YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Aziz Kocaoğlu "Hep aday mı Olacağım"
Flaş Haber
01 Ekim 2018
Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
2004 yılından bu yana İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aziz Kocaoğlu, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi merakla beklenen adaylık açıklamasını yaptı. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almanın kendisi ve ailesi için gururların en büyüğü olduğunu ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yılının Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçim öncesi aday olup olmayacağına ilişkin kararını Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

2004, 2009, 2014…
Türkiye’nin 3. büyük kentinin belediye başkanı sıfatını taşıyan birisinin yeniden aday olup olmayacağının kamuoyunda merak uyandırması ve hakkında senaryolar üretilmesinin doğal bir durum olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, basın toplantısına 2004 yılından bugüne geçen süreci özetleyerek başladı. Ahmet Piriştina’nın ani vefatıyla hiç hazırlıksız geldiği görevde, neredeyse ilk üç yıl boyunca hep “emanetçi” gözüyle bakılan bir başkan olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Birkaç istisna dışında herkes, 2009 seçimlerinde aday gösterilmeyeceğimi konuşuyordu. Benden proje ve yatırım anlamında bir beklentileri de yoktu. Gemiyi en az hasarla limana yanaştırabilmem, onlar için büyük başarıydı. Ama böyle düşünenler, beni hiç tanımamıştı. Yaşamımın en onurlu yılları olarak gördüğüm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde, üstlendiğim bu büyük sorumluluğun hakkını verebilmek için, çoğu zaman insanüstü bir tempoyla geceli-gündüzlü çalıştım, çok çalıştım. O dönemde çok önemli işler yapmış; en önemlisi de, geleceğin İzmir’i için sağlam temeller atmıştık. Ve süreç beni bir anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğal adayı haline getirdi. Seçimlerde yüzde 56 gibi kolay kolay kırılamayacak rekor bir oyla kazandım. 30 ilçenin 28’inde CHP bayrağını dikmiştik. 2014 yılında iktidar partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra olabilecek en güçlü ismi, kabinenin 1 numaralı bakanı Binalı Yıldırım’ı aday gösterince, ben de bu açıklamadan hemen 15 dakika sonra CHP İl Başkanlığı’na giderek adaylık dosyamı verdim.  Partimin İzmir’deki başarısını sürdürebilmek için bu kararlılığı göstermek, bu 'meydan okumayı' yapmak zorundaydım. Sonuçta yüzde 50 oyla yine kazanan taraf biz olduk. İlk günkü heyecan ve enerjiyle İzmir için çalışmaya, üretmeye devam ettik."

İzmir Modeli'yle başardık
Başkan Aziz Kocaoğlu İzmir Modeli'nin aklı ve bilimi önde tutan stratejisiyle başarıya ulaştıklarını belirterek şunları kaydetti:
"Katılımcı bir yönetim anlayışıyla, fikir aşamasından itibaren kentlilerle birlikte, konunun uzmanlarıyla, etkilenecek vatandaşlarla her yatırıma beraber karar verdik. Göreve geldiğimiz günden bu yana finans yapısı en sağlam, dünya ölçeğinde ulaşılması çok zor, uluslararası finans kuruluşlarından 3A derecesi alan bir kurum haline geldik. Yatırımlarımızı 28 kat artırdık. Tasarruf yaptık. Kaynak ayırdık. Doğru bir yol haritası ve ihtiyaç listesiyle, öncelik sırasını doğru belirleyerek, kaynakları doğru kullanarak bu noktaya geldik. Popülist proje ve popülist harcamalardan kaçındık. En acil olanı yapmak için çok büyük özen gösterdik. Geleceği düşünerek, kentin alt yapı problemlerini çözerek, yer altında görünmeyen işler yaparak ama geleceğe hizmet ederek bu günlere geldik. Hizmet, kültür sanat, tarım, sanayi ve turizm alt yapısında eksikleri hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama gerek. Şehircilik ilkelerinden ayrılmadan, sadece bugünü değil geleceği de planlayarak, betonlaşmayı minimuma indirerek çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün kentin çevre yatırımlarında, hizmet sektörü, kültür sanat, sanayi tarım altyapısında eksiklerini hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama yapmamız gerekiyor. 2010, kısmen 2011 yılına kadar hükümetin yaptığı ranta dayalı planların karşısında yargıya başvurarak kenti korumak mümkün oldu. 2011 yılından sonra ise açtığımız davaları hep kaybettik. Yine de biz mücadelemizi sürdürmek, görevimizi yapıp tarihe not düşmek için hatalı olduğuna, kentin geleceğini riske atacağına inandığımız konularda hukuk sürecini sonuna kadar takip ettik."

Her alanda sürdürülebilirlik
Doğayı ve doğal kaynakları koruyarak kente hizmet etmek için büyük projelere imza attıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Arıtmada Türkiye lideri olarak birçok yatırım yaptık. Yer problemi nedeniyle henüz arıtma yapamadığımız birkaç küçük yerleşim dışında ilçelerde, köylerde, beldelerde arıtma yatırımlarımızı tamamladık. Yüzülebilir körfez hedefine çok az bir zaman kaldı. Büyük Körfez Projesi için ÇED Raporu alındı. Sirkülasyon kanalının proje ihalesine çıkıldı. Proje ihalesi biter bitmez gerekli ekipmanı almak üzere çalışmalara başladık" diye konuştu.
Sürdürülebilir kent olmanın en önemli unsurlarından birinin ulaşım olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Denizcilik işletmesinden alınan 50 yaş ortalamaya sahip gemilerimizi hurdaya çıkararak, 15 modern gemi ve arabalı vapuru İzmirlilerin hizmetine sunduk. Körfeze küsmüş olan İzmirlileri körfezle buluşturmaya, deniz ulaşımını güçlendirmeye çalıştık. İki yeni arabalı vapurun daha alım süreci devam ediyor. 11 km raylı sistem ağını bugün 179 km çalışır hale getirdik. Narlıdere metrosunun çalışmaları başladı. Aliağa-Bergama hattı için bu sene, en geç önümüzdeki senenin başlarında ihaleye çıkacağız. İzinler çıktığında Buca metrosunun temelini 2019 yılında atacağız. 2019'da, 180 km aktif raylı sistemin yanı sıra, 70 km'lik kısmın inşaatı devam ediyor olacak. Raylı sistemde günlük 70 bin yolcudan 800 bin kişiye çıktık. TCDD'nin gerekli yatırımları yapmasıyla bu sayının 1 milyona çıkması mümkün. 20 elektrikli otobüsle Türkiye’de ilk defa elektrikli otobüs filosu kurduk" dedi.

Kentin kalkınması için çalıştık
İzmir modelinin bir diğer farkının da, yerel yönetimin yasayla verilen görevlerin dışında, kentin yerelde kalkınmasından da kendini sorumlu tutması olduğunu belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"14.5 yıldır kenti nasıl kalkındırırım, nasıl büyütürüm, kent insanının yaşam kalitesini nasıl geliştiririm, nasıl iş ve aş sahibi yaparım diye düşünüp, bunun gerçekleşmesini sağlamak için projeler ürettik. 14.5 senenin sonuna gelindiğinde kırsaldan sanayi alt yapısına, hizmetten turizme, kültür sanata, tarım ve hayvancılığa önemli gelişmeler sağladık. Fuar İzmir’den, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne, geçtiğimiz salı günü temeli atılan Türkiye’deki tek ve ilk opera binasına kadar kente önemli tesisler kazandırdık. Kırsal kalkınmada neler yaptığımız, tarımı Türkiye ortalamasından 2.4 kat fazla büyüttüğümüz bir gerçek. Göreve gelmeden önce İzmir tarımı yüzde 1 küçülürken, bizim dönemimizde yüzde 7.5 büyüdü. Kooperatiflerle birlikte,  aklın ve bilimin rehberliğinde, Yarımada, Küçükmenderes, Gediz Bakırçay stratejik planlarıyla 'size şunu yapacağım' diyerek değil, 'sizin ekmeğinizi ne büyütür' diye görüşüp kararlaştırarak izlediğimiz yolda başarılı bir noktaya geldik. Bizim diğer sektörlerde yaptıklarımızın yanı sıra kırsal önemli bir yer tutuyor. Kırsala yapılan yatırımlar 2 tramvay yatırımının maliyetine bedel. Neden kırsal bu kadar bizi destekliyor? Kırsala bugüne kadar bir şey yapılmadı, kapısı çalınmadı. Kırsalda yaşayan insanlar, kendilerine yapılan iyiliği, desteği unutmayan, ahde vefası yüksek insanlar. "

Hayal edilmeyenleri yaptık
Sanayide ise OSB’lerin alt yapılarını tamamladıklarını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Yerelden kalkınmanın sadece bir sektörde değil diğer sektörleri destekleyerek olacağını kanıtladık. Bir ayağı eksik bıraksaydık başarı azalacaktı. Kentin sağlık Turizmin de büyümesi, gelişmesi, kalkınması, bugün turizm tesislerinin kullanım sürelerini uzatmak, bölgelerde turizmin kalkınması için uğraştık. Çeşme’de bir kür merkezinin kurulması için adım attık. Kalkınmak topyekundur, 4 milyon 300 bin nüfuslu İzmir’de hiçbir yerel yönetimin yapmadığı, hayal bile etmediği bir yola çıktık. 14,5 yıl sonunda İzmir Modeli ve yerelden kalkınmanın ete kemiğe bürünmüş şeklini, pratikten doğan şeklini, ekonomik büyümeyi, sürdürülebilir kalkınmanın modeli 5 ciltlik kitap haline getirildi. Bunu incelerseniz göreceksiniz ki, eğer çalışırsanız, üretirseniz, hemşehrilerinize güven tesis ederseniz başarılamayacak hiçbir iş, yürünmeyecek hiçbir yol yoktur" şeklinde konuştu.

Model olan İzmir yarattık
Bugün İzmir'in, Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme yolunda örnek işler yapan ve yaşamak için can atılan 1 numaralı kenti haline gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan, çağdaş değerlere olan inancını her geçen gün daha güçlü hissettiren; katılımcılık, yerel demokrasi ve uzlaşma kültürü konularında çıtayı hayli yukarı taşıyan ve her zaman dik duran 'önder, özel, örnek ve delikanlı bir kent'; modası geçen değil “model olan” bir İzmir yarattık İzmirlilerle birlikte. Bunu başarırken, doğruları korumaktan korkmadık. Adaletten ayrılmadık. İzmir’in hassasiyetinden zerre taviz vermedik.  Dik durduk. Haksızlık önünde eğilmedik. İzmirlilerin başını öne eğdirmedik. Bazıları için acı da olsa, hep doğruları söyledik. Yapamayacağımız şeylerin, yapabileceklerimizi engellemesine izin vermedik. "

Bedel ödedik
Tüm bu başarıların karşılığında çok bedeller ödemek zorunda kaldıklarını da ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:
"Türkiye belediyecilik tarihinin en büyük operasyonu bize yapıldı. Kelimenin tam anlamıyla “kumpasa” gelmiştik. Koca bir 6 yılımız Emniyet’te, savcılıkta, nezarette, mahkemede, cezaevinde geçti. Izdırapla, gözyaşıyla, kahırla..  Sonunda tüm suçlamalardan yüzümüzün akıyla çıktık çıkmasına da.. Geç kalan adalet, adaletsizlikmiş. Bunu çok iyi anladık. Ama oraya takılıp kalmadık. Yaşadıklarımızdan ders çıkararak ileri, hep daha ileri gittik. Ve geldik bugüne.. Daha doğrusu, yarının aydınlık geleceğine.."

Değişimde ısrarcıyım
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne yönelik bir “değişim” çağrısı yaptığını hatırlatarak şöyle devam etti:
“Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır; demiştim. Üzerinde çok tartışılan, parti yönetiminde fırtınalara yol açan bu açıklamam aslında çok açık ve anlaşılırdı. Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki;
1. O açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam, bugün yine aynı noktadayım. Yani değişimde ısrarcıyım.
2. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi gerektiği kanaatindeyim.
3. Kişilerle problemim yok. Sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir.
4. Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım. Sözlerimin arkasına başka şeyler gizlemedim. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Ne söylediysem onu yaptım. Ve ne yaptıysam arkasında durdum.
5. Her zaman önce devletim, sonra partim için çalıştım. Böyle geldim, böyle gideceğim.
6. Gizli hesapları olmayan, çıkar peşinde koşmayan,atadan Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partimin menfaatlerini, her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutarım. Bunun aksi bir tavır içinde olanlarla, gücümün yettiğince ve sonuna kadar mücadele etmeyi görev bilirim.

Bu noktayı 2014'te koyacaktım
“Yarının aydınlık geleceği” söylemine samimi olarak inandığını ve 14.5 yıldır çok yoğun bir çalışma temposu içinde yer aldığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"Tamamıyla İzmir ve İzmirliler için çalışmaya, üretmeye konsantre oldum. Samimiyetle ve her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Çalışma arkadaşlarımla birlikte, İzmir'in aydınlık geleceği için çok önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. İzmirliler beni 3 dönem boyunca Belediye Başkanı olarak seçti. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almak, ben ve ailem için gururların en büyüğü oldu. Ve bugün, 31 Mart 2019 seçimlerinde 'aday olmama kararımı' sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben bu noktayı, geçen seçimlerde koymayı planlamıştım. Ancak Binali Yıldırım faktörü olunca, bu plan askıda kaldı. Bugün için en büyük arzum, 15 yılın sonunda, görevimi Cumhuriyet Halk Partili bir başka arkadaşıma devretmektir.  Adaylıkla ilgili kararımı 6 ay önce açıklamamdaki asıl neden, yeni arkadaşımıza seçime hazırlık için yeterli süreyi verebilmektir. Genel Merkezimizin, aday seçiminde liyakate önem vereceğine;  yeterli birikime sahip, çalışkan ve her kesime eşit yaklaşacak samimiyeti olan; doğruluk, dürüstlük, adalet, hak ve hukuk kavramlarını herşeyin üstünde tutan, evrensel ahlak kurallarını sonuna kadar savunan ve uygulayan, İzmir'in ve İzmirlinin malını gözü gibi koruyacak, İzmir'in parasını harcarken kendi parasından daha çok titizlenecek, İzmir'in hakkını savunurken gözünü budaktan sakınmayacak, İzmir'i İzmir yapan değerlere ve yarattığımız İzmir Modeli'ne sonuna kadar sahip çıkacak bir ismi seçeceğine inanıyorum;  inanmak istiyorum."

En büyük teşekkür İzmirlilere
Konuşmasının son bölümünü ise teşekkürlere ayıran Başkan Kocaoğlu, "15 yıla yaklaşan Başkanlık görevim sürecinde bana desteğini hiç bir zaman esirgemeyen, varlığıyla bana her zaman güç veren sevgili İzmirli hemşehrilerim başta olmak üzere; İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza; Genel Başkan'dan sade üyesine kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nin her kademesindeki değerli arkadaşlarıma; İzmir'in saygıdeğer yöneticilerine; her fırsatta birlikte olduğumuz, kentimizin kalkınması için kader birliği yaptığımız iş insanlarımıza, akademisyenlerimize, siz basın mensuplarına, spor ve sanat dünyasına; üreticilerimize, işçilerimize, memurlarımıza, esnafımıza; yarınımızın güvencesi öğrenci ve öğretmenlerimize ve elbette sevgili eşim ve evlatlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Teşekkürler İzmir" diye konuştu.

24 Haziran'la ilgisi yok
Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, 24 Haziran sonrası gelişmelerin kararında hiçbir etkisi olmadığını belirterek, "Ben aday olma iradesini gösterdiğim zaman adaylığımın da tartışılmayacağını adım kadar emin olarak biliyordum. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine girerken verdim. Bu kararımı Genel Merkez'le paylaştım" diye konuştu.
Bundan sonraki süreçte aday belirlenmesi konusunda fikrinin sorulması halinde geçmişte olduğu gibi bugün de açık yüreklilikle görüşlerini açıklayacağını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Siyasette bir şey var; tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bize bu saatten sonra fikrimiz sorulur mu, sorulmaz mı bir şey diyemiyorum. Doğru bildiğimizi, inandığımızı söylemek isteriz. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine giderken verdim. Sayın Genel Başkan'a da aday olmayacağımı söylemiştim. Sadece 'Binali Bey'in ismi konuşuluyor, ona göre karar vereceğim' demiştim ve Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım'ın elini kaldırdığı an, ben de adaylık dosyasını verdim " şeklinde konuştu.

Son görevim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra siyaseti bir yere seçilmek anlamında noktalamak gerektiğini dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Ama bu partiye çalışmayacağım, hizmet etmeyeceğim, seçimlerde elimden geleni yapmayacağım anlamına gelmemeli. Eski bir belediye başkanı, bir partili olarak sağlığımız el verdiği müddetçe fikirlerimizi sunacağız. Bu koltuktan daha büyük bir koltuk yok. Bu yüzden son görevim Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevidir. Ben 2019 yerel seçimlerinden yerelde iktidarın artacağını, kaybedilen 8 ilçeden en az 5'inin tekrar kazanılacağını umuyorum. Ben kararımı verdim ve açıkladım, bunu açıklamamın nedeni de birçok kez yazıldı, çizildi. Ben erken açıklamayı Genel Merkezin ve adayların elini kolaylaştırmak için yaptım. '6 ay önce açıklarsan sıkıntı yaşarsın' şeklinde uyarılar oldu ama o zaman haksızlık yapmış olurdum. "

Zirvedeyken bırakmak gerek
Hiç kimseye kırgınlığı olmadığının altını önemle çizen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Benim için, ailem için en ulvi, en onurlu görevi, çok uzun süre yaptım. Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Hep burada kalmak koltuğu işgal etmek bana doğru gelmiyor. Sistem kurduk, oturttuk, kadro oturdu, projeler devam ediyor. Zaten yeni gelecek belediye başkanının 5 yıl ne yapılacağı belli. Bu hizmetler devam edecek. Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konunda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerek. Son örneğim de bu olsun diyorum” şeklinde konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
Efes Selçuklular lösemili çocuklara gülmeyi bağışlayacaklar15 Eylül 2019
Selçuk'ta Yarın Yağışlı Bir Hava Bekleniyor12 Eylül 2019
Selçuk Belediyesi ÇED sürecini başlattı12 Eylül 2019
EFEST, MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ11 Eylül 2019
​EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2019
EFEST TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR08 Eylül 2019
Kılıçdaroğlu'na Aydın'da çirkin saldırı!08 Eylül 2019
​ENGELSİZ GEZİ PARKI TÖRENLE AÇILDI 07 Eylül 2019
Soyer'le buluşan İmamoğlu: İzmir'deyim, coşmak istiyorum06 Eylül 2019
EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN EĞİTİME DESTEK06 Eylül 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Önemli Açıklamalarda Bulundu05 Eylül 2019
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Selçuk'a Gelecek05 Eylül 2019
Cem Adrian Efest'te eğitim için söyleyecek05 Eylül 2019
Başkan Sengel'in çağrısını Sertel meclise taşıdı05 Eylül 2019
AK Partili Selçuk eski belediye başkanı Zeynel Bakıcı dava açtı04 Eylül 2019
Selçuk'ta toplu balık ölümlerinin araştırılması için gölden ve balıklardan numune alındı.04 Eylül 2019
​GAZİ KAFE'NİN BAHÇESİNDE ENGELSİZ GEZİ PARKI AÇILIYOR04 Eylül 2019
Selçuklu Girişimcilerden Nar Ekşisi Projesi 03 Eylül 2019
İzmir'e 'pamuk eller cebe' çağrısı: Konsere gelin, yangın uçağını alalım!03 Eylül 2019
SELÇUK BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK03 Eylül 2019
Selçuk’ta yetiştirilen ejder meyvesi ihracat bandına giriyor02 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL YANAN ORMANLAR İÇİN EFEMÇUKURU’NDA31 Ağustos 2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI EFES SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI 30 Ağustos 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK EFEST'E HAZIR... 29 Ağustos 2019
ENGELSİZ KAMP NEŞE İÇİNDE GEÇTİ28 Ağustos 2019
KESK SELÇUK'TA GREV DEDİ.27 Ağustos 2019
SUNAY AKIN CUMHURİYETE GİDEN YOLU ANLATTI27 Ağustos 2019
Selçuk'ta Kaçak Kazıya Suçüstü26 Ağustos 2019
Selçuk'ta Sahte Şarap Operasyonu25 Ağustos 2019
Selçuk'ta Doğaseverlerin duyarlılığı yaralı caretta caretta'yı kurtardı25 Ağustos 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Yazdı: "Kadındır Efes Selçuk..."24 Ağustos 2019
Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden açıklama: Doğa ananın çığlığı artık duyulmalı23 Ağustos 2019
EFES SELÇUK KARİKATÜR VE MİZAHLA BULUŞTU22 Ağustos 2019
Suyu Şifalı Olduğuna İnanılan Meryem Ana Evi Hakkında Bilinmeyenler.22 Ağustos 2019
NE YAPARSAK YAPALIM ENGELSİZ YAPALIM21 Ağustos 2019
Soyer kampanyayı duyurdu: İzmir küllerinden doğacak21 Ağustos 2019
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı21 Ağustos 2019
Yangın yerinden bomba iddialar: Araçların mazotu yok, koordinasyon hiç yok!20 Ağustos 2019
"Kuşadası Körfezi'nde 6 dolayında deprem beklentisi var" 20 Ağustos 2019
Selçuk'taki Market cinayetinde tek ipucu yok!20 Ağustos 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz: Ağaçlandırma için çalışmalarımız olacak20 Ağustos 2019
Meryemana Evi’nde ayin düzenlendi19 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Yaz Festivalleri Ara Vermeden Devam Ediyor.18 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Hayko Cepkin'den Muhteşem şov18 Ağustos 2019
EFES SELÇUK FESTİVALLER ŞEHRI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR17 Ağustos 2019
Kuşadası'na 3 bin 100 turist geldi15 Ağustos 2019
Selçuk'ta ve Çeşme'de 58 kaçak göçmen yakalandı15 Ağustos 2019
TEMİZ TOPLUM TEMİZ EFES SELÇUK İÇİN KOLLARI SIVADILAR10 Ağustos 2019
Lider’in 7 ilkesini belediyeye ilk asan Başkan Sengel oldu!09 Ağustos 2019
CHP'li Arslan müze ve örenyerleriyle ilgili meclise kanun teklifi sundu08 Ağustos 2019
Ege Denizi sallanmaya devam ediyor!08 Ağustos 2019
İzmir'de korkutan deprem08 Ağustos 2019
İzmir Selçuk’ta jeotermal kaynak aranacak08 Ağustos 2019
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ08 Ağustos 2019
BAŞKAN SENGEL, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU07 Ağustos 2019
Selçuk'ta Belediye Başkanı annesinden esinlendi, kadınların hayatını kolaylaştırdı!04 Ağustos 2019
ŞİRİNCE VE SELÇUK İÇİN TEHLİKE DEVAM EDİYOR03 Ağustos 2019
'BU BİR BİRLİKTE KAZANIMDIR'03 Ağustos 2019
İZMİR’DEKİ İLÇE TİCARET ODALARINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’E ZİYARET02 Ağustos 2019
Soyer :" Filiz Başkan’ın yanındayım!"02 Ağustos 2019
GEZGİN FEST İZMİR EFES SELÇUK’TA02 Ağustos 2019
SENGEL:"ŞİRİNCE’DE MERMER OCAĞINA GEÇİT YOK!"02 Ağustos 2019
Selçuk Gökçealan Mahallesi'nde halk toplantısı yapıldı01 Ağustos 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Açıklama31 Temmuz 2019
Tarım ve turizm tehdit altında: Şirince toz duman!31 Temmuz 2019
Şimdide Sıra Şirince de Mi ?31 Temmuz 2019
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL"BİZİ ÇOK ÇALIŞMAK KURTARIR"30 Temmuz 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Kendi ve Kurumu adına Yapılan Asılsız Haberlere Tepki Verdi.30 Temmuz 2019
EFES SELÇUK’UN SEVİLEN İSMİ HAYATINI KAYBETTİ30 Temmuz 2019
SELÇUK TİCARET ODASINDAN YENİ NESİL TURİZM PORTALI 30 Temmuz 2019
Selçuk’taki uyuşturucu operasyonunda 1 tutuklama24 Temmuz 2019
İZMİR YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSU SELÇUK TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ24 Temmuz 2019
​YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSUNDAN BAŞKAN SENGEL’E ZİYARET24 Temmuz 2019
DSİ'den boğulma vakalarına karşı uyarı23 Temmuz 2019
GELECEĞİN ŞEHİR PLANCILARI PAMUCAK’TA BULUŞTU23 Temmuz 2019
Selçuklu Hemşehrimiz Ömer Çam'dan Bir Başarı Daha22 Temmuz 2019
Baskan Sengel'den 100 güne özel video21 Temmuz 2019
İzmirli Bilim İnsanı Osman Kibar Sağlık Adına Çok Önemli Açıklamalarda Bulundu19 Temmuz 2019
Efes antik kenti, Topkapı Sarayı ve Ayasofya Müzesi, 60 TL’den 72 TL’ye çıktı.18 Temmuz 2019
SELÇUK EFES’TE KOOPERATİFLEŞME ATAĞI17 Temmuz 2019
18 Temmuz'da Selçuk'ta Hangi Mahallede, Kaç Saat Sular Yok?17 Temmuz 2019
Selçuk 'Efes'ten pay alamıyor16 Temmuz 2019
SELÇUK’TA TURİZM BELEDİYE VE SEKTÖRDEKİ PAYDAŞLARIN ENTEGRASYONU İLE GELİŞECEK 15 Temmuz 2019
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü.15 Temmuz 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE FİLİZLENDİ13 Temmuz 2019
Sengel Hayırlı olsun dedi.13 Temmuz 2019
Başkan Sengel, görevi en gence bıraktı12 Temmuz 2019
Toki Selçuk Kuara Sonuçları Belli Oldu.12 Temmuz 2019
SELBİM İLE BELEDİYE SİZLERE DAHA YAKIN11 Temmuz 2019
Efes Antik Kenti hakkında bilmeniz gerekenler11 Temmuz 2019
Selçuk’un borcu 7 milyon daha arttı!10 Temmuz 2019
Selçuk-Ortaklar Tüneline 1 milyonluk ödenek 10 Temmuz 2019
Selçuk Efess Muhteşem bir Festivale Daha Ev Sahipliği Yapacak09 Temmuz 2019
Harekat başladı EYT’liler, akın akın kayıt olmaya koşuyor! İşte irtibat numaraları.09 Temmuz 2019
Metropolis’e destek09 Temmuz 2019
Büyükşehir'den toplu ulaşımda iki müjde09 Temmuz 2019
O İki İlçede Seçimler Yenilenecek08 Temmuz 2019
'BELEVİ ŞEFTALİSİ DÜNYADA BİR NUMARADIR'08 Temmuz 2019
Urla Belediyesi ve KalDer'den Ege'de bir ilk08 Temmuz 2019
BAŞKAN SENGEL: “BELEVİ HALKINA SÖZ VERMİŞTİK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”08 Temmuz 2019
Selçuk, Seferihisar ve Çeşme ilçelerindeki Kaçak göçmenleri helikopter ve mobil radar tespit etti05 Temmuz 2019
Haluk Levent’ten Başkan Sengel’e Öykü Arin teşekkürü!05 Temmuz 2019
Başkan Sengel ile A'dan Z'ye: Belediyenin kasası, proje ajandası ve parti için yarış!04 Temmuz 2019
İzmir'in tanıtımı için önemli imza: 3200 yıl sonra yeniden...04 Temmuz 2019
Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.04 Temmuz 2019
Bisikletliler Şeftali Festivalinde Buluşacak03 Temmuz 2019
SELÇUK EFES ŞEFTALİ İLE ŞENLENECEK03 Temmuz 2019
Atlı jandarma timi Selçuk'ta göreve başladı03 Temmuz 2019
Yeni haftada hava nasıl olacak?02 Temmuz 2019
LAVANTA FESTİVALİ’NDE SELÇUK EFES STANDINA YOĞUN İLGİ01 Temmuz 2019
35 numarayı kaptı, 2 kilometre kulaç attı!01 Temmuz 2019
Kuşadası'nda Orman Yangını01 Temmuz 2019
93 Yıl Önce Bugün Atatürk Urla’daydı30 Haziran 2019
​SELÇUK EFES'İN TEMSİLİ MOSKOVA'DA YÜZ AKI OLDU30 Haziran 2019
İzmir'e şehit ateşi düştü!30 Haziran 2019
Kuşadası'nda Silahlı Saldırı30 Haziran 2019
Selçuk Belediyesi Ağaca su vermeye Devam Ediyor.27 Haziran 2019
Selçuk, Karşıyaka ve Dikili ilçelerindeki toplam 32 faytonun faaliyetlerine de son verildi. 27 Haziran 2019
Küçük Menderes Kapkara Zehir Akıtıyor26 Haziran 2019
ÖREN YERLERİNDEN ALINAN PAYLAR KAYNAĞINDA KULLANILSIN26 Haziran 2019
Selçuk Efes Celsus'ta İtalyan esintileri 26 Haziran 2019
HER ŞEY CAN DOSTLARI İÇİN25 Haziran 2019
Ekrem İnci:"Önceliğimiz Küçük Menderes'in temizliğini sağlamak"25 Haziran 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE AÇILIYOR25 Haziran 2019
Zeytinköy’de Üreticilerle Tüketiciler Buluştu24 Haziran 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk'ta dahil İlçelere kovan ve malzeme desteği sağladı.24 Haziran 2019
Selçuk turizmden hak ettiği payı alamıyor24 Haziran 2019
Zeytin sineğiyle tuzaklı mücadele21 Haziran 2019
SELÇUK’TA YOLLAR İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ21 Haziran 2019
Başkan eşlerinden engelleri kaldıracak dayanışma!"Proje Selçuk'tan Başlıyor"21 Haziran 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TANITIM ATAĞINA BAŞLADI17 Haziran 2019
Deniz Kaplumbağası Kıyıya Vurdu17 Haziran 2019
Soyer iki birliğe başkan seçildi17 Haziran 2019
Tatil İçin Selçuk Efesi Seçti14 Haziran 2019
EYT DERNEĞİ BAŞKANI TORBALI'YA GELİYOR13 Haziran 2019
Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi!13 Haziran 2019
İzmir ekonomisine 30 Milyon TL’lik Destek12 Haziran 2019
Başkan Oğuz: Orkinos çiftliğini istemiyoruz!10 Haziran 2019
İmamın Ölümündeki İhmal İddiası Yargıya Taşınıyor10 Haziran 2019
'SELÇUK GERÇEK BİR TÜRKİYE MOZAİĞİDİR'09 Haziran 2019
HAYKO CEPKİN HEMŞEHRİMİZ OLDU04 Haziran 2019
İŞKUR Personeli Selçuk'ta Siyasete Takıldı04 Haziran 2019
Küçük Menderes'te kirlilik tepkisi!04 Haziran 2019
Saint Jean Bazilikası İlk kez Bir Gece Etkinliğine Sahne Oldu04 Haziran 2019
Selçuk'ta Leylekler Güvende04 Haziran 2019
Selçuk Efes'te 'Adrenalin' Turizmi!02 Haziran 2019
İzmir’de suya yüzde 10 indirim 02 Haziran 2019
Başkan Sengel, Lider ile Selçuk’a seslendi: Her şey çok güzel olacak!31 Mayıs 2019
Çiğli’de süt iznindeyken işten çıkarılan anne adalet arıyor31 Mayıs 2019
TUNÇ SOYER'E SICAK KARŞILAMA30 Mayıs 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden üreticiye büyük destek30 Mayıs 2019
Gökçealan Mezar Taşları Kitabı Yayınlandı28 Mayıs 2019
Selçuk'ta Cinayet28 Mayıs 2019
Çocukların Duyarlılığı Kedinin Hayatını Kurtardı.27 Mayıs 2019
Sengel, hayallerini ve projelerini anlattı24 Mayıs 2019
Selçuk'ta korkunç kaza24 Mayıs 2019
Hürriyet Yazarı Deniz Sipahi:"Efes’i daha iyi anlatmalıyız"23 Mayıs 2019
Çocuklarla Selçuk'ta Kültür Ve Sanat Dolu Bir gün21 Mayıs 2019
İzmir'in En Sakin Beldesi Selçuk20 Mayıs 2019
Selçuk'ta 46 kaçak göçmen yakalandı20 Mayıs 2019
KURTULUŞ COŞKUSU FENER ALAYI VE MOĞOLLARLA YAŞANDI20 Mayıs 2019
Gençlerden Başkan Soyer'e: Yaparsa İzmir yapar!20 Mayıs 2019
100. Yılda 100 Kadın Zeybek Oynadı.19 Mayıs 2019
100.YIL SELÇUK SEMALARINDA KUTLANDI19 Mayıs 2019
SELÇUKLULAR 100. YILI COŞKUYLA KUTLAYACAK18 Mayıs 2019
Torbalı Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘fişleme’ kararı TBMM gündeminde!18 Mayıs 2019
Selçuk ve Çeşme açıklarında 80 kaçak göçmen yakalandı17 Mayıs 2019
İzmir-Selanik feribotunda düğüm çözülüyor!16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL, SÖZÜNÜ TUTTU VE KÜÇÜK DURU’YA MÜJDE VERDİ16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: “FİDANLAR TOPRAĞA, ONLAR HAYATA KÖK SALSIN”15 Mayıs 2019
Faytonlar Kaldırıldı.15 Mayıs 2019
Gökçealan'ı: "Ranta Ve Talana Teslim Etmeyeceğiz"14 Mayıs 2019
Başkan Sengel'den duygusal 'Soma' videosu13 Mayıs 2019
“TEK AMACIMIZ ÇALIŞAN BİR BELEDİYE!”11 Mayıs 2019
Belediye İş Sendikasından Açıklama: "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"10 Mayıs 2019
Selçuk Ve Seferihisar ‘kardeş’ oluyor10 Mayıs 2019
İzmir'de ucuz ekmek, ucuz et, ucuz süt, ucuz gıda dönemi başlıyor10 Mayıs 2019
Selçuk’un Gizemli Evi 09 Mayıs 2019
​Selçuk Belediyesi'nde 'tarım müdürlüğü' kuruldu!08 Mayıs 2019
SELÇUK BİR KEZ DAHA AZİZ YUHANNA YORTUSU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI08 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN MÜCADELE BAŞLATTI08 Mayıs 2019
27 KURUMDAN ORTAK KAMPANYA: YAŞASINKUŞLAR08 Mayıs 2019
Ortaklar'a Şehit Haberi Düştü07 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL EĞİTİM İŞ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU06 Mayıs 2019
Kuşadası’nda turist bereketi06 Mayıs 2019
Paraguay Dışişleri Bakanı Efes'i gezdi06 Mayıs 2019
ANNELER PAMUCAK TESİSLERİ'NDE BULUŞTU05 Mayıs 2019
GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARI BAŞLIYOR05 Mayıs 2019
HIDRELLEZ SELÇUK'TA KUTLANDI05 Mayıs 2019
Gökçealan Köyü'nde imamlık yapan Mahmut Çebi'nin Ölümünde İhmal İdiası04 Mayıs 2019
Başkan Oğuz’dan örnek karar: Şeffaflık temel ilkem03 Mayıs 2019
Talimat verildi! O tarihlerde otobüs bedava03 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: "BU BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ZAMAN BOZULMAYACAK"02 Mayıs 2019
"Şiirimin Dili Rumeli-4" şiir dinletisi02 Mayıs 2019
Sengel:" Artık Sahada Çalışacağız"02 Mayıs 2019
SELÇUKLU EMEKÇİLER BAYRAMLARINI HALAY ÇEKEREK KUTLADI01 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ VE TÜM YEREL SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI30 Nisan 2019
Selçuk ve Seferihisar'da ve 74 kaçak göçmen yakalandı30 Nisan 2019
BAHARI GETİREN LEYLEKLER, ARTIK DAHA HUZURLU30 Nisan 2019
CHP İZMİR İL BAŞKANI VE VEKİLLERDEN SENGEL’E ZİYARET29 Nisan 2019
Urla’ya enginar bereketi: Üretici ve esnaf kazandı29 Nisan 2019
ULAŞIMDA YÜZDE 50 İNDİRİM PAZARTESİ BAŞLIYOR27 Nisan 2019
İzmir'deki Sendikalardan '1 Mayıs' Çağrısı26 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’İN MESAJI KARŞILIĞINI BULDU26 Nisan 2019
Selçuklu Özlem Malkoç Hastalığına çare ararken bir de maaşı düşürüldü25 Nisan 2019
DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI CUMHURİYET MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR25 Nisan 2019
SOĞAN TARLADA 1.5 TL. PAZARDA 8 TL.25 Nisan 2019
Minik Yetenekler Kent Belleği’nde 25 Nisan 2019
TİCARET ODASI BELEDİYE BAŞKANI SENGEL’İ ZİYARET ETTİ24 Nisan 2019
Selçuk’un kadın başkanı Sengel:" O kadar büyük hayallerle başkan oldum ki…"24 Nisan 2019
Başkan Sengel 19 Mayıs'ta paraşütle atlayacak24 Nisan 2019
​23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI BU YIL FARKLI BİR HEYECANLA KUTLANDI23 Nisan 2019
Başkan Sengel: "Şirince’de bir ilk imza atacağız"22 Nisan 2019
Yeni hafta raporu: İzmir’e yaz geliyor22 Nisan 2019
620 yolcusuyla sezonun ilk seferini gerçekleştirdi. 22 Nisan 2019
SELÇUK'A KADIN ELİ DEĞDİ21 Nisan 2019
İzmir’de 23 Nisan, Kültürpark ve altı ilçede kutlanacak20 Nisan 2019
Başkan Sengel: 16 milyonluk borç 70 milyon olmuş!20 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN KARDEŞ ŞEHİRLERE DAVET MEKTUBU19 Nisan 2019
CHP’li başkanlara 10 maddelik talimat19 Nisan 2019
Başkan Sengel "BELEDİYEDE OHAL İLAN ETTİ"19 Nisan 2019
Selçuk'ta ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Kimler Hangi Komisyonda?15 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN SABAH MESAİSİ15 Nisan 2019
Başkan Oğuz muhtarlarla bir araya geldi15 Nisan 2019
21 Nisan Pazar günü “Selçuk–Efes Havacılık Şenliği” Düzenleniyor.15 Nisan 2019
BARUTÇU BAHARI KARŞILADI14 Nisan 2019
Başkan Sengel Selçuk Pazarında Vatandaşlarla Buluştu13 Nisan 2019
Sengel Hızlı Başladı12 Nisan 2019
İzmirli başkanlar Ankara yolcusu: Genel merkezlere de ziyaret var12 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL, ROMANLAR GECESİNİ HALKIN İÇİNDE İZLEDİ12 Nisan 2019
SELÇUK’TA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR DEVİRTESLİM YAPILDI11 Nisan 2019
Selçuk bir kez daha Yörük Kültürü Şenliğine ev sahipliği yapacak11 Nisan 2019
Selçuk Mazbatasını İstiyor10 Nisan 2019
CHP’li Başkan Sengel: “Sadece süreci uzatıyorlar”09 Nisan 2019
İzban Belevi İstasyonu Açıldı.08 Nisan 2019
Tunç Soyer dönemi resmen başladı.08 Nisan 2019
Selçuk, Filizlenen baharını kutladı06 Nisan 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Fark Yaratmaya Devam Ediyor.04 Nisan 2019
Pamucak sahilinde kum zambakları azalıyor03 Nisan 2019
SEÇİM MARATONU BİTTİ. ARTIK HİZMET ZAMANI03 Nisan 2019
Selçuk'tan Kimler Büyükşehir'e Gitti.03 Nisan 2019
Başkan Sengel, teşekkür ziyaretlerine başladı02 Nisan 2019
İzmir’de o belediye başkanının babası rekora koşuyor!29 Mart 2019
Zeynel Bakıcı Dutlu yol Yürüyüş Ve Bisiklet Yolu Çalışmalarını Yakından inceledi28 Mart 2019
BAŞKAN BAKICI BELEDİYE PERSONELİ İLE YEMEKTE BULUŞTU27 Mart 2019
SELÇUK'UN SEVİLEN DOKTORU HAYATINI KAYBETTİ22 Mart 2019
Başkan Aziz Kocaoğlu: "Gelen boyunun ölçüsünü alır, gider20 Mart 2019
Sengel “Dayanışma canlı ile başlar”20 Mart 2019
Osman Başterzi silahlı saldırıda yaralandı20 Mart 2019
Korkutan deprem! Selçuk'ta da Hissedildi.20 Mart 2019

             
                  
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH