyorlar. Büyükşehir kamuoyundan korktuğu için belki Tüp Geçit projesine dava açamıyor ama arka taraftan bakınca girift ilişkileri var.  Dava açılan projeleri nasıl yapalım? Hukuk devletiyiz. Hükümet ne yapsın? Biz yine devam edeceğiz. Durdurmadık. Ama işi uzatıyor. Durduğumuz yerde patinaj yapıyoruz” ifadelerini kullandı. 

O KONU BENİ AŞAR!
‘Milletvekillerinden aday gösterilecek olanlar var mı?’ sorusunu yanıtlayan Şengül, “O konu beni aşar. Onu genel başkanımız, cumhurbaşkanımız bilir” dedi. İlçe başkanları içinden belediye başkan adaylığını açıklayacak olanların durumuna da değinen Şengül, “7-8 tane ilçe başkanımızla mutabık kaldık. Zamanı gelince istifalarını alacağız. Belirlenen ilçe başkanları istifa edecekler. Seçim takvimi sürecinde görevlerini bırakacaklar. Bu ay içinde istifalarını verecekler” diye konuştu. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İlçemizi Ziyaret Etti.20 Haziran 2020
CHP'li Torun: Bu şekilde giderse belediyelerimiz kapısına kilit vuracak!13 Mayıs 2020
CHP'den iki eski başkan için flaş karar18 Mart 2020
Selim Girbiyanoğlu Genel Mekezin Taktiriyle AKP Selçuk İlçe Başkanı Adayı Oldu.07 Mart 2020
AKP Selçuk İlçe Kongresi Ne Zaman?25 Şubat 2020
Başkan Soyer'den Deniz Yücel'e ziyaret14 Şubat 2020
CHP Gençlik Kolları yine hatırlattı: 'FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır’14 Şubat 2020
Başkan Yücel’in ikinci dönemi resmen başladı13 Şubat 2020
37. Olağan İl kongresi CHP Selçuk tarihinde İlklerinde yaşanmasına neden oldu.10 Şubat 2020
CHP’de ilçe başkanlarından gövde gösterisi: 30’da 30 Yücel’e destek!04 Şubat 2020
Yücel Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti.28 Ocak 2020
CHP'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI13 Ocak 2020
Başkan Sengel’den kongreye damga vuran konuşma04 Ocak 2020
Gözler 2020’nin ilk kongresinde: Selçuk’ta dengeler ne durumda?03 Ocak 2020
Ülgür partiden ihraç edildi!03 Ocak 2020
CHP KADIN KOLLARINDAN EFES SELÇUK KAMUOYUNA25 Aralık 2019
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var13 Aralık 2019
CHP'LİLER KIRMIZI LİSTEDE BİRLEŞTİ02 Aralık 2019
DELEGE SEÇİMLERİNDE KIRMIZI LİSTE DAMGA VURDU28 Kasım 2019
​CHP'den İzmir'de zirve: Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara teşekkür, hükümete 'emekli maaşı' tepkisi!22 Kasım 2019
Eski Belediye Başkanı Partiden İhraç Edildi21 Kasım 2019
Kavga edeni partide tutamayız!04 Kasım 2019
CHP İlçe Örgütü Alçakça saldırıyı Kınadı30 Ekim 2019
CHP'de kongre süreci başladı: Listeler askıda!21 Ekim 2019
CHP'de 'kongre maratonu' bugün başlıyor!14 Ekim 2019
Vatan Partisi'nden Diyarbakır anneleri için imza kampanyası24 Eylül 2019
Sengel Genel Başkanı Genel Merkezde Ziyaret Etti.18 Eylül 2019
​KILIÇDAROĞLU EFES SELÇUKLULAR’A TEŞEKKÜR ETTİ08 Eylül 2019
Çıray'dan CHP'li belediye başkanlarına destek açıklaması02 Ağustos 2019
Lider’den Afyon kampında başkanlara net talimatlar: Akrabam olsa dinlemeyin!26 Temmuz 2019
Böke: 'Değişim, çöküşün kurucu ortaklarından değil, baskıya boyun eğmeyenlerden gelecek'10 Temmuz 2019
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÖZÇELİK’E ZİYARET02 Temmuz 2019
Belediyeler için yol haritası belirleniyor: Koordineli çalışacaklar28 Haziran 2019
SELÇUKLULAR İSTANBUL ZAFERİNİ KUTLADI24 Haziran 2019
İstanbul’da görevli tek İzmirli Başkan Sengel: Hukukçu kimliğimle orada olacağım!21 Haziran 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH