YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!
09 Kasım 2018
"Benim Namus Borcum Partiye Çalışmaktır" "seçimde parti aleyhinde çalışan kişinin kesinlikle mezara kadar partiyle ilişkisinin kesilmesi gerekir. "
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimler ve partisinin göstereceği refleks için, “İlçelere gideceğim. Öyle ilçeler var ki oradan çıkmamam lazım. Çok enteresan bir isim geldiğinde kazanma şansı olmaz. Seçim çantada keklik değil. Seçimi garanti görmek yanlış! Hasbelkadar bu dönem alabilirsiniz ama 5 sene sonra kesinlikle kaybedersiniz. Bugünkü seçimin çalışmasını yaparken 5 sene sonraki seçimi de dizayn etmemiz lazım. O fırsatın yakalanması lazım. Bugün büyükşehir belediyesini belirlerken 2024 senesinin seçimin de şekillendirmen gerekir” dedi

Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Sonsöz TV’de yayınlanan ‘Günaydın Ege’ programına konuk oldu. Fatih Yapar ile Aslı Eren’in sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu birbirinden önemli açıklamalara imza attı.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başkanlık koltuğunda 15 yıldır oturan Kocaoğlu, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aldığı aday olmama kararını 1 Ekim’de açıkladıktan sonra yaşadığı süreci anlattı.
 
Kentte kırsala düzenlediği ‘teşekkür’ turunda yeni dönem için sarf ettiği, ‘kefil olacağım birisi için çalışacağım’ açıklaması için detaylı bilgi veren Kocaoğlu, iktidardaki 15 yıllık görev süresi hakkında değerlendirme yaptı. Kocaoğlu pek çok konuda net mesajlar da verdi.
 
 
 
10 KASIM’DAN, 29 EKİM’DEN NİYE KORKULUR?

Kocaoğlu ilk olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ne değindi ve “Ulu Önder’imizin 80 yıl önceki vefatını anacağız. Saat 14:00’te Alsancak Limanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanı’na yürüyüş gerçekleştireceğiz. Etkinliklerle Ata’mızı anacağız” dedi. Kocaoğlu ayrıca, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün, CHP’li belediyelere yönelik eleştirilerine yönelik konuştu. Şengül’ün, ‘CHP’li belediyeler milli bayramları kullanıyor. Algı yaratıyor. En son 29 Ekim’de seçim yaklaştığı için çok fazla pankart astılar’ şeklindeki açıklamasına cevap veren Kocaoğlu, “Kuruluşun ve kurtuluşun kentindeki İzmirliler her fırsatta Ata’sına bağlılığını coşkulu bir şekilde kutluyorlar.  Cumhuriyeti getiren, ümmetten millet olmanın yaratıcısı olan, bizi devlet yapan, her şeyimizi borçlu olduğumuz ulu önderimize görevimizi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Her 29 Ekim, 10 Kasım ve 9 Eylül’de ben de 15 yıldır giderek daha coşkulu anmalar, kutlamalar yapıldığını, İzmirli hemşerilerimizin vatanına, milletine sahip çıktığın görüyorum. Bunun nedenini sormak gerekir. CHP’li belediyeler seçim arifesinde sahip çıkıyorlar, propaganda yapıyorlar demekten ziyade, demek ki biz ülkeyi öyle yönetiyoruz ki ülke insanı o kadar endişeli ki bayramları fırsat bilerek, Ata’sını daha büyük coşkuyla, sevgiyle, minnet duygusuyla anarak bir kurtuluş meşalesinin İzmir’den yanmasını istiyor demektir. Bunu böyle okumak gerekir. Herkesin kendisinin toparlaması gerekir. Bayramların coşkulu kutlanmasını, 10 Kasım’ın kalabalıklarla gerçekleşmesinin kime ne zararı var? Niye korkuluyor? Niye eleştiriliyor? Ne güzel! Her şeyi borçlu olduğumuz önderimizi İzmir sahip çıkarak anıyor. Bununla her siyasi partinin iftihar etmesi, tebrik etmesi, teşekkür etmesi gerekir. Bunu anlayamıyorum. Kendisi ne söylemek istediğini izah eder herhalde” açıklamasını yaptı.
 
 
 
İZMİR’DE KARIŞMAYACAĞIZ DEMEK BAŞKA YERLERDE KARIŞIYORUZ ANLAMINA GELİR. BU DA GARABETTİR!

AK Partili Şengül’ün yaşam tarzına müdahale etmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını, ‘Benim teşkilatımda Kordon’da rakı içen de vardır’ sözleriyle ifade etmesine değinen Kocaoğlu, “Kordon’da rakı içen adam da olur, içmeyen de olur. İçmeyen AKP’lidir, içen başka partilidir diye bir şey söz konusu değildir. Yaşam biçimi Kordon’da rakı içme özgürlüğü değildir. Bunu böyle yanlış değerlendirmemek gerekir. Bu, yaşam biçimi anlayışını sığlaştırmaktan, aşağıya çekmekten başka bir işe yaramaz. Bu İzmirli kimliğini, yüce değeri küçültmek anlamına gelir. Şunu yapmayacağım, bunu yapmayacağım demeye gerek yok. Örnekleriniz neyi yapıp, yapmayacağınızı gösterir. Sizin uzun yıllardır iktidarda olduğunuz yerlerde insanlar özgürce yaşıyorsa İzmir’e karışmayacağız demenizin anlamı yoktur. Başka yerde karışıyoruz anlamı çıkar. Bu da garabettir. İzmirli sadece AKP’nin yerel yönetim modelinden değil, genelde ülkeyi getirdiği ekonomik kriz ve kaostan da rahatsız. Ötekileştirmeden de rahatsız. İnsanlara belli kentlerde oy verirsen sana hizmet yapacağım diyebilirsiniz. Oradaki halk da şunlara ihtiyacımız var diyerek oy verebilir. Ama İzmir Türkiye’nin en enteresan kentidir. Kendi göbeğini kendi kesen, kendi kalkınmasını kendi gerçekleştirebilen kenttir. Ödeme ahlakı en yüksek olan, vergi veren kenttir. Oyunu kullanır, askerliğin yapar, yüksek düzeyde vergi öder. Kocaeli vergide yüksek görünür ama kaynaktan kesilen ÖTV olduğu için tahsilat daha yüksektir. İzmirliye dayatarak, sindirerek, korkutarak oy alamamalarının sonucunda lütufta bulunuyorlar. Her tarafta müdahale ettim, oyumu aldım, İzmir’de müdahale etmeyeceğim hele bir siz oy verin demek çocuk kandırmak gibi geliyor bana. Ayrıca şu AK Parti belediyeciliği nedir? Ben anlamadım!” dedi.
 
 
 
BİZ MENDERES, KEMALPAŞA, KİRAZ, TORBALI’DA TATLARINA BAKTIK!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Çevre Şehircilik eski Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, ‘İzmir AK Parti’nin tadına baksın istiyoruz’ açıklaması çerçevesinde konuşan Kocaoğlu, “Sayın cumhurbaşkanımız İstanbul Belediye Başkanlığı yaptı. Bugün İstanbul’un yaşanmaz hale geldiğinden, yozlaştığından kendisi de şikayetçi. 1994’ten beri isimler değişti, aynı politika İstanbul’u yönetti. Yine Ankara, Bursa’yı aynı zihniyet yönetti. İzmir’i de araya koyduğumuzda 4 büyükşehirden söz ediyoruz. Bu isimler yıllar sonra telefonla görevden alındı. Bir milletvekilliğimiz de Antalya ve AK Parti belediyeciliğini örnek gösterdi. Antalya’da 30-35 senelik süreçte 2 dönem AKP belediyecilik yapmış. Ya merkez sağ ya da CHP’den başkanlar gelmiş. 1994’ten beri yönettiğin Ankara, İstanbul ve Bursa’yı gösteremiyorsan Antalya’yı, Kayseri’yi göstermeye çalışıyorsan o zaman AKP belediyeciliğini A’dan Z’ye sorgulamak gerekir. Bu kadar desteğe her türlü imkanın önlerine serilmesine rağmen bu belediyeler yönetilemediyse, bu başkanlar iyi başkanlık yapamadıysa, kentleri kalkındıramadılarsa bunu AK Parti belediyeciliği adı altında soyut bir söylemle milletin gözünü boyamaya kalkmak, başarı gibi göstermek milletle alttan alta espriyle karışık hikaye anlatmaktan öteye geçemez. Bizim tadımıza bakın diyorlar. Biz Menderes’te, Kemalpaşa’da, Kiraz’da, Torbalı’da tatlarına baktık. Biz ne yaptıklarını biliyoruz da tatları millete nasıl geldi acaba? Onu millet takdir edecek” yorumu yaptı.
 
SEÇİM ALMA İHTİMALLERİ YOK!

‘İzmir’e AK Parti belediyeciliği gelse ne olur?’ sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Onu yaşayarak göreceğiz. Pek ihtimal vermiyorum da… Diğer AK Parti belediyelerine bakmak gerekir. Her tarafta yaptık burada yapmayacağız gibi söylemlerin anlam ifade etmediğini bilmeleri gerekir. Seçim almak gibi bir ihtimal de söz konusu olmadığına göre konuşmanın da anlamı yok” dedi.
 
 
 
BU TÜR DAVRANIŞLARI ELİM GÖĞSÜMDE İZLİYORUM

Kocaoğlu, “2014’te içimizdeki bazı problemlerden dolayı 8 ilçe kaybettik. Aslında 5 ilçe kaybettik. Onlar yine bizimdir. O bir yol kazasıdır. Belediye başkanları haklarının yenildiklerini düşünerek başka yerlerden aday olan ve CHP’ye oy ve seçim kaybettiren arkadaşlar var. Bu 5 kişi… Bir de Güzelbahçe, Konak, Buca ve birçok ilçeden aday olup oy oranımızı düşüren CHP kökenli arkadaşlarımız var. Bunlardan bir tanesi şu an aday adayımız Hakan Tartan… Yüzde 7 oy aldı. Konak gibi bir yerde CHP güçlü olduğu için seçim aldık. Başka bir arkadaşımız fazla oy aldı, güçlü olduğumuz için seçimi aldık. Menderes’te eski belediye başkanımız bağımsızdan 4 bin oy almıştır. Bir muhtarımız başka bir partiden 400 oy almıştır. Bizim adayımız 348 oyla kaybetmiştir. Orada ne yapıldığı bellidir. O arkadaşımız da aday adayı… Bu tür siyasetleri, duruş ve davranışları CHP mutfağına giren en eski kişi olarak, benden eskisi kalmadı, hayretle, elim göğsümde izliyorum. Bunun siyaset olduğunu düşünmüyorum. Bu başka bir şey! “ açıklamasını yaptı.
 
2014’TE KÜSKÜN OLUP 2019’DA ADAY ADAYI OLANLARA: BÖYLE BİR DÜNYA YOK!

“Genel başkana, büyükşehir belediye başkanına, il başkanına parti içinde karşı olabilirsiniz” sözleriyle konuşmasına devam eden Kocaoğlu, “Parti içinde yarışabilirsiniz. Bu demokrasinin kurallarıdır. Buna saygı duyarım. Hiçbir arkadaşım bir yere gelirken, ona yakın, bana yakın diye değerlendirmedim. Ama bir siyasi parti, bir ticarethane, bir aile reisi, kendisine, kurumuna zarar veren, yenilgiye, zarar, gönül kırıklığına götüren bir adama ikinci defa bu imkanı verirse o kurumda bir problem var demektir. Parti içindeki mücadelesine saygı duymak gerekir. Ama genel ve yerel seçimde parti aleyhinde çalışan kişinin kesinlikle mezara kadar partiyle ilişkisinin kesilmesi gerekir. Eğer iktidar olarak ülkeyi yöneteceksek böyle olmalı. Benim canım sıkılsın partiye seçim kaybettireyim sonra geleyim aday olayım. Böyle bir dünya yok! Bu ne aymazlık ne yozlaşmadır! Benim bildiğim budur. Hepsinden eski siyasetçiyim. Çekirdekten geldim yetiştim. Bu partinin mi, kimin sorunu bilmiyorum. Benim sorunumsa gelsin benden randevu alsınlar. Bu partiye seçim kaybettirenler gelsinler benden randevu alsınlar aday olacağım diye bakalım alabiliyorlar mı! Bu kadar ucuz şey olur mu?” dedi.  
 
AZİZ KOCAOĞLU KARAR VERMEZ TAVSİYE VERİR!

Kocaoğlu ayrıca 2014 yılında adaylara müdahale ettiği gerekçesiyle 8 ilçenin kaybedilmesi noktasında zaman zaman eleştirilmesi karşısında ise, “Aziz Kocaoğlu’nun elinde yetki yok. Aziz Kocaoğlu doğru bildiğini her platformda söyler. Aziz Kocaoğlu kafasından karar vermez. Aziz Kocaoğlu’nun rehberi akıl ve bilimdir. Aziz Kocaoğlu karar vermez tavsiye eder. Başka da bir şey yoktur. Ben de bugün bağımsız aday olsam 3-5 oy alırım. Önemli olan sana 15 sene başkanlık vermiş partiye yeni dönemde aday gösterilmedi diye ihanet edemezsin. Milletvekili olarak Ankara’ya gidip sonra 3 dönem belediye başkanlığı yapıp, aday gösterilmeyince de partiye seçim kaybettiren adamla benim işim olmaz. Bu bir kurumdur. Aziz Kocaoğlu ile arkadaşlıkları, ahbaplıkları ayrı bir şeydir. Biz partiye aidiyetten bahsediyoruz. Parti 3 dönem Aziz Kocaoğlu aday olacak demiş, şimdi yoruldu, göstergeler seçimi kazanamıyor demiş ve göstermemiş. Böyle bir şey yok da. Ben kendimi değerlendiriyorum. Kimsenin demesine gerek yok! Ben o zaman benim hakkımdı mı diyecektim? Ne hakkı ya? Tapulu malın mı? Aile şirketi mi? Babanın çiftliği mi?” açıklamasını yaptı. 
 
 
 
BEKİR KESKİN’İN KABAHATİ YOK

Kaybedilen ilçelerle ilgili konuşurken Ödemiş’e özelinde açıklama yapan Kocaoğlu, “Ödemiş’te Bekir Keskin’in de kabahati yok. Ödemiş’te bir başkan uzunca bir süredir iki başkan üst üste seçim kazanamıyor. Ben Bekir Keskin’in başarılı olduğuna inanıyorum. Mesela Mahmut Badem seçimi kaybetti, Bekir Bey geldi. Bekir Bey kaybetti, Mahmut Bey geldi. Üst üste yapmıyor. Ayrı bir etkileşim var gibi. Yıpratıyor ve başka birisi geliyor. Ödemiş’te böyle bir durum var” dedi.
 
BAŞKA ÇARELERİ YOK, SEÇİMİ KAZANAMAYACAKLARINI BİLİYORLAR, ÜZERİMİZDEN YÜRÜYORLAR

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte AK Parti cephesinin hedefi haline geldiğini söyleyen Kocaoğlu, “Lokomotif biziz. İzmir’de 15 sene Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığınız zaman kentte nelerin yapılıp yapılmadığını en iyi bilen biziz. Cevap veremeyeceğimiz konu, proje, adım yok. Bizi İzmirli yaptığımız işlerde eleştirse de ayrı bir yere koyuyor. Hangi siyasi parti ve görüşten olursa olsun böyle bir yer edindik. Bu çocuk iyi çocuk, namuslu, elinden geleni yapıyor, iyi iş çıkarıyor, çalmıyor, çırpmıyor, herkese aynı nazardan bakıyor diyerek ayrı bir yere koyuyorlar. Ben şu partiliyim ama bırakma kardeşim, sana oy veriyorum diyen vatandaşlarımız var. Böyle bir bağımız oldu. Vatandaşın bizde gördüğü bir şey, bizim vatandaşa bakışımız böyle bir bağ oluşturdu. Bu bağı kırmadan yürütüyorum. Seçimi alamayacaklarını düşünüyorlar herhalde ki bizi yıpratmaya çalışıyorlar. Bu maalesef kendi partimden de var. Bizimkilerin yaptıkları ayrı bir garabettir. Sen belediye başkanını yıpratarak yerine aday olabilirsin ama seçimi alabilmen için o başkanın projelerine sahip çıkman onunla yürümen gerekir. O başkan şaibeli değilse ki çok şükür öyle bir durumumuz yok. Acaba tekrar aday olur mu, korkusuyla vuruyorlar. AKP’li arkadaşlar da biliyor. Aziz Kocaoğlu aday olursa seçim kazanma şansımız zayıflar diye düşünüyorlar. Onu biliyorlar. Ama burada başka bir siyasi enstrüman yok. Olmadığı için yine dönüyorlar bize vuruyorlar. Beni eleştirerek CHP belediyeciliğini eleştiriyorlar. AK belediyecilik diyorlar. İl başkanı, milletvekillerinin konuşmalarını birleştirdiğimizde, başka çareleri yok. Bizim üzerimizden yürüyorlar. ‘Hata yaptık, metal yorgunluğu var, yerel yönetim anlayışımızı değiştirdik’ diyerek seçimlere yürümesi, programları açık yüreklilikle anlatması belki iktidar partisi için daha iyi bir kampanya ve malzeme olurdu” ifadelerini kullandı
 
 
 
İZMİR İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA VE ÖZVERİYE NAMUSSUZLUK, ŞEREFSİZLİK HARİÇ HAZIRIM

AK Parti İl Başkanı Şengül’ün alınan dosyalar üzerinden yaptığı eleştiri hakkında konuşan Kocaoğlu, “Bizim gittiğimiz dosyalardan hiçbiri hallolmadı. Bu bir algı! Evet AK Parti il başkanıyla kol kola girdim. Ankara’ya gittim. İzmir için her türlü fedakarlığa ve özveriye namussuzluk şerefsizlik hariç hazırım. Şu gemileri bağlayacağımız şeyi yapamadık. Takip etmek için defalarca gittim. Bekliyoruz. Aydın Bey kalkıp bütün problemlerini çözdük demese yine bekleyeceğim. Ben İzmir’in işinin yapılmasını istiyorum. 5 ay sonra buradan gidecek olmam önemli değil. İzmir’in sorunlarının çözülmesi gereklidir. Her fırtınada körfeze gemileri salıyoruz. İzmirli bakan var. Tek sözleri yeter. Fotoğraflarını çekiyorlar. Bu gemiler boşken yeni kiralamaya çıkıyorlar diyorlar. Bu kadar akıl fukaralığı yaşıyorlar. Biz yine görüşürüz, konuşuruz. Aziz Kocaoğlu’nun işi yapılmayacak. Biz etle tırnak gibiyiz. Yerel seçim öncesinde aslı astarı olmayan şeyler söyleyerek beni kulvara çekmek istiyorlar” dedi.
 
BENİM ELİMDE OLSA GETİRECEĞİM DE…

Adaylık kararı ve kendisinden sonraki dönemde gösterilecek kişiye dair konuşan Kocaoğlu, “Benim kararım bir günde fevri olarak verilmiş bir karar değildir. Uzun dönemde verilmiş bir karardır. Vatandaştan bir dönem daha yap diye istek geliyor. Aşırı duygusal davrananlar da oluyor. Ama vatandaşımız makul. 15 yıl emek verdin, yoruldun haklısın ama yerine bu işleri devam ettirecek bir adamı getir diyorlar. Özeti bu! Biz senin gitmeni istemiyoruz ama dile kolay 15 sene belediye başkanlığı yaptın. Gidiyorsan git de senin gibi bir adam getir diyorlar. Ben de benim elimde olsa getireceğim de… Kişi kendini beğenmese ikiye bölünür ölürmüş. Herkes kendini beğenir. Benim gibi dünya kadar adam var. Benden daha ileride benden daha bilgili birçok insan var. O insanları ortaya çıkarmak gerekiyor” açıklamasını yaptı.
 
 
 
‘AZİZ KÖYLERDE GÜÇLÜ’ LAFI DA BİR ÇARPITMADIR

Kocaoğlu, “‘Aziz köylerde güçlü’ lafı da ayrı bir çarpıtmadır. ‘Merkezde o kadar güçlü değil köylerde güçlü’ sloganı yanlıştır. Merkezde zaten CHP ve Aziz Kocaoğlu güçlü artı Kocaoğlu’nun 15 yıllık uygulamaları Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir vilayette olmadığı kadar CHP’ye oy getirmese bile manevi destek getirdi. Oy da getirdi! CHP kırsalda köylüyle İzmir’de barıştı. Bunu söylemek doğru… Sadece kırsalda güçlü demek doğru değil. Parti içinden bazı gazetelerden 300 kişinin kendi içinde çaldığı oynadığı kişiler değil İzmir! Onlar kendi kendileriyle konuşuyor, yazıyor, çiziyor. Sokakta, parkta, şantiyede insanların oturması, konuşması sizin gücünüzü gösteriyor. 1946’dan beri CHP’nin seçim kazanamadığı Bayındır’da 2009 seçimlerinde iki partinin adayından fazla, 10 bin kusur oy aldım. Aziz Kocaoğlu mu milletvekili seçiminde yarıştı? Aday mıydı da oy alamadı. İkinci bölgede benim dediğim ayarlama yapılsaydı 8 milletvekilini çıkaracaktık. İdris Bey de milletvekiliydi” dedi. 
 
KARARIM TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE BİR ÖRNEKTİR!

Kocaoğlu, “1 Ekim’de ‘Aday adayıyım’ diye açıklama yapsaydım, CHP büyük oranda beni aday gösterecek miydi? Evet. 31 Mart’ta İzmirli hemşerilerimiz bizi büyük oranda takdir ederek yine başkan yapacaklar mıydı? Evet. Bu noktada bırakabilmek önemlidir. Aday olma ve seçilme problemin yok ama burada başka bir arkadaşa bayrağı teslim etmek istiyorum diyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir örneği yaşıyoruz. Herkes belediye başkanı olmak için çırpınırken siz ‘yeter’ diyorsunuz. Çoğu hala bu adam niye aday olmadı, benim aklım almadı, bu ne garip iştir diyor. Acaba son dakika aday mı olacak diyorlar. Ben kararımı vermişim. Benim bundan sonra yapacağım iş partimin göstereceği adam için çalışmaktır. Sadece büyükşehir değil 30 ilçede bunu yapmaktır” yorumunu yaptı.
 
 
 
2009’DA MASA KURULDU, 2014’TE KURULMADI!

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na fikir verdiğini söyleyen Kocaoğlu, “Yerel seçimlerin tahlili ayrı şeydir. Zamanında Deniz Bey ile şimdi de Kemal Bey ile görüştüm.  Ahmet Mehmet’i istiyor değildir bu. Çiğli’deki adayın Menderes’e faydası vardır. Siyaset bütüncül bir şeydir. Ayrıntının ilçe ilçe çalışılarak hassasiyet gösterilmesi gerekir. 2009 seçimlerinde masa kuruldu ilçeleri tek tek konuştuk. Deniz Bey, ‘Konak’ı bana bırakın, ben karar vereceğim’ dedi. Bu toplantı yapılsa… 2014’te böyle bir toplantı yapılmadı. Ben görüşümü söyledim, başkası söyledi, genel başkan yardımcısı söyledi. Liste PM’de değişti. Oturacaksın, konuşacaksın. İl başkanı, büyükşehir belediye başkanı tahlil yapar, değerlendirir. Yanlış dersin eleştirebilirsin ama karşılıklı olarak konuşursun. Yakın ilçeleri de dizayn etme işidir bu. O oraya gelsin değildi. Hassastır. Kolay değildir! Liste verdiğimi söylüyorlar. Bunların hepsi yıpratma konusudur. Manipülasyon yapılıyor. Ne zamandan beri dedikodunun adı duyum oldu?” açıklamasında bulundu.
 
 
 
OĞUZ HOCA’YI DEĞERLENDİRMEK BANA DÜŞMEZ

İzmir eski Milletvekili Oğuz Oyan’ın isminin kulislerde konuşuluyor olmasına değinen Kocaoğlu, “Oğuz Hoca’yı çok severim. Yıllardır birlikte yol yürüyoruz. Başarılı yapar kanaatindeyim. O ayrı. Tarım konusunda çalışmış, profesör, milletvekilliği yapmış Oğuz Hoca’yı değerlendirmek bana düşmez. Beni aşar. Oğuz Hoca’yı hem severim hem sayarım ve çok milletvekili geldi geçti, 15 senelik başkanlık dönemimde ve öncesinde uyum içinde çalıştığım milletvekilidir. Hala daha sık sık görüşürüz. O kararı ben vermeyeceğim” dedi.
 
BEN GELDİĞİMDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BİLİYOR MUYDUM?

‘Kime kefil olursunuz?’ sorusunu yanıtlayan Kocaoğlu, “Ben namuslu, hayal peşinde koşmayacak, vatanının, milletinin parasına sahip çıkacak her partilime sahip çıkarım. Ben geldiğimde belediye başkanlığını biliyor muydum? Dizimi kırdım, oturdum çalıştım. 2007’nin sonuna kadar bana ‘Aziz sen aday olacaksın’ deselerdi ben kendim inanmazdım” diye konuştu. 
 
BEN FİKRİMİ SÖYLEYECEĞİM PATRON DEĞERLENDİRECEK!
“Yeni süreçte ismi genel başkan söyleyecek” açıklamasını yapan Kocaoğlu, “Biz Ankara’ya gider geliriz ama isim söylemem. Genel başkan sorarsa fikrimi söylerim. Şu isimler var bir değerlendir diyecek. Bilebildiklerimden öne çıkanların artılarını, meziyetleri, zayıf yönlerini söyleyeceğim. Hepimizin artısı eksisi var. Onu da patron değerlendirecek” dedi.
 
 
 
ÇOK ENTERESAN BİRİ GELİRSE KAZANAMAZ, SEÇİM ÇANTADA KEKLİK DEĞİL

Kocaoğlu, “İzmir’de büyükşehir belediyesiyle birlikte 31 tane belediye başkanı seçilecek. Eğer çok enteresan biri olmazsa ki sanmıyorum, ben partime yine çalışacağım. Geriye 28 ilçe kalıyor. Yine çalışacağım. Ben partiye çalışacağım. Bu benim görevim. 3 dönem başkanlık yapmışım. Bu benim namus borcum. Mesela Mehmet Ali Çalkaya… Balçova’ya gideceğim, ‘Arkadaş ben bu adama kefilim’ diyeceğim. İlçelere gideceğim. Öyle ilçeler var ki oradan çıkmamam lazım. Çok enteresan bir isim geldiğinde kazanma şansı olmaz. Seçim çantada keklik değil. Seçimi garanti görmek yanlış. Hasbelkadar bu dönem alabilirsiniz ama 5 sene sonra kesinlikle kaybedersiniz. Bugünkü seçimin çalışmasını yaparken 5 sene sonraki seçimi de dizayn etmemiz lazım. O fırsatın yakalanması lazım. Bugün büyükşehir belediyesini belirlerken 2024 senesinin seçimin de şekillendirmen gerekir” yorumunu yaptı.
 
AZİZ GÜNDE 16 SAAT ÇALIŞIYOR, AZİZ 71 YAŞINDA!

Bırakma kararına yönelik detaylı açıklama yapan Kocaoğlu, “Niye bırakıyorum? Bu bir bayrak yarışıdır. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz çalışıyor. Ama Aziz günde 16 saat çalışıyor. Aziz 71 yaşında. Ne zaman yemek yediğim belli değil. Ne zaman eve gittiğim belli değil. Ailem, eşim, çocuklarım tolerans gösterdiler. Kamu görevi dediler ama bu bir bayrak yarışıdır. Bu insanlar var. Bu insanlara fırsat verilmesi gerekir. Karar vericilerin, genel merkezin objektif davranmaları gerekir. Aklı ve bilimi rehber alırlarsa en az benim kadar çok yetenekli insanları bulup çıkarırlar ve seçim kazanırlar” dedi.
 
GENEL SİYASETİ SEVMİYORUM

‘CHP Genel Başkanlığı gibi bir düşünceniz var mı?’ sorusuna cevap veren Kocaoğlu, “Genel siyaset düşünmüyorum. Sevmiyorum. Hele hele başkanlık sisteminden sonra milletvekilliğinin üretken olduğuna inanmıyorum. Partiye çalışacaksam milletvekili olmaya gerek yok. 15 sene başkanlık yapmış bir adamın milletvekili kadar etkinliği olur. Seçilme noktasında yokum! Ama partime her zaman çalışacağım. Elimden gelen katkıyı koyacağım” diye konuştu.
 
BENİM HİÇBİR YERE GİTMEYECEĞİMİ HERKES BİLİR!

AK Parti’ye geçme iddialarına değinen Kocaoğlu, “Benim bir yere gitmeyeceğimi herkes çok iyi bilir. Genel başkanından üyesine kadar herkes bilir. Aday gösterilme problemim yok! Seçilme problemim yok! Ben bunu bırakacağım başka yere gideceğim! Ne alaka? Onu anlamadım” dedi. 
 
 
 
EŞİM ADAY OLMA DEDİĞİNDE OLUYORUM, BU KEZ ADAY OL DEDİ OLMADIM!

‘1 Nisan’dan sonra ne yapacaksınız?’ şeklinde gelen soruya ise, “Önce bir dinleneceğim. Türkiye içinde bir hava alır, dolaşırım. İmkanım olursa işlenmesi gereken bir arazide zeytin bahçesi yapabilirsem, torunlarıma bırakacağım. Onu arzuluyorum” cevabını veren Kocaoğlu bırakma kararını eşi Türkegül Kocaoğlu ve ailesinin fikirlerini alarak verdiğini söyledi. Kocaoğlu esprili bir dile, “Komutan olmadan olmaz! Aday olma dediğinde oluyorum baktı ki olmuyor, aday ol dedi olmadım. Problemi tersten çözdü” diye konuştu.
 
KİM GELİRSE GELSİN YETER Kİ AKLI BAŞINDA OLSUN!

Kendisinden sonraki dönem için açıklama yapan Kocaoğlu, “İzmir’in 5 yıllık yol haritası belli. Kim gelirse gelsin yeter ki aklı başında adam olsun. Bu projeleri sürdürecektir. Başka çıkış yolu yoktur. Ve tasarruf edecektir. Belki bu krizden dolayı yatırımları düşürecektir. Tedbir alacaktır. Ben şimdiden alıyorum. Gidiyorum diye savurmuyorum. Önümüzdeki hafta tasarruf raporunu açıklıyorum. Samimi olmak gerekir” ifadelerini kullandı.
 
RAKİBİNİ TAKİP ETMEDEN SAVAŞ KAZANILIR MI?

AK Parti’nin aday göstereceği kişiler üzerinden konuşan Kocaoğlu, “Onları konuşmak bize düşmez ama onlar da bizi takip ediyor, biz de onları takip edeceğiz. Rakibini takip etmeden savaş kazanılır mı? Seçim kazanılır mı? İstihbarat niye var? İzmir’in yıldızı parlayacak. Yeter ki yaptıklarımıza sahip çıkılsın, yenileri eklensin. İzmir her sektörde daha da kalkınmış bir il olacak. İzmir’in önü açıktır” dedi. 
 
 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
SELÇUK'UN SEVİLEN DOKTORU HAYATINI KAYBETTİ22 Mart 2019
Başkan Aziz Kocaoğlu: "Gelen boyunun ölçüsünü alır, gider20 Mart 2019
Sengel “Dayanışma canlı ile başlar”20 Mart 2019
Osman Başterzi silahlı saldırıda yaralandı20 Mart 2019
Korkutan deprem! Selçuk'ta da Hissedildi.20 Mart 2019
CHP İzmir Milletvekili Sındır: 106 bin esnaf kepenk kapattı18 Mart 2019
Meteoroloji’den İzmir’e sevindiren haber!18 Mart 2019
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Büyükşehir Tarafından hizmete açıldı.18 Mart 2019
SELÇUK’TA GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI13 Mart 2019
Belevi İstasyonu'nda işlem tamam!13 Mart 2019
Torbalı Hastanesinde Rahatsızlanan Minik Ege için yeni iddia: Oksijen yerine azot verdiler!11 Mart 2019
İzmir Büyükşehir belediyesi Hayvan varlığı ikiye katlandı10 Mart 2019
Selçuk Belediyesi 5. Yıl Filmi 10 Mart 2019
İzmir turizminde son durum: Sayfalarca satılık otel ilanları!06 Mart 2019
Selçuk için önemli bir tahsis yenilendi 06 Mart 2019
Selçuk'ta Düzenlenen Denizcilik Eğitimine Katılım Yoğun Oldu.05 Mart 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TAZİYE EVİ VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE01 Mart 2019
SİNEKLE MÜCADELE DE BİZDE VARIZ27 Şubat 2019
Tıkla Öğren "31 Mart 2019 Yerel Seçimde Nerede Oy Kullanacağım?"26 Şubat 2019
İzmir’de hafta sonu kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı21 Şubat 2019
CHP'nin Urla adayı Burak Oğuz’dan esnaf ve sanatkârlara ziyaret21 Şubat 2019
Kuşadası'na sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi19 Şubat 2019
Kocaoğlu açıkladı: Büyükşehir ücretsiz patates-soğan dağıtacak!18 Şubat 2019
Kuşadası'ndaki terör saldırısı için mahkemeden yeni karar!17 Şubat 2019
PAMUCAK SAHİLİNE 1 YILDA 3 YUNUS ÖLÜSÜ VURDU16 Şubat 2019
Selçuk'lu Anenin Çığlığı15 Şubat 2019
Selçuk’un 100 yıllık enerjisi garanti!15 Şubat 2019
GENÇLERİN KARARI BAŞTERZİ13 Şubat 2019
İzmir’de turuncu alarm!12 Şubat 2019
BAŞKAN BAKICI’DAN MECLİS ÜYELERİNE PLAKET11 Şubat 2019
MASALLARIN RENKLİ DÜNYASINA AKADEMİK BİR YOLCULUK08 Şubat 2019
Şirince'deki dilek havuzunda yeni gelişme: Para yok, kamulaştırma yok!07 Şubat 2019
KİREÇCİLİ’DE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR05 Şubat 2019
Büyükşehir'den Selçuk'a yeni hizmet binası 31 Ocak 2019
Selçuklu Genç Motor Kazasında Hayatını kaybetti29 Ocak 2019
Meteorolojiden kritik uyarı23 Ocak 2019
Selçuk Belediyesi’nden çocuklara sömestr hediyesi 23 Ocak 2019
CHP Selçuk'tan Taşıma Seçmen Hamlesi21 Ocak 2019
37. SELÇUK EFES DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI21 Ocak 2019
Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı: Beni 3 gerekçek buraya getirdi!20 Ocak 2019
Devecilik kültürü ve deve güreşleri sempozyumu başladı 18 Ocak 2019
Kocaoğlu: Koşullar beni aday olmaya zorladı18 Ocak 2019
Zeybekçi’den Başkan Bakıcı’ya teşekkür ziyareti16 Ocak 2019
DEVE GÜREŞLERİ’NİN KIRKPINARI 20 OCAK’TA SELÇUK’TA16 Ocak 2019
Taşerondan kadroya geçen Belediye işçilerine yüzde 45 zam yapıldı.08 Ocak 2019
AK Parti İzmir’de 2 ilçede değişim… Başkanlar ne dedi?03 Ocak 2019
Belediye şirketi emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırıldı.03 Ocak 2019
Farklı senaryolar var03 Ocak 2019
SENGEL ÇALIŞAN EMEKÇİLERİ VE VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI02 Ocak 2019
BAŞKAN BAKICI’NIN YILSONU MESAİSİ02 Ocak 2019
CHP Selçuk Adayı 16 Ocak'tan sonra yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısına Kalabilir.02 Ocak 2019
Seyhan DERELİ Zafer Mahallesi Muhtar Adayı31 Aralık 2018
TÜM YEREL-SEN ile Selçuk Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı29 Aralık 2018
İNCEOĞLU 14 MAYIS MAHALLESİ MUHTARLIĞI İÇİN ADAY28 Aralık 2018
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL BEN DEĞİL BİZ DEMEYE DEVAM EDİYOR28 Aralık 2018
Bakan:"Gökçealan’ın doğasına, üretimine ve halkına hançer vurulmaktadır!"25 Aralık 2018
SELÇUK KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN YENİ BAŞKANI KILINÇ OLDU21 Aralık 2018
Ünlü yazardan Kocaoğlu çağrısı: Kararından vazgeçirin, ikna edin!21 Aralık 2018
GENÇLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ14 Aralık 2018
Anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı13 Aralık 2018
İzmir'deki hurda araçlar kaldırılacak12 Aralık 2018
'Antik kanal' ile Efes'te hedef 10 milyon turist!12 Aralık 2018
İzmir için kendini yak derlerse yakarım!11 Aralık 2018
SELÇUK’UN YARDIM ELİ UZANMAYA DEVAM EDECEK11 Aralık 2018
MÜLTECİLERE SELÇUK ESNAFTANDAN DESTEK11 Aralık 2018
DAĞ ZİRVESİNDE GİZEMLİ BULUNTULAR10 Aralık 2018
Meteoroloji Ege Bölgesi için uyardı10 Aralık 2018
SİVİL HAVACILIK GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI09 Aralık 2018
SELÇUK BİR KEZ DAHA TRAVEL TURKEY’DE YERİNİ ALDI07 Aralık 2018
SELÇUK’TA ÖDÜLLÜ TAVLA TURNUVASI BAŞLIYOR06 Aralık 2018
GÜMÜŞ DAĞINDA DOĞA SAHİPSİZ06 Aralık 2018
Selçuk'ta Bakkal dükkanında korkunç infaz06 Aralık 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Canlı Yayında Açıklamalarda Bulundu05 Aralık 2018
Dilek havuzlu o kilise artık devletin!03 Aralık 2018
Selçuk ve Bergamayı Birbirine Bağlayacak02 Aralık 2018
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR30 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI HALK TOPLANTISINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ30 Kasım 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayı Nihat Zeybekçi27 Kasım 2018
SELÇUK YENİ BİR SOKAK KAZANDI26 Kasım 2018
Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi26 Kasım 2018
ŞİRİNCE’DE YOLLARA DOKUNUŞ21 Kasım 2018
Polat: Belevi Gölü'ne kıymayın20 Kasım 2018
İYİ Parti'den Kocaoğlu'na övgü: Kadirşinas ağabeyimiz15 Kasım 2018
SELÇUK GARAJINDA SONA GELİNİYOR15 Kasım 2018
Selçuk orman kampına kavuşacak15 Kasım 2018
Belevi Gölü'ne yakın alana taş ocağı izni verildi14 Kasım 2018
Başkan Bakıcı’dan Selçuklular’a doğal gaz çağrısı14 Kasım 2018
Şirince’de Yangın Tatbikatı13 Kasım 2018
YOL VE PARK ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR13 Kasım 2018
Selçuk Alevi Kültür Derneğinin Olağan Genel kurulu yapıldı12 Kasım 2018
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi11 Kasım 2018
SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİ İLE İLGİLİ ANLAMLI ETKİNLİK09 Kasım 2018
CHP Selçuk Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'den STK'lara ziyaret06 Kasım 2018
Amigurumi ve Keçe kursları açılacak06 Kasım 2018
BELEVİ SOSYAL TESİSİ AÇILDI06 Kasım 2018
"Arkadaşım Ben Geldim" adlı oyunun ilk gösterimi Belevi Mahallesi'nde06 Kasım 2018
ŞEHİT BABASI TAŞDEMİR İSABEY CAMİİ’NDE OĞLUNU ANDI04 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI YEREL YÖNETİM SEMPOZYUMUNDA DEPPO EFES’İ ANLATTI04 Kasım 2018
Selçuk'ta Yangınların Önlenmesi için İmza Kampanyası düzenledi.01 Kasım 2018
14 MAYIS MAHALLESİNE KADIN ADAY01 Kasım 2018
MEHMET KUZU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYI01 Kasım 2018
AK Partili Şengül'den sürpriz çıkış: Büyükşehir için göreve hazırım!31 Ekim 2018
Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayı ve konserle devam etti30 Ekim 2018
Kuşadası'nda Hayatını Kaybedenler ile ilgili Son Gelişme30 Ekim 2018
Büyükelçiler, Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'ni gezdi22 Ekim 2018
SELENDER’den DUYURU21 Ekim 2018
CHP'de Adaylık Süreleri Uzatıldı.19 Ekim 2018
LEVENT GÖRÜR ADAYLIK YOLUNDA ADIM ATTI19 Ekim 2018
İklim değişikliği Efes'i tehdit ediyor18 Ekim 2018
VEDA TURUNUN İKİNCİ DURAĞI SELÇUK17 Ekim 2018
Kocaoğlu: "BU BİR BAYRAK YARIŞI"16 Ekim 2018
EFES TİYATRO FESTİVALİ’NDE SELÇUK’UN KÜLTÜREL TARİHİNE YOLCULUK11 Ekim 2018
SÜMER BÜYÜKTOSUN FESTİVALLERİ ANLATACAK09 Ekim 2018
Kocaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar.08 Ekim 2018
Göçmenler Derneğinin Aşure Gününe Büyük İlgi06 Ekim 2018
Selçuk'ta intihar girişimi06 Ekim 2018
Selçuk'ta Uyuşturucu Operasyonu04 Ekim 2018
İYİ TARIM UYGULAMALARI SELÇUK’TA GELİŞİYOR04 Ekim 2018
Başkanlardan flaş Açıklamalar Geliyor. "Aday Değilim"04 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu "Hep aday mı Olacağım"01 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu Kararını Açıkladı.01 Ekim 2018
Doğalgaza Zam.01 Ekim 2018
Kasırga, Yağmur, çamur demeden Selçuk’ta hırsızlar çalmaya devam ediyor.30 Eylül 2018
2019’DA AK PARTİ SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM28 Eylül 2018
OKULUMA GERİ DÖNERİM27 Eylül 2018
Meteorolojiden Kritik Açıklama27 Eylül 2018
Türkiye tarihinde bir ilk! Kasırga geliyor! Ege Bölgesi büyük tehlike altında...27 Eylül 2018
Selçuk'ta Tarihi Eser Operasyonu26 Eylül 2018
İLGİSİZLİK TEPKİ TOPLUYOR26 Eylül 2018
İzmir'e uyarı üstüne uyarı! Hava nasıl olacak?25 Eylül 2018
YİKOB’TAN ŞEHİR İÇİ HAMLESİ23 Eylül 2018
TRAFİKTE WHATSAPP DÖNEMİ22 Eylül 2018
ONLAR ÇALIŞACAK; BİZ DESTEKLEYECEĞİZ21 Eylül 2018
GAZİLER GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI20 Eylül 2018
ŞİRİNCE TAŞ MEKTEP’TE ANLAMLI GÜN19 Eylül 2018
Kocaoğlu AK Partili başkanlarla buluştu17 Eylül 2018
Gökçealan Üzüm Festivali gerçekleşti17 Eylül 2018
HEM TARİH HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ17 Eylül 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan kalkınma mesajı:1400 belediyeden farkımız...17 Eylül 2018
Kocaoğlu Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu.... İşte o röportaj15 Eylül 2018
MUHTEŞEM FESTİVAL KURTALAN EKSPRES İLE SONA ERDİ10 Eylül 2018
SELÇUK 8 EYLÜL SEVİNCİNİ PAMELA VE ÜMİT BESEN ŞARKILARIYLA YAŞADI09 Eylül 2018
EFESE GİRİŞ 60 TL OLDU09 Eylül 2018
SELÇUK’UN KURTULUŞUNUN 96. YILI TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ LEZZETLE, MÜZİKLE DEVAM EDİYOR07 Eylül 2018
BAŞTERZİ’DEN BÜYÜKTOSUN’A VEFA ZİYARETİ06 Eylül 2018
CENGİZ BAYKAL KARELERİ FESTİVALE DAMGASINI VURDU06 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ RENKLİ VE EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI05 Eylül 2018
Selçuk’un yeni kaymakamı belli oldu03 Eylül 2018
Zafer coşkusu İstasyon Meydanı’nı sardı31 Ağustos 2018
ÇİNLİ SANATÇILAR EFES VE ŞİRİNCE’YE HAYRAN KALDI31 Ağustos 2018
BÜYÜK ZAFER SELÇUK’TA KUTLANDI30 Ağustos 2018
49. Selçuk Efes Festivali 4- 9 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.29 Ağustos 2018
SELÇUKLULAR ZAFER BAYRAMI’NI ÖZEL BİR PROGRAM İLE KUTLAYACAK28 Ağustos 2018
ARTIK DENİZE DE AKAMIYOR!27 Ağustos 2018
İzmir'de internet devrimi: Milyonlarca kişi...26 Ağustos 2018
Selçuk İZBAN treni raydan çıktı, faciadan dönüldü26 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI21 Ağustos 2018
İzmir Büyükşehir'den ulaşımda ''Tükenmez kart'' dönemi21 Ağustos 2018
Meryem Ana Evi'nde Ayin17 Ağustos 2018
Antik Kent Sahipsiz Kedilere Yuva Oldu14 Ağustos 2018
Kuşadası'nda 9 kişi böyle can verdi09 Ağustos 2018
​Selçuk imar planı Meclisten Geçti.09 Ağustos 2018
Karaciğer Nakli Olan Selçuklu Genç Kadına Annelik Sürprizi07 Ağustos 2018
1'e 4 verdi07 Ağustos 2018
Darısı Küçük Menderes'in Başına!07 Ağustos 2018
ENGELSİZ KAMP PAMUCAK’TA BAŞLADI07 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI ZABITALARLA BİRARAYA GELDİ06 Ağustos 2018
Efes 8500 yıllık yolculuğa çıkarıyor04 Ağustos 2018
Kuşadası'nda odunla köpeği döverek bu hale getirdiler04 Ağustos 2018
ERİŞİLEBİLİR KENT TOPLANTISI YAPILDI03 Ağustos 2018
ŞİRİNCE'DE ZEMİNE DÖŞELİ MEZAR TAŞI SÖKÜLDÜ03 Ağustos 2018
KİREÇCİLİ YOLLARI YAPILIYOR02 Ağustos 2018
SELÇUK’UN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ KİM OLDU?02 Ağustos 2018
EFES KAZILARI BAŞLADI02 Ağustos 2018
İzmir Selçuk'ta trafik kazası : Kamyon, traktör ve motosikletli zincirleme kaza01 Ağustos 2018
EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENDİLER01 Ağustos 2018
DERE YATAĞI HUZUR KAÇIRIYOR31 Temmuz 2018
Kuşadası'nda turist otobüsüne molotoflu saldırı!30 Temmuz 2018
Her zaman esnafımızın yanındayız27 Temmuz 2018
Kuşadası'ndaki Deprem Selçuk ve İzmir dede Hissedildi.26 Temmuz 2018
BASIN BAYRAMINI SADECE “O İSİMLER” KUTLADI25 Temmuz 2018
BELEVİ’DE ŞEFTALİ ŞENLİĞİ DÜZENLENİYOR25 Temmuz 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
LOKOMOTİF SELÇUK’TAN GİTMEYECEK24 Temmuz 2018
BELEVİ GİŞELERİNDE KAZA23 Temmuz 2018
Yeni haftada Selçuk'ta hava nasıl olacak?23 Temmuz 2018
'Kıyamet Köyü' Şöhretinin Zirvesine Ulaştı22 Temmuz 2018
Hedef koydu: 597 22 Temmuz 2018
Kocaoğlu: Köye mahalle demekle iş bitmiyor20 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞTU16 Temmuz 2018
Selçuk-Torbalı yolunda makilik alanda meydana gelen yangın sonrası küller Kuşadası'na yağdı.15 Temmuz 2018
İzmir Selçuk'ta seyir halindeyken bir anda alev aldı!15 Temmuz 2018
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA 15 TEMMUZ KONFERANSI13 Temmuz 2018
İzmir Barosu: İdam ve hadım cezası çözüm değil12 Temmuz 2018
Selçuk-Kuşadası yolu üzerinde Kaza 11 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞACAK11 Temmuz 2018
ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE10 Temmuz 2018
İzmir'de bir kavurucu hafta daha!09 Temmuz 2018
Aranan şirketin üst düzey isimlerinden iki kişi Selçuk'ta Yakalandı.09 Temmuz 2018
İMAR BARIŞI OFİSİ’NE YOĞUN İLGİ05 Temmuz 2018
Torbalı ve Ayrancılar–Yazıbaşı arıtmaları büyüyor05 Temmuz 2018
Ege'ye sıcak uyarı! O saatlere dikkat03 Temmuz 2018
Disk Emekli Sen Selçuk Temsilciliği Emekliler Günü Basın Açıklaması02 Temmuz 2018
HAMAM NE ZAMAN AÇILIYOR?02 Temmuz 2018
SELÇUK BELEDİYESİ YAZLIK DÜĞÜN SALONU AÇILDI02 Temmuz 2018
Selçuk ve Kuşadası 'Dünya Hava Oyunları' incelemesi27 Haziran 2018
Kuvvetli yağış geliyor: İzmir için kırmızı alarm!26 Haziran 2018
Selçuk'ta Seçim Sonuçları25 Haziran 2018
EFES’TE KAZILAR BAŞLIYOR MU?22 Haziran 2018
İZBAN'dan yaza özel Selçuk tarifesi22 Haziran 2018
Kocaoğlu: ""Kaliteli gençleri siyasete sokmalıyız".22 Haziran 2018
Torbalı'ya şehit ateşi düştü19 Haziran 2018
Bunun adı "İzmir mucizesi"18 Haziran 2018
Kuşadası'nda Bayram Yoğunluğu Devam Ediyor17 Haziran 2018
SELÇUK’TA RESMİ BAYRAMLAŞMA14 Haziran 2018
Başkan Kocaoğlu: 14 yılda kimse önümüzde duramadı!14 Haziran 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN EĞLENCELERİ SONA ERDİ14 Haziran 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE İMAR BARIŞI OFİSİ AÇILACAK13 Haziran 2018
İzmir’de sıcaklara mola: Bayramda yağmur var!13 Haziran 2018
Kuşadası'ndaki kanlı saldırı... Bakanlık'tan ailelere 'parayı iade edin' davası!13 Haziran 2018
Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli12 Haziran 2018
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA RAMAZAN PAKETİ11 Haziran 2018
Kocaoğlu’ndan iktidara salvo: Sizin göz bebeğiniz olmak istemiyoruz!10 Haziran 2018
SELÇUKLULAR KADİR GECESİ’NDE İSABEY CAMİ’NDE BULUŞACAK08 Haziran 2018
YAZLIK DÜĞÜN SALONU 22 HAZİRAN’DA AÇILIYOR06 Haziran 2018
DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN05 Haziran 2018
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN02 Haziran 2018
İFTAR SOFRASI İSABEY’DE KURULDU02 Haziran 2018
Ayşe Semra Kadaifçioğlu Yazdı:"Tek kişilik bir ordu Şükrü Özkaynak"02 Haziran 2018
SELÇUK’TA ARAZİ YOLLARI YAPILDI31 Mayıs 2018
Eski ramazanları aratmadı31 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RAMAZAN DENETİMİ30 Mayıs 2018
Yasa çıktı: İzmir'de toplu taşıma tek çatıda toplanıyor!30 Mayıs 2018
İZSU faturalarda yeniliğe gitti28 Mayıs 2018
Kışlalı Parkı’na muhteşem açılış28 Mayıs 2018
Selçuklu Gazilerden Aziz Kocaoğlu'na Atatürk Portresi25 Mayıs 2018
SELÇUKLU GENÇLERDEN TARİHİ PROJE25 Mayıs 2018
Meteorolojiden sağanak uyarısı25 Mayıs 2018
Efes Antik Kenti'nin ziyaretçi sayısı 412 bini aştı24 Mayıs 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR23 Mayıs 2018
Selçuk’ta Ramazan dolu dolu geçecek17 Mayıs 2018
EĞLENİRKEN EĞLENDİRDİLER16 Mayıs 2018
Meclis sonrası Kordon'da yürüyüş: Başkan Kocaoğlu'ndan tavla keyfi16 Mayıs 2018
ÇİFTÇİLER VE İHRACATÇILAR DEPPO EFES’TE BİR ARAYA GELDİ16 Mayıs 2018
Kudüs'le İlgili Uluslararası Hukuk Kuralları Derhal Yerine Getirilmelidir15 Mayıs 2018
Başkan Kocaoğlu Selçuk'ta Anneler Gününü Kutladı13 Mayıs 2018
Selçuk Katı Atık Transfer İstasyonu Açılışını Aziz Kocaoğlu Yaptı.12 Mayıs 2018
ORTODOKSLARIN ÖNEMLİ GÜNÜNDE SELÇUK TİCARET ODASI DOSTLUK YEMEĞİ VERDİ11 Mayıs 2018
Yazlık düğün salonu 1 Haziran tarihinden itibaren hizmete açılacak11 Mayıs 2018

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH