YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

Başkan BAKICI'dan Gündem Yaratacak Sözler.
16 Ekim 2017
'Akıntıya kürek çekiyorum' Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı gazeteciler Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Selçuk tamamen ayrı bir dünya.

Tarihi kucaklayan mistik bir coğrafya.

İlçe sınırlarından içeri girdiğinizde zaman tünelinden geçmiş gibi oluyorsunuz.

Bereketli topraklarıyla dingin bir ferahlık karşılıyor insanı.

Keza Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da çok farklı biri...

Ayrı bir dünya diyebileceğimiz bir insan.

Çok sakin, çok hoşgörülü ve güleryüzlü...

Demokratlık yemini etmiş, dönmüyor.

AK Partili bir Başkan olarak kiliseleri onarıyor...

Selçuk’a neredeyse AB üyesi ilçe standartları getirmeye çalışıyor ...

Rozetsiz bir Başkan.

Ayrı gayrı bilmeden herkesi kucaklıyor ama...

En yakınları bile “Artık masaya elini vur” diyor...

O ise bildiğinden şaşmıyor.

Sosyal demokrat kimliğini hep vurgulayan Zeynel Başkan ile Selçuk’u karış karış gezdik.

Çocukluğunun geçtiği Şirince sokaklarındaki dilek havuzuna para attık.

Özellikle küçük üreticiye hayat öpücüğü olan Deppo Efes soğuk hava deposundaki mucizeyi gördük.

Pamucak sahillerinin bakirliğine hayran olduk.

Tarih fışkıran St. Jean kilisesindeki çalışmaları inceledik.

Başkan Bakıcı AK Parti’den girdiği seçimleri 7 oy gibi az bir farkla, bıçak sırtı kazanmıştı...

İkinci dönemi kafaya koymuş AK Partili Başkan Zeynel Bakıcı’nın, 2019 seçimlerini kazanmak için sadece bir şartı var:

O da eski Başkan Vefa Ülgür’ün CHP’den rakip olarak karşısına çıkması...

Başkan Zeynel Bakıcı,

Vefa’dan başka şansımız yok” diyor.

Bakalım 2019’a geldiğimizde,

Şirince’de dilek havuzuna fısıldadığımız dileklerimiz yerine gelecek mi?

DOĞRU HER ZAMAN KAZANIR

Başkan olmak gönlünüzden geçer. Birileri de sizi uygun görür, adaylık sende cuk diye oturuyor diye anlatırlar. Benim dedem Selçuk’ta DP ilçe Başkanıydı, babam da AP ilçe Başkanıydı. Ben de yıllarca yerel yönetimlerle ilgili akademik çalışma yaptım. Sonra bir gün gelir aday olursunuz ve kazanırsınız. Göreve geldiğimde 256 kişi seçimden önce yeni işe alınmıştı. Personel sayımız çok fazla. 580 personel olmuştuk şu anda 530’a kadar düştük. Göreve geldiğimde benden eskileri atmamı beklediler, ben hiç o konulara girmedim. Tek bir şeye bakarım, işin doğru yapılmasına. İhanet etmeyen herkes benim yanımda çalışacak dedim ve öyle de yaptım. Personel Başkanını her an yanında hissetmeli, bu anlamda bize güvendiklerini biliyorum. Allah herkese akıl fikir vermiş, ben doğru olduğunuz müddetçe her zaman kazanacağınıza inanan bir insanım.

SELÇUK’TAKİ İDEOLOJİK GÖMLEK

Selçuk’ta hiç kimse Başkan bana zarar verdi diyemez. Kimsenin ayağına basmadım, biz kimseyi kırmadık. Herkesle diyalog kurduk, herkesi dinledik. Kimseyi azarlamadık. Selçuk da eksik olan buydu, çok büyük sıkıntı vardı bu konuda. Ya taraf olacaksın, ya bertaraf olacaksın anlayışı yerleşmişti. Ya benim partimdensin ya da yoksun görüşü hakimdi. Müthiş bir ideolojik gömlek giydirilmişti Selçuk’a. Ruhsat alacaksa ya CHP’li birini bulacaktı, ya Başkana ulaşacak ondan olduğunu hissettirecek ya da işi olmayacaktı. Dilekçeler dahi CHP’li Başkan tarafından sevk ediliyordu.
 

AKINTIYA KÜREK ÇEKİYORUZ

Sivil toplum örgütleri belediye başkanının iki dudağına bakardı. Biat isteniyordu. Esnaf Odası, Ticaret Odası Başkanı belediye başkanının dışında bir şey söyleyemezdi. Doğru mu? Asla değil. Oda başkanlarımız da siyasi görüşlerini odaya empoze ediyorlar. Neden? Kültür ve iklim. Ben bunu reddediyorum. Bu yaklaşımın bana kaybettirdiği yanları var. Değişim zor ve maliyetlidir, biz demokrat olmak zorundayız. İdeale doğru yönelmeliyiz. Akıntıya kürek çekiyoruz ama çekmek zorundayız. Hareketlerimizde örnek teşkil etmek zorundayız. Bunun çok yüksek bir maliyeti var. Dar anlamda bunu dürüstlüğün maliyeti yüksektir diye alıyorum. Dürüstlüğün maliyeti yüksektir, kaybetmeyi göze alacaksınız. Bu iş böyledir. Selçuk’a üçbuçuk yılda çok şey kazandırdık. En önemlisi kardeşlik, sosyal barış projesidir. Kimse beni görmemezlikten geldi diyemez. Sokakta yalnız gezerim, koruma ordum yok. Bundan öncesi çok farklıydı. Benim kapım hiç kapanmadı.

SABIR SABIR SABIR...

Şimdi bizde rozet yok, belediye herkesin belediyesi. Bir Allah’ın kulu çıksın Başkan ayrımcılık yaptı desin, diyemez. İlk geldiğimde personele söyledim “Başkana biat etmeyin, kuruma biat edin” dedim. Ben seçimlerde, meydanlarda sosyal demokratım diye kimliğimi açık net ifade ettim. Ben siyaset de yapmadım. Partiyi ilçeyi, yönetimi ele geçirmeye kalkmadım, hiç kimse Başkan benden şunu istedi diyemez. Ben alanımda kalmayı sevdim. Baştan söyledim, Sema Hanım’a (AK Parti İlçe Başkanı Sema Yeşilçimen) da söyledim. “Ben belediye Başkanlığı yapacağım, sen siyaset yapacaksın. Alanlarımızı karıştırmayalım” dedim. Ama herkes alan genişletiyor, herkes kendi alanını bırakıp bir başka alanda faaliyet göstermeyi seviyor. Daha fazla güç istiyor. Bunu büyük bir özveriyle ve sabırla göğüslüyorum. Sabır, sabır, sabır... Şu anda sabır ediyoruz.

BECERİKSİZ DİYORLAR
 

Ben tam tersi kendi alanımda kalmayı arzu ediyorum ve bunu başarabiliyorum. Benim zaafım alanımdaki yetkileri fazla paylaşmaktan kaynaklanıyor. Bizim kültürümüzde yetki paylaştığınız zaman beceriksiz olarak adlandırılıyorsunuz. Pısırık diyorlar. “Siz belediye başkanısınız her şeyi yaparsınız”. Hayır yapamam, yapmam. Yasa, hukuk ne diyorsa odur. Ben ortak aklı kullanmayı seviyorum ama bu bazen zafiyet olarak kabul ediliyor, tepki görüyorum. Fakat AK Parti müthiş çalışıyor, çok sistemli. Sizi sizden daha iyi tanıyorlar.

TALİHSİZ KONUŞMA
 

Selçuk’ta İZBAN törenindeki hadisede çok üzüldüm. Olmaması, yaşanmaması gereken bir olay olarak görüyorum. Kimseyi suçlamak istemem. Ben kürsüden inerken Aziz Başkan beni tebrik ederek kürsüye çıktı. Ama törene gelmeden önce CHP ilçeye uğramış. Aziz Kocaoğlu benim Büyükşehir Belediye Başkanımdır, dürüsttür. Kürsüye çıktığında “İzmir Azizdir Aziz kalacak” diye slogan atılınca ön tarafta AK Parti grubu da “Recep Tayyip Erdoğan” diye bağırdı. Aziz Başkan bir iki durdu, konuşamadı. İşte ondan sonra “Adam olacaksınız, dinleyeceksiniz” diye talihsiz bir konuşma oldu. Aziz Bey çok üzüldü ama sayın Başbakan da çok üzüldü. Aziz Bey’in kürsüden indikten sonraki cümleleri de Başbakan’ın önünde hiç kullanılmaması gereken cümlelerdi. Ağır ithamlardı. Gerçekten Başbakan’ın dediği gibi vites attı orada. Hiç kimse böyle olmasını istemezdi.

TOPLU TAVRIMIZ YOK

Aziz Başkan’a karşı asla toplu bir tavrımız yok. Hiçbir belediye başkanımız ne Mahmut Bey, Adnan Başkanım, ne Arif Bey, ne Bülent Bey ya da Kiraz ya da Sadık Bey... Biz hükümet belediye elele Selçuk’ta güzel günlere dedik ve kazandık. Bu müthiş bir beklenti yarattı. Bir şey daha söyledik, biz göreve geldiğimizde herkesle uzlaşı içinde olacağız dedik. Büyükşehir de dahil dedik. Çünkü çok kavgalı bir ortam vardı. Sayın Başbakanımıza da teşekkür ediyorum, talimat vererek 14.550 metrekarelik alan İZSU’ya devredilerek pompa istasyonu kuruldu. Selçuk’un içme suyunun karşılanması için bu güzel bir işbirliğidir.

İKİ KERE BAĞIRDIM

İnsan değişime uğruyor. Hayatınızın ilk dönemlerinde çok daha sert, tahammülsüz olabiliyorsunuz. Kendini dünyanın merkezine koyan, benim dediğim doğru anlayışının yanlışlığını anlamak uzun zaman alabiliyor. Ben de bir Arnavut geni, bir de Giritli geni var. Baba tarafı Arnavut, anne tarafı Giritli, babanne tarafı Selanikli bizde. İlk gençlik yıllarımda bağıran çağıran tahammülsüz Arnavut genim hakimdi. Şimdi daha az sinirleniyorum. Belediyede iki kere bağırmışlığım vardır, “Bu kadar mı olur, neden yaptın bunu” diye... İş yapılmadığı zaman sinirlenirim. Madem ki AK Partiliyim diyorsun, daha çok çalışacaksın. “Güneşte çalışamam, masa başı iş ver” denince deliriyorum. Ama Selçuk’ta bir vatandaş çıksın Başkan bana bağırdı, kovaladı desin... Mümkün değil.

DEMOKRAT OLMAK LAZIM
 

Demokrat tavrımı koruduğum için kendime kızmıyorum. Tavrımı korumakta ısrar ederek doğru adımlar attığımı düşünüyorum. Kendimi bu yolda teşvik ediyorum. Evet çok eleştiri alıyorum ama büyük düşünürlerin çok önemli bir sözü vardır, “Sizi herkes eleştiriyorsa doğru gittiğinizin işaretidir” gibi. Demokrat olmak lazım. 35 yıl kamu hizmeti yaptım ve halkla iletişimi biliyordum. Eleştiri bu işin içinde var. Ben belediyeye personelden önce gelir personelden sonra çıkarım. Kamu kaynağını en verimli şekilde kullanmak zorundayız. Şunu ver bunu ver, otoparkı ver” mantığı doğru değil. Popülist davranamayız.

VUR MASAYA ARTIK...”
 

Ben stresimi evde atıyorum, evde dinleniyorum. Yengeç burcuyum, huzuru mutluluğu evde bulan bir yapıya sahibim. Eşimle birlikte pazara çıkarım, torbalarımızı kendimiz taşırız. Ben işim bitti mi doğru eve giderim. İki oğlum ve eşim Ayşen hanımla mazbut bir hayatım var ve evimde çok mutluyum. Ama eşim bile bazen kızıyor bana, “Senin o meşhur kızmaların vardı, ne oldu? Vur masaya artık yeter” diyor. Arnavut damarım ancak önüme olmayacak bir iş geldiğinde ortaya çıkıyor. Olmayacak işi asla yapmam, kimse yaptıramaz.

SELÇUK BUTİK BİR İLÇE

Selçuk’un önü açık. Efes’in koruma amaçlı planlarını bitirdik. Şirince’nin imar planını bitiriyoruz, Pamucak’ın planı üzerine çalışıyoruz. Kentsel koruma planlarını yapıyoruz. Yani bu üç yıl planlamaya ağırlık verdik. Altyapı olmadan sağlıklı yürüyemezsiniz, gecekondulaşma içine girersiniz. Bu da kaynak israfına yol açar. Ama artık düzlüğe çıktık. Selçuk butik bir ilçe, merkezde beş toplam 14 mahalleyiz ve sadece 36 bin nüfusumuz var. Biz henüz kendi kendine yetebilen kent kavramını yakalayamadık. Eksiğimiz burada. Her şeyiyle kendine yetebilen kent olduğunuzda göçü önlersiniz. Gelir kalemlerimiz yüzde 65 tarım ve yüzde 35 turizmden oluşuyor. Selçuk’un en önemli özelliği tarım, topraklarımız çok bereketli. Selçuk’un karpuzu çok ünlüydü daha sonra narenciye ayva, mandalin, nar ve şeftali aldı başını gitti. İklimden kaynaklı Türkiye’nin en iyi narenciyesi Selçuk’ta yetişiyor.

TARİH PAMUCAK’TA YAŞAYACAK
 

Selçuk’un denize 11 kilometre kıyısı var. Plaj futbolu şampiyonasında dördüncü olduk ve milli takıma iki oyuncu gönderdik. Pamucak sahilimiz seneye Türkiye plaj futbolu şampiyonasına ev sahipliği yapsın istiyoruz. Pamucak sahilleri engelsiz kampa da ev sahipliği yapıyor. Bugün Pamucak Tatlısu mevkii olarak adlandırdığımız eski Efes Antik Kanalı’nda yapılacak proje 6.2 kilometre karadan içeri girecek. Sandallarla içeri girilecek, antik kente kadar nostaljik olarak gezilecek. Balıkçı barınağı ve yat limanı da yapılacak. Pamucak’ta tarihi yaşatacağız.

BAŞBAKANIMIZIN 35 PROJESİ YÜRÜYOR

 

Biliyorsunuz bu hükümetimizin, sayın Başbakanımızın 35 projesi içinde yer alıyor. Tamamen Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’a ait bir proje. Selçuk merkezden Meryem Ana’ya 7 kilometre uzunluğunda çıkacak teleferik projesinde de ÇED raporu bitti, Milli Parklarla birlikte yapacağız. Bu dönemde Efes’in Dünya Kültür Mirası listesine girerek 20 yıllık hasretin son bulduğunu da ekleyelim. Bergama ile ilişkilerimiz de bu doğrultuda çok olumlu ilerliyor. İlişkilerimiz çok iyi. Dünya Mirası Yolunda bisiklet turları düzenliyoruz biliyorsunuz. Efes’ten Bergama’ya, Bergama’dan Efes’e şeklinde turlar düzenleniyor.

ST. JEAN KİLİSESİ 

Bakanlık’tan izin aldığımız Kültür Varlıklarını Koruma Uygulama ve Denetim büromuz aracılığıyla küçük onarım ve restorasyonları eğitimli ekibimizle yapabiliyoruz. Burada da St. Jean Kilisesi restorasyonu yapılıyor. İncil’i yazan dört havariden biri St. Jean, İncil’in bir bölümünü burada yazmış. Mezarı da burada zaten. Burada St. Jean’ın anıt mezarı yapılıyor daha sonra mezar kilisenin içinde kalıyor. Kilise onun adına yapılıyor. Artemis Tapınağı ile neredeyse yarışan bir yapı. Şimdi restore ederek ayağa kaldırıyoruz. Kalenin surlarının bir bölümünü restore ettik. Kazı Başkanlığı’nın sürdürdüğü çalışmalarla birlikte Selçuk Belediyesi ilk defa restorasyona dahil oldu.

GÖBEĞİMİZ ÇATLADI 

Göreve geldiğimizde soğuk hava deposu adına sadece kuru bir bina vardı, işletemez dediler. Ama doğru adamlarla bugünlere geldik. Bu sistemi oturtmak için göbeğimiz çatladı. Ultrasonik nemlendirme tabir edilen bebek odalarındaki soğuk buhar sisteminin çok gelişmişiyle meyvelerin tazeliğini koruyoruz. Biz çifçiyi destekliyoruz, önceliğimiz küçük üretici. Küçük üreticinin güçlendirilmesi, malının değerinin artırılmasını sağlayacağız. Küçük üretici daha fazla kazanacak. Geçen sene mandalinin kilosu tarlada 30 kuruş idi. Çiftçi malını depoya koydu 2.5 ay sonra 180 kuruşa sattı. Bundan sonra tamamını küçük üreticiye kullandırma arzusu içindeyim. Bu depo ilk açıldığında küçük üretici tedirgindi, ben de mal koyabilecek miyim diye. Bizim kapımız 100 kilo ürünü olan üreticiye de açık, geliyor malını koyuyor günlüğü 3.5 lira ödüyor. Şu anda depoda nar, ayva, mandalina var. Şeftali de geliyor.

BÜYÜK ÜRETİCİYE ÇAĞRI
 

Net söylüyorum biz burada üreticiyi koruyan bir liman yaptık. Bu soğuk hava deposu bir üretici limanıdır. Şu anda Selçuk’taki tüm köylü, pazarcı malını gönül rahatlığıyla bize teslim edebileceğini biliyor. Herkese destek veriyoruz, eşit mesafedeyiz. Kimseyi ayırmıyoruz, kayırmıyoruz. Şu anda 6 bin ton kapasiteli olan bu merkezi, yapacağımız ek tesis ile 3 bin ton daha artırarak kapasiteyi toplam 9 bin tona çıkacağız. Ayrıca Büyükşehir’in yüzde 70 desteğiyle kasa imalat tesisi de yapacağız ardından paketleme tesisi de yapmayı planlıyoruz. Aziz Başkan 4 milyon TL bütçeli paketleme tesisine de yüzde 50 destek verdi. Devlet de soğuk hava deposu yapanlara yüzde 50 hibe veriyor. Ben de buradan büyük üreticiye çağrıda bulunuyorum, siz de soğuk hava deposu yapın. Selçuk da zenginleşsin, siz de zenginleşin.

BAŞKAN DEDİĞİN...

Bağımsız olacağım ya da CHP’ye geçeceğim yönündeki dedikodulara gülüp geçiyorum. Herkesi sahiplenen duruşum, sosyal demokrat yapımdan kaynaklanan bir şey bu. Benim partimden bana gelen en büyük eleştiri bize daha çok vakit ayır şeklinde oluyor. Demokrat olmanızın anlaşılması da kolay değil, herkese sahip çıkmak, kimseyi işten çıkarmamak... Adam sen ne biçim Başkansın diye düşünüyor, “Başkan dediğin her şeyi bilen, her şeyi yapandır” diyor. Ben de Başkanın her şeyi bilen ve yapan kişi olmadığını, uzmanlık alanları olduğunu göstermeye çalışıyorum. Belediye Başkanları iyi koordine eden, iyi yönlendiren, uzmanlık alanlarından istifade eden kişilerdir. Ama bunun ucunda kaybetmek de olabilir, maliyet yüksek.

YAKINDAKİ DEDİKODULAR

Ben bu dedikoduların dışarıdan, uzaktan kaynaklanmadığını yakında olduğunu düşünüyorum. Ama halkın sağduyusuna inanıyorum. Yaygara koparan bir kesim varsa da sessiz çoğunluk her şeyi görüyor. Çok büyük bir kesim gözlem yapıyor. Bu adam dürüst mü, dürüst. Erdemli davranıyor mu, davranıyor. Ahlaklı mı, ahlaklı. Hak yiyor mu, yemiyor. Eşit davranıyor mu, evet. Yüksekten bakıyor mu, hayır. Hoşgörüsü nasıl, fevkalede fazla. Sabırlı mı, sabırlı. Halk bunu gördü, bu adam iyi insan ama beceriksiz diyorlardı. Ama son bir yılda bu algı da değişti. Binali Bey’in bir sözüyle Selçuk’a doğalgaz geldi. İçme suyu, İZBAN, hastane, TOKİ ile algı tamamen değişti. Selçuk bugüne dek görmediği yatırımı hem hükümetten, hem de Büyükşehir’den alıyor.

VEFA’DAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK 
 

Vefa Başkan (Ülgür) artık yanıma geliyor, öpüşüyoruz. Her şeyi atlattık, değişiyor. Neden belediyeye gelmiyorsun, gel kahve içelim diyorum. Her şeyi konuşabilecek çağdaş bir yapıyı oluşturmamız lazım. Batı’da bunun örnekleri çok fazla. Zaten daha önceden benim arkadaşımdı Vefa Bey, demokratik hakkımızı kullandık. Aday olarak çıktık kazandık. Belediyeye ruhsat almaya geldi, bana uğramadı. Ama kahve içemedik, henüz o aşamaya gelmedi.

Ben rakip olarak Vefa’yı destekliyorum. CHP Selçuk’ta kimi gösterse seçim alır, hiç bilinmeyen biri çıkarsa silip süpürürler. Seçimi benim kazanmamın payı olduğu kadar Vefa’nın kendi gayretleriyle kaybetmesi de etkendir. Ben rakibimin yine Vefa olması gerekir diye düşünüyorum. Başka şansımız yok (gülüyor). Ben CHP’nin göbeğindeki, yönetimindeki adamın oyunu alıyorum. Bu kadar net konuşuyorum. Bugün Cumhuriyet Halk Partisi diyor ki, “Her şey bir yana sizi seviyoruz, sizi istiyoruz.”

Egedesonsoz

Yorumlar (1)
  selçuklu:
[16.10.2017 - 19:41]  
Vefayı genel merkez artık aday göstermez ama ekipçi mantıkla hala aday gösterilirse zeynelinde ekmeğine yağ sürülür ve gene Selçukta Seçimleri Akp kazanır.3 dönem beledişye başkanlığı yaptı 4.dönem seçimi kaybetti hale partinin öünü açmıyor bu koltuk sevdası nedir bırakın artık partinin önünü açın yeni adayla selçuk çokkolay CHP tarafından kazanılır.

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018
Başkanlara 'kavga' uyarısı... 16 Nisan 2018
Şengül’den Selçuk İçin kritik açıklama10 Nisan 2018
CHP yerel seçimler için harekete geçti29 Mart 2018
CHP'de aday belirleme işlemi başlıyor! İşte izlenecek yol25 Mart 2018
Genel Merkezin talimatına rağmen aday olmuştu! O başkan istifa etti24 Mart 2018

                    
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH