YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > GÜNCEL

Başkan Kocaoğlu’ndan çarpıcı referandum mesajları: Ülke karpuz gibi…
20 Nisan 2017
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 16 Nisan’da gerçekleşen halk oylamasına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kocaoğlu, “Ülke karpuz gibi ikiye bölündü. Referandumun bana göre kazananı da belli. Galip sayılır bu yolda mağlup” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu 16 Nisan’da gerçekleşen referandum ve sonuçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
 

Habertürk Egeli’den Melis Apaydın İde’ye konuşan Başkan Kocaoğlu 2019’da yapılacak yerel seçimleri İzmir açısından değerlendirdi.

Kocaoğlu’nun açıklamalarından satır başları:
 

GALİP SAYILIR BU YOLDA MAĞLUP
Referandum sonucunda İzmir'de ortaya çıkan tabloyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

"Ben demiştim" diye çok meşhur bir sözümüz var. Ben başından beri herkes ne söylerse söylesin, İzmir'de sonucun yüzde 67, 68 bandında olacağını söylemiştim. Bunu da 0.80 puan hatayla tutturmuş oldum. Bu referandum bana göre köklü bir rejim değişikliği. Biz bu rejim değişikliğinin olmaması için çok şey konuştuk. Ülkenin geleceğinin -kim olursa olsun-bir kişinin inisiyatifine bırakılmaması gerektiğini, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu, bulunduğu coğrafyada çok büyük sıkıntıların olduğunu anlattık. Seçimlerden yorulduğumuzu, siyasetle uğraşırken ekonomiyi bir yana ittiğimizi, bunun da ülke ekonomisinde ciddi sıkıntılar doğurduğunu her fırsatta söyledik. Aslında Türkiye'de de iyi bir sonuç alındı. Aristo'nun İskender'e söylediği bir laf vardır, "Galip sayılır bu yolda mağlup". Hayır cephesi mağlup ama, galip sayılacak mağluplardan. Aslında mağlup da dememek lazım. Başa baş bir seçim...

EKONOMİYİ YÖNETENLER "HAYIR" DEDİ
Referandum Türkiye için ne gibi sonuçlar doğurdu?

Detaylarına indiğimizde Türkiye'de bu referandumla çok şeyin değiştiğini görüyoruz. İstanbul'da, Ankara'da büyük bir değişim oldu. İzmir'de büyük bir artış söz konusu. Balıkesir, Denizli'de açık ara hayır çıktı. Aydın, Muğla, Çanakkale, Antalya'da da öyle. Bu sisteme, nüfusu kalabalık olan, ekonomiyi yöneten yerler "hayır" dedi. Bu bize çok büyük sinyal veriyor, moral veriyor. Toplum, bir rejim tehlikesi gördüğünde nasıl birleştiğini gösterdi. Bugüne kadar hiçbir araya gelmemiş siyasilerin "hayır" cephesinde birleşmesi, söz konusu ülkeyse herkesin fedakarlık yapabileceğini bize gösterdi.

KEMALPAŞA'DAN KORKUYORDUM!
AK Parti ve MHP'li belediyelerin yönetimde olduğu 8 ilçede "hayır" oyunun yüksek çıkmasının nedeni sizce nedir?

Söz konusu rejim değişikliği, ülkenin riske girmesi, yaşam biçiminin değişmesi ise o zaman herkes birleşiyor. Yaşam kalitesine en çok sahip çıkan İzmir de bu yüzden en fazla tepkiyi gösterdi.

İzmir'de "evet" oyunun yüksek çıkmasından endişe ettiğiniz ilçeler var mıydı?
Korktuğum bir ilçe vardı. O da Kemalpaşa. Ama Kemalpaşa da gereken oyu verdi.

2 YILDA BÜYÜK HATA YAPILMAZSA…
Referandumda ortaya çıkan bu tablo, 2019 yerel seçimleri için bir yol haritası ortaya çıkarmış oldu mu?

Buna bağlamak doğru değil. Hayır cephesinde birçok parti var. Ama tabii AK Parti'nin taban oyu da 31.2 değil daha aşağılarda. Başbakanın burada karargah kurması etkili oldu. AK Parti'nin İzmir'de yüzde 27, 28 oranında oy alması da sürpriz olmazdı. Şunu söyleyebiliriz; önümüzdeki 2 yıllık süreçte çok büyük bir hata yapılmazsa, sağlıklı adaylar tespit edilirse yerel seçimde çok iyi bir sonuç almak mümkün gibi görünüyor. Ama merkez sağda neler olacak, MHP'nin durumu ne olacak, başkanlık sistemi AK Parti içerisinde ne gibi sonuçlar doğuracak, ekonomi ne olacak, dış politika ne olacak? Bunların hepsini izleyip ona göre konuşmak lazım. Yerel seçim için daha erken. Çalışan, başarılı olan belediyeler lokomotif olacaktır.

YEREL SEÇİMLER İÇİN İDDİALI AÇIKLAMA: 30'DA 30 OLABİLİR!
2019'da CHP 30 ilçenin tamamında ipi göğüsler diyebiliyor musunuz?

Potansiyel olarak bu mümkün. Siyaset hata yapmamak ya da minimum hata yapmak üzerine kurgulanmalı. Ama insanoğlu hata yapar. 2019'da 28 ilçeyi almak çok iyidir. Hata olmazsa 30'da 30 da olabilir.

KIRSAL KESİMDEKİ ÇALIŞMALAR ETKİLİ OLDU
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kırsal kesimde yaptığı çalışmalar referandum sonuçlarında etkili oldu mu?

Bizim Türkiye'de ilk defa "yerelde kalkınma" olarak başladığımız çalışma çok büyük teveccüh topluyor. Kırsalda şimdiye kadar çok ihmal edilmiş olan tarım ve hayvancılığa can suyu taşımış olduk. Belli katkılarımız oldu, büyük projelerimiz oldu. Sonuç da başarılı oldu. İnsanların ekmeği büyüdü. Gelir düzeyi yükseldi. Bunun hem CHP'ye hem de hayır cephesine katkısı olmuştur.

BİNALİ BEY İZMİRLİNİN HASSASİYETLERİNİ KABULLENECEKTİR
İzmir'den çıkan "hayır" oyları, kente hükümet cephesinden gelen yatırımları sizce etkiler mi?

İzmir'in 15 yılık geçmişine baktığımızda, zaten gereken yatırımları ve payı alamadığını görüyoruz. Şu anda İzmir, diğer illerimizle kıyasladığımızda, hangi kriterden bakarsanız bakın yeterli desteği görmüyor. 42-43 milyar yatırım deniyor. Bu rakamlar gizli saklı değil, Maliye Bakanlığı verilerinde var. Şu ana kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir'e, merkezi hükümetten daha büyük yatırım yaptı. Belediye ile merkezi hükümet kıyaslanır mı? Düşünün Büyükşehir belediyesi sınırlı olanaklarla daha fazla yatırım yapıyor. Ben, merkezi hükümetin, özellikle de Binali beyin, referandum sonuçlarından sonra İzmir'in duruşunu çok sağlıklı okuyacağını, İzmir'in hassasiyetlerini kabullenerek, gerçek anlamda bir sevgi, saygı bağıyla çalışmalarını yapacağına inanıyorum. Bunu da her ortamda paylaşıyorum.

AK PARTİ İLE İZMİR ARASINDA DOKU UYUŞMAZLIĞI VAR
AK Parti sizce nerede yanlış yaptı?

AK Parti'yi eleştirmek bana düşmez. Tespit edilmesi gereken şey şu, ne hikmetse sürekli İzmirliyi rencide edecek söylemler oldu. Bu söylemler, bu kampanyada da vardı. "Soydurmayacağız" diyerek bize yüklendiler. Ben kampanya süresince sadece bu söyleme yanıt verdim. Kanunu parlamento çıkardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerinin adına tahsildarlık yapıyoruz. Bunu yapmazsak kanunen suç. Uygulayınca da soyguncu oluyoruz. Böyle bir şey olur mu? Bu lafın siyaseten sayın başbakanımız tarafından söylenmemesi gerekirdi. "Seçim kulvarında kavgada yumruk aranmaz" denilebilir. Ama işte bu söylemler sevgi ve saygı bağlarının kurulmasını engelliyor. AK Parti ile İzmir arasındaki çelişki, doku uyuşmazlığı bu. Devamlı yerici bir sıfat yüklüyorsunuz. Bu da doğru bir şey değil.DELİCAN’A GÖNDERME: 31.2 İLE BALKONA ÇIKTIYSA KUTLAMAK LAZIM!
AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın referandum gecesi yaptığı ‘balkon kutlamasını’ nasıl değerlendiriyorsunuz?

31.2 ile balkona çıktıysa kutlamak lazım. Demek ki öyle uygun bulmuş çıkmış, kutlamak lazım. Esas mesele şu İzmir Türkiye siyasetinde hep öncü olmuştur. Önceden görmüştür. Kendin ileri olmasının, aydınlık olmasının somut verileri var. Burada bu sonuca ulaşılması İzmirlinin başarısı. Bizim başarımız değil. Biz elimizden geleni yaptık. Bütün siyasi partiler elinden geleni yaptı. Sayın Cumhurbaşkanı da yaptı, başbakan da yaptı. Bütün bakanlar geldi, burada karargah kurdu. Tabii ki daha güçlü bir kampanya yaptılar. Ama İzmirli bu kararı verdi. Aslında İzmirliyi yerden göğe kutlamak lazım. İzmirli bu sisteme karşı olduğunu güçlü bir şekilde hem hükümete hem de Türkiye'ye duyurmuş oldu. Keşke Türkiye İzmir gibi olsa.

YANLI BİR KARAR 
Referandum sonrasında başlayan "mühürsüz oy" tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Biz Ankara'da değildik. Teknik detayları bilmiyoruz. Ama YSK seçim esnasında kural değiştirerek, bize göre yasal olmayan, ayrımcı, yanlı bir karar vermiştir. Bu karar sadece bu referandum için değil, Türkiye'de demokrasinin güvenliği için bir zarardır. Müracaatların seçim sonucunu değiştireceğine inanmıyorum. YSK Başkanını da dinledim. YSK'nın verdiği kararlar bugüne kadar kesin kabul edildi. Yargı yolu açılmadı. Anayasa mahkemesi bakar mı bakmaz mı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bakar mı bakmaz mı, baksa uygulanır mı uygulanmaz mı? Bunların hepsi maalesef, acı da olsa soru işareti.

ÜLKE KARPUZ GİBİ İKİYE BÖLÜNDÜ
Hayır cephesindeki tepkilerin ikinci bir Gezi olayı yaratacağı iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Böyle şeylerin tekrarı yoktur. Gezi ayrı bir şeydir. Ben CHP'nin de kimsenin de böyle bir şeyi örgütlediğine inanmıyorum. Seçim bitti. Ekmeğe bakalım kardeşim. Bizim kalkınmamız lazım, dış politikamızı düzeltmemiz lazım, terör belasından kurtulmamız lazım. Biz buna bakalım. Bir referandum oldu, bitti. Referandumun bana göre kazananı da belli. Şimdi bırakalım bu işi. Sarılalım birbirimize. Büyük tehlike geliyor. Dış politika ve ekonomide büyük tehlike geliyor. Ona çare bulalım. Ülke karpuz gibi ikiye bölündü. Evetçiler hayırcılar diye. En çok yetkisi olan makamın sorumluluğu en çoktur. Ben de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sürekli birlik beraberlik diyorum. Herkesin de böyle yapması gerektiğini ifade etmek istiyorum.

PAZARTESİ GÜNÜ İTİBARİYLE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
Yoğun bir referandum sürecinin ardından belediye olarak hangi projeler üzerinde çalışmayı planlıyorsunuz?

Biz Pazartesi günü itibariyle çalışmalara başladık. Hem kentteki şantiyeleri denetlemeye devam edeceğiz, hem de projelerimizi gözden geçireceğiz. Önümüzdeki hedefler, opera binasının temelinin atılması, Kültürpark'la ilgili sorunun çözülmesi, Narlıdere metrosunun temelinin atılması, Buca metrosunun ihalesinin yapılması, Konak tramvayının bitmesi, uçan yolun yapılması. Bunlar İzmir'i gerçekten dönüştürecek projeler. Tamamının maliyeti 3 milyar TL'yi geçer.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer GÜNCEL Haberleri

Başlık Tarih
 
O sağlık personeli isyan etti.. Yaralarını sardığım eller beni bu hale getirdi!12 Aralık 2018
'Kadına yapılan her saldırı Cumhuriyete yapılan saldırıdır' 05 Aralık 2018
Herkesi ilgilendiriyor: Bugün Resmi Gazete'de yayımland05 Aralık 2018
"CHP İLÇE YÖNETİMLERİNE ÇAĞRIMDIR"04 Aralık 2018
SELÇUK , ÖYKÜ ARİN VE TÜM LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN SEFERBER OLDU!04 Aralık 2018
Selçuk Kent Belleğinde İstismar Konulu Panel Düzenlendi.03 Aralık 2018
İzban'da Grev Ne zaman?03 Aralık 2018
Küçük Menderesin Sular Altında Kalacağı İddia Edildi03 Aralık 2018
'CHP Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel Hayatı ve siyaseti yorumladı. '29 Kasım 2018
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ’den Aday Adaylarına Nasihatler28 Kasım 2018
ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI23 Kasım 2018
SEGEMDER ÇOCUKLARI UNUTMADI21 Kasım 2018
Sıcacık destek19 Kasım 2018
Kamu Emekçileri Konfederasyonu KESK SELÇUK platformundan MİTİNG çağrısı. 13 Kasım 2018
Yatırdığı güvence bedelini geri isteyen doğal gaz abonesine şok!13 Kasım 2018
Saat 09:05'te İzmir'de hayat durdu...10 Kasım 2018
ULU ÖNDER SAYGI VE ÖZLEMLE ANILDI10 Kasım 2018
Cumhuriyet Bayramı Selçuk’ta törenle kutlandı29 Ekim 2018
CHP SELÇUK CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çelenk sunum töreniyle başladı.28 Ekim 2018
CHP'LİLER ATA'NIN HUZURUNDA28 Ekim 2018
​"Bizim Cumhuriyete Olan Sevdamız SELANİK'TE Açılan Bir Çift Mavi Gözle Başladı."27 Ekim 2018
MUHTAR TAPU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜ23 Ekim 2018
İŞ KURMAK İSTEYENLERE GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ22 Ekim 2018
ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİNDE SEÇİM TAKVİMİ BELLİ OLDU20 Ekim 2018
Muhtarlar Günü Kutlandı.19 Ekim 2018
AHMET ŞAFAK’A SELÇUK’TA COŞKU SELİ15 Ekim 2018
10 Ekim Ankara Katliamı Selçuk'ta Unutulmadı.11 Ekim 2018
Kocaoğlu: "Belediye başkanlığı bir meslek değil"03 Ekim 2018
SELÇUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE AŞURE DAĞITILDI25 Eylül 2018
DİSK/Emekli- Sen eylemdeydi: Krizin faturasını çıkaranlar ödesin24 Eylül 2018
Hayko Cepkin, Deneme Atlayışlarına Selçuk'ta devam Ediyor31 Ağustos 2018
Selçuk Disk Emekli Sen Temsilciği Basın açıklaması yaptı.29 Ağustos 2018
Kurtuluş savaşı Kahramanları Selçuk'ta Unutulmadı.26 Ağustos 2018
Benzin, motorin ve LPG'ye ÖTV zammı16 Ağustos 2018
Gizemli Anket!?07 Ağustos 2018
Kredi kartı düzenlemesi nedir? Hangi ürün kaç taksit olacak?03 Ağustos 2018
ADD'nin yeni Genel Başkanı belli oldu30 Temmuz 2018
CHP Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
Basın Bayramı kutlamayı içimize sindiremiyoruz24 Temmuz 2018
ADD SELÇUK'A ZİYARET09 Temmuz 2018
Sivas Katliamı Selçuk'ta Anıldı03 Temmuz 2018
Şengül E Selçuk'ta Gözaltına Alındı.21 Haziran 2018
Oylar hangi halde geçerli/geçersiz sayılacak?19 Haziran 2018
19 Mayıs resmi törenle kutlandı 19 Mayıs 2018
Deniz’i, Yusuf’u, Hüseyin’i ve tüm devrim şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.05 Mayıs 2018
Selçuk’un tacı Ayasuluk onarımda05 Mayıs 2018
Seçmen Listeleri Askıya Çıktı!04 Mayıs 2018
Korkunç kazadan önce uyarmış: Çok yorgunuz bizi göndermeyin!04 Mayıs 2018
Ulusa Egemenlik için Kurtuluş Anıtı Önünde toplandılar23 Nisan 2018
Segemder Engelli Çocukların Bayramını Kutladı 21 Nisan 2018
İzmir'de bayram havası18 Nisan 2018
TÜRK POLİS TEŞKİLATI 173 YAŞINDA10 Nisan 2018
İzmir'de 1 Mayıs, Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak10 Nisan 2018
Beko Kadınları Sahneye Davet Etti.02 Nisan 2018
İzmir’in “yüzen kütüphanesi” açıldı30 Mart 2018
ÇOCUKLARDAN BAŞKAN AMCA’YA KİTAP OKUMA SÖZÜ30 Mart 2018
En başarılı 5 başkandan üçü CHP’li ikisi MHP’li26 Mart 2018
2017 yılı işsizlik rakamları açıklandı24 Mart 2018
ÇANAKKALE TÜRK MİLLETİ’NİN AYAĞA KALKIŞIDIR19 Mart 2018
Gençler Zaferin Hangi Şartlarda Kazanıldığını Hatırlattılar.18 Mart 2018
İSTİKLAL MARŞIMIZ 97 YAŞINDA13 Mart 2018
Segemder Selçuklulara Muhteşem Bir Gece Yaşattı.11 Mart 2018
EMEKÇİ KADINLARIN KONSERİ BEĞENİ TOPLADI09 Mart 2018
CHP'Lİ KADINLAR MÜCADELE RUHU İLE FARKINDALIK YARATTILAR09 Mart 2018
​Eğitim Sen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı.08 Mart 2018
Kadın cinayetlerinin gölgesinde 8 Mart: 2018 yılının ilk iki ayında...06 Mart 2018
BAŞKAN BAKICI: KADINLAR OLMADAN HİÇBİR ŞEY OLMAZ06 Mart 2018
İzmirli kadınlara özel 8 Mart06 Mart 2018
CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde İki Etkinlik Düzenliyor06 Mart 2018
Uğur MUMCU Selçuk'ta Anıldı.24 Ocak 2018
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan Boyacı Emekliye Ayrıldı13 Ocak 2018
“10 Ocak Gazetecilerin Mücadele günüdür”09 Ocak 2018
Göçmenler Derneği başkanı Ali AKYÜZ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
ADD Başkanı Tuncay KİREÇ Yeni Yıl Mesajı Yayınladı.30 Aralık 2017
İZMİR’İN FETHİ SELÇUK’TA KUTLANACAK26 Aralık 2017
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜ DEMOKRASİ ŞEHİDİ KUBİLAY'I UNUTMADI23 Aralık 2017
İzban Selçuk Saatleri Değişti12 Aralık 2017
İzmir'de turist sayısı 2015 yılının 400 bin gerisinde27 Kasım 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan UYSAL Basın Açıklaması Yayınladı.26 Kasım 2017
İzmirli kadınlar "şiddete hayır" dedi25 Kasım 2017
KUTSAL DAĞA ATATÜRK TIRMANIŞI15 Kasım 2017
SELÇUK ADD ATA'YI ANDI 07 Kasım 2017
​Atatürk sevdiği şarkılarla anılacak07 Kasım 2017
Şehidimiz Polis Ahmet Alp Taşdemir toprağa verildi04 Kasım 2017
Resmi törenlere alternatif olarak Bayram İstasyon Meydanında Kutlandı29 Ekim 2017
ADD'nin düzenlediği Cumhuriyet Balosunda kriz çıktı29 Ekim 2017
"Cumhuriyetimize hep birlikte sahip çıkalım. Yarın çok geç olabilir."27 Ekim 2017
Efes Bisiklet Topluluğundan 29 Ekim Cumhuriyet Bisiklet Turu26 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU YAŞANACAK25 Ekim 2017
ZİRVE DAĞCILIK KEÇİ KALESİ ATATÜRK'Ü ANMA VE CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLİYOR24 Ekim 2017
Tebeşir Hareketinin "Gelecek Biziz" Projesi Büyük İlgi Gördü30 Ağustos 2017
İEF açılış töreni öncesi protokol krizi yaşandı19 Ağustos 2017
" Bizi ya dikkate almıyorlar, yada Ciddiye almıyorlar "17 Ağustos 2017
Deprem Selçuk'tada Hissedildi.21 Temmuz 2017
Selçuk'ta 15 Temmuz gecesi böyle geçti16 Temmuz 2017
Efes'te Drone ve atlar ile asayiş sağlanıyor06 Temmuz 2017
Selçuk Bayrama Yangınlarla Başladı.25 Haziran 2017
Tüm Yerel Sen Adalet Yürüyüşü’nde23 Haziran 2017
Elektrik ve Telefon kabloları yerlerde sürünüyor22 Haziran 2017
SELÇUK’TA ÖNEMLİ SEMİNER16 Haziran 2017
CHP Selçuk Adalet İçin İstanbul'a Yürüyecek15 Haziran 2017
CHP Selçuk'tan Gezi Mesajı01 Haziran 2017
19 MAYIS SELÇUK’TA TÖRENLE KUTLANDI19 Mayıs 2017
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL “19 Mayıs Unutturulmaya Çalışılmakta”18 Mayıs 2017
Ekmek fiyatlarında sistem değişiyor18 Mayıs 2017
CHP Kadınlar Pamucak'ta buluştu17 Mayıs 2017
HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR TURİZM16 Mayıs 2017
İzmir’de defterdarlıktan satış yağmuru!03 Mayıs 2017
Gündoğdu'da on binlerle 1 Mayıs coşkusu01 Mayıs 2017
Selçuk’un simgesi “leylekler için restorasyona ara verildi”28 Nisan 2017
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.21 Nisan 2017
Manisa'daki Deprem İzmir dende Hissedildi.19 Nisan 2017
10 farklı ilçenin merkeze uzak mahallelerinde 3 gün boyunca Çocuklar “3 gün” bayram edecek18 Nisan 2017
500 Suriyeli, İzmir'in Torbalı ilçesini terk etti09 Nisan 2017
16 Nisanda Nerede Oy Kulanacağım08 Nisan 2017
“81 vilayet içinde parmakla gösteriliyoruz”20 Mart 2017
​Sizin için yapılan her şey kutsaldır 17 Mart 2017
İzmir’in sonu 'Efes antik' limanına benzemesin10 Mart 2017
“Celsus Kütüphanesi”nin dev görseline yoğun ilgi09 Mart 2017
Selçuk Ticaret Odası 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kadın üyeleriyle birlikte kutladı.09 Mart 2017
Böyle olur İzmir’de kadın kutlaması09 Mart 2017
Küçük Menderes yeniden doğacak01 Mart 2017
Sokakta çiğ süt satmak yasak mı?02 Şubat 2017
Uğur Mumcu Selçuk'ta Anıldı25 Ocak 2017
Hasan UYSAL Uğur MUMCU'yu Saygıyla Andı...24 Ocak 2017
“SELÇUK’TA KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMİ”20 Ocak 2017
VP SELÇUK İSTASYON MEYDANINDA HAYIR DİYECEK20 Ocak 2017
Kapıcıbaşı: "Zirvede bıraktığımız bu festival gerçek sahiplerine teslim edilmelidir"17 Ocak 2017
ŞEFLERDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET12 Ocak 2017
CHP İlçe Başkanı Hasan Uysal 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı11 Ocak 2017
Hüner:’’Gazeteciler açlık ve cezaevi kıskacındadır’’10 Ocak 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN 2016’YA ANLAMLI VEDA31 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL Yılbaşı Mesajı Yayınladı27 Aralık 2016
CHP Selçuk Devrim Şehidi Asteğmen KUBİLAY'ı Menemende Andı.23 Aralık 2016
Selçuk'ta intihar23 Aralık 2016
   38.YILINDA MARAŞ’I UNUTMADIK,UNUTTURMAYACAĞIZ    20 Aralık 2016
Teröre karşı “tek vücut”13 Aralık 2016
Hasan UYSAL: "İNADINA SARILACAĞIZ BİRBİRİMİZE"12 Aralık 2016
Türk Yıldızları Tırı Pazar Günü Selçuk'ta07 Aralık 2016
Selçuk Tire Yolunda Kaza05 Aralık 2016
CHP Selçuk İlçe Baskani Hasan UYSAL Basin Aciklamasi Yayinladi05 Aralık 2016
CHP Selçuk Kadın Kollarından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Açıklama25 Kasım 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Öğretmenler Gününü Kutladı23 Kasım 2016
İzmir'de hangi belediyeden kimler atıldı?23 Kasım 2016
SENGEL'den Sert Tepki 18 Kasım 2016
İZBAN grevinde mutlu son16 Kasım 2016
Ata için Alsancak’ta09 Kasım 2016
CHP SELÇUK GENÇLİK KOLLARI 10 KASIM MESAJI 09 Kasım 2016
"İzmir varsa umut var"05 Kasım 2016
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Selçuk ilçesinde 49 kaçak göçmen yakaladı.02 Kasım 2016
Tezcan’a “geçmiş olsun” ziyareti02 Kasım 2016
İzmir Ata’sıyla buluştu29 Ekim 2016
BAŞKAN BAKICI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI29 Ekim 2016
CUMHURİYETİN 93.YILDÖNÜMÜNDE YİNE BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ25 Ekim 2016
İzmir’de 29 Ekim coşkusu24 Ekim 2016
İzmir, rüzgar enerjisinde 'başrol oyuncusu' oldu24 Ekim 2016
DEVECİLİK KÜLTÜRÜ BİLİMİN IŞIĞINDA, UNESCO YOLUNDA…18 Ekim 2016
Kuşadası'nda fuhuş operasyonu13 Ekim 2016
Emeklilerin Promosyon Tepkisi İzmir’in Selçuk İlçesinden Yükseldi13 Ekim 2016
Kuşadası Belediye Meclisi Güvercinada’da Toplandı05 Ekim 2016
Çalışmak Vatan Görevi04 Ekim 2016
İzmirde Bu Teröristlere Dikkat03 Ekim 2016
İZBAN Selçuk’un 8 Eylül Kurtuluş yıl dönümünde açılacak29 Eylül 2016
SELÇUK YEPYENİ BİR PARKA DAHA KAVUŞUYOR25 Eylül 2016
İsviçre 'Ermeni Soykırımı' Kararını Kaldırdı17 Eylül 2016
RAYLI SİSTEM BÜYÜYOR, İZMİR GELİŞİYOR12 Eylül 2016
İlle de barış!10 Eylül 2016
TİCARET ODASI AYASULUK KAZILARINA KONUK OLDU09 Eylül 2016
İzmir'de 94.yıl gururu... Kutlamalarda ilk adım: Zafer Yürüyüşü09 Eylül 2016
Selçuk'ta Bulunan Avusturya Kazı Evinin Çalışmaları Durduruldu02 Eylül 2016
Ahmet ÇİPLİ YAZDI: LEVENT GÖRÜR SİTEM DOLU30 Ağustos 2016
"Kurtuluş Yolu Anıtı" önünde Büyük Taarruz anıldı26 Ağustos 2016
Torbalı, şehit uzman onbaşıya ağladı25 Ağustos 2016
İzmirim Kart bedeli yasal zorunluluk17 Ağustos 2016
Vatan Partisi Selçuk'ta FETÖ-PDY'yi lanetledi17 Ağustos 2016
Selçuk'ta görev yapmış 2 savcı 1 hakim'e gözaltı kararı15 Ağustos 2016
SELÇUK RUMELİ GÖÇMENLERİ DERNEĞİNDEN MAKEDONYA TURU09 Ağustos 2016
​Selçuk, İzmir’e akın etti08 Ağustos 2016
Gündoğdu'da tarihi gün... Kılıçdaroğlu: Bu memleket bizim!05 Ağustos 2016
CHP Selçuk Gündoğdu Meydanına Gidiyor02 Ağustos 2016
MECLİSTEN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ORTAK BİLDİRİ02 Ağustos 2016
Başkan Bakıcı: “Ülkemiz uçurumun eşiğinden döndü”24 Temmuz 2016
İzmir'de 3 Özel Üniversite Kapatıldı23 Temmuz 2016
CHP SELÇUK TAKSİME DEMOKRASİ VE CUMHURİYET MİTİNGİ'NE GİDİYOR22 Temmuz 2016
Selçuk Milli Eğitimde 6 Kişi Açığa alındı22 Temmuz 2016
Selçuk Ticaret Odası Darbe Girişimini Kınadı.19 Temmuz 2016
Yargıtay'dan şok karar: Cinsel saldırı cezası azaldı!08 Temmuz 2016
SELÇUK'TAKİ BAYRAM KUTLAMALARINDA BİRLİK MESAJI VERİLDİ07 Temmuz 2016
CHP Selçuk İlçe Örgütü Sivas Katliamını Unutmadı.02 Temmuz 2016
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği "İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Yaşanan Saldırıyı Lanetliyoruz!"01 Temmuz 2016
Bayındır’daki roketli saldırıda facia ucuz atlatılmış23 Haziran 2016
İzmir’de hamile, engelli ve hastalara sıcak izni17 Haziran 2016
Seri katil İzmir Menderes'te Yakalandı.12 Haziran 2016
İzmir'de büyük bir deprem bekleniyor mu?11 Haziran 2016
'Seri katil'in izi İzmir’de ortaya çıktı02 Haziran 2016
BÜYÜK MEŞALE 97 YIL ÖNCE YAKILDI19 Mayıs 2016
CHP İLÇE BAŞKANI HASAN UYSAL’DAN 19 MAYIS MESAJI18 Mayıs 2016
“Kim olsun diye sorsalar, Binali Bey derim”16 Mayıs 2016
Hasan Tahsin gururu16 Mayıs 2016
CHP Selçuk İlçe Başkanı Hasan UYSAL 1 Mayıs İşçi Bayramını Kutladı.30 Nisan 2016
Selçuk'ta Yakalanan Suç makinesi ifadesiyle şoke etti28 Nisan 2016
SELÇUK’TAKİ OYUNCAK SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ26 Nisan 2016
Gediz Elektrik Dağıtım, Selçuk Şubesini Kapattı22 Nisan 2016
​GENÇ YAPIMCI YEMEN’İN BÜYÜK BAŞARISI…..14 Nisan 2016
Eğitim sen Selçuk Temsilciğinden Basın Açıklaması25 Mart 2016
GERÇEKTEN İNSANLARIMIZ NEDEN ÖLÜYOR?18 Mart 2016
BUGÜNÜN ANLAMI 365 GÜN SÜRSÜN08 Mart 2016
​CHP Selçuk İlçe Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı08 Mart 2016
Kemalpaşada roketatarlı saldırı23 Şubat 2016
TGB Selçuk İlçe Örgütünden Basın Açıklaması;19 Şubat 2016
YAŞAYAN ÖLÜLER18 Şubat 2016
Doğu İllerinde Görev Yapan Öğretmenler İlçemizi Ziyaret Ettiler18 Şubat 2016
ANKARA'DA YAŞANAN TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ!18 Şubat 2016
Hafta sonunda AVM yerine Fuar İzmir’i tercih ettiler16 Şubat 2016
Taklitleri Aslını Yaşatır……… 14 Şubat 2016
Yarın İzban Torbalı Hattı Açılıyor05 Şubat 2016
Flaş! Meteorolojiden kritik uyarı: Sağanak geliyor!04 Şubat 2016
Flaş! ‘Sağlığın Patronu’ açıkladı: İzmir’de domuz gribinden…04 Şubat 2016
Sökede Otogarda 2 Canlı Bomba, Düzenek ve Silahlarla Yakalandı02 Şubat 2016
HEDEF 202329 Ocak 2016
UNESCO KENTİ EMITT’E HAZIR26 Ocak 2016
2015 yılı da belleğe alındı25 Ocak 2016
Uğur Mumcu Selçuk'ta Törenle anıldı.24 Ocak 2016
Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı17 Ocak 2016
Tabip Odası’ndan ‘grip’ raporu: Hayati uyarılar15 Ocak 2016
Eğitim sen selçuk temsilciliği 10 ocak "dünya çalışan gazeteciler günü" kutladı11 Ocak 2016
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı09 Ocak 2016
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü09 Ocak 2016
e-Bordro maaş sorgulama!08 Ocak 2016
İzmir yine “1 numara”05 Ocak 2016
Maraş Olayları’nın 37. yıl dönümü Alevi Kültür Dernekleri Selçuk Şubesi Tarafından Anıldı22 Aralık 2015
Kubilay anısına koşacaklar14 Aralık 2015
İzmirliler isyan etti: Atık su bedeli faturaya yansımasın14 Aralık 2015
TRAVEL GRECE……12 Aralık 2015
Ütopya Değil...25 Kasım 2015
ELLERİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİM…..23 Kasım 2015
HİÇ AKLI BAŞINDA İNSANLAR YOK MU?11 Kasım 2015
Bu Grup Dilekleri Gerçekleştiriyor...09 Kasım 2015
Su yönetiminde “yetki karmaşası” uyarısı09 Kasım 2015
1 Kasım Türkiye Genel Seçim sonuçları01 Kasım 2015
İzmir'de 2015 kişi dev Türk Bayrağı oluşturdu29 Ekim 2015
CHP Selçuk İlçe Başkanlığı Cumhuriyeti Kutladı29 Ekim 2015
Selçuk Cemevi Ve Kültür Merkezinde Selçuklular Bir araya Geldi.27 Ekim 2015
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN26 Ekim 2015
Saat şu an kaç?25 Ekim 2015
İzmir'e şehit ateşi düştü!18 Ekim 2015
Selçuk Demokrasi Platformu Başkentteki Saldırıyı Kınadı12 Ekim 2015
Başkan Kocaoğlu’ndan duygu yüklü Ankara mesajı: Yapmayın, etmeyin!...11 Ekim 2015
TÜRKİYE YASTA... ANKARA'DA HAİN SALDIRI: 95 ÖLÜ 246 YARALI 11 Ekim 2015

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH