YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!
26 Şubat 2019
Bu haber 484 kez okundu
Projelerini 3 tanıtım toplantısıyla kamuoyuna duyuracak olan CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, gerçekleşen ilk programda önemli açıklamalarda bulundu. Soyer projelerini tek tek anlatırken, “İzmir’de yapacaklarımız sadece İzmir’in gelişimi ve güzelliğiyle sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda Türkiye’de başka bir ekonomi anlayışı, siyaset kültürüne hizmet edecek. İzmir vizyonumuzun iki ana hedefi var. Birincisi; tüm İzmir genelinde refahın eşitlenmesidir. İkincisi; şehrin kökleriyle bağlarının güçlendirilerek refahın artmasıdır” dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Millet İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Tunç Soyer, 31 Mart yerel seçimlerinde milyonlarca seçmenden vize aldığı ve göreve seçildiği taktirde yeni dönemde hayata geçireceği projeleri ‘Aşkla İzmir’ sloganıyla kamuoyuna tanıttı.

Tepekule Kongre Merkezi’nde ‘Birinci Cemre Buluşması’ adı altında gerçekleşen programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, CHP İzmir Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe belediye başkan adayları, iş dünyasının, sendikaların ve STK’ların temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başka bir programa katıldığı için Soyer’in lansman toplantısında yer almadı.

LİDER’DEN GELEN MESAJ
Programın başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu. Kılıçdaroğlu’nun Soyer ve ilçe belediye başkan adaylarına başarılar dilediği aktarıldı. Soyer lansman toplantısında projeleri özelinde geniş yelpazede bilgilendirmede bulundu. Soyer dev LED ekrana yansıtılan projelerin sunumunu gerçekleştirdi.

İZMİR’DEN YAKACAĞIMIZ ATEŞ ANADOLU VE AKDENİZ’E YAYILACAK
İzmir’in tarihi ve jeopolitik önemine değinerek konuşmasına başlayan Soyer, “Hiç kimse İzmir’i tek tipleştiremez. Kimse İzmir’i dünyadan koparamaz. Kimsenin gücü İzmir’i korku coğrafyası yapmaya etmez. İzmir barışın, kardeşliğin kenti, demokrasinin limanıdır. Kardeşlik ve barış olmadan ne demokrasi en de adalet ve kalkınma mümkün değildir. Biz özgür, neşeli ve uyum içinde yepyeni bir hayatı İzmir’den inşa etmeye başlayacağız ve bunu tüm Türkiye’ye yayacağız. İzmir’den yakacağımız ateş har olup hem Anadolu’ya hem Akdeniz’e yayılacak. Sonuç ve ömürleri bizimle sınırla olmayacak. İzmir’de yapacaklarımız sadece İzmir’in gelişimi ve güzelliğiyle sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda Türkiye’de başka bir ekonomi anlayışı, siyaset kültürüne hizmet edecek. İzmir vizyonumuzun iki ana hedefi var. Birincisi; tüm İzmir genelinde refahın eşitlenmesidir. İkincisi; şehrin kökleriyle bağlarının güçlendirilerek refahın artmasıdır” diye konuştu. İZMİR’İ MASA BAŞINDA, KAPALI KAPILAR ARDINDA YÖNETMEYECEĞİZ
Soyer, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllardır birikmiş veri ve çalışmalar bu buluşmanın ilham kaynağını oluşturuyor. Bu hafızadan besleniyor. Akademisyenler, sivil toplum ve doğrudan İzmir halkıyla çalışıyoruz. 1 Nisan’dan sonra daha da yoğun çalışacağız. Gerektiği zamanda hükümetle ortaklık kuracağız. İzmir için hiçbir kimseyle işbirliğinden kaçmayacağız. İzmir’i masa başında, kapalı kapılar ardından yönetmeyeceğiz. İzmir’le birilikte düşüneceğiz. Bugünkü sunumum 11 başlıktan oluşuyor. Daha başka başlıkları ikinci cemre buluşmamızda açıklayacağım” dedi.

İZMİR’İ HERKESİN FİKRİNE HÜRMET EDEREK KOL KOLA YÖNETECEĞİZ
Projelerle ilgili bilgiler veren Soyer, “Kırsal üretimi destekleyeceğiz. Paketleme ve soğuk hava tesisleri kuracağız. Kooperatifleri e-ticaretle buluşturacağız. Demokrasi bir arada yaşamanın kültürü ve hukukuysa farklılıklar bir arada yaşamak demektir. Demokrasi en çok ben biliyorum demek değildir. İzmir’i herkesin fikrine hürmet ederek kol kola yöneteceğiz. 30 ilçede aktif ve kapsayıcı kent konseyleri yapısı oluşturacağız. Kentin yönetiminde aktifmiş gibi yapılmaktan kurtulacak” açıklamasında bulundu.

KENTİ ESTETİK DEĞERLERE KAVUŞTURACAĞIZ
Kent planlamasına dair konuşan Soyer, “Yapılaşma konusunda estetik kurumlar kuracağız. Kentimizin estetik değerlere kavuşmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Plansız, kaçak yapılaşma ile uydu teknolojisini kullanarak mücadele edeceğiz” dedi.

HALKAPINAR-OTOGAR METROSU 11 YILDIR BEKLİYOR, BİZ YAPARIZ!
Ulaşım projeleri üzerinden konuşan Soyer, “Buca metrosu yıllardır onay bekliyor. Yarım milyondan fazla insanın yaşadığı Buca’ya metroyu mutlaka kazandıracağız. Kentin belki de en sıkışmış bölgesinde nefes aldıracak. Her şeyi hazır, sadece bir imza bekleniyor. Halkapınar- Otogar metrosu yine hazır, 11 yıldır Ankara’da bekliyor. 2.3 milyarlık bütçesi olan projeye sadece 30 bin TL’lik ödenek ayrılmış. Ankara ve İstanbul’a ödenek ayırmış hükümetin İzmir’e hiç ayırmaması kuşku uyandırıcı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynakları Halkapınar-Otogar metrosunu yapmaya yeter. Biz bunu mutlaka yapacağız. Ama İzmirli şunu soracak; topladığınız vergilerin dağıtımını neden eşit yapmıyorsunuz? İzmir’i neden Ankara’dan İstanbul’dan ayrı bir yere koyuyorsunuz?” ifadelerini kullandı.İZMİR’İN KOKU SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ
Altyapı yatırımlarına dair konuşan Soyer, “Malum yavaş şehirden geliyoruz. Ama yavaş yavaş hızlanacağız ve bu kentin yağmur suyu sorununu ortadan kaldıracağız. İzmir’in koku sorununu kesinlikle çözeceğiz. Eskiyen alt yapıları yenileyeceğiz. Yol ve altyapı çalışmalarını hızlı bir şekilde sağlayacağız” dedi.

KİTAPÇIKTA NELER VAR?
İZMİR’E 3 CEMRE DÜŞECEK
Soyer’in projelerini yer aldığı kitapçığın giriş bölümünde, ‘Martın sonu bahar… Baharı müjdeleyen cemre... 3 Cemre Düşecek İzmir’e! Havaya, suya, toprağa… İzmir’in havasına, suyuna, toprağına sahip çıkmaya geliyoruz. Cemrelerin güneş olup enerjiye, toprak olup berekete, su olup hayata dönüşeceği sonsuz İzmir baharının şarkısını söylemeye geliyoruz’ ifadeleri yer aldı. Soyer projeleriyle ilgili detaylı bilgi verirken dosyada yer alan başlıklar altında önemli noktalara vurgu yapıldı.

HALK SÜTÜ UYGULAMASI
Sosyal Projeler Bölümü: İzmir’de refahın eşitlenmesini sağlayacağız. Kadın kooperatiflerinin kuruluşunu ve gelişimini teşvik edeceğiz ve çocuk odaklı projeler geliştireceğiz. Halk Gıda Kooperatifi kuracağız. Hem üretici, hem esnaf hem de tüketici kazanacak. Halk Süt uygulaması başlatacağız. Süt Kuzusu projesini büyüteceğiz. Halk Taşıt projesini başlatacağız. Engelli Dayanışma Evleri kuracağız. Meslek fabrikamızda mesleki beceri kazandıran eğitimlerimizi daha da geliştireceğiz. Kırsal üretimi destekleyeceğiz, paketleme ve soğuk hava tesisleri kuracağız. Kooperatifleri e-ticaret ile ülkeye ve dünyaya açacağız.

İZMİR VİZYON ORTAKLIĞI KURULACAK
Demokrasi Bölümü: Dayanışmayla, hep birlikte İzmir… Meslek odaları, sivil toplum, hemşeri dernekleri ile ilçe belediyeleri ve bölge halkı ile birlikte karar alacağız. Merkezi hükümet ile “İzmir Vizyon Ortaklığı” kuracağız. İlçe belediyeleri ile imar, temizlik vb. konularda dil ve uygulama birliği sağlayabilmek için eşgüdüm içinde çalışacağız. 30 ilçede aktif ve kapsayıcı Kent Konseyleri örgütlenmesine gideceğiz. Çocuk, genç, kadın, engelli meclisleri oluşturup, karar ve önerilerini öncelikle ele alıp hayata geçirmeye çalışacağız. Kurum içi iletişimi mükemmel hale getireceğiz. Çalışanlarımızın temel gücümüz olarak işlerimizin sahibi, denetleyicisi ve kendi oturduğu mahallesindeki gözlemcisi olmasını sağlayacağız. Dört mekanizma ile İzmirlilerin öncelik ve tercihlerini karar alma süreçlerine dahil edeceğiz:
a. Belediye Cebinizde
b. Kararlar Cebinizde
c. Öneriler ve Katkılar Cebinizde
d. Belediye Bütçesi Cebinizde

KAÇAK YAPIYLA MÜCADELE VURGUSU
Kentin Planlanması ve Yenilenmesi Bölümü: Birlikte dönüşen İzmir… İzmir’i yerinde ve uzlaşıyla dönüştürmeye hız vereceğiz. Adil ve yerinde dönüşüm politikalarını temel öncelik yapmaya devam edeceğiz. Tüm bölge ve ilçelerde sağlıklı, estetik bir yapılaşma ve dönüşüm gerçekleştireceğiz. Kentin içinde kalmış atıl alanları ekonomik durumu orta ve düşük düzeyde olan İzmirliler için yüksek kaliteli ve planlı iskan alanlarına dönüştüreceğiz. Yapılaşma süreçlerinde estetik ve teknik kurullar oluşturacağız. Plansız kaçak yapılaşmayı uydu ile kontrol edip müdahale edecek imar ve çevre zabıtası oluşturacağız.

ULAŞIM İÇİN ÇARPICI RAKAMLAR: 179 KİLOMETRE OLAN RAY AĞI 470 KİLOMETRE OLACAK
Sürdürülebilir Ulaşım Bölümünde: İzmir’in her noktasına yaygın, ekonomik ve doğa dostu ulaşım… 179 kilometre olan raylı sistem ağını kısa vadede 340 kilometreye, orta ve uzun vadede 470 kilometreye çıkaracağız. Buca metro hattının temelini atacak, inşaatına başlayacağız. Buca metroya kavuşacak. Halkapınar – Otogar metrosunu yapacağız. Çiğli’ye tramvayı getireceğiz. Trafiğin kilitlenmesine neden olan 111 noktada kavşak düzenlemeleri gerçekleştireceğiz. Ana Transfer Merkezleri’ni insanların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alanlara dönüştüreceğiz, 3 yeni Ana Transfer Merkezi açacağız. Alternatif yeni ana arterler açacağız. İzmir genelindeki 62 bin 641 araçlık otopark kapasitesini 100 bin araca çıkaracağız.
Üç kritik noktada trafiği yer altına alarak yaşayan meydanlar yaratacağız.
• Şair Eşref – Havagazı Tüneli ile Alsancak Garı önündeki alan
• Karşıyaka Vapur İskelesi önü
• Basmane Garı – Dokuz Eylül Meydanı
Bisiklet ve yaya ulaşımını geliştireceğiz. Ulaşımda dezavantajlı grupları gözeteceğiz. Elektrikli otobüslerin sayısını 500’e çıkaracağız. Akıllı Trafik Sistemi’nin etkin ve verimli çalışabilmesi için Emniyet ve diğer kurumlar ile işbirliği yapacağız. Yeni iskele ve gemilerle deniz ulaşımını 4.5 kat artıracağız. Mevcut 15 adet yolcu gemisi ve 3 adet arabalı yolcu gemisine ek olarak 2 adet yolcu gemisi daha katacağız. İzmir’den Akdeniz kentlerine denizden ulaşımı sağlayacağız.

YEŞİL ALAN, VİYADÜK, REKREASYON ALANLARI ARTACAK
Doğa Bölümünde: Doğa’ya rağmen değil doğayla birlikte İzmir… Tüm doğal yaşam alanlarını itinayla koruyup, yürüyüş yolları ile İzmirlilerin doğal alanları tanımasını sağlayarak, erişimini kolaylaştıracağız. Gediz Deltası’nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesini sağlayacağız. Körfez Dönüşümü Projesi’ni gerçekleştireceğiz. İzmirDeniz Projesi ile kıyılarımızda yaşanan yenilik ve güzelliği iç ve art alanlara uzatıp, İzmir geneline yayacağız. Doğa Esaslı Çözümler ve Yeşil Altyapı Stratejisi ile yeşil bir İzmir yaratacağız. İzmir’de 16,6 metrekare olan kişi başına düşen yeşil alan miktarını 30 metrekareye çıkaracağız. 2 buçuk milyon metrekare yeni yeşil alan yaratacağız.
a. Görkemli, çok geniş yeşil alanlar; Portakal Vadisi-Buca 250 bin metrekare
b. Kavşak – Viyadük altları 400 bin metrekare
c. Behçet Uz Rekreasyon Alanı 175 bin metrekare
d. Uzundere Rekreasyon Alanı 1-2 etaplar
e. Kadifekale-Yeşildere Bölgesi düzenleme, yeniden işlevlendirme 450 bin metrekare
f. Meles-Yeşildere Kent Girişi Rekreasyon Alanı (Yeşil Vadi) 1 milyon metrekare
g. Yelki Rekreasyon Alanı-OliVelo Zeytin Bisiklet Rotası Ekolojik Aktivite- Eğitim Alanı 570 bin metrekare
Harmandalı’nda başlayan rehabilitasyonu hızla tamamlayıp yeni ve modern bertaraf tesislerini kuracağız. Katı atık yönetiminde İzmir bütünü ölçeğinde standart uygulamalar için ilçelerle koordinasyon sağlayacağız. İzmir’in uygun noktalarında hafriyat, moloz, ağaç/mobilya, beton, elektronik atık ayrıştırma tesisleri kuracağız. Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezini hayata geçireceğiz. Geri dönüşüm işçilerinin kooperatifleşmesi için il bazında destek ve teşvik sağlayacağız. Can dostlarımıza tedavi, aşılama, kısırlaştırma gibi gerekli tüm hizmetleri sunacağız. Yeni sokak hayvanları yuvaları kuracağız. Can dostlarımızın sağlığı için mobil tedavi ünitelerini artıracağız.

REKOR ASFALT YILLARI…
Altyapı Bölümünde: Altyapısı modern, yaşam kalitesi yüksek İzmir… 2019 yılında mevcut hattımıza 100 kilometre daha ekleyecek ve toplam yağmur suyu hattımızı 636 kilometreye çıkaracağız. İleri biyolojik arıtma tesislerimizi çoğaltacağız. Atık Pompa İstasyonları ve Koku Giderme üniteleri kuracağız. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu yatırımlarına hız kesmeden devam edip, eskiyen altyapıları yenileyeceğiz. İklim değişikliği etkilerine uygun kent planlaması ve altyapı yatırımları yapacağız. Yol ve altyapı sorunlarının hızlıca giderilmesini sağlayacağız. 2019-2024 yılları yollarımızın yenilendiği rekor asfalt yılları olacak. Altyapı koordinasyonu için farklı kurumların bağımsız altyapı çalışmalarını engelleyeceğiz. Kurumların eşgüdümlü ve bir plan çerçevesinde çalışmasını sağlayacağız.

KARBON SALIMI AZALTMA HEDEFİ: YÜZDE 20!
Enerji Bölümünde: Doğayla dost, temiz enerjiyle nefes alan İzmir… Enerji kooperatiflerine destek vereceğiz. Alternatif, temiz enerji politikalarına öncelik vereceğiz. Belediyenin tüm yapı ve tesislerinde güneş enerjisi kullanımına öncelik vereceğiz. Karbon salımı yüzde 20 azaltma hedefine ulaşacağız. Belediye hizmet araçları filosunu kademeli olarak elektrikli hale getireceğiz. Elektrikli otomobil şarj istasyonlarının sayısını artıracağız. Ticari taksiler ve minibüslerin kademeli olarak elektrikli – hibrit araçlara dönüşmesini sağlayacağız.

20 MASAL EVİ AÇILACAK
Çocuk ve Gençlik Bölümü: Yarınları umut dolu İzmir… Kapalı alanlara alternatif olarak, çocuk ve gençlerin İzmir’in hayatına, kırsal ve doğal yaşamına karışması için imkan tanıyacağız. Çocuk köyleri kuracağız. İzmir Kültürü ve Ekolojik Çocuk Aktivite Merkezleri kuracağız. Çocuk Belediyesi ve Gençlik Meclisi’ni hayata geçireceğiz. 20 Masal Evi açacağız. Eğitim – öğretim yılı başında ihtiyaç sahibi ailelere eğitim – öğretim yardımı yapacağız. Başarılı öğrencilere dolaylı ve doğrudan teşviklerle destekler vereceğiz. Öğrenci yurtları açacağız, girişim ve iş geliştirme merkezlerinin sayısını artıracağız. Teknoloji ve iletişim üsleri kuracağız. Gençleri sosyal projelere entegre edecek teşvik ve destekler vereceğiz.

OLİMPİK VE YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZLARI…
Spor Bölümünde: 7’den 70’e sporla yaşayan İzmir… Uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak spor altyapısını geliştireceğiz. Amatör Spor Kulüplerini destekleyeceğiz. İzmir kulüplerinin kurumsal yapılarını sürdürülebilir hale getirecek destekler vereceğiz. Olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları inşa edeceğiz. Kentin her bölgesindeki çocuklarımızı mutlaka sporla buluşturacak çareler ve çözümler üreteceğiz. Alternatif spor ve doğa sporlarına öncelik vereceğiz. Avrupa bisiklet ağı sistemine entegre olarak zeytin rotamızı OliVelo bisiklet turizmi kamp merkezine bağlayacağız. Gürçeşme Doğa - Çocuk Keşif Parkı, Kuşaklararası Etkileşim Merkezi kuracağız.

ELEKTRİK FABRİKASINI KENTE KAZANDIRILACAK VE…
Kültür- Sanat Bölümünde: Türkiye’nin ve bölgenin kültür başkenti İzmir… İzmir’i sinema sektörü için çekim merkezi haline getireceğiz. İzmirTarih projesinin zengin tarihsel, kültürel mirasımıza sahip çıkan hazırlık ve derinliğini hızla ve etap etap uygulayacağız. Kültürpark’a kültürünü geri vereceğiz. Kültürpark yepyeni ve çok özgün festivallere ev sahipliği yapan bir özgürlük ve yaşam alanı olacak.
a. Kültürpark Edebiyat Festivali
b. Kültürpark Gençlik Festivali
c. Kültürpark Uluslararası Tasarım-İnovasyon Festivali vb. festivallerle yılın 12 ayında sanatseverlerin buluşma noktası Kültürpark olacak.
İzmir’i tasarım kenti yapacağız. Tiyatro İzmir, Plato İzmir, Konservatuvar İzmir, Atölye İzmir’i hayata geçireceğiz. Şehir Tiyatrosu kuracağız. Elektrik Fabrikasını kente kazandırıp Havagazı Fabrikası ile birlikte bir kültür vahası olarak konumlandıracağız. Kültür sanat etkinlikleri gündelik yaşamın bir parçası olacak.

AKDENİZ KENTLER YÖNETİM AĞI KURACAĞIZ
Dünya Kenti İzmir Bölümünde: Dünya ile buluşan öncü kent İzmir… Yeni ve özgün ihtisas fuarlarına ev sahipliği yapacağız. Türkiye’nin en modern fuar kompleksi Fuar İzmir, her ay yeni fuar ve etkinliklere ev sahipliği yapacak. Fuar İzmir’in hemen yanına İzmir’in büyük bir eksikliğini kapatacak modern Kongre Merkezimizi inşa edeceğiz. Dünyada büyüklüğü 1 milyar doları aşan e-spor endüstrisinde yerimizi alacağız. Uluslararası kongre ve sempozyumlara ev sahipliği yapacağız. OliVelo projemizle birlikte bisiklet turizminde EUROPARC Federasyonu Avrupa doğal ve kültürel miras ağına üye olacağız. Kemeraltı’na UNESCO Dünya Kültür Mirası statüsü kazandıracağız. EXPO’ya yeniden aday olacağız. İzmir’i Avrupa Gençlik Başkenti ve Avrupa Kültür Başkenti yapacağız. İzmir’i Akdeniz çanağının öncü kenti yapacağız. Akdeniz Kentler Yönetim Ağı kuracağız.


Mehmet İŞLER/ EGEDESONSÖZ
 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
CHP'li Torun: Bu şekilde giderse belediyelerimiz kapısına kilit vuracak!13 Mayıs 2020
CHP'den iki eski başkan için flaş karar18 Mart 2020
Selim Girbiyanoğlu Genel Mekezin Taktiriyle AKP Selçuk İlçe Başkanı Adayı Oldu.07 Mart 2020
AKP Selçuk İlçe Kongresi Ne Zaman?25 Şubat 2020
Başkan Soyer'den Deniz Yücel'e ziyaret14 Şubat 2020
CHP Gençlik Kolları yine hatırlattı: 'FETÖ’nün siyasi ayağı Recep Tayyip Erdoğan’dır’14 Şubat 2020
Başkan Yücel’in ikinci dönemi resmen başladı13 Şubat 2020
37. Olağan İl kongresi CHP Selçuk tarihinde İlklerinde yaşanmasına neden oldu.10 Şubat 2020
CHP’de ilçe başkanlarından gövde gösterisi: 30’da 30 Yücel’e destek!04 Şubat 2020
Yücel Selçuk İlçe Başkanlığını Ziyaret Etti.28 Ocak 2020
CHP'DE GÖREV DAĞILIMI YAPILDI13 Ocak 2020
Başkan Sengel’den kongreye damga vuran konuşma04 Ocak 2020
Gözler 2020’nin ilk kongresinde: Selçuk’ta dengeler ne durumda?03 Ocak 2020
Ülgür partiden ihraç edildi!03 Ocak 2020
CHP KADIN KOLLARINDAN EFES SELÇUK KAMUOYUNA25 Aralık 2019
Davutoğlu’nun kurduğu partinin A takımındaki isimler dikkat çekti! İzmir'den 3 isim var13 Aralık 2019
CHP'LİLER KIRMIZI LİSTEDE BİRLEŞTİ02 Aralık 2019
DELEGE SEÇİMLERİNDE KIRMIZI LİSTE DAMGA VURDU28 Kasım 2019
​CHP'den İzmir'de zirve: Kılıçdaroğlu'ndan başkanlara teşekkür, hükümete 'emekli maaşı' tepkisi!22 Kasım 2019
Eski Belediye Başkanı Partiden İhraç Edildi21 Kasım 2019
Kavga edeni partide tutamayız!04 Kasım 2019
CHP İlçe Örgütü Alçakça saldırıyı Kınadı30 Ekim 2019
CHP'de kongre süreci başladı: Listeler askıda!21 Ekim 2019
CHP'de 'kongre maratonu' bugün başlıyor!14 Ekim 2019
Vatan Partisi'nden Diyarbakır anneleri için imza kampanyası24 Eylül 2019
Sengel Genel Başkanı Genel Merkezde Ziyaret Etti.18 Eylül 2019
​KILIÇDAROĞLU EFES SELÇUKLULAR’A TEŞEKKÜR ETTİ08 Eylül 2019
Çıray'dan CHP'li belediye başkanlarına destek açıklaması02 Ağustos 2019
Lider’den Afyon kampında başkanlara net talimatlar: Akrabam olsa dinlemeyin!26 Temmuz 2019
Böke: 'Değişim, çöküşün kurucu ortaklarından değil, baskıya boyun eğmeyenlerden gelecek'10 Temmuz 2019
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÖZÇELİK’E ZİYARET02 Temmuz 2019
Belediyeler için yol haritası belirleniyor: Koordineli çalışacaklar28 Haziran 2019
SELÇUKLULAR İSTANBUL ZAFERİNİ KUTLADI24 Haziran 2019
İstanbul’da görevli tek İzmirli Başkan Sengel: Hukukçu kimliğimle orada olacağım!21 Haziran 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018

VİDEOLAR

 
 
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR


 
..
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH