YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!
09 Kasım 2018
Bu haber 730 kez okundu
"Benim Namus Borcum Partiye Çalışmaktır" "seçimde parti aleyhinde çalışan kişinin kesinlikle mezara kadar partiyle ilişkisinin kesilmesi gerekir. "
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler ve partisinin göstereceği refleks için, “İlçelere gideceğim. Öyle ilçeler var ki oradan çıkmamam lazım. Çok enteresan bir isim geldiğinde kazanma şansı olmaz. Seçim çantada keklik değil. Seçimi garanti görmek yanlış! Hasbelkadar bu dönem alabilirsiniz ama 5 sene sonra kesinlikle kaybedersiniz. Bugünkü seçimin çalışmasını yaparken 5 sene sonraki seçimi de dizayn etmemiz lazım. O fırsatın yakalanması lazım. Bugün büyükşehir belediyesini belirlerken 2024 senesinin seçimin de şekillendirmen gerekir” dedi

Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Sonsöz TV’de yayınlanan ‘Günaydın Ege’ programına konuk oldu. Fatih Yapar ile Aslı Eren’in sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu birbirinden önemli açıklamalara imza attı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık koltuğunda 15 yıldır oturan Kocaoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aldığı aday olmama kararını 1 Ekim’de açıkladıktan sonra yaşadığı süreci anlattı.
 
Kentte kırsala düzenlediği ‘teşekkür’ turunda yeni dönem için sarf ettiği, ‘kefil olacağım birisi için çalışacağım’ açıklaması için detaylı bilgi veren Kocaoğlu, iktidardaki 15 yıllık görev süresi hakkında değerlendirme yaptı. Kocaoğlu pek çok konuda net mesajlar da verdi.
 
 
 
10 KASIM’DAN, 29 EKİM’DEN NİYE KORKULUR?

Kocaoğlu ilk olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne değindi ve “Ulu Önder’imizin 80 yıl önceki vefatını anacağız. Saat 14:00’te Alsancak Limanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleştireceğiz. Etkinliklerle Ata’mızı anacağız” dedi. Kocaoğlu ayrıca, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün, CHP’li belediyelere yönelik eleştirilerine yönelik konuştu. Şengül’ün, ‘CHP’li belediyeler milli bayramları kullanıyor. Algı yaratıyor. En son 29 Ekim’de seçim yaklaştığı için çok fazla pankart astılar’ şeklindeki açıklamasına cevap veren Kocaoğlu, “Kuruluşun ve kurtuluşun kentindeki İzmirliler her fırsatta Ata’sına bağlılığını coşkulu bir şekilde kutluyorlar.  Cumhuriyeti getiren, ümmetten millet olmanın yaratıcısı olan, bizi devlet yapan, her şeyimizi borçlu olduğumuz ulu önderimize görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Her 29 Ekim, 10 Kasım ve 9 Eylül’de ben de 15 yıldır giderek daha coşkulu anmalar, kutlamalar yapıldığını, İzmirli hemşerilerimizin vatanına, milletine sahip çıktığın görüyorum. Bunun nedenini sormak gerekir. CHP’li belediyeler seçim arifesinde sahip çıkıyorlar, propaganda yapıyorlar demekten ziyade, demek ki biz ülkeyi öyle yönetiyoruz ki ülke insanı o kadar endişeli ki bayramları fırsat bilerek, Ata’sını daha büyük coşkuyla, sevgiyle, minnet duygusuyla anarak bir kurtuluş meşalesinin İzmir’den yanmasını istiyor demektir. Bunu böyle okumak gerekir. Herkesin kendisinin toparlaması gerekir. Bayramların coşkulu kutlanmasını, 10 Kasım’ın kalabalıklarla gerçekleşmesinin kime ne zararı var? Niye korkuluyor? Niye eleştiriliyor? Ne güzel! Her şeyi borçlu olduğumuz önderimizi İzmir sahip çıkarak anıyor. Bununla her siyasi partinin iftihar etmesi, tebrik etmesi, teşekkür etmesi gerekir. Bunu anlayamıyorum. Kendisi ne söylemek istediğini izah eder herhalde” açıklamasını yaptı.
 
 
 
İZMİR’DE KARIŞMAYACAĞIZ DEMEK BAŞKA YERLERDE KARIŞIYORUZ ANLAMINA GELİR. BU DA GARABETTİR!

AK Partili Şengül’ün yaşam tarzına müdahale etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, ‘Benim teşkilatımda Kordon’da rakı içen de vardır’ sözleriyle ifade etmesine değinen Kocaoğlu, “Kordon’da rakı içen adam da olur, içmeyen de olur. İçmeyen AKP’lidir, içen başka partilidir diye bir şey söz konusu değildir. Yaşam biçimi Kordon’da rakı içme özgürlüğü değildir. Bunu böyle yanlış değerlendirmemek gerekir. Bu, yaşam biçimi anlayışını sığlaştırmaktan, aşağıya çekmekten başka bir işe yaramaz. Bu İzmirli kimliğini, yüce değeri küçültmek anlamına gelir. Şunu yapmayacağım, bunu yapmayacağım demeye gerek yok. Örnekleriniz neyi yapıp, yapmayacağınızı gösterir. Sizin uzun yıllardır iktidarda olduğunuz yerlerde insanlar özgürce yaşıyorsa İzmir’e karışmayacağız demenizin anlamı yoktur. Başka yerde karışıyoruz anlamı çıkar. Bu da garabettir. İzmirli sadece AKP’nin yerel yönetim modelinden değil, genelde ülkeyi getirdiği ekonomik kriz ve kaostan da rahatsız. Ötekileştirmeden de rahatsız. İnsanlara belli kentlerde oy verirsen sana hizmet yapacağım diyebilirsiniz. Oradaki halk da şunlara ihtiyacımız var diyerek oy verebilir. Ama İzmir Türkiye’nin en enteresan kentidir. Kendi göbeğini kendi kesen, kendi kalkınmasını kendi gerçekleştirebilen kenttir. Ödeme ahlakı en yüksek olan, vergi veren kenttir. Oyunu kullanır, askerliğin yapar, yüksek düzeyde vergi öder. Kocaeli vergide yüksek görünür ama kaynaktan kesilen ÖTV olduğu için tahsilat daha yüksektir. İzmirliye dayatarak, sindirerek, korkutarak oy alamamalarının sonucunda lütufta bulunuyorlar. Her tarafta müdahale ettim, oyumu aldım, İzmir’de müdahale etmeyeceğim hele bir siz oy verin demek çocuk kandırmak gibi geliyor bana. Ayrıca şu AK Parti belediyeciliği nedir? Ben anlamadım!” dedi.
 
 
 
BİZ MENDERES, KEMALPAŞA, KİRAZ, TORBALI’DA TATLARINA BAKTIK!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehircilik eski Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, ‘İzmir AK Parti’nin tadına baksın istiyoruz’ açıklaması çerçevesinde konuşan Kocaoğlu, “Sayın cumhurbaşkanımız İstanbul Belediye Başkanlığı yaptı. Bugün İstanbul’un yaşanmaz hale geldiğinden, yozlaştığından kendisi de şikayetçi. 1994’ten beri isimler değişti, aynı politika İstanbul’u yönetti. Yine Ankara, Bursa’yı aynı zihniyet yönetti. İzmir’i de araya koyduğumuzda 4 büyükşehirden söz ediyoruz. Bu isimler yıllar sonra telefonla görevden alındı. Bir milletvekilliğimiz de Antalya ve AK Parti belediyeciliğini örnek gösterdi. Antalya’da 30-35 senelik süreçte 2 dönem AKP belediyecilik yapmış. Ya merkez sağ ya da CHP’den başkanlar gelmiş. 1994’ten beri yönettiğin Ankara, İstanbul ve Bursa’yı gösteremiyorsan Antalya’yı, Kayseri’yi göstermeye çalışıyorsan o zaman AKP belediyeciliğini A’dan Z’ye sorgulamak gerekir. Bu kadar desteğe her türlü imkanın önlerine serilmesine rağmen bu belediyeler yönetilemediyse, bu başkanlar iyi başkanlık yapamadıysa, kentleri kalkındıramadılarsa bunu AK Parti belediyeciliği adı altında soyut bir söylemle milletin gözünü boyamaya kalkmak, başarı gibi göstermek milletle alttan alta espriyle karışık hikaye anlatmaktan öteye geçemez. Bizim tadımıza bakın diyorlar. Biz Menderes’te, Kemalpaşa’da, Kiraz’da, Torbalı’da tatlarına baktık. Biz ne yaptıklarını biliyoruz da tatları millete nasıl geldi acaba? Onu millet takdir edecek” yorumu yaptı.
 
SEÇİM ALMA İHTİMALLERİ YOK!

‘İzmir’e AK Parti belediyeciliği gelse ne olur?’ sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Onu yaşayarak göreceğiz. Pek ihtimal vermiyorum da… Diğer AK Parti belediyelerine bakmak gerekir. Her tarafta yaptık burada yapmayacağız gibi söylemlerin anlam ifade etmediğini bilmeleri gerekir. Seçim almak gibi bir ihtimal de söz konusu olmadığına göre konuşmanın da anlamı yok” dedi.
 
 
 
BU TÜR DAVRANIŞLARI ELİM GÖĞSÜMDE İZLİYORUM

Kocaoğlu, “2014’te içimizdeki bazı problemlerden dolayı 8 ilçe kaybettik. Aslında 5 ilçe kaybettik. Onlar yine bizimdir. O bir yol kazasıdır. Belediye başkanları haklarının yenildiklerini düşünerek başka yerlerden aday olan ve CHP’ye oy ve seçim kaybettiren arkadaşlar var. Bu 5 kişi… Bir de Güzelbahçe, Konak, Buca ve birçok ilçeden aday olup oy oranımızı düşüren CHP kökenli arkadaşlarımız var. Bunlardan bir tanesi şu an aday adayımız Hakan Tartan… Yüzde 7 oy aldı. Konak gibi bir yerde CHP güçlü olduğu için seçim aldık. Başka bir arkadaşımız fazla oy aldı, güçlü olduğumuz için seçimi aldık. Menderes’te eski belediye başkanımız bağımsızdan 4 bin oy almıştır. Bir muhtarımız başka bir partiden 400 oy almıştır. Bizim adayımız 348 oyla kaybetmiştir. Orada ne yapıldığı bellidir. O arkadaşımız da aday adayı… Bu tür siyasetleri, duruş ve davranışları CHP mutfağına giren en eski kişi olarak, benden eskisi kalmadı, hayretle, elim göğsümde izliyorum. Bunun siyaset olduğunu düşünmüyorum. Bu başka bir şey! “ açıklamasını yaptı.
 
2014’TE KÜSKÜN OLUP 2019’DA ADAY ADAYI OLANLARA: BÖYLE BİR DÜNYA YOK!

“Genel başkana, büyükşehir belediye başkanına, il başkanına parti içinde karşı olabilirsiniz” sözleriyle konuşmasına devam eden Kocaoğlu, “Parti içinde yarışabilirsiniz. Bu demokrasinin kurallarıdır. Buna saygı duyarım. Hiçbir arkadaşım bir yere gelirken, ona yakın, bana yakın diye değerlendirmedim. Ama bir siyasi parti, bir ticarethane, bir aile reisi, kendisine, kurumuna zarar veren, yenilgiye, zarar, gönül kırıklığına götüren bir adama ikinci defa bu imkanı verirse o kurumda bir problem var demektir. Parti içindeki mücadelesine saygı duymak gerekir. Ama genel ve yerel seçimde parti aleyhinde çalışan kişinin kesinlikle mezara kadar partiyle ilişkisinin kesilmesi gerekir. Eğer iktidar olarak ülkeyi yöneteceksek böyle olmalı. Benim canım sıkılsın partiye seçim kaybettireyim sonra geleyim aday olayım. Böyle bir dünya yok! Bu ne aymazlık ne yozlaşmadır! Benim bildiğim budur. Hepsinden eski siyasetçiyim. Çekirdekten geldim yetiştim. Bu partinin mi, kimin sorunu bilmiyorum. Benim sorunumsa gelsin benden randevu alsınlar. Bu partiye seçim kaybettirenler gelsinler benden randevu alsınlar aday olacağım diye bakalım alabiliyorlar mı! Bu kadar ucuz şey olur mu?” dedi.  
 
AZİZ KOCAOĞLU KARAR VERMEZ TAVSİYE VERİR!

Kocaoğlu ayrıca 2014 yılında adaylara müdahale ettiği gerekçesiyle 8 ilçenin kaybedilmesi noktasında zaman zaman eleştirilmesi karşısında ise, “Aziz Kocaoğlu’nun elinde yetki yok. Aziz Kocaoğlu doğru bildiğini her platformda söyler. Aziz Kocaoğlu kafasından karar vermez. Aziz Kocaoğlu’nun rehberi akıl ve bilimdir. Aziz Kocaoğlu karar vermez tavsiye eder. Başka da bir şey yoktur. Ben de bugün bağımsız aday olsam 3-5 oy alırım. Önemli olan sana 15 sene başkanlık vermiş partiye yeni dönemde aday gösterilmedi diye ihanet edemezsin. Milletvekili olarak Ankara’ya gidip sonra 3 dönem belediye başkanlığı yapıp, aday gösterilmeyince de partiye seçim kaybettiren adamla benim işim olmaz. Bu bir kurumdur. Aziz Kocaoğlu ile arkadaşlıkları, ahbaplıkları ayrı bir şeydir. Biz partiye aidiyetten bahsediyoruz. Parti 3 dönem Aziz Kocaoğlu aday olacak demiş, şimdi yoruldu, göstergeler seçimi kazanamıyor demiş ve göstermemiş. Böyle bir şey yok da. Ben kendimi değerlendiriyorum. Kimsenin demesine gerek yok! Ben o zaman benim hakkımdı mı diyecektim? Ne hakkı ya? Tapulu malın mı? Aile şirketi mi? Babanın çiftliği mi?” açıklamasını yaptı. 
 
 
 
BEKİR KESKİN’İN KABAHATİ YOK

Kaybedilen ilçelerle ilgili konuşurken Ödemiş’e özelinde açıklama yapan Kocaoğlu, “Ödemiş’te Bekir Keskin’in de kabahati yok. Ödemiş’te bir başkan uzunca bir süredir iki başkan üst üste seçim kazanamıyor. Ben Bekir Keskin’in başarılı olduğuna inanıyorum. Mesela Mahmut Badem seçimi kaybetti, Bekir Bey geldi. Bekir Bey kaybetti, Mahmut Bey geldi. Üst üste yapmıyor. Ayrı bir etkileşim var gibi. Yıpratıyor ve başka birisi geliyor. Ödemiş’te böyle bir durum var” dedi.
 
BAŞKA ÇARELERİ YOK, SEÇİMİ KAZANAMAYACAKLARINI BİLİYORLAR, ÜZERİMİZDEN YÜRÜYORLAR

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte AK Parti cephesinin hedefi haline geldiğini söyleyen Kocaoğlu, “Lokomotif biziz. İzmir’de 15 sene Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığınız zaman kentte nelerin yapılıp yapılmadığını en iyi bilen biziz. Cevap veremeyeceğimiz konu, proje, adım yok. Bizi İzmirli yaptığımız işlerde eleştirse de ayrı bir yere koyuyor. Hangi siyasi parti ve görüşten olursa olsun böyle bir yer edindik. Bu çocuk iyi çocuk, namuslu, elinden geleni yapıyor, iyi iş çıkarıyor, çalmıyor, çırpmıyor, herkese aynı nazardan bakıyor diyerek ayrı bir yere koyuyorlar. Ben şu partiliyim ama bırakma kardeşim, sana oy veriyorum diyen vatandaşlarımız var. Böyle bir bağımız oldu. Vatandaşın bizde gördüğü bir şey, bizim vatandaşa bakışımız böyle bir bağ oluşturdu. Bu bağı kırmadan yürütüyorum. Seçimi alamayacaklarını düşünüyorlar herhalde ki bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bu maalesef kendi partimden de var. Bizimkilerin yaptıkları ayrı bir garabettir. Sen belediye başkanını yıpratarak yerine aday olabilirsin ama seçimi alabilmen için o başkanın projelerine sahip çıkman onunla yürümen gerekir. O başkan şaibeli değilse ki çok şükür öyle bir durumumuz yok. Acaba tekrar aday olur mu, korkusuyla vuruyorlar. AKP’li arkadaşlar da biliyor. Aziz Kocaoğlu aday olursa seçim kazanma şansımız zayıflar diye düşünüyorlar. Onu biliyorlar. Ama burada başka bir siyasi enstrüman yok. Olmadığı için yine dönüyorlar bize vuruyorlar. Beni eleştirerek CHP belediyeciliğini eleştiriyorlar. AK belediyecilik diyorlar. İl başkanı, milletvekillerinin konuşmalarını birleştirdiğimizde, başka çareleri yok. Bizim üzerimizden yürüyorlar. ‘Hata yaptık, metal yorgunluğu var, yerel yönetim anlayışımızı değiştirdik’ diyerek seçimlere yürümesi, programları açık yüreklilikle anlatması belki iktidar partisi için daha iyi bir kampanya ve malzeme olurdu” ifadelerini kullandı
 
 
 
İZMİR İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA VE ÖZVERİYE NAMUSSUZLUK, ŞEREFSİZLİK HARİÇ HAZIRIM

AK Parti İl Başkanı Şengül’ün alınan dosyalar üzerinden yaptığı eleştiri hakkında konuşan Kocaoğlu, “Bizim gittiğimiz dosyalardan hiçbiri hallolmadı. Bu bir algı! Evet AK Parti il başkanıyla kol kola girdim. Ankara’ya gittim. İzmir için her türlü fedakarlığa ve özveriye namussuzluk şerefsizlik hariç hazırım. Şu gemileri bağlayacağımız şeyi yapamadık. Takip etmek için defalarca gittim. Bekliyoruz. Aydın Bey kalkıp bütün problemlerini çözdük demese yine bekleyeceğim. Ben İzmir’in işinin yapılmasını istiyorum. 5 ay sonra buradan gidecek olmam önemli değil. İzmir’in sorunlarının çözülmesi gereklidir. Her fırtınada körfeze gemileri salıyoruz. İzmirli bakan var. Tek sözleri yeter. Fotoğraflarını çekiyorlar. Bu gemiler boşken yeni kiralamaya çıkıyorlar diyorlar. Bu kadar akıl fukaralığı yaşıyorlar. Biz yine görüşürüz, konuşuruz. Aziz Kocaoğlu’nun işi yapılmayacak. Biz etle tırnak gibiyiz. Yerel seçim öncesinde aslı astarı olmayan şeyler söyleyerek beni kulvara çekmek istiyorlar” dedi.
 
BENİM ELİMDE OLSA GETİRECEĞİM DE…

Adaylık kararı ve kendisinden sonraki dönemde gösterilecek kişiye dair konuşan Kocaoğlu, “Benim kararım bir günde fevri olarak verilmiş bir karar değildir. Uzun dönemde verilmiş bir karardır. Vatandaştan bir dönem daha yap diye istek geliyor. Aşırı duygusal davrananlar da oluyor. Ama vatandaşımız makul. 15 yıl emek verdin, yoruldun haklısın ama yerine bu işleri devam ettirecek bir adamı getir diyorlar. Özeti bu! Biz senin gitmeni istemiyoruz ama dile kolay 15 sene belediye başkanlığı yaptın. Gidiyorsan git de senin gibi bir adam getir diyorlar. Ben de benim elimde olsa getireceğim de… Kişi kendini beğenmese ikiye bölünür ölürmüş. Herkes kendini beğenir. Benim gibi dünya kadar adam var. Benden daha ileride benden daha bilgili birçok insan var. O insanları ortaya çıkarmak gerekiyor” açıklamasını yaptı.
 
 
 
‘AZİZ KÖYLERDE GÜÇLÜ’ LAFI DA BİR ÇARPITMADIR

Kocaoğlu, “‘Aziz köylerde güçlü’ lafı da ayrı bir çarpıtmadır. ‘Merkezde o kadar güçlü değil köylerde güçlü’ sloganı yanlıştır. Merkezde zaten CHP ve Aziz Kocaoğlu güçlü artı Kocaoğlu’nun 15 yıllık uygulamaları Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir vilayette olmadığı kadar CHP’ye oy getirmese bile manevi destek getirdi. Oy da getirdi! CHP kırsalda köylüyle İzmir’de barıştı. Bunu söylemek doğru… Sadece kırsalda güçlü demek doğru değil. Parti içinden bazı gazetelerden 300 kişinin kendi içinde çaldığı oynadığı kişiler değil İzmir! Onlar kendi kendileriyle konuşuyor, yazıyor, çiziyor. Sokakta, parkta, şantiyede insanların oturması, konuşması sizin gücünüzü gösteriyor. 1946’dan beri CHP’nin seçim kazanamadığı Bayındır’da 2009 seçimlerinde iki partinin adayından fazla, 10 bin kusur oy aldım. Aziz Kocaoğlu mu milletvekili seçiminde yarıştı? Aday mıydı da oy alamadı. İkinci bölgede benim dediğim ayarlama yapılsaydı 8 milletvekilini çıkaracaktık. İdris Bey de milletvekiliydi” dedi. 
 
KARARIM TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE BİR ÖRNEKTİR!

Kocaoğlu, “1 Ekim’de ‘Aday adayıyım’ diye açıklama yapsaydım, CHP büyük oranda beni aday gösterecek miydi? Evet. 31 Mart’ta İzmirli hemşerilerimiz bizi büyük oranda takdir ederek yine başkan yapacaklar mıydı? Evet. Bu noktada bırakabilmek önemlidir. Aday olma ve seçilme problemin yok ama burada başka bir arkadaşa bayrağı teslim etmek istiyorum diyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir örneği yaşıyoruz. Herkes belediye başkanı olmak için çırpınırken siz ‘yeter’ diyorsunuz. Çoğu hala bu adam niye aday olmadı, benim aklım almadı, bu ne garip iştir diyor. Acaba son dakika aday mı olacak diyorlar. Ben kararımı vermişim. Benim bundan sonra yapacağım iş partimin göstereceği adam için çalışmaktır. Sadece büyükşehir değil 30 ilçede bunu yapmaktır” yorumunu yaptı.
 
 
 
2009’DA MASA KURULDU, 2014’TE KURULMADI!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na fikir verdiğini söyleyen Kocaoğlu, “Yerel seçimlerin tahlili ayrı şeydir. Zamanında Deniz Bey ile şimdi de Kemal Bey ile görüştüm.  Ahmet Mehmet’i istiyor değildir bu. Çiğli’deki adayın Menderes’e faydası vardır. Siyaset bütüncül bir şeydir. Ayrıntının ilçe ilçe çalışılarak hassasiyet gösterilmesi gerekir. 2009 seçimlerinde masa kuruldu ilçeleri tek tek konuştuk. Deniz Bey, ‘Konak’ı bana bırakın, ben karar vereceğim’ dedi. Bu toplantı yapılsa… 2014’te böyle bir toplantı yapılmadı. Ben görüşümü söyledim, başkası söyledi, genel başkan yardımcısı söyledi. Liste PM’de değişti. Oturacaksın, konuşacaksın. İl başkanı, büyükşehir belediye başkanı tahlil yapar, değerlendirir. Yanlış dersin eleştirebilirsin ama karşılıklı olarak konuşursun. Yakın ilçeleri de dizayn etme işidir bu. O oraya gelsin değildi. Hassastır. Kolay değildir! Liste verdiğimi söylüyorlar. Bunların hepsi yıpratma konusudur. Manipülasyon yapılıyor. Ne zamandan beri dedikodunun adı duyum oldu?” açıklamasında bulundu.
 
 
 
OĞUZ HOCA’YI DEĞERLENDİRMEK BANA DÜŞMEZ

İzmir eski Milletvekili Oğuz Oyan’ın isminin kulislerde konuşuluyor olmasına değinen Kocaoğlu, “Oğuz Hoca’yı çok severim. Yıllardır birlikte yol yürüyoruz. Başarılı yapar kanaatindeyim. O ayrı. Tarım konusunda çalışmış, profesör, milletvekilliği yapmış Oğuz Hoca’yı değerlendirmek bana düşmez. Beni aşar. Oğuz Hoca’yı hem severim hem sayarım ve çok milletvekili geldi geçti, 15 senelik başkanlık dönemimde ve öncesinde uyum içinde çalıştığım milletvekilidir. Hala daha sık sık görüşürüz. O kararı ben vermeyeceğim” dedi.
 
BEN GELDİĞİMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BİLİYOR MUYDUM?

‘Kime kefil olursunuz?’ sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Ben namuslu, hayal peşinde koşmayacak, vatanının, milletinin parasına sahip çıkacak her partilime sahip çıkarım. Ben geldiğimde belediye başkanlığını biliyor muydum? Dizimi kırdım, oturdum çalıştım. 2007’nin sonuna kadar bana ‘Aziz sen aday olacaksın’ deselerdi ben kendim inanmazdım” diye konuştu. 
 
BEN FİKRİMİ SÖYLEYECEĞİM PATRON DEĞERLENDİRECEK!
“Yeni süreçte ismi genel başkan söyleyecek” açıklamasını yapan Kocaoğlu, “Biz Ankara’ya gider geliriz ama isim söylemem. Genel başkan sorarsa fikrimi söylerim. Şu isimler var bir değerlendir diyecek. Bilebildiklerimden öne çıkanların artılarını, meziyetleri, zayıf yönlerini söyleyeceğim. Hepimizin artısı eksisi var. Onu da patron değerlendirecek” dedi.
 
 
 
ÇOK ENTERESAN BİRİ GELİRSE KAZANAMAZ, SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

Kocaoğlu, “İzmir’de büyükşehir belediyesiyle birlikte 31 tane belediye başkanı seçilecek. Eğer çok enteresan biri olmazsa ki sanmıyorum, ben partime yine çalışacağım. Geriye 28 ilçe kalıyor. Yine çalışacağım. Ben partiye çalışacağım. Bu benim görevim. 3 dönem başkanlık yapmışım. Bu benim namus borcum. Mesela Mehmet Ali Çalkaya… Balçova’ya gideceğim, ‘Arkadaş ben bu adama kefilim’ diyeceğim. İlçelere gideceğim. Öyle ilçeler var ki oradan çıkmamam lazım. Çok enteresan bir isim geldiğinde kazanma şansı olmaz. Seçim çantada keklik değil. Seçimi garanti görmek yanlış. Hasbelkadar bu dönem alabilirsiniz ama 5 sene sonra kesinlikle kaybedersiniz. Bugünkü seçimin çalışmasını yaparken 5 sene sonraki seçimi de dizayn etmemiz lazım. O fırsatın yakalanması lazım. Bugün büyükşehir belediyesini belirlerken 2024 senesinin seçimin de şekillendirmen gerekir” yorumunu yaptı.
 
AZİZ GÜNDE 16 SAAT ÇALIŞIYOR, AZİZ 71 YAŞINDA!

Bırakma kararına yönelik detaylı açıklama yapan Kocaoğlu, “Niye bırakıyorum? Bu bir bayrak yarışıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz çalışıyor. Ama Aziz günde 16 saat çalışıyor. Aziz 71 yaşında. Ne zaman yemek yediğim belli değil. Ne zaman eve gittiğim belli değil. Ailem, eşim, çocuklarım tolerans gösterdiler. Kamu görevi dediler ama bu bir bayrak yarışıdır. Bu insanlar var. Bu insanlara fırsat verilmesi gerekir. Karar vericilerin, genel merkezin objektif davranmaları gerekir. Aklı ve bilimi rehber alırlarsa en az benim kadar çok yetenekli insanları bulup çıkarırlar ve seçim kazanırlar” dedi.
 
GENEL SİYASETİ SEVMİYORUM

‘CHP Genel Başkanlığı gibi bir düşünceniz var mı?’ sorusuna cevap veren Kocaoğlu, “Genel siyaset düşünmüyorum. Sevmiyorum. Hele hele başkanlık sisteminden sonra milletvekilliğinin üretken olduğuna inanmıyorum. Partiye çalışacaksam milletvekili olmaya gerek yok. 15 sene başkanlık yapmış bir adamın milletvekili kadar etkinliği olur. Seçilme noktasında yokum! Ama partime her zaman çalışacağım. Elimden gelen katkıyı koyacağım” diye konuştu.
 
BENİM HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİMİ HERKES BİLİR!

AK Parti’ye geçme iddialarına değinen Kocaoğlu, “Benim bir yere gitmeyeceğimi herkes çok iyi bilir. Genel başkanından üyesine kadar herkes bilir. Aday gösterilme problemim yok! Seçilme problemim yok! Ben bunu bırakacağım başka yere gideceğim! Ne alaka? Onu anlamadım” dedi. 
 
 
 
EŞİM ADAY OLMA DEDİĞİNDE OLUYORUM, BU KEZ ADAY OL DEDİ OLMADIM!

‘1 Nisan’dan sonra ne yapacaksınız?’ şeklinde gelen soruya ise, “Önce bir dinleneceğim. Türkiye içinde bir hava alır, dolaşırım. İmkanım olursa işlenmesi gereken bir arazide zeytin bahçesi yapabilirsem, torunlarıma bırakacağım. Onu arzuluyorum” cevabını veren Kocaoğlu bırakma kararını eşi Türkegül Kocaoğlu ve ailesinin fikirlerini alarak verdiğini söyledi. Kocaoğlu esprili bir dile, “Komutan olmadan olmaz! Aday olma dediğinde oluyorum baktı ki olmuyor, aday ol dedi olmadım. Problemi tersten çözdü” diye konuştu.
 
KİM GELİRSE GELSİN YETER Kİ AKLI BAŞINDA OLSUN!

Kendisinden sonraki dönem için açıklama yapan Kocaoğlu, “İzmir’in 5 yıllık yol haritası belli. Kim gelirse gelsin yeter ki aklı başında adam olsun. Bu projeleri sürdürecektir. Başka çıkış yolu yoktur. Ve tasarruf edecektir. Belki bu krizden dolayı yatırımları düşürecektir. Tedbir alacaktır. Ben şimdiden alıyorum. Gidiyorum diye savurmuyorum. Önümüzdeki hafta tasarruf raporunu açıklıyorum. Samimi olmak gerekir” ifadelerini kullandı.
 
RAKİBİNİ TAKİP ETMEDEN SAVAŞ KAZANILIR MI?

AK Parti’nin aday göstereceği kişiler üzerinden konuşan Kocaoğlu, “Onları konuşmak bize düşmez ama onlar da bizi takip ediyor, biz de onları takip edeceğiz. Rakibini takip etmeden savaş kazanılır mı? Seçim kazanılır mı? İstihbarat niye var? İzmir’in yıldızı parlayacak. Yeter ki yaptıklarımıza sahip çıkılsın, yenileri eklensin. İzmir her sektörde daha da kalkınmış bir il olacak. İzmir’in önü açıktır” dedi. 
 
 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
İzmir Tabip Odası "Ölüm sayısı düşük mü gösteriliyor?"04 Haziran 2020
"BÜTÜN İŞLETMELER SELLUKA BELGESİ’NE SAHİP OLMALI" 04 Haziran 2020
İzsu Sayaçları okunmaya başladı02 Haziran 2020
Efes Meslek Yüksekokulu'na "Gıda Teknolojileri Programı" Açıldı.02 Haziran 2020
Büyükşehir Smyrna Edebiyat Yarışması düzenliyor01 Haziran 2020
Meteoroloji’den İzmir’e uyarı: Yağmurlu hava geliyor!01 Haziran 2020
İzmir'de eczanelerin açılış kapanış saatleri değişti30 Mayıs 2020
AK Parti İl Başkanı Sürekli'nin acı günü: Annesi Selçuk'ta Defnedildi.30 Mayıs 2020
Efes Selçuk’ta şok karar: Meryemana Tabiat Parkı sit kapsamından çıkarıldı 29 Mayıs 2020
EFES SELÇUK’UN BEREKETİ KENT BOSTANLARIYLA ÇOĞALIYOR29 Mayıs 2020
TİCARET ODASI HİZMET BİNASI İNŞAATI HIZLA DEVAM EDİYOR29 Mayıs 2020
Tunç Soyer’den çağrı: “İthalatçı politikaların terk edilmesi gerekiyor”29 Mayıs 2020
İzmir’de 501 sağlık çalışanına corona virüsü teşhisi konuldu28 Mayıs 2020
Cuma Namazı Selçuk'ta Hangi Camilerde Kılınacak?28 Mayıs 2020
​BAKLAVA YERİNE ÇOCUK SEVİNCİ 28 Mayıs 2020
Kritik toplantı sonuçlandı: İzmir turizminde 'Selluka' dönemi20 Mayıs 2020
​SÖZ EFES SELÇUKLU GENÇLERDE20 Mayıs 2020
Selçuk Belediyesinden Büyük Başarı “Avrupa Diplomasi Ödülünü” Aldı.20 Mayıs 2020
HERKES ÇOCUKLARIN ŞEN KAHKAHALARINI DUYMAK İSTİYOR 20 Mayıs 2020
Maskesiz Çıkmanın Cezası Ne kadar?20 Mayıs 2020
Selçuk ilçemizde maske kullanımının zorunlu olduğu cadde ve alanlar.....20 Mayıs 2020
Büyükşehir’in dayanışma kampanyası sürüyor17 Mayıs 2020
Yusuf Durgut Kuşadası Hastane kavsağında geçirdiği kadazada hayatını kaybetti.15 Mayıs 2020
Efes Selçuk'tan dayanışma kampanyası: 'Bir çocuk da sen güldür!'15 Mayıs 2020
İşte yasakların gün gün kalkacağı tarihler!12 Mayıs 2020
Büyükşehir’den sokağa çıkacak 65 yaş üstüne maske! İşte dağıtım noktaları08 Mayıs 2020
TOPRAKLA ÜRETEN OKULLA ÖĞRENEN "EFES TARLASI TOPRAK OKULU" YOLA ÇIKIYOR08 Mayıs 2020
Anneler ve Üreticiler Unutulmadı.08 Mayıs 2020
Selçuk Kaymakamlığından Duyurulur...08 Mayıs 2020
Germencik'te deprem bekleniyor.08 Mayıs 2020
Maske satışında fiyat sınırı belirlendi!06 Mayıs 2020
Selçuk'ta Birinci Derece Sit kaydı kalmadı29 Nisan 2020
SSK'lı çalışanlar eczanelerden alamayacak28 Nisan 2020
ZEYTİN AĞAÇLARI TEHLİKEDE28 Nisan 2020
​EFESLİ LEYLEK EFESLİ ÇOCUKLARLA UÇTU 28 Nisan 2020
İzmir Tabip Odasından Sağlık Çalışanlarına ve Kamu Oyuna Açıklama28 Nisan 2020
​BAŞKAN SENGEL İLK TOHUMU ATTI28 Nisan 2020
​EFES SELÇUK BELEDİYESİ TEZGÂHTA21 Nisan 2020
İzmir’de doktor danışma hattı devrede15 Nisan 2020
Büyükşehir harekete geçti: Sağlıkçılara iki tesis birden!15 Nisan 2020
İzmir’deki dayanışma büyüyor: CHP’den bin kolilik destek!10 Nisan 2020
SIGARA İÇENLERDE SALGIN VE ÖLÜM RİSKİ 14 KAT DAHA FAZLA10 Nisan 2020
Tabip Odası Başkanı Obuz İzmir’in haritasını yorumladı!10 Nisan 2020
​ÇAV BELLA KORANA09 Nisan 2020
Bakan Koca açıkladı: İşte İzmir’in korona haritası!08 Nisan 2020
Sahte Liste Ortalığı Karıştırdı.06 Nisan 2020
Başkan Sengel: Bütün bütçemizi virüsle mücadeleye ayırdık02 Nisan 2020
Toplu taşıma yüzde 77 azaldı! Evden Çıkma Türkiye23 Mart 2020
ESNAFI CORONADAN ÖNCE EKONOMİ VURACAK 20 Mart 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ ÇÖZÜM MASASI CORONAVİRÜSE KARŞI ÖNLEMLER ALDI.20 Mart 2020
İzmir ve İlçemiz Selçuk'ta sağlık çalışanlarına alkışlı teşekkür20 Mart 2020
İzmir'de meydanlar boş kaldı! Mecbur Kalmadıkça Evden Çıkma....19 Mart 2020
​EFES SELÇUK BELEDİYESİ CORONOVİRÜSE KARŞI SEFERBER OLDU 18 Mart 2020
CHP'de korona virüs tedbiri üst düzeye çıkarıldı17 Mart 2020
Selçuk istasyonuda temizlik ve hijyen işlemlerinden geçiriliyor11 Mart 2020
EFES SELÇUK’TA KİTAP KOKUSUNA DAVET VAR11 Mart 2020
Virüsü Kapanlar İzmir'de hangi hastanede tedavi görecek?11 Mart 2020
“KADIN VİCDANIYLA İNSANLIK İÇİN” 09 Mart 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN 8 MART’A ÖZEL ÇOK ANLAMLI FİLM 07 Mart 2020
BAŞKAN SENGEL’DEN YÜRÜYÜŞE DAVET 07 Mart 2020
Afet Farkındalık Eğitimi Düzenlendi05 Mart 2020
“HER ŞEY KENTLİMİZ VE KENTİMİZ İÇİN”02 Mart 2020
Büyükşehir Ve Selçuk Belediyesinden Hayvancılığa Destek27 Şubat 2020
Selçuk’ta yarım asır sonra bir ilk: Onun adı Efes!25 Şubat 2020
ÜRKMEZ KADINTİYATROSU SELÇUK' TA SAHNE ALDI24 Şubat 2020
Sengel: 'Efes Selçuk’u kadınlarla birlikte yönetiyoruz'24 Şubat 2020
HAYKO CEPKİN’DEN KEYİFLİ SÖYLEŞİ 20 Şubat 2020
​AMAÇ “İYİ TEMİZ ADİL” GIDA TÜKETMEK 19 Şubat 2020
İzmir’in başkanları Menderes’te toplandı17 Şubat 2020
Beko’dan İş Bankası tepkisi!17 Şubat 2020
HAYKO CEPKİN EFES SELÇUKLU GENÇLERLE BULUŞUYOR17 Şubat 2020
Kaplan Güven Tazeledi.17 Şubat 2020
​EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR 17 Şubat 2020
​EFESLİM KART EFES SELÇUK İLE BULUŞTU13 Şubat 2020
Selçuk Efes Ören Yeri’ni 1 milyon 855 bin 694 kişi ziyaret etti.12 Şubat 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN SAĞLIK HAMLESİ11 Şubat 2020
Germencik'te JES Gerçeği: Tarım Arazilerine Kurulan Santraller Ölüm Saçıyor.03 Şubat 2020
SELÇUK YERLEŞİME UYGUN DEĞİL02 Şubat 2020
Soyer’den deprem yorumu: Belediye olarak hazırız ama İzmir hazır değil!29 Ocak 2020
İlçemizi de Çok Yakından ilgilendiren Deprem Açıklaması!!!28 Ocak 2020
EFES SELÇUK HALKI ELAZIĞ DEPREMİ İÇİN TEK YÜREK OLDU27 Ocak 2020
Deprem uzmanından Aydın ve Kuşadası için korkutan açıklama27 Ocak 2020
SALI GÜNÜ SELÇUK'TA NERELERDE ELEKTRİKLER KESİK OLACAK?27 Ocak 2020
DEMOKRASİ ŞEHİDİ UĞUR MUMCU EFES SELÇUK’TA ANITI BAŞINDA ANILDI26 Ocak 2020
İzmirlileri rahatlatan açıklama: Büyük deprem endişesine gerek yok!24 Ocak 2020
​EFESLİ LEYLEK UÇUŞA GEÇTİ24 Ocak 2020
EFES SELÇUK’TA ARTIK GENÇLER DE VAR23 Ocak 2020
​38. ULUSLARARASI DEVECİLİK FESTİVALİ’NE BİNLERCE KİŞİ AKIN ETTİ20 Ocak 2020
Havutçulu Jeotermale Hayır Dedi.16 Ocak 2020
İZMİR’İN KENT KONSEYLERİ EFES SELÇUK’TA BULUŞTU16 Ocak 2020
ALEVİLERDEN BAŞKAN SENGEL'E TEŞEKKÜR ZİYARETİ16 Ocak 2020
Büyük Usta 118 Yaşında15 Ocak 2020
​EFESLİM KART ESNAFLA TANIŞTIRILDI 15 Ocak 2020
Selçuk deve güreşlerine hazır14 Ocak 2020
SELÇUK KÜLTÜR MERKEZİ ARTIK CEM EVİ14 Ocak 2020
Efes Antik Kenti Ziyaretçi Rekoruna Koşuyor.13 Ocak 2020
​YELKENLER EFES SELÇUK’TA 12 Ocak 2020
Selçuk ve Germencik’te jeotermal kaynak aranacak! ÇED süreci resmen başladı!10 Ocak 2020
​BELEVİ'DEKİ ÇADIRLAR KALDIRILIYOR09 Ocak 2020
EFES SELÇUKLULAR KİTAP OKUYOR09 Ocak 2020
​SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NDE SAĞLIK SEMİNERLERİ BAŞLADI 08 Ocak 2020
Hollywood'un ünlü çifti Efes Antik Kenti'nde08 Ocak 2020
Başkan Sengel’den 21 personelin kıdem tazminatı için flaş hamle!06 Ocak 2020
SELÇUK TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI İÇİN İMZA ATTI31 Aralık 2019
​Efes Selçuk’ta tarım filizleniyor31 Aralık 2019
EFES SELÇUK’TA KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR30 Aralık 2019
​BAŞKAN SENGEL YILBAŞI MESAİSİNE BAŞLADI 27 Aralık 2019
İzmir'de 'sahte içki' patlaması! 1 yılda ne kadar yakalandı?27 Aralık 2019
Yıl Sonu Değerlendirmesi Yapıldı25 Aralık 2019
İzmir kadın cinayetlerinde zirvede!23 Aralık 2019
Selçuk, jandarma komutanı gözaltına alındı 23 Aralık 2019
Kadına Yönelik Cinsel Saldırı, İstismar Ve Şiddete İzmir'den Tepki16 Aralık 2019
BAŞKAN SENGEL'DEN "ÇEVREYİ TEMİZ TUTALIM" ÇAĞRISI15 Aralık 2019
Başkan Soyer'den Cemevlerine 'ibadethane' ayarı!13 Aralık 2019
MÜCADELE KAZANDIRIR12 Aralık 2019
​EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YAZARLARLA BULUŞUYOR12 Aralık 2019
İzmir için korkutan deprem uyarısı: 7,2 gelebilir!11 Aralık 2019
SELÇUK’UN GURURU OLDULAR11 Aralık 2019
İzmir İZBAN Tepeköy - Selçuk seferleri artırıldı, saatleri belli oldu11 Aralık 2019
GİZLİ TEHLİKE KİST HİDATİK PANELİ EFES SELÇUK’TA YAPILDI09 Aralık 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK, TRAVEL TURKEY’DE 06 Aralık 2019
İzmir'den Ankara'ya cinsiyet eşitliği talebi06 Aralık 2019
Miniklerden büyük performans05 Aralık 2019
BAŞKAN SENGEL: "BENİM MOTİVASYON KAYNAĞIM KADINLAR VE ÇOCUKLAR"05 Aralık 2019
Bakıcı Geri Döndü04 Aralık 2019
SELÇUK BELEDİYESİNE AİT 13 ADET ARAÇ VE İŞ MAKİNELERİ SATIŞI İHALESİ DÜZENLİYOR04 Aralık 2019
​Alevi kültür Dernekleri Selçuk Şubesinin 5. Birlik ve Dayanışma Gecesi Hitit Otelde Yapıldı.03 Aralık 2019
​EFES SELÇUK YEŞİL OKULUNU SEÇİYOR29 Kasım 2019
Artemis heykeli yıllar sonra aynı yerde25 Kasım 2019
İlknur Ergun'un İlk Kitabı Celile Su Kenet Belleğinde Sanat Severlerle Buluşuyor22 Kasım 2019
SODEMSEN yola çıktı: İlk yönetimde kimler var?22 Kasım 2019
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLARI HAKLARI İÇİN YÜRÜDÜLER21 Kasım 2019
Efes Selçuk'ta 5 Önemli Açılış20 Kasım 2019
İLK SAHNE PERFORMANSLARI AYAKTA ALKIŞLANDI15 Kasım 2019
Başkan Sengel: Atatürk’ü sanatla anıyoruz, anlıyoruz15 Kasım 2019
ULU ÖNDER EFES SELÇUK’TA ANLAMLI ETKİNLİKLERLE ANILDI15 Kasım 2019
AYNAYA BAKINCA ATATÜRK İLE GÖZ GÖZE GELDİLER15 Kasım 2019
Çalışan kadınların çocuklarına ücretsiz 'Masal Evi'06 Kasım 2019
Tarımın kurtuluşu yerli tohum ve kooperatiflerde05 Kasım 2019
Soyer, Selçuk’taki saldırı için ilk kez konuştu: Bunun adı vandalizm!31 Ekim 2019
Saldırıya uğrayan Filiz Ceritoğlu Sengel, eski başkan Vefa Ülgür'den şikayetçi oldu 31 Ekim 2019
Murat Bakan Adli sürecin ve parti içindeki disiplin sürecinin takipçisi olacağız.30 Ekim 2019
​BELEDİYE ÇALIŞANLARI BAŞKANLARINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI30 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’E ESKİ BELEDİYE BAŞKANI VE ÇEVRESİ TARAFINDAN ÇİRKİN SALDIRI30 Ekim 2019
​BAŞKAN SENGEL; “SONSUZA KADAR CUMHURİYET YOLUNDA YÜRÜYELİM” 28 Ekim 2019
EFES SELÇUK CUMHURİYET COŞKUSUNA HAZIR27 Ekim 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN ANLAMLI HEDİYELER26 Ekim 2019
PAMUCAK'TAKİ KUM ZAMBAKLARI BEYAZ KALACAK25 Ekim 2019
“ TEK YOL KARARLI BİR ŞEKİLDE DİRENMEK” 25 Ekim 2019
Metropolis'in kalbine hançer! Patlatarak çıkartılacak24 Ekim 2019
​Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı Yapıldı23 Ekim 2019
İzmir'de '29 Ekim' kararı: Toplu ulaşım 1 kuruş21 Ekim 2019
Mehmet İşler'den Başkan Sengel’e ziyaret! 18 Ekim 2019
Enfeksiyon Dünyası Efes'te Buluşuyor18 Ekim 2019
Nar Etkinliği iptal edildi! 16 Ekim 2019
Üretici Pazarı açılıyor15 Ekim 2019
EFESLİMKART İLE EKONOMİ CANLANACAK, YÜZLER GÜLECEK14 Ekim 2019
Soyer Belediye Başkanları ile Bir Araya Geldi.14 Ekim 2019
Soyer ve Sengel Dünya Miras Yolunda Pedal Çevirdi.14 Ekim 2019
Efes Selçuk'ta Engelleri Aştı...14 Ekim 2019
​“FİLİZ İLE 5 HEDEF 50 PROJE YOLUNDA 6 AY”12 Ekim 2019
10 EKİM 2015 TARİHİNDE YAŞANAN ANKARA KATLİAMININ 4. YILI SELÇUK’TA ANILDI.11 Ekim 2019
Başkan Sengel'den 'Gönül Dağı Kardeşlik Bağı' projesi07 Ekim 2019
İŞ BANKASI’NDAN STO ÜYELERİNE 6 AYA KADAR ÖDEMESİZ DÖNEMLİ TİCARİ DESTEK KREDİSİ03 Ekim 2019
Ardahan Kültür Sanat Günleri’ne İzmir çıkarması03 Ekim 2019
Kadınlara hakaret eden okul müdürü açığa alındı03 Ekim 2019
Selçuk Efes'te Köy Akademisi deneyimi: Köy çocuklarını sanat ile buluşturacaklar03 Ekim 2019
Filiz Cerioğlu Sengel: Kadını vitrinden alın, siyasete katın!02 Ekim 2019
EYT İZMİR DERNEĞİ AÇILDI29 Eylül 2019
Gelin Kardeş Olalım" projesine Selçuk'tan Destek26 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL'DEN GENÇLERE AÇIK MESAJ25 Eylül 2019
Kuşadası'nda Yol Çöktü25 Eylül 2019
Selçuk Efes'te İlkkez Gerçekleşti.24 Eylül 2019
EFES SELÇUK SALKIM HANIM’I ŞEREFLENDİRDİ23 Eylül 2019
Selçuk'ta Kuvvetli Yağış Bekleniyor23 Eylül 2019
​ŞEREFİNE SALKIM HANIM SİZLERİ BEKLİYOR20 Eylül 2019
Efes Selçuklular lösemili çocuklara gülmeyi bağışlayacaklar15 Eylül 2019
Selçuk'ta Yarın Yağışlı Bir Hava Bekleniyor12 Eylül 2019
Selçuk Belediyesi ÇED sürecini başlattı12 Eylül 2019
EFEST, MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ11 Eylül 2019
​EFES SELÇUK’UN KURTULUŞU TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2019
EFEST TÜM COŞKUSUYLA DEVAM EDİYOR08 Eylül 2019
Kılıçdaroğlu'na Aydın'da çirkin saldırı!08 Eylül 2019
​ENGELSİZ GEZİ PARKI TÖRENLE AÇILDI 07 Eylül 2019
Soyer'le buluşan İmamoğlu: İzmir'deyim, coşmak istiyorum06 Eylül 2019
EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDEN EĞİTİME DESTEK06 Eylül 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Önemli Açıklamalarda Bulundu05 Eylül 2019
CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Selçuk'a Gelecek05 Eylül 2019
Cem Adrian Efest'te eğitim için söyleyecek05 Eylül 2019
Başkan Sengel'in çağrısını Sertel meclise taşıdı05 Eylül 2019
AK Partili Selçuk eski belediye başkanı Zeynel Bakıcı dava açtı04 Eylül 2019
Selçuk'ta toplu balık ölümlerinin araştırılması için gölden ve balıklardan numune alındı.04 Eylül 2019
​GAZİ KAFE'NİN BAHÇESİNDE ENGELSİZ GEZİ PARKI AÇILIYOR04 Eylül 2019
Selçuklu Girişimcilerden Nar Ekşisi Projesi 03 Eylül 2019
İzmir'e 'pamuk eller cebe' çağrısı: Konsere gelin, yangın uçağını alalım!03 Eylül 2019
SELÇUK BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK03 Eylül 2019
Selçuk’ta yetiştirilen ejder meyvesi ihracat bandına giriyor02 Eylül 2019
BAŞKAN SENGEL YANAN ORMANLAR İÇİN EFEMÇUKURU’NDA31 Ağustos 2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI EFES SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI 30 Ağustos 2019
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK EFEST'E HAZIR... 29 Ağustos 2019
ENGELSİZ KAMP NEŞE İÇİNDE GEÇTİ28 Ağustos 2019
KESK SELÇUK'TA GREV DEDİ.27 Ağustos 2019
SUNAY AKIN CUMHURİYETE GİDEN YOLU ANLATTI27 Ağustos 2019
Selçuk'ta Kaçak Kazıya Suçüstü26 Ağustos 2019
Selçuk'ta Sahte Şarap Operasyonu25 Ağustos 2019
Selçuk'ta Doğaseverlerin duyarlılığı yaralı caretta caretta'yı kurtardı25 Ağustos 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Yazdı: "Kadındır Efes Selçuk..."24 Ağustos 2019
Kıyı Ege Belediyeler Birliği’nden açıklama: Doğa ananın çığlığı artık duyulmalı23 Ağustos 2019
EFES SELÇUK KARİKATÜR VE MİZAHLA BULUŞTU22 Ağustos 2019
Suyu Şifalı Olduğuna İnanılan Meryem Ana Evi Hakkında Bilinmeyenler.22 Ağustos 2019
NE YAPARSAK YAPALIM ENGELSİZ YAPALIM21 Ağustos 2019
Soyer kampanyayı duyurdu: İzmir küllerinden doğacak21 Ağustos 2019
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı21 Ağustos 2019
Yangın yerinden bomba iddialar: Araçların mazotu yok, koordinasyon hiç yok!20 Ağustos 2019
"Kuşadası Körfezi'nde 6 dolayında deprem beklentisi var" 20 Ağustos 2019
Selçuk'taki Market cinayetinde tek ipucu yok!20 Ağustos 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz: Ağaçlandırma için çalışmalarımız olacak20 Ağustos 2019
Meryemana Evi’nde ayin düzenlendi19 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Yaz Festivalleri Ara Vermeden Devam Ediyor.18 Ağustos 2019
Efes Selçuk'ta Hayko Cepkin'den Muhteşem şov18 Ağustos 2019
EFES SELÇUK FESTİVALLER ŞEHRI OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR17 Ağustos 2019
Kuşadası'na 3 bin 100 turist geldi15 Ağustos 2019
Selçuk'ta ve Çeşme'de 58 kaçak göçmen yakalandı15 Ağustos 2019
TEMİZ TOPLUM TEMİZ EFES SELÇUK İÇİN KOLLARI SIVADILAR10 Ağustos 2019
Lider’in 7 ilkesini belediyeye ilk asan Başkan Sengel oldu!09 Ağustos 2019
CHP'li Arslan müze ve örenyerleriyle ilgili meclise kanun teklifi sundu08 Ağustos 2019
Ege Denizi sallanmaya devam ediyor!08 Ağustos 2019
İzmir'de korkutan deprem08 Ağustos 2019
İzmir Selçuk’ta jeotermal kaynak aranacak08 Ağustos 2019
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN BAYRAM TEMİZLİĞİ08 Ağustos 2019
BAŞKAN SENGEL, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA UMUT OLDU07 Ağustos 2019
Selçuk'ta Belediye Başkanı annesinden esinlendi, kadınların hayatını kolaylaştırdı!04 Ağustos 2019
ŞİRİNCE VE SELÇUK İÇİN TEHLİKE DEVAM EDİYOR03 Ağustos 2019
'BU BİR BİRLİKTE KAZANIMDIR'03 Ağustos 2019
İZMİR’DEKİ İLÇE TİCARET ODALARINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER’E ZİYARET02 Ağustos 2019
Soyer :" Filiz Başkan’ın yanındayım!"02 Ağustos 2019
GEZGİN FEST İZMİR EFES SELÇUK’TA02 Ağustos 2019
SENGEL:"ŞİRİNCE’DE MERMER OCAĞINA GEÇİT YOK!"02 Ağustos 2019
Selçuk Gökçealan Mahallesi'nde halk toplantısı yapıldı01 Ağustos 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanlığından Açıklama31 Temmuz 2019
Tarım ve turizm tehdit altında: Şirince toz duman!31 Temmuz 2019
Şimdide Sıra Şirince de Mi ?31 Temmuz 2019
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL"BİZİ ÇOK ÇALIŞMAK KURTARIR"30 Temmuz 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Kendi ve Kurumu adına Yapılan Asılsız Haberlere Tepki Verdi.30 Temmuz 2019
EFES SELÇUK’UN SEVİLEN İSMİ HAYATINI KAYBETTİ30 Temmuz 2019
SELÇUK TİCARET ODASINDAN YENİ NESİL TURİZM PORTALI 30 Temmuz 2019
Selçuk’taki uyuşturucu operasyonunda 1 tutuklama24 Temmuz 2019
İZMİR YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSU SELÇUK TİCARET ODASINI ZİYARET ETTİ24 Temmuz 2019
​YUNANİSTAN BAŞKONSOLOSUNDAN BAŞKAN SENGEL’E ZİYARET24 Temmuz 2019
DSİ'den boğulma vakalarına karşı uyarı23 Temmuz 2019

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH