YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Aziz Kocaoğlu "Hep aday mı Olacağım"
Flaş Haber
01 Ekim 2018
Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
2004 yılından bu yana İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Aziz Kocaoğlu, Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi merakla beklenen adaylık açıklamasını yaptı. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almanın kendisi ve ailesi için gururların en büyüğü olduğunu ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, 31 Mart 2019 seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı.

Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerektiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konuda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Son örneğim de bu olsun diyorum” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2019 yılının Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçim öncesi aday olup olmayacağına ilişkin kararını Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

2004, 2009, 2014…
Türkiye’nin 3. büyük kentinin belediye başkanı sıfatını taşıyan birisinin yeniden aday olup olmayacağının kamuoyunda merak uyandırması ve hakkında senaryolar üretilmesinin doğal bir durum olduğunu dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu, basın toplantısına 2004 yılından bugüne geçen süreci özetleyerek başladı. Ahmet Piriştina’nın ani vefatıyla hiç hazırlıksız geldiği görevde, neredeyse ilk üç yıl boyunca hep “emanetçi” gözüyle bakılan bir başkan olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Birkaç istisna dışında herkes, 2009 seçimlerinde aday gösterilmeyeceğimi konuşuyordu. Benden proje ve yatırım anlamında bir beklentileri de yoktu. Gemiyi en az hasarla limana yanaştırabilmem, onlar için büyük başarıydı. Ama böyle düşünenler, beni hiç tanımamıştı. Yaşamımın en onurlu yılları olarak gördüğüm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemimde, üstlendiğim bu büyük sorumluluğun hakkını verebilmek için, çoğu zaman insanüstü bir tempoyla geceli-gündüzlü çalıştım, çok çalıştım. O dönemde çok önemli işler yapmış; en önemlisi de, geleceğin İzmir’i için sağlam temeller atmıştık. Ve süreç beni bir anda Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğal adayı haline getirdi. Seçimlerde yüzde 56 gibi kolay kolay kırılamayacak rekor bir oyla kazandım. 30 ilçenin 28’inde CHP bayrağını dikmiştik. 2014 yılında iktidar partisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra olabilecek en güçlü ismi, kabinenin 1 numaralı bakanı Binalı Yıldırım’ı aday gösterince, ben de bu açıklamadan hemen 15 dakika sonra CHP İl Başkanlığı’na giderek adaylık dosyamı verdim.  Partimin İzmir’deki başarısını sürdürebilmek için bu kararlılığı göstermek, bu 'meydan okumayı' yapmak zorundaydım. Sonuçta yüzde 50 oyla yine kazanan taraf biz olduk. İlk günkü heyecan ve enerjiyle İzmir için çalışmaya, üretmeye devam ettik."

İzmir Modeli'yle başardık
Başkan Aziz Kocaoğlu İzmir Modeli'nin aklı ve bilimi önde tutan stratejisiyle başarıya ulaştıklarını belirterek şunları kaydetti:
"Katılımcı bir yönetim anlayışıyla, fikir aşamasından itibaren kentlilerle birlikte, konunun uzmanlarıyla, etkilenecek vatandaşlarla her yatırıma beraber karar verdik. Göreve geldiğimiz günden bu yana finans yapısı en sağlam, dünya ölçeğinde ulaşılması çok zor, uluslararası finans kuruluşlarından 3A derecesi alan bir kurum haline geldik. Yatırımlarımızı 28 kat artırdık. Tasarruf yaptık. Kaynak ayırdık. Doğru bir yol haritası ve ihtiyaç listesiyle, öncelik sırasını doğru belirleyerek, kaynakları doğru kullanarak bu noktaya geldik. Popülist proje ve popülist harcamalardan kaçındık. En acil olanı yapmak için çok büyük özen gösterdik. Geleceği düşünerek, kentin alt yapı problemlerini çözerek, yer altında görünmeyen işler yaparak ama geleceğe hizmet ederek bu günlere geldik. Hizmet, kültür sanat, tarım, sanayi ve turizm alt yapısında eksikleri hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama gerek. Şehircilik ilkelerinden ayrılmadan, sadece bugünü değil geleceği de planlayarak, betonlaşmayı minimuma indirerek çalışmalarımızı sürdürdük. Bugün kentin çevre yatırımlarında, hizmet sektörü, kültür sanat, sanayi tarım altyapısında eksiklerini hemen hemen tamamladık. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için doğru bir planlama yapmamız gerekiyor. 2010, kısmen 2011 yılına kadar hükümetin yaptığı ranta dayalı planların karşısında yargıya başvurarak kenti korumak mümkün oldu. 2011 yılından sonra ise açtığımız davaları hep kaybettik. Yine de biz mücadelemizi sürdürmek, görevimizi yapıp tarihe not düşmek için hatalı olduğuna, kentin geleceğini riske atacağına inandığımız konularda hukuk sürecini sonuna kadar takip ettik."

Her alanda sürdürülebilirlik
Doğayı ve doğal kaynakları koruyarak kente hizmet etmek için büyük projelere imza attıklarını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Arıtmada Türkiye lideri olarak birçok yatırım yaptık. Yer problemi nedeniyle henüz arıtma yapamadığımız birkaç küçük yerleşim dışında ilçelerde, köylerde, beldelerde arıtma yatırımlarımızı tamamladık. Yüzülebilir körfez hedefine çok az bir zaman kaldı. Büyük Körfez Projesi için ÇED Raporu alındı. Sirkülasyon kanalının proje ihalesine çıkıldı. Proje ihalesi biter bitmez gerekli ekipmanı almak üzere çalışmalara başladık" diye konuştu.
Sürdürülebilir kent olmanın en önemli unsurlarından birinin ulaşım olduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, "Denizcilik işletmesinden alınan 50 yaş ortalamaya sahip gemilerimizi hurdaya çıkararak, 15 modern gemi ve arabalı vapuru İzmirlilerin hizmetine sunduk. Körfeze küsmüş olan İzmirlileri körfezle buluşturmaya, deniz ulaşımını güçlendirmeye çalıştık. İki yeni arabalı vapurun daha alım süreci devam ediyor. 11 km raylı sistem ağını bugün 179 km çalışır hale getirdik. Narlıdere metrosunun çalışmaları başladı. Aliağa-Bergama hattı için bu sene, en geç önümüzdeki senenin başlarında ihaleye çıkacağız. İzinler çıktığında Buca metrosunun temelini 2019 yılında atacağız. 2019'da, 180 km aktif raylı sistemin yanı sıra, 70 km'lik kısmın inşaatı devam ediyor olacak. Raylı sistemde günlük 70 bin yolcudan 800 bin kişiye çıktık. TCDD'nin gerekli yatırımları yapmasıyla bu sayının 1 milyona çıkması mümkün. 20 elektrikli otobüsle Türkiye’de ilk defa elektrikli otobüs filosu kurduk" dedi.

Kentin kalkınması için çalıştık
İzmir modelinin bir diğer farkının da, yerel yönetimin yasayla verilen görevlerin dışında, kentin yerelde kalkınmasından da kendini sorumlu tutması olduğunu belirten Başkan Aziz Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"14.5 yıldır kenti nasıl kalkındırırım, nasıl büyütürüm, kent insanının yaşam kalitesini nasıl geliştiririm, nasıl iş ve aş sahibi yaparım diye düşünüp, bunun gerçekleşmesini sağlamak için projeler ürettik. 14.5 senenin sonuna gelindiğinde kırsaldan sanayi alt yapısına, hizmetten turizme, kültür sanata, tarım ve hayvancılığa önemli gelişmeler sağladık. Fuar İzmir’den, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne, geçtiğimiz salı günü temeli atılan Türkiye’deki tek ve ilk opera binasına kadar kente önemli tesisler kazandırdık. Kırsal kalkınmada neler yaptığımız, tarımı Türkiye ortalamasından 2.4 kat fazla büyüttüğümüz bir gerçek. Göreve gelmeden önce İzmir tarımı yüzde 1 küçülürken, bizim dönemimizde yüzde 7.5 büyüdü. Kooperatiflerle birlikte,  aklın ve bilimin rehberliğinde, Yarımada, Küçükmenderes, Gediz Bakırçay stratejik planlarıyla 'size şunu yapacağım' diyerek değil, 'sizin ekmeğinizi ne büyütür' diye görüşüp kararlaştırarak izlediğimiz yolda başarılı bir noktaya geldik. Bizim diğer sektörlerde yaptıklarımızın yanı sıra kırsal önemli bir yer tutuyor. Kırsala yapılan yatırımlar 2 tramvay yatırımının maliyetine bedel. Neden kırsal bu kadar bizi destekliyor? Kırsala bugüne kadar bir şey yapılmadı, kapısı çalınmadı. Kırsalda yaşayan insanlar, kendilerine yapılan iyiliği, desteği unutmayan, ahde vefası yüksek insanlar. "

Hayal edilmeyenleri yaptık
Sanayide ise OSB’lerin alt yapılarını tamamladıklarını sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Yerelden kalkınmanın sadece bir sektörde değil diğer sektörleri destekleyerek olacağını kanıtladık. Bir ayağı eksik bıraksaydık başarı azalacaktı. Kentin sağlık Turizmin de büyümesi, gelişmesi, kalkınması, bugün turizm tesislerinin kullanım sürelerini uzatmak, bölgelerde turizmin kalkınması için uğraştık. Çeşme’de bir kür merkezinin kurulması için adım attık. Kalkınmak topyekundur, 4 milyon 300 bin nüfuslu İzmir’de hiçbir yerel yönetimin yapmadığı, hayal bile etmediği bir yola çıktık. 14,5 yıl sonunda İzmir Modeli ve yerelden kalkınmanın ete kemiğe bürünmüş şeklini, pratikten doğan şeklini, ekonomik büyümeyi, sürdürülebilir kalkınmanın modeli 5 ciltlik kitap haline getirildi. Bunu incelerseniz göreceksiniz ki, eğer çalışırsanız, üretirseniz, hemşehrilerinize güven tesis ederseniz başarılamayacak hiçbir iş, yürünmeyecek hiçbir yol yoktur" şeklinde konuştu.

Model olan İzmir yarattık
Bugün İzmir'in, Türkiye’nin sürdürülebilir büyüme yolunda örnek işler yapan ve yaşamak için can atılan 1 numaralı kenti haline gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan, çağdaş değerlere olan inancını her geçen gün daha güçlü hissettiren; katılımcılık, yerel demokrasi ve uzlaşma kültürü konularında çıtayı hayli yukarı taşıyan ve her zaman dik duran 'önder, özel, örnek ve delikanlı bir kent'; modası geçen değil “model olan” bir İzmir yarattık İzmirlilerle birlikte. Bunu başarırken, doğruları korumaktan korkmadık. Adaletten ayrılmadık. İzmir’in hassasiyetinden zerre taviz vermedik.  Dik durduk. Haksızlık önünde eğilmedik. İzmirlilerin başını öne eğdirmedik. Bazıları için acı da olsa, hep doğruları söyledik. Yapamayacağımız şeylerin, yapabileceklerimizi engellemesine izin vermedik. "

Bedel ödedik
Tüm bu başarıların karşılığında çok bedeller ödemek zorunda kaldıklarını da ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şunları kaydetti:
"Türkiye belediyecilik tarihinin en büyük operasyonu bize yapıldı. Kelimenin tam anlamıyla “kumpasa” gelmiştik. Koca bir 6 yılımız Emniyet’te, savcılıkta, nezarette, mahkemede, cezaevinde geçti. Izdırapla, gözyaşıyla, kahırla..  Sonunda tüm suçlamalardan yüzümüzün akıyla çıktık çıkmasına da.. Geç kalan adalet, adaletsizlikmiş. Bunu çok iyi anladık. Ama oraya takılıp kalmadık. Yaşadıklarımızdan ders çıkararak ileri, hep daha ileri gittik. Ve geldik bugüne.. Daha doğrusu, yarının aydınlık geleceğine.."

Değişimde ısrarcıyım
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 24 Haziran seçimlerinden kısa bir süre sonra, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne yönelik bir “değişim” çağrısı yaptığını hatırlatarak şöyle devam etti:
“Söz konusu değişimin Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde gerçekleşmesi, partimize büyük güç katacaktır; demiştim. Üzerinde çok tartışılan, parti yönetiminde fırtınalara yol açan bu açıklamam aslında çok açık ve anlaşılırdı. Bugün sizlerin huzurunda bir kez daha altını çizmek istiyorum ki;
1. O açıklamayı yaptığım gün ne düşünüyorsam, bugün yine aynı noktadayım. Yani değişimde ısrarcıyım.
2. Değişimin tehdit değil fırsat olarak görülmesi gerektiği kanaatindeyim.
3. Kişilerle problemim yok. Sorun yönetim biçimi ve ilkelerdir.
4. Yaşamım boyunca kimsenin adamı olmadım. Sözlerimin arkasına başka şeyler gizlemedim. Ne düşünüyorsam onu söyledim. Ne söylediysem onu yaptım. Ve ne yaptıysam arkasında durdum.
5. Her zaman önce devletim, sonra partim için çalıştım. Böyle geldim, böyle gideceğim.
6. Gizli hesapları olmayan, çıkar peşinde koşmayan,atadan Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partimin menfaatlerini, her türlü kişisel çıkarın üzerinde tutarım. Bunun aksi bir tavır içinde olanlarla, gücümün yettiğince ve sonuna kadar mücadele etmeyi görev bilirim.

Bu noktayı 2014'te koyacaktım
“Yarının aydınlık geleceği” söylemine samimi olarak inandığını ve 14.5 yıldır çok yoğun bir çalışma temposu içinde yer aldığını vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, şöyle devam etti:
"Tamamıyla İzmir ve İzmirliler için çalışmaya, üretmeye konsantre oldum. Samimiyetle ve her defasında elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalıştım. Çalışma arkadaşlarımla birlikte, İzmir'in aydınlık geleceği için çok önemli işlere imza attığımızı düşünüyorum. İzmirliler beni 3 dönem boyunca Belediye Başkanı olarak seçti. 150 yıllık İzmir belediyecilik tarihinde "en uzun süreli başkan" olarak yer almak, ben ve ailem için gururların en büyüğü oldu. Ve bugün, 31 Mart 2019 seçimlerinde 'aday olmama kararımı' sizlerle paylaşmak istiyorum. Ben bu noktayı, geçen seçimlerde koymayı planlamıştım. Ancak Binali Yıldırım faktörü olunca, bu plan askıda kaldı. Bugün için en büyük arzum, 15 yılın sonunda, görevimi Cumhuriyet Halk Partili bir başka arkadaşıma devretmektir.  Adaylıkla ilgili kararımı 6 ay önce açıklamamdaki asıl neden, yeni arkadaşımıza seçime hazırlık için yeterli süreyi verebilmektir. Genel Merkezimizin, aday seçiminde liyakate önem vereceğine;  yeterli birikime sahip, çalışkan ve her kesime eşit yaklaşacak samimiyeti olan; doğruluk, dürüstlük, adalet, hak ve hukuk kavramlarını herşeyin üstünde tutan, evrensel ahlak kurallarını sonuna kadar savunan ve uygulayan, İzmir'in ve İzmirlinin malını gözü gibi koruyacak, İzmir'in parasını harcarken kendi parasından daha çok titizlenecek, İzmir'in hakkını savunurken gözünü budaktan sakınmayacak, İzmir'i İzmir yapan değerlere ve yarattığımız İzmir Modeli'ne sonuna kadar sahip çıkacak bir ismi seçeceğine inanıyorum;  inanmak istiyorum."

En büyük teşekkür İzmirlilere
Konuşmasının son bölümünü ise teşekkürlere ayıran Başkan Kocaoğlu, "15 yıla yaklaşan Başkanlık görevim sürecinde bana desteğini hiç bir zaman esirgemeyen, varlığıyla bana her zaman güç veren sevgili İzmirli hemşehrilerim başta olmak üzere; İzmir Büyükşehir Belediyesi'ndeki mesai arkadaşlarıma, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza; Genel Başkan'dan sade üyesine kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nin her kademesindeki değerli arkadaşlarıma; İzmir'in saygıdeğer yöneticilerine; her fırsatta birlikte olduğumuz, kentimizin kalkınması için kader birliği yaptığımız iş insanlarımıza, akademisyenlerimize, siz basın mensuplarına, spor ve sanat dünyasına; üreticilerimize, işçilerimize, memurlarımıza, esnafımıza; yarınımızın güvencesi öğrenci ve öğretmenlerimize ve elbette sevgili eşim ve evlatlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Teşekkürler İzmir" diye konuştu.

24 Haziran'la ilgisi yok
Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Kocaoğlu, 24 Haziran sonrası gelişmelerin kararında hiçbir etkisi olmadığını belirterek, "Ben aday olma iradesini gösterdiğim zaman adaylığımın da tartışılmayacağını adım kadar emin olarak biliyordum. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine girerken verdim. Bu kararımı Genel Merkez'le paylaştım" diye konuştu.
Bundan sonraki süreçte aday belirlenmesi konusunda fikrinin sorulması halinde geçmişte olduğu gibi bugün de açık yüreklilikle görüşlerini açıklayacağını dile getiren Başkan Kocaoğlu, "Siyasette bir şey var; tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bize bu saatten sonra fikrimiz sorulur mu, sorulmaz mı bir şey diyemiyorum. Doğru bildiğimizi, inandığımızı söylemek isteriz. Ben bu kararı 2014 yılı seçimlerine giderken verdim. Sayın Genel Başkan'a da aday olmayacağımı söylemiştim. Sadece 'Binali Bey'in ismi konuşuluyor, ona göre karar vereceğim' demiştim ve Recep Tayyip Erdoğan, Binali Yıldırım'ın elini kaldırdığı an, ben de adaylık dosyasını verdim " şeklinde konuştu.

Son görevim İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra siyaseti bir yere seçilmek anlamında noktalamak gerektiğini dile getiren Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Ama bu partiye çalışmayacağım, hizmet etmeyeceğim, seçimlerde elimden geleni yapmayacağım anlamına gelmemeli. Eski bir belediye başkanı, bir partili olarak sağlığımız el verdiği müddetçe fikirlerimizi sunacağız. Bu koltuktan daha büyük bir koltuk yok. Bu yüzden son görevim Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevidir. Ben 2019 yerel seçimlerinden yerelde iktidarın artacağını, kaybedilen 8 ilçeden en az 5'inin tekrar kazanılacağını umuyorum. Ben kararımı verdim ve açıkladım, bunu açıklamamın nedeni de birçok kez yazıldı, çizildi. Ben erken açıklamayı Genel Merkezin ve adayların elini kolaylaştırmak için yaptım. '6 ay önce açıklarsan sıkıntı yaşarsın' şeklinde uyarılar oldu ama o zaman haksızlık yapmış olurdum. "

Zirvedeyken bırakmak gerek
Hiç kimseye kırgınlığı olmadığının altını önemle çizen Başkan Aziz Kocaoğlu, "Benim için, ailem için en ulvi, en onurlu görevi, çok uzun süre yaptım. Hep aday mı olacağım? Hep belediye başkanlığında, siyasette mi kalacağım? Hep burada kalmak koltuğu işgal etmek bana doğru gelmiyor. Sistem kurduk, oturttuk, kadro oturdu, projeler devam ediyor. Zaten yeni gelecek belediye başkanının 5 yıl ne yapılacağı belli. Bu hizmetler devam edecek. Bırakman gerektiğinde bırakmak, devretmek lazım. Bu konunda da örnek bir davranış sergilediğim için kendimi mutlu hissediyorum. Zirvedeyken bile bırakmasını bilmek gerek. Son örneğim de bu olsun diyorum” şeklinde konuştu.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
SELÇUK BELEDİYESİ TANITIM ATAĞINA BAŞLADI17 Haziran 2019
Deniz Kaplumbağası Kıyıya Vurdu17 Haziran 2019
Soyer iki birliğe başkan seçildi17 Haziran 2019
Tatil İçin Selçuk Efesi Seçti14 Haziran 2019
EYT DERNEĞİ BAŞKANI TORBALI'YA GELİYOR13 Haziran 2019
Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi!13 Haziran 2019
Selçuk Efes Motor Festivali Bugün Başlıyor13 Haziran 2019
İzmir ekonomisine 30 Milyon TL’lik Destek12 Haziran 2019
Başkan Oğuz: Orkinos çiftliğini istemiyoruz!10 Haziran 2019
İmamın Ölümündeki İhmal İddiası Yargıya Taşınıyor10 Haziran 2019
'SELÇUK GERÇEK BİR TÜRKİYE MOZAİĞİDİR'09 Haziran 2019
HAYKO CEPKİN HEMŞEHRİMİZ OLDU04 Haziran 2019
İŞKUR Personeli Selçuk'ta Siyasete Takıldı04 Haziran 2019
Küçük Menderes'te kirlilik tepkisi!04 Haziran 2019
Saint Jean Bazilikası İlk kez Bir Gece Etkinliğine Sahne Oldu04 Haziran 2019
Selçuk'ta Leylekler Güvende04 Haziran 2019
Selçuk Efes'te 'Adrenalin' Turizmi!02 Haziran 2019
İzmir’de suya yüzde 10 indirim 02 Haziran 2019
Başkan Sengel, Lider ile Selçuk’a seslendi: Her şey çok güzel olacak!31 Mayıs 2019
Çiğli’de süt iznindeyken işten çıkarılan anne adalet arıyor31 Mayıs 2019
TUNÇ SOYER'E SICAK KARŞILAMA30 Mayıs 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden üreticiye büyük destek30 Mayıs 2019
Gökçealan Mezar Taşları Kitabı Yayınlandı28 Mayıs 2019
Selçuk'ta Cinayet28 Mayıs 2019
Çocukların Duyarlılığı Kedinin Hayatını Kurtardı.27 Mayıs 2019
Sengel, hayallerini ve projelerini anlattı24 Mayıs 2019
Selçuk'ta korkunç kaza24 Mayıs 2019
Hürriyet Yazarı Deniz Sipahi:"Efes’i daha iyi anlatmalıyız"23 Mayıs 2019
Çocuklarla Selçuk'ta Kültür Ve Sanat Dolu Bir gün21 Mayıs 2019
İzmir'in En Sakin Beldesi Selçuk20 Mayıs 2019
Selçuk'ta 46 kaçak göçmen yakalandı20 Mayıs 2019
KURTULUŞ COŞKUSU FENER ALAYI VE MOĞOLLARLA YAŞANDI20 Mayıs 2019
Gençlerden Başkan Soyer'e: Yaparsa İzmir yapar!20 Mayıs 2019
100. Yılda 100 Kadın Zeybek Oynadı.19 Mayıs 2019
100.YIL SELÇUK SEMALARINDA KUTLANDI19 Mayıs 2019
SELÇUKLULAR 100. YILI COŞKUYLA KUTLAYACAK18 Mayıs 2019
Torbalı Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘fişleme’ kararı TBMM gündeminde!18 Mayıs 2019
Selçuk ve Çeşme açıklarında 80 kaçak göçmen yakalandı17 Mayıs 2019
İzmir-Selanik feribotunda düğüm çözülüyor!16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL, SÖZÜNÜ TUTTU VE KÜÇÜK DURU’YA MÜJDE VERDİ16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: “FİDANLAR TOPRAĞA, ONLAR HAYATA KÖK SALSIN”15 Mayıs 2019
Faytonlar Kaldırıldı.15 Mayıs 2019
Gökçealan'ı: "Ranta Ve Talana Teslim Etmeyeceğiz"14 Mayıs 2019
Başkan Sengel'den duygusal 'Soma' videosu13 Mayıs 2019
“TEK AMACIMIZ ÇALIŞAN BİR BELEDİYE!”11 Mayıs 2019
Belediye İş Sendikasından Açıklama: "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"10 Mayıs 2019
Selçuk Ve Seferihisar ‘kardeş’ oluyor10 Mayıs 2019
İzmir'de ucuz ekmek, ucuz et, ucuz süt, ucuz gıda dönemi başlıyor10 Mayıs 2019
Selçuk’un Gizemli Evi 09 Mayıs 2019
​Selçuk Belediyesi'nde 'tarım müdürlüğü' kuruldu!08 Mayıs 2019
SELÇUK BİR KEZ DAHA AZİZ YUHANNA YORTUSU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI08 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN MÜCADELE BAŞLATTI08 Mayıs 2019
27 KURUMDAN ORTAK KAMPANYA: YAŞASINKUŞLAR08 Mayıs 2019
Ortaklar'a Şehit Haberi Düştü07 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL EĞİTİM İŞ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU06 Mayıs 2019
Kuşadası’nda turist bereketi06 Mayıs 2019
Paraguay Dışişleri Bakanı Efes'i gezdi06 Mayıs 2019
ANNELER PAMUCAK TESİSLERİ'NDE BULUŞTU05 Mayıs 2019
GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARI BAŞLIYOR05 Mayıs 2019
HIDRELLEZ SELÇUK'TA KUTLANDI05 Mayıs 2019
Gökçealan Köyü'nde imamlık yapan Mahmut Çebi'nin Ölümünde İhmal İdiası04 Mayıs 2019
Başkan Oğuz’dan örnek karar: Şeffaflık temel ilkem03 Mayıs 2019
Talimat verildi! O tarihlerde otobüs bedava03 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: "BU BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ZAMAN BOZULMAYACAK"02 Mayıs 2019
"Şiirimin Dili Rumeli-4" şiir dinletisi02 Mayıs 2019
Sengel:" Artık Sahada Çalışacağız"02 Mayıs 2019
SELÇUKLU EMEKÇİLER BAYRAMLARINI HALAY ÇEKEREK KUTLADI01 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ VE TÜM YEREL SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI30 Nisan 2019
Selçuk ve Seferihisar'da ve 74 kaçak göçmen yakalandı30 Nisan 2019
BAHARI GETİREN LEYLEKLER, ARTIK DAHA HUZURLU30 Nisan 2019
CHP İZMİR İL BAŞKANI VE VEKİLLERDEN SENGEL’E ZİYARET29 Nisan 2019
Urla’ya enginar bereketi: Üretici ve esnaf kazandı29 Nisan 2019
ULAŞIMDA YÜZDE 50 İNDİRİM PAZARTESİ BAŞLIYOR27 Nisan 2019
İzmir'deki Sendikalardan '1 Mayıs' Çağrısı26 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’İN MESAJI KARŞILIĞINI BULDU26 Nisan 2019
Selçuklu Özlem Malkoç Hastalığına çare ararken bir de maaşı düşürüldü25 Nisan 2019
DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI CUMHURİYET MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR25 Nisan 2019
SOĞAN TARLADA 1.5 TL. PAZARDA 8 TL.25 Nisan 2019
Minik Yetenekler Kent Belleği’nde 25 Nisan 2019
TİCARET ODASI BELEDİYE BAŞKANI SENGEL’İ ZİYARET ETTİ24 Nisan 2019
Selçuk’un kadın başkanı Sengel:" O kadar büyük hayallerle başkan oldum ki…"24 Nisan 2019
Başkan Sengel 19 Mayıs'ta paraşütle atlayacak24 Nisan 2019
​23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI BU YIL FARKLI BİR HEYECANLA KUTLANDI23 Nisan 2019
Başkan Sengel: "Şirince’de bir ilk imza atacağız"22 Nisan 2019
Yeni hafta raporu: İzmir’e yaz geliyor22 Nisan 2019
620 yolcusuyla sezonun ilk seferini gerçekleştirdi. 22 Nisan 2019
SELÇUK'A KADIN ELİ DEĞDİ21 Nisan 2019
İzmir’de 23 Nisan, Kültürpark ve altı ilçede kutlanacak20 Nisan 2019
Başkan Sengel: 16 milyonluk borç 70 milyon olmuş!20 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN KARDEŞ ŞEHİRLERE DAVET MEKTUBU19 Nisan 2019
CHP’li başkanlara 10 maddelik talimat19 Nisan 2019
Başkan Sengel "BELEDİYEDE OHAL İLAN ETTİ"19 Nisan 2019
Selçuk'ta ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Kimler Hangi Komisyonda?15 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN SABAH MESAİSİ15 Nisan 2019
Başkan Oğuz muhtarlarla bir araya geldi15 Nisan 2019
21 Nisan Pazar günü “Selçuk–Efes Havacılık Şenliği” Düzenleniyor.15 Nisan 2019
BARUTÇU BAHARI KARŞILADI14 Nisan 2019
Başkan Sengel Selçuk Pazarında Vatandaşlarla Buluştu13 Nisan 2019
Sengel Hızlı Başladı12 Nisan 2019
İzmirli başkanlar Ankara yolcusu: Genel merkezlere de ziyaret var12 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL, ROMANLAR GECESİNİ HALKIN İÇİNDE İZLEDİ12 Nisan 2019
SELÇUK’TA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR DEVİRTESLİM YAPILDI11 Nisan 2019
Selçuk bir kez daha Yörük Kültürü Şenliğine ev sahipliği yapacak11 Nisan 2019
Selçuk Mazbatasını İstiyor10 Nisan 2019
CHP’li Başkan Sengel: “Sadece süreci uzatıyorlar”09 Nisan 2019
İzban Belevi İstasyonu Açıldı.08 Nisan 2019
Tunç Soyer dönemi resmen başladı.08 Nisan 2019
Selçuk, Filizlenen baharını kutladı06 Nisan 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Fark Yaratmaya Devam Ediyor.04 Nisan 2019
Pamucak sahilinde kum zambakları azalıyor03 Nisan 2019
SEÇİM MARATONU BİTTİ. ARTIK HİZMET ZAMANI03 Nisan 2019
Selçuk'tan Kimler Büyükşehir'e Gitti.03 Nisan 2019
Başkan Sengel, teşekkür ziyaretlerine başladı02 Nisan 2019
İzmir’de o belediye başkanının babası rekora koşuyor!29 Mart 2019
Zeynel Bakıcı Dutlu yol Yürüyüş Ve Bisiklet Yolu Çalışmalarını Yakından inceledi28 Mart 2019
BAŞKAN BAKICI BELEDİYE PERSONELİ İLE YEMEKTE BULUŞTU27 Mart 2019
SELÇUK'UN SEVİLEN DOKTORU HAYATINI KAYBETTİ22 Mart 2019
Başkan Aziz Kocaoğlu: "Gelen boyunun ölçüsünü alır, gider20 Mart 2019
Sengel “Dayanışma canlı ile başlar”20 Mart 2019
Osman Başterzi silahlı saldırıda yaralandı20 Mart 2019
Korkutan deprem! Selçuk'ta da Hissedildi.20 Mart 2019
CHP İzmir Milletvekili Sındır: 106 bin esnaf kepenk kapattı18 Mart 2019
Meteoroloji’den İzmir’e sevindiren haber!18 Mart 2019
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Büyükşehir Tarafından hizmete açıldı.18 Mart 2019
SELÇUK’TA GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI13 Mart 2019
Belevi İstasyonu'nda işlem tamam!13 Mart 2019
Torbalı Hastanesinde Rahatsızlanan Minik Ege için yeni iddia: Oksijen yerine azot verdiler!11 Mart 2019
İzmir Büyükşehir belediyesi Hayvan varlığı ikiye katlandı10 Mart 2019
Selçuk Belediyesi 5. Yıl Filmi 10 Mart 2019
İzmir turizminde son durum: Sayfalarca satılık otel ilanları!06 Mart 2019
Selçuk için önemli bir tahsis yenilendi 06 Mart 2019
Selçuk'ta Düzenlenen Denizcilik Eğitimine Katılım Yoğun Oldu.05 Mart 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TAZİYE EVİ VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE01 Mart 2019
SİNEKLE MÜCADELE DE BİZDE VARIZ27 Şubat 2019
Tıkla Öğren "31 Mart 2019 Yerel Seçimde Nerede Oy Kullanacağım?"26 Şubat 2019
İzmir’de hafta sonu kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı21 Şubat 2019
CHP'nin Urla adayı Burak Oğuz’dan esnaf ve sanatkârlara ziyaret21 Şubat 2019
Kuşadası'na sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi19 Şubat 2019
Kocaoğlu açıkladı: Büyükşehir ücretsiz patates-soğan dağıtacak!18 Şubat 2019
Kuşadası'ndaki terör saldırısı için mahkemeden yeni karar!17 Şubat 2019
PAMUCAK SAHİLİNE 1 YILDA 3 YUNUS ÖLÜSÜ VURDU16 Şubat 2019
Selçuk'lu Anenin Çığlığı15 Şubat 2019
Selçuk’un 100 yıllık enerjisi garanti!15 Şubat 2019
GENÇLERİN KARARI BAŞTERZİ13 Şubat 2019
İzmir’de turuncu alarm!12 Şubat 2019
BAŞKAN BAKICI’DAN MECLİS ÜYELERİNE PLAKET11 Şubat 2019
MASALLARIN RENKLİ DÜNYASINA AKADEMİK BİR YOLCULUK08 Şubat 2019
Şirince'deki dilek havuzunda yeni gelişme: Para yok, kamulaştırma yok!07 Şubat 2019
KİREÇCİLİ’DE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR05 Şubat 2019
Büyükşehir'den Selçuk'a yeni hizmet binası 31 Ocak 2019
Selçuklu Genç Motor Kazasında Hayatını kaybetti29 Ocak 2019
Meteorolojiden kritik uyarı23 Ocak 2019
Selçuk Belediyesi’nden çocuklara sömestr hediyesi 23 Ocak 2019
CHP Selçuk'tan Taşıma Seçmen Hamlesi21 Ocak 2019
37. SELÇUK EFES DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI21 Ocak 2019
Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı: Beni 3 gerekçek buraya getirdi!20 Ocak 2019
Devecilik kültürü ve deve güreşleri sempozyumu başladı 18 Ocak 2019
Kocaoğlu: Koşullar beni aday olmaya zorladı18 Ocak 2019
Zeybekçi’den Başkan Bakıcı’ya teşekkür ziyareti16 Ocak 2019
DEVE GÜREŞLERİ’NİN KIRKPINARI 20 OCAK’TA SELÇUK’TA16 Ocak 2019
Taşerondan kadroya geçen Belediye işçilerine yüzde 45 zam yapıldı.08 Ocak 2019
AK Parti İzmir’de 2 ilçede değişim… Başkanlar ne dedi?03 Ocak 2019
Belediye şirketi emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırıldı.03 Ocak 2019
Farklı senaryolar var03 Ocak 2019
SENGEL ÇALIŞAN EMEKÇİLERİ VE VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI02 Ocak 2019
BAŞKAN BAKICI’NIN YILSONU MESAİSİ02 Ocak 2019
CHP Selçuk Adayı 16 Ocak'tan sonra yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısına Kalabilir.02 Ocak 2019
Seyhan DERELİ Zafer Mahallesi Muhtar Adayı31 Aralık 2018
TÜM YEREL-SEN ile Selçuk Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı29 Aralık 2018
İNCEOĞLU 14 MAYIS MAHALLESİ MUHTARLIĞI İÇİN ADAY28 Aralık 2018
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL BEN DEĞİL BİZ DEMEYE DEVAM EDİYOR28 Aralık 2018
Bakan:"Gökçealan’ın doğasına, üretimine ve halkına hançer vurulmaktadır!"25 Aralık 2018
SELÇUK KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN YENİ BAŞKANI KILINÇ OLDU21 Aralık 2018
Ünlü yazardan Kocaoğlu çağrısı: Kararından vazgeçirin, ikna edin!21 Aralık 2018
GENÇLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ14 Aralık 2018
Anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı13 Aralık 2018
İzmir'deki hurda araçlar kaldırılacak12 Aralık 2018
'Antik kanal' ile Efes'te hedef 10 milyon turist!12 Aralık 2018
İzmir için kendini yak derlerse yakarım!11 Aralık 2018
SELÇUK’UN YARDIM ELİ UZANMAYA DEVAM EDECEK11 Aralık 2018
MÜLTECİLERE SELÇUK ESNAFTANDAN DESTEK11 Aralık 2018
DAĞ ZİRVESİNDE GİZEMLİ BULUNTULAR10 Aralık 2018
Meteoroloji Ege Bölgesi için uyardı10 Aralık 2018
SİVİL HAVACILIK GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI09 Aralık 2018
SELÇUK BİR KEZ DAHA TRAVEL TURKEY’DE YERİNİ ALDI07 Aralık 2018
SELÇUK’TA ÖDÜLLÜ TAVLA TURNUVASI BAŞLIYOR06 Aralık 2018
GÜMÜŞ DAĞINDA DOĞA SAHİPSİZ06 Aralık 2018
Selçuk'ta Bakkal dükkanında korkunç infaz06 Aralık 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Canlı Yayında Açıklamalarda Bulundu05 Aralık 2018
Dilek havuzlu o kilise artık devletin!03 Aralık 2018
Selçuk ve Bergamayı Birbirine Bağlayacak02 Aralık 2018
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR30 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI HALK TOPLANTISINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ30 Kasım 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayı Nihat Zeybekçi27 Kasım 2018
SELÇUK YENİ BİR SOKAK KAZANDI26 Kasım 2018
Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi26 Kasım 2018
ŞİRİNCE’DE YOLLARA DOKUNUŞ21 Kasım 2018
Polat: Belevi Gölü'ne kıymayın20 Kasım 2018
İYİ Parti'den Kocaoğlu'na övgü: Kadirşinas ağabeyimiz15 Kasım 2018
SELÇUK GARAJINDA SONA GELİNİYOR15 Kasım 2018
Selçuk orman kampına kavuşacak15 Kasım 2018
Belevi Gölü'ne yakın alana taş ocağı izni verildi14 Kasım 2018
Başkan Bakıcı’dan Selçuklular’a doğal gaz çağrısı14 Kasım 2018
Şirince’de Yangın Tatbikatı13 Kasım 2018
YOL VE PARK ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR13 Kasım 2018
Selçuk Alevi Kültür Derneğinin Olağan Genel kurulu yapıldı12 Kasım 2018
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi11 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!09 Kasım 2018
SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİ İLE İLGİLİ ANLAMLI ETKİNLİK09 Kasım 2018
CHP Selçuk Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'den STK'lara ziyaret06 Kasım 2018
Amigurumi ve Keçe kursları açılacak06 Kasım 2018
BELEVİ SOSYAL TESİSİ AÇILDI06 Kasım 2018
"Arkadaşım Ben Geldim" adlı oyunun ilk gösterimi Belevi Mahallesi'nde06 Kasım 2018
ŞEHİT BABASI TAŞDEMİR İSABEY CAMİİ’NDE OĞLUNU ANDI04 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI YEREL YÖNETİM SEMPOZYUMUNDA DEPPO EFES’İ ANLATTI04 Kasım 2018
Selçuk'ta Yangınların Önlenmesi için İmza Kampanyası düzenledi.01 Kasım 2018
14 MAYIS MAHALLESİNE KADIN ADAY01 Kasım 2018
MEHMET KUZU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYI01 Kasım 2018
AK Partili Şengül'den sürpriz çıkış: Büyükşehir için göreve hazırım!31 Ekim 2018
Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayı ve konserle devam etti30 Ekim 2018
Kuşadası'nda Hayatını Kaybedenler ile ilgili Son Gelişme30 Ekim 2018
Büyükelçiler, Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'ni gezdi22 Ekim 2018
SELENDER’den DUYURU21 Ekim 2018
CHP'de Adaylık Süreleri Uzatıldı.19 Ekim 2018
LEVENT GÖRÜR ADAYLIK YOLUNDA ADIM ATTI19 Ekim 2018
İklim değişikliği Efes'i tehdit ediyor18 Ekim 2018
VEDA TURUNUN İKİNCİ DURAĞI SELÇUK17 Ekim 2018
Kocaoğlu: "BU BİR BAYRAK YARIŞI"16 Ekim 2018
EFES TİYATRO FESTİVALİ’NDE SELÇUK’UN KÜLTÜREL TARİHİNE YOLCULUK11 Ekim 2018
SÜMER BÜYÜKTOSUN FESTİVALLERİ ANLATACAK09 Ekim 2018
Kocaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar.08 Ekim 2018
Göçmenler Derneğinin Aşure Gününe Büyük İlgi06 Ekim 2018
Selçuk'ta intihar girişimi06 Ekim 2018
Selçuk'ta Uyuşturucu Operasyonu04 Ekim 2018
İYİ TARIM UYGULAMALARI SELÇUK’TA GELİŞİYOR04 Ekim 2018
Başkanlardan flaş Açıklamalar Geliyor. "Aday Değilim"04 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu Kararını Açıkladı.01 Ekim 2018
Doğalgaza Zam.01 Ekim 2018
Kasırga, Yağmur, çamur demeden Selçuk’ta hırsızlar çalmaya devam ediyor.30 Eylül 2018
2019’DA AK PARTİ SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM28 Eylül 2018
OKULUMA GERİ DÖNERİM27 Eylül 2018
Meteorolojiden Kritik Açıklama27 Eylül 2018
Türkiye tarihinde bir ilk! Kasırga geliyor! Ege Bölgesi büyük tehlike altında...27 Eylül 2018
Selçuk'ta Tarihi Eser Operasyonu26 Eylül 2018
İLGİSİZLİK TEPKİ TOPLUYOR26 Eylül 2018
İzmir'e uyarı üstüne uyarı! Hava nasıl olacak?25 Eylül 2018
YİKOB’TAN ŞEHİR İÇİ HAMLESİ23 Eylül 2018
TRAFİKTE WHATSAPP DÖNEMİ22 Eylül 2018
ONLAR ÇALIŞACAK; BİZ DESTEKLEYECEĞİZ21 Eylül 2018
GAZİLER GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI20 Eylül 2018

                    
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH