YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > SİYASET

CHP'nin Kaybettiği 8 İlçede Kimler Aday Gösterilecek?
19 Mart 2018
CHP'nin Kaybettiği 8 İlçede Kimler Aday Gösterilecek?
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

CHP kurultayların atlatılmasının ardından 2019 startını verdi. İl Başkanı Yücel alana inerken parti İzmir’de özellikle kaybedilen 8 ilçede adayları erken belirlemeye hazırlanıyor. Kentte kulislere bazı isimler düşmeye başladı.

Mehmet İŞLER /EGEDESONSÖZ- Türkiye’deki bazı siyasi partilerin kongre ve kurultay süreçleri geride kalırken bazılarının ise parti içi yarışları devam ediyor. Bu dönem sonunda ülke yavaş yavaş seçim sath-ı mailine girmiş olacak.

İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) yeni ve genç İl Başkanı Deniz Yücel ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun liderliğinde vereceği sınav şimdiden merak ediliyor.

2014 yılında kaybedilen 8 ilçe için daha erken bir zamanda hamle yapması beklenen CHP’nin İzmir’de İYİ Parti’yi hesaba katarak bir yol izleyeceği belirtiliyor. İlçelerde gösterilecek adaylarda işini şansa bırakmak istemeyen CHP’nin kentte tüm ilçeleri mercek altına aldığı öğrenildi. İl Başkanı Deniz Yücel’in başlattığı ilçe ziyaretleri de CHP’de 2019 mücadelesinin erken başlayacağı sinyalini veriyor. Örgüt bir yandan alana inerken diğer yandan ise parti kulisleri hareketlendi. Şubat ayında genel başkan seçimli kurultay Mart ayında ise tüzük değişikliğinin gerçekleştiği kurultayı geride bırakan partinin üst düzey yöneticileri her ne kadar ‘artık parti içi yarış geride kaldı’ söylemlerinde bulunsa da CHP’yi özellikle Türkiye’de en kuvvetli olduğu il İzmir’de hareketli bir dönem bekliyor.

Ön seçim, aday belirleme, genç ve kadın kotası gibi tartışmaların yaşandığı kurultay sonrasında partinin İzmir’de aday belirleme çalışmaları şimdiden merak ediliyor.

İşte partinin temsil edilmediği 8 ilçenin kulisleri:

ALİAĞA
2014 yerel seçimlerinde aday olarak gösterilmeyen ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) temsilcili olarak seçime giren Hakkı Ülkü’nün bölen etkisi ile Aliağa Belediyesi eski Başkanı Turgut Oğuz’un seçim kazanan Başkan Serkan Acar’a destek verdiğini iddia edilmesi o dönemde ilçede önemli gelişmeler arasında gösterilmişti. Çok sayıda vatandaş bu gelişmelerin CHP’ye seçim kaybettirdiği görüşünde uzlaşmıştı. Tüm bunlar hesaba katıldığında CHP’nin Aliağa’da 2019’daki seçimi kazanmaya en yakın parti olduğu öne sürülüyor. Aliağa’da İlçe Başkanı Özcan Durmaz’ın kafasının bir köşesinde belediye başkanlığı düşüncesinin olduğu biliniyor. Durmaz’ın mahalle delege seçimleri ve ilçe seçiminde elinin güçlü olarak çıkması ve güven tazeleyerek görevine devam etmesi önemli bir unsur. Durmaz ayrıca Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın encümen kararıyla Çaltılıdere’deki arsayı satışa çıkarması sonucunda kamuoyunda ‘Ballı satış’ olarak yer alan gelişmede yoğun mesai harcadı. Başkan Durmaz’ın çabalarıyla kamuoyu oluşturuldu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi sürece dahil olarak araziye talip oldu. Tüm bu gelişmelerin Durmaz’a puan kazandırdığı çok sayıda partili tarafından dile getiriliyor. Durmaz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da soğuk bakmayacağı bir isim olarak değerlendiriliyor. Bunun yanı sıra ilçedeki Alevi derneklerinin bir aday çıkarma çalışmasında olduğu da konuşulan diğer konular arasında. Ayrıca Ümit Devran'ın ismi de kulislerde öne çıkıyor. 

KEMALPAŞA
Kemalpaşa’da 2009’da belediye başkanlığını kazanan Rıdvan Karakayalı 2014’te de aday gösterildi. Fakat seçimi AK Parti’nin adayı Arif Uğurlu yüzde 5’lik bir farkla kazandı. İzmir’de AK Parti’nin CHP’yi bölen etkisi olmadan en çok farkla geride bıraktığı ilçe Kemalpaşa oldu. Kınık’taki fark daha fazla fakat Kaya’nın DP adaylığının etkili olduğu öne sürülmüştü. 2014’ün ardından Ulviye Üreten ilçe başkanı olarak önemli seçimler atlattı. Kongreler sürecinde ise ilginç bir gelişme yaşanmıştı. Bağyurdu’nda 10 yıl boyunca belediye başkanlığı yapan Rıdvan Üreten, o dönem ilçe başkanlığı görevini yürüten eşi Ulviye Üreten’in yeniden ilçe başkanı seçilmesi halinde yerel yönetimler seçimlerinde hiçbir çalışma içinde olmayacağını ifade etmişti. Fakat kongrede Mehmet Ayçil, Üreten’i mağlup etti ve ilçe başkanlığı koltuğuna oturdu. Rıdvan Üreten’in 2019’da adaylık noktasında takınacağı tavır şimdiden merak ediliyor. Üreten’in olası adaylıkta genel merkez ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun desteğini alıp alamayacağı bilinmiyor. İlçe Başkanı Ayçil görev süresi bitine kadar hiçbir göreve talip olmayacağını söylüyor. Fakat  Ayçil’in diğer yandan adaylık için ciddi bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. Ayçil’in bir ismi işaret etmesinin de sürpriz olmayacağı belirtildi. Belediye eski Başkanı Karakayalı’nın da yeniden göreve ‘hayır’ demeyeceği ifade edildi. Bir önceki dönem İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Okan Karlıdağ’ın da ismi Kemalpaşa Belediye Başkanlığı için geçiyor. Ancak parti tüm bu seçenekler dışında ilçenin demografik yapısını göz önünde bulundurarak Erzurum kökenli bir aday arayışı içine girebilir.

MENDERES
Menderes’te 2014 yılında seçimlerde 3 dönemdir görevde olan Belediye Başkanı Ergun Özgün aday gösterilmedi.  CHP tercihini Ahmet Pala’dan yana kullandı. 30 Mart seçimlerinde ortaya çıkan tablo parti açısından üzücü oldu. Ergun Özgün DSP ile yakınlaşmış fakat parti başka aday göstermişti. Bunun üzerine Özgün bağımsız olarak seçime girdi ve 4 bin 300 oy aldı. Bunun üzerine AK Parti seçimi burun farklıyla kazandı ve ilçedeki 15 yıllık CHP iktidarına son verdi. Seçimlerin ardından Ahmet Pala arka arkaya iki kez ilçe başkanı seçildi. 2019’a gidilirken ilçede partinin adayının kim olacağı şimdiden merak konusu oldu. İlçe Başkanı Pala tek listeyle geçen seçimde güven tazeleyerek emin adımlarla yoluna devam etti. Aklında belediye başkanlığı düşüncesi olduğu ifade edilen Pala, Menderes’te öne çıkan isim. Genel merkezin 2014’te seçim kaybeden Pala’yı yeniden aday gösterip göstermeyeceği soru işareti yaratırken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun olası Pala adaylığına soğuk bakmayacağı parti kulislerinde konuşuluyor. Pala ayrıca partiin sembol ismi Alaattin Yüksel ile de çok yakın. Kongre sürecinde Kocaoğlu-Yüksel arasındaki soğuk savaştan Pala’nın etkilenip etkilenmeyeceğini süreç gösterecek. CHP ayrıca Menderes’te parti dışı bir formül de kullanabilir. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık’ın ismi de Menderes için geçiyor.

KİRAZ
Kiraz Kiraz’da 2009’da belediye başkanı seçilen İsmet Korkmaz 2014’te partisi tarafından aday gösterilmedi. CHP Kiraz’daki seçimlere Ercan Ekici’yle girdi ve sandıktan üçüncü parti olarak çıktı. Korkmaz daha sonra iki kez ilçe başkanı seçildi. kongreler sürecinden eli güçlü çıkan Korkmaz, 2019’da belediye başkanlığını düşünen ilçe başkanları arasında gösteriliyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı olarak seçime giren, ipi göğüsleyen Saliha Özçınar daha sonra İzmir’de düzenlenen etkinlikte dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından takılan rozetle AK Parti’ye geçti. CHP Kiraz’da çok güçlü olarak gösterilmiyor. Milliyetçi ve muhafazakar seçmen ve İYİ Parti’nin 2019’da seçimlere girecek olması dikkate alındığında CHP’nin işinin Kiraz’da kolay olmadığı kamuoyundaki hakim görüş. Fakat İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal hamleleri hesaba katıldığında ve geçmiş dönemlerde CHP’ye gösterilen teveccüh yine de partinin iddiasını ortaya koyuyor. Genel merkezin ilçeyi tanıyan ve bir dönem belediye başkanlığı görevini yürütmüş Korkmaz ismi üzerinde uzlaşabileceği kulislerde konuşuluyor. Fakat ilçede vatandaşlar tarafından sevilen esnafı  Salim Özkarakaş formülü ciddi ciddi bir seçenek olarak görünüyor.  Ayrıca Özvet Süt Ürünleri’nin sahibi Veteriner Hekim Adnan Özdoğan’ın da ismi adaylık kulislerinde dolaşıyor.

ÖDEMİŞ
Ödemiş’te 2009’da göreve gelen Bekir Keskin 2014’te yeniden aday gösterildi. Keskin AK Parti’nin adayı Mahmut Badem’e karşı yarıştı ve bin 365 oy farkla seçimi kaybetti. Ödemiş partinin kırsalda güçlü olduğu ilçeler arasında gösteriliyor. Geçmiş dönemde örgütün 4 kadın başkanından birisi olarak önemli seçimler atlatan Nazan Dönmez son ilçe kongresinde aday olmadı. Dönmez’le yakın siyaset yapan Mehmet Birlik geçmiş yıllarda yürüttüğü ilçe başkanlığı görevine yeniden geldi. Dönmez ilçe başkanlığını ‘artık torunlarıma zaman ayırmak istiyorum’ diyerek bıraktı. Fakat Dönmez’in her ne kadar ilçesinde CHP’li bir belediye görevde olmasa da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı sebebiyle göreve devam etmediği öne sürüldü. Dönmez kongreler döneminde 2019 için, “Daha çok zaman var. Şimdiden konuşmak doğru değil. Zamanı geldiğinde kararımızı veririz” ifadelerini kullanmıştı. Dönmez ayrıca, “Partimizde kaliteli isimler adaylık için çıkabilir. Biz Ödemiş’te ön seçim gerçekleştirmek istiyoruz” açıklamasıyla sürecin demokratik olmasının gerekliliğini vurgulamıştı. Ödemiş aday bolluğu yaşanabilecek ilçeler arasında gösterilirken, 2019’a yaklaşıldığında Dönmez isminin öne çıkmasının muhtemel olduğu belirtildi. Ayrıca ilçede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yerel Hizmetler Şube Müdürü olarak görev yapan Cumhur Şener’in de aday gösterilme ihtimali bulunuyor. Şener aynı zamanda Birgi’nin eski belediye başkanıydı. Ayrıca ilçe kongresinde Birlik’e karşı yarışan ve seçim kaybeden İlçe eski Yöneticisi Erdem Boyacı’nın da adaylık için nabız yokladığı öne sürüldü. İlçede geçmiş yıllarda belediye başkanlığı göevini yürütmüş Mehmet Eriş’in de 2019 sürecinde adaylık noktasında değerlendirilebileceği iddia edildi. Fakat Ödemiş, kentin en karışık ilçeleri arasında gösteriliyor. Adaylık için ismi geçenlerin dışında sürpriz bir ismin ortaya çıkabileceği ihtimal dahilinde görünüyor.

TORBALI
Torbalı’da 2009’da belediye başkanlığı görevine gelen İsmail Uygur 2014’te siyasi yasaklı olduğundan dolayı seçime giremedi. Hukuken yarışa katılamayan Uygur’un yerine Ufuk Yörük aday gösterildi. CHP Torbalı’daki seçimi az bir oy farkıyla AK Parti’ye kaybetti. Uygur daha sonraki süreçte iki kez ilçe başkanı seçildi. Uygur’un 2019 yılındaki seçimlerde yabancı olmadığı belediye başkanlığı için hamle yapması bekleniyor. Uygur ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun soğuk bakmayacağı bir isim olarak da değerlendiriliyor. Fakat parti içi dengeler hesaba katıldığında Övünç Demir ismi de öne çıkıyor. Partinin özellikle genç tabanını temsil eden Demir’in aklının bir köşesinde belediye başkanlığı fikri olduğu parti kulislerinde konuşuluyor. İlçede şu an Uygur- Demir ikili ön planda görünüyor. 2019’a yaklaşıldığında da başka isimlerin çıkma ihtimalinin düşük olarak değerlendirildiği Torbalı’da iki ismin mücadelesinin galibinin aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Kadın aday formülü uygulanacak ilçeler arasında gösterilen Torbalı’da düşük bir ihitmal de olsa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Sıla İlgi Akkaş’ın ismi dillendiriliyor. Tüm bu dengelerle birlikte ilçe örgütünde, ‘2014’teki seçime Uygur girebilseydi, seçimi alırdık’ görüşünün hakim olduğu da öne sürüldü.

KINIK
CHP, Kınık’ta 2014 seçimleri öncesindeki dönemde görevde olan Belediye Başkanı Süleyman Kaya krizi yaşadı. Genel merkez ve İzmir İl Örgütü’nün yereldeki temsilcilerinin açıklamaları birbiriyle çelişir nitelik taşımıştı. Daha sonra İlçe eski Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın adaylığı kesinleşti. Başkan Kaya ise Demokrat Parti (DP) adayı olarak seçime girdi. AK Parti’nin adayı Sadık Doğruer ipi göğüsledi ve yüzde 39 oy alarak başkan oldu. CHP’nin adayı Çetinkaya yüzde 33’te kaldı. Eski CHP’li ve DP’li Kaya ise seçimde yüzde 14 oy aldı. Aliağa’da ve Menderes’te yaşanan bölen etkisi Kınık’ta da yaşandı. İlçe Başkanı İsmail Yılmaz’ın belediye başkanlığı noktasında gösterdiği herhangi bir refleks bulunmuyor. 2014’te seçimi kaybeden Çetinkaya’nın yine aday olarak gösterilebileceği ifade edildi. Fakat Doğruer’in ilçedeki çalışmaları ve doktorluktan dolayı toplumun çok sayıda kesimiyle kurduğu kişisel ilişki ve ilçenin demografik yapısı hesaba katıldığında Kınık’ta alevi bir adayın gösterilebileceği dile getirildi.

SELÇUK
Selçuk’ta Belediye eski Başkanı Vefa Ülgür üç dönemin ardından 2014’te dördüncü kez aday gösterildi. Fakat seçimi AK Parti’nin adayı Zeynel Bakıcı çok küçük bir farkla kazandı. CHP’nin seçim kaybetmesi sonrasında Ülgür’ün yanlış isim olduğu kamuoyunda dile getirildi. Ülgür ismi tartışıldı. Fakat özellikle son yaşanan ve Merve Çalışkan’ın başkan seçildiği ilçe kongresinde Ülgür’ün ağırlığı ve etkisi hissedildi. Çalışkan seçimden bir akşam önce adaylığını açıkladı ve Hasan Uysal’ı sandıkta mağlup etti. Mahalle delege seçimlerinden eli güçlü çıkan Ülgür’ün Çalışkan’ı desteklediği öne sürülmüştü. Ülgür’ün ilçe yönetiminde yer alması örgütte şaşkınlık yarattı. Bu hamlenin 2019 seçimlerine yönelik olduğu vurgulandı. Ülgür ilçe yönetiminde bulunması için, ‘Aklımda hiçbir şey yok. Artık yavaş yavaş siyasetten çekilip, görevi gençlere bırakma vakti geldi’ açıklaması yapmıştı. Fakat gelinen noktada 2019’da kurulacak sandık zamanı yaklaştığında Ülgür’ün sahneye çıkabileceği ifade edildi. Diğer yandan Selçuk Belediye Başkanı AK Partili Bakıcı ise, Ülgür’ün adaylığının kendisi açısından şans olduğunu dile getiriyor.Kadın aday formülünün uygulanması çok büyük ihtimal olarak görülen Selçuk’ta Başkan Kocaoğlu’na yakın olan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel’in ismi ortaya atıldı. Ayrıca İlçe eski Başkanı Özge Yıldırım’ın da aday olarak gösterilebileceği ifade edildi. Ülgür’ün kendi gösterilmediği takdirde Yıldırım’a destek verebileceği konuşuluyor.  Fakat Kocaoğlu ve yapısının Sengel’de karar kılması bekleniyor. Kocaoğlu’nun il kongresi sürecinde Deniz Yücel’den önce adaylık noktasında Sengel ismi üzerinde nabız yokladığı da iddia edildi.

İYİ PARTİ ALARMI!
Öte yandan kentte sadece CHP’li olmayan değil tüm ilçelerde adayların göçmen yapısı dikkate alınarak ve İYİ Parti’nin varlığı hesaba katılarak belirleneceği öğrenildi. CHP’nin yerelde İYİ Parti’yle resmi ya da gayriresmi bir şekilde ittifak kurması da ihtimal dahilinde. Partinin siyaset sahnesine yeni çıkan İYİ Parti’yi gözardı etmediği üyeler ve delegelere yöneticiler tarafından işlenmiş durumda.

GENÇ ADAY GÖSTERİLEBİLİR
Ayrıca kurultaylarda tartışılan konulardan biri gençlerin temsiliyeti noktasındaydı…  2019’da İzmir’den bir örnek model başlatılması da planlanan diğer çalışmalar arasında. Mevcut ya da kaybedilen 8 ilçede kadın aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken en az 1 ilçede genç adayın gösterilebileceği öne sürüldü. Bu parantezde öne çıkan isim İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nın iki dönem yapmış Sinan Sarıküse oldu. 2015’teki ön seçimde memleketi olan Beydağ’da neredeyse Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kadar oy almış Sarıküse’nin değerlendirilebileceği belirtildi. Sarıküse’nin Beydağ adaylığı için ismi kulislerde konuşuluyor. Fakat mevcut Belediye Başkanı Vasfi Şentürk hala ilçedeki en güçlü aday. İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar’ın da Başkan Şentürk’e karşı bir çalışma yürütmesi bekleniyor.

Haber:Egedesonsöz  Mehmet İŞLER


Yorumlar (1)
  Zuhal gülümser:
[19.03.2018 - 13:20]  
Vefa Ülgür kadrosuyla birlikte siyaseti bırakmalı.Çünkü o varken hiçkimse özgür iradesiyle düşünemez ,düşünse bile ifade edemez.Selçuk'lu kadınlar olarak Filiz Ceritoğlu Sengel'i destekliyoruz .. İnsan için toplum için Chp olmalı.Bu ancak değişimle olabilir..

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Böke: 'Değişim, çöküşün kurucu ortaklarından değil, baskıya boyun eğmeyenlerden gelecek'10 Temmuz 2019
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN ÖZÇELİK’E ZİYARET02 Temmuz 2019
Belediyeler için yol haritası belirleniyor: Koordineli çalışacaklar28 Haziran 2019
SELÇUKLULAR İSTANBUL ZAFERİNİ KUTLADI24 Haziran 2019
İstanbul’da görevli tek İzmirli Başkan Sengel: Hukukçu kimliğimle orada olacağım!21 Haziran 2019
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel İstanbul seçiminde okul sorumlusu olacak19 Haziran 2019
Zeynel Bakıcı’dan 'disiplin’ yorumu: Hayret bir şey27 Mayıs 2019
AK Parti'de disipline sevk dosyası, İl Başkanlığı'ndan döndü27 Mayıs 2019
AKP Selçuk, Eski belediye başkanı Zeynel Bakıcıyı disipline gönderdi.27 Mayıs 2019
YSK Kararında Çalma Çırpma Yok.23 Mayıs 2019
CHP Selçuk'tan Ekrem İmamoğluna Tam Destek22 Mayıs 2019
Sengel Halk Tv Yayınına Canlı Yayın Konuğu Oldu04 Mayıs 2019
Toplantıya Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.03 Mayıs 2019
CHP’nin Grup Sözcüsü Kökkılınç: "Görevimi zevkle yapacağım"18 Nisan 2019
AK Parti İzmir’de Sürekli dönemi start aldı: Şengül’den damga vuran konuşma!18 Nisan 2019
Zeybekci, Şengül’ün açıklamaları karşısında konuştu!14 Nisan 2019
AKP İzmir'de flaş gelişme: İl Başkanı istifa etti!12 Nisan 2019
"Reform paketi"ni açıkladı: Hedef kıdem tazminatı11 Nisan 2019
AKP Selçuk İçin YSK 'ya Başvurdu10 Nisan 2019
CHP İzmir’den YSK’ya çağrı: Bu oyunu bozmak tarihsel sorumluluktur!10 Nisan 2019
CHP SELÇUK İLÇE ÖRGÜTÜNDEN KAMU OYUNA DUYURULUR!!!09 Nisan 2019
İzmir’in şanssız başkanları!06 Nisan 2019
‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM’05 Nisan 2019
Başkan Sengel, Barutçulu kadınlarla gözleme açtı.04 Nisan 2019
Başkan Yücel'den İzmir'e 31 Mart teşekkürü: "İzmir hizmet, demokrasi ve dürüstlük demiştir"03 Nisan 2019
Eski başkanlar ne yapacak?03 Nisan 2019
İzmir'in meclis sandığı raporu: İlçe ilçe tam liste!02 Nisan 2019
Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz oldu02 Nisan 2019
İzmir'de kadınlar sandıkta fark attı02 Nisan 2019
Selçuk ve Büyükşehir'de Hangi Parti Kaç Oy Aldı. Kimler Meclise Girdi...01 Nisan 2019
İzmir'de 30 ilçeden 24'ünde seçimi CHP kazandı01 Nisan 2019
Selçuk’un ilk kadın başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel oldu01 Nisan 2019
Özgür Özel’den çağrı CHP’de birleşelim29 Mart 2019
SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA RAKİPLER KORKUYOR28 Mart 2019
“Kimse sizi yerinizden etmeyecek”28 Mart 2019
Soyer'den 'kara propaganda' isyanı ve vatandaşa 'sandık' çağrısı!26 Mart 2019
Başterzi Belevi Mitingine tekerlekli sandalye ile katıldı26 Mart 2019
SENGEL: "BAYRAMLIKLARINIZI GİYİNİN, 31 MART’TA ŞÖLENİMİZ VAR!"23 Mart 2019
​Cumhur İttifakı Şirinceyi Ziyaret Etti.23 Mart 2019
“Şirince, markasına yakışır hale gelecek”21 Mart 2019
"Ranta karşı doğa ve halkın yanında direneceğiz."19 Mart 2019
Başterzi, seçilmeden hizmete başladı18 Mart 2019
CHP Selçuk Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel: "Geleceğin Selçuk'unu birlikte filizlendireceğiz"16 Mart 2019
OSMAN BAŞTERZİ PROJELERİNİ KAMU OYUNA SUNDU15 Mart 2019
Sengel: "Marşlarla değil yürekten Atatürkçüyüz! "15 Mart 2019
DİNKA KABİLESİNDEN SELÇUK'A BAŞKAN ADAYI13 Mart 2019
İYİ Partili Dervişoğlu: İzmir’de CHP ile aramızda güçlü bir sinerji var!13 Mart 2019
CHP Selçuk'ta coşkulu seçim buluşması12 Mart 2019
Çocuklar istedi, Filiz ablaları yapacak11 Mart 2019
CHP Adayı Sengel’den ‘Kadın Dostu Kent Bildirisi’10 Mart 2019
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde Osman Başterzi İsabey’lilerle birlikte Roman Havası’nda dans etti. 10 Mart 2019
TOKİ PROJESİ’NİN DETAYLARI09 Mart 2019
Sengel Ve Soyer Selçuk'ta Önemli Açıklamalarda Bulundu.07 Mart 2019
SENGEL"BUGÜN SELÇUK'TA DESTAN YAZILACAK"07 Mart 2019
Selçuk, 8 Mart öncesi 500 kadınla Filizlendi07 Mart 2019
Başterzi Ak Parti İlçe Başkanlığında Toki İle İlgili Açıklamalarda Bulundu06 Mart 2019
Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekçi Selçuk'u Ziyaret etti.05 Mart 2019
CHP'DE DEVİR TESLİM VE YENİ YÖNETİMİN GÖREV DAĞILIMI GERÇEKLEŞTİ05 Mart 2019
Çamlıkta Filiz Ceritoğlu Sengele Sevgi Seli03 Mart 2019
BAŞTERZİ: "GEREKİRSE KAPILARDA YATARIM"02 Mart 2019
“Önceliğimiz kente hizmet, önceliğimiz Selçuk”02 Mart 2019
CHP Selçuk İlçe Başkanı Belli Oldu.28 Şubat 2019
Bakan:“Görüyorum ki biz Selçuk’ta seçimi almışız"28 Şubat 2019
“Selçuk Sokak Gönüllüleri”27 Şubat 2019
Belevi, Ekolojik Çocuk Köyü ile kalkınacak26 Şubat 2019
Başterzi; “Acarlar Hizmet İstiyor”26 Şubat 2019
CHP Adayı Soyer projelerini açıkladı: İzmir’e birinci cemre düştü!26 Şubat 2019
“Filiz kızımız sizlere emanet”26 Şubat 2019
Başterzi, "Gökçealan'ın üzümüne dokundurtmayacağız"26 Şubat 2019
SELÇUK, ÇAĞDAŞ BİR KENT OLARAK YÖNETİLECEK24 Şubat 2019
OSMAN BAŞTERZİ MESLEK ODALARINI ZİYARET ETTİ22 Şubat 2019
MENDERES’İN TEMİZLENMESİ İÇİN GEREKİRSE KENDİMİZİ ZİNCİRLERİZ22 Şubat 2019
Sengele Zeytinköyde Sevgi Seli21 Şubat 2019
ÖNCE GENÇLER, SONRA TÜM PARTİLİLER ÖRGÜTÜNE SAHİP ÇIKTI20 Şubat 2019
İyi Parti Selçuk İlçe Meclis Üyeleri Adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
AK Parti Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
CHP Selçuk Meclis Üyesi adayları Belli Oldu19 Şubat 2019
“Tüketmeden üretecek, marka kent olacağız”19 Şubat 2019
Ceyda Bölünmez Çankırı Başterzi’ye Destek İstedi19 Şubat 2019
Levent Özciğer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı'yı ziyaret etti. 19 Şubat 2019
“Belevi’nin organik pazarını markalaştıracağız”18 Şubat 2019
BAŞTERZİ; " EKMEĞİMİZİ BÖLÜŞECEĞİZ"18 Şubat 2019
CHP İzmir Adayları Tanıtıldı.17 Şubat 2019
"OSMAN ABİ" HAVUTÇULU HALKI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU15 Şubat 2019
SELÇUKLULAR’A BİZİM KIZ SÖZÜ13 Şubat 2019
CHP İzmir Adaylarını Tanıttı10 Şubat 2019
İYİ Parti Adayı Levent Görür Projelerini Paylaştı10 Şubat 2019
CHP’NİN ADAYI SENGEL’E VATANDAŞLARDAN TAM DESTEK10 Şubat 2019
Burak Oğuz'dan Miting Gibi Başlangıç10 Şubat 2019
CHP Selçuk'ta İstifa08 Şubat 2019
CHP İzmir'de seçim zirvesi07 Şubat 2019
VEKİL SERTEL’DEN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E DESTEK07 Şubat 2019
KAYMAKAM İNCİ, MİNİK ÖĞRENCİLERİN SINIFINDA07 Şubat 2019
Meclis Üyelerinin Nasıl Belirleneceği Belli Oldu.07 Şubat 2019
‘OSMAN ABİ’ YORULMAK BİLMİYOR06 Şubat 2019
CHP'DE MECLİS ÜYELİKLERİNDE ÖN SEÇİM YAPILMAYACAK06 Şubat 2019
Hasan Uysal'dan Teşekkür ve Birlik Mesajı05 Şubat 2019
Kocaoğlu’ndan 'başka partiden aday olanlara' net mesaj: Başka kapıya!05 Şubat 2019
BAŞTERZİ: "ZEYTİNKÖY HAK ETTİĞİ EN İYİ HİZMETİ ALACAK"05 Şubat 2019
Selçuk'ta Filiz Ceritoğlu Sengel Rüzgarı04 Şubat 2019
Görür: Çocuklarımız için adayım01 Şubat 2019
CHP Lideri Selçuk krizini noktaladı: Adayımız Filiz Ceritoğlu Sengel’dir!31 Ocak 2019
CHP İZMİR TAM KADRO ATA’NIN HUZURUNDA31 Ocak 2019
Siyaset bilimci Prof.Dr.Tanju Tosun: Selçuk’ta sorun görünmüyor!31 Ocak 2019
AK Parti'li Başterzi'nin seçim koordinasyon merkezi açıldı30 Ocak 2019
TARTIŞMALARA SON NOKTAYI İL BAŞKANI YÜCEL KOYDU30 Ocak 2019
Aziz Kocaoğlu, tüm partililere birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.28 Ocak 2019
METİN ÇITAK'TAN PARTİSİ İÇİN BİR MANİFESTO28 Ocak 2019
İzmir'e CHP 'den Üç Kadın Aday28 Ocak 2019
CHP SELÇUK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL OLDU28 Ocak 2019
Başterzi." Seçilirsem Maaşımı Burs Olarak vereceğim" 26 Ocak 2019
İYİ Parti Selçuk'ta Levent Görür'le Seçime Giriyor25 Ocak 2019
ÇEVRE DOSTU BAŞTERZİ'DEN BEZ TORBA24 Ocak 2019
Kocaoğlu'ndan flaş adaylık açıklaması16 Ocak 2019
DEVLET HASTANESİ KALDIĞI YERDEN “YENİDEN BAŞLAYACAK”11 Ocak 2019
AK Parti'nin İzmir adayları açıklandı.05 Ocak 2019
Flaş! İşte Cumhur İttifakı’nın İzmir adayları (İlçe ilçe liste)02 Ocak 2019
Kadınlar seçiyor ama seçilemiyor28 Aralık 2018
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN AYDIN ÖZCAN’A DESTEK07 Aralık 2018
Eğilim yoklaması listesinde İzmir yok04 Aralık 2018
AK Partili Şengül açıkladı: İlçe adaylarını Zeybekci mi belirleyecek?30 Kasım 2018
CHP’li Kuzu: Temel çalışma ilkemiz ‘şiddetsiz iletişim29 Kasım 2018
Tarih belli oldu: Zeybekci'den İzmir'de ilk miting!28 Kasım 2018
YÜCEL:"BAŞKA PARTİYE GİDEN İHANET EDER"28 Kasım 2018
SENGEL STK VE ODALAR İLE BULUŞMALARA DEVAM EDİYOR27 Kasım 2018
CHP Aday Adayı Hasan Uysaldan Çarpıcı Açıklamalar26 Kasım 2018
Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan kritik açıklama: İzmir'e heyetler gelecek23 Kasım 2018
CHP SELÇUK’UN ADAY ADAYLARI BİRLİK GECESİNDE18 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA YENİ YÖNETİM18 Kasım 2018
İstanbul, Ankara ve İzmir'de 'Eğilim yoklaması yok'16 Kasım 2018
NALAN AKDUMAN GÖREVİ TESLİM ALDI16 Kasım 2018
YEŞİLÇİMEN, ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI13 Kasım 2018
Sema Yeşilçimen Ege Telgraf gazetesine Önemli Açıklamalarda Bulundu11 Kasım 2018
OSMAN BAŞTERZİ ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI11 Kasım 2018
Önce İzmir'den başlanacak08 Kasım 2018
İYİ PARTİ SELÇUK'A KADIN ELİ07 Kasım 2018
CHP'de 150 yeni aday açıklanacak06 Kasım 2018
Hasan UYSAL Sivil Toplum Örgütlerini Ziyaret Etmeye Devam ediyor06 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan 'asparagas liste' tepkisi!05 Kasım 2018
AK Partili Şengül’den yerel seçim mesajı: Adaylarımızın 30’da 25’i hazır!05 Kasım 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI O İSİM OLDU03 Kasım 2018
8 İLÇEDE ADAYIN ERKEN AÇIKLANMASI GEREKİYOR03 Kasım 2018
CHP ANKETLERİNDEN ÇIKAN İLK SONUÇLAR31 Ekim 2018
Sevcan Yörük pazarcıları ziyaret etti31 Ekim 2018
CHP 150 aday daha açıklayacak30 Ekim 2018
BAŞTERZİ GÖREVİ YENİ İLÇE BAŞKANI DÜZTAŞ’A DEVRETTİ26 Ekim 2018
CUMHURİYET COŞKUSU SELÇUK’U SARACAK26 Ekim 2018
Ak parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş oldu.25 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk Yerel Seçim Kampında25 Ekim 2018
Yücelin Ajandasında 8 ilçe Var24 Ekim 2018
Burak Oğuz Aday Adayı başvurusunu Yaptı.24 Ekim 2018
BAŞTERZİ HAZIRLIK KAMPINDA24 Ekim 2018
Hasan Uysal: " Selçuk İçin Projelerimiz Hazır"24 Ekim 2018
CHP'li Sındır; Balkan ve Rumeli Kültürünü El Ele Yaşatacağız 22 Ekim 2018
GENÇ ADAY ADAYI EMİR CÖMERT'TEN VİZYON ÇIKIŞI21 Ekim 2018
Aday Adayı Av.Filiz Ceritoğlu Sengel Bir Duyuru Yayınladı.20 Ekim 2018
EMİR CÖMERT ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI19 Ekim 2018
Sengel: “BEN YOK, BİZ VAR”18 Ekim 2018
H.Vefa Ülgür Aday Adayı17 Ekim 2018
Yörük: "Selçuk’un dertlerini biliyorum!"17 Ekim 2018
Hasan Uysal Aday Adaylığını Açıkladı15 Ekim 2018
Genel Başkandan Net Cevaplar.14 Ekim 2018
UYSAL, Selçuk Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını Açıklayacak14 Ekim 2018
Belediye Başkanlığı meslek değildir. Koşullar el verir yaparsınız.13 Ekim 2018
CHP İzmir'de son gün raporu: Kimler adaylık için istifa etti?12 Ekim 2018
SELÇUK’UN İLK ADAY ADAYI SEVCAN YÖRÜK İLE “ÖZEL RÖPORTAJ”12 Ekim 2018
Ak Parti İlçe Başkanı Değişiyor.10 Ekim 2018
Yücel:"SADECE KENDİNİ DÜŞÜNENLER..."08 Ekim 2018
SELÇUK AK PARTİ' DE HEDEF YEREL SEÇİMLER06 Ekim 2018
CHP İzmir İl başkanı Yücel: " yetkili organ PM’dir."05 Ekim 2018
Ak Parti Selçuk'ta Revizyon mu Olacak?05 Ekim 2018
SELÇUK’TA İLK KADIN ADAY ADAYI O İSİM OLDU04 Ekim 2018
AK Parti İzmir İl Başkanı Şengül: İzmir'de öyle bir adayla çıkacağız ki...04 Ekim 2018
YÜCEL “SEÇİMDE ÇALIŞMAYANI ÖRGÜT AFFETMEZ”04 Ekim 2018
FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK....03 Ekim 2018
Alper Kandemir Yazdı: "CHP’de adaylık"02 Ekim 2018
Osman Başterzi'den Gündeme dair Açıklama28 Eylül 2018
YÜCEL'den 2014 ELEŞTİRİSİ, 2019 MESAJI: SANİYE SANİYE TAKİP EDECEĞİZ!25 Eylül 2018
AK Partili 7 ilçe belediye başkanı ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek 24 Eylül 2018
"Ele Geçirdiğini Kurutan Parti... "23 Eylül 2018
AK PARTİ SELÇUK’TA İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI YAPILDI22 Eylül 2018
CHP Bölge Toplantısı'nda flaş açıklama: Ön seçim yok18 Eylül 2018
Köse İzmirde 15 ilçede kadın aday istedi13 Eylül 2018
CHP'NİN YERELDE İKTİDAR OLMADIĞI İLÇELERDE ADAY ERKEN AÇIKLANACAK11 Eylül 2018
İlk Hedef Kaybedilen 8 İlçe21 Ağustos 2018
AK Parti İzmir Yerel Seçim Çalışmalarına Başladı.09 Ağustos 2018
AK Parti Selçuk, Menemen ve Narlıdere'de ilçe yönetimleri için değişime gitmeyi planlıyor.08 Ağustos 2018
Kani BEKO: 'İşsizlik Sosyal Cinayettir’ 06 Ağustos 2018
CHP’Lİ Beko: “Yerel seçimlere ittifakla gidilmeli”03 Ağustos 2018
İşte CHP genel merkezine göre imza sayısı!03 Ağustos 2018
Muharrem Erkek: İlk incelemeye göre noter onaylı yeterli sayıda imza yok02 Ağustos 2018
CHP İzmir milletvekillerinden 'İnce' kontra!30 Temmuz 2018
CHP İzmir'de bir ilk: İmzasını geri çekti!27 Temmuz 2018
CHP Selçuk Eski İlçe Başkanı Hasan Uysal Basın Açıklaması yayınladı " DEGİŞİM Mİ ? "27 Temmuz 2018
CHP'de 129 vekilden Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması: İzmir'den kimler var?26 Temmuz 2018
CHP’li il başkanlarından flaş kurultay açıklaması26 Temmuz 2018
Yaşar Tüzün: Kurultay için yeterli sayıda imza toplandı24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de 3 ilçe başkanından daha kurultay imzası!24 Temmuz 2018
Şengül'den mesaj seli; Teşkilatta revizyon sinyali24 Temmuz 2018
CHP İzmir'de kurultay için imza verenlerin sayısı artıyor23 Temmuz 2018
AK Parti'de yerel seçim çalışmaları erken başlıyor22 Temmuz 2018
CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebinin Önerileri22 Temmuz 2018
CHP İzmir vekili açıkladı: İşte toplanan imza sayısı!20 Temmuz 2018
​İlçe Başkanları, olağanüstü kurultay tartışmalarına ne dedi?19 Temmuz 2018
CHP’de danışma kurulları başlıyor18 Temmuz 2018
CHP'de İl Başkanı Yücel'den 'gayriresmi ön seçim'e veto!11 Temmuz 2018
KOCAOĞLU: DEĞİŞİM TEHDİT DEĞİL FIRSATTIR11 Temmuz 2018
MHP İzmir'de 'kadın aday' hareketi!10 Temmuz 2018
Gündem imza hareketi: CHP İzmir’in 52 delegesi ne dedi?10 Temmuz 2018
CHP İzmir'de İl Başkanı Yücel'den örgüte flaş mesaj: Kurultayı toplamaya çalışmak..04 Temmuz 2018
Ve Kocaoğlu'ndan beklenen açıklama geldi: Değişim çağrısı!04 Temmuz 2018
SELÇUK'TA COŞKU İŞTEN SAHNEYE TAŞINDI28 Haziran 2018
BAŞTERZİ’DEN SEÇİM SONRASI BASIN BİLDİRİSİ27 Haziran 2018
İyi Parti Selçuk İlçe Başkanı Levent Görür Teşekkür Mesajı yayınladı27 Haziran 2018
Sandığımda hangi partiye kaç oy çıktı? Sandık sorgulama25 Haziran 2018
Cumhur İttifakı Selçuk'ta Sonuçları Kutladı25 Haziran 2018
İZMİR'DE BELEDİYESİ AK PARTİ'DE OLAN İLÇELER İNCE'YE OY VERDİ25 Haziran 2018
İzmir'den Kim Milletvekili Oldu24 Haziran 2018
Sandıklar açıldı: İzmir’den sonuçlar (Cumhurbaşkanlığı Seçimi)24 Haziran 2018
Gündoğdu'da tarihi miting: İnce İzmir'den 'yüzde 85' istedi!21 Haziran 2018
İZMİR'DE İNCE KARŞILAMA21 Haziran 2018
Çam’dan Baroya ‘güvenlik’ çağrısı19 Haziran 2018
"Çocuk işçilikle etkin mücadele şart"12 Haziran 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu Selçuk'taydı.12 Haziran 2018
Sengel'den Tepki 10 Haziran 2018
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk, Torbalı ve Gaziemir'i Ziyaret Etti.10 Haziran 2018
CHP Meclis Üyelerine Önemli Görev08 Haziran 2018
Kocaoğlu Selçuk'ta Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı.07 Haziran 2018
Kocaoğlu:"Siyaseti bunun için yapma kardeşim!"06 Haziran 2018
Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Selçuk'u Ziyaret Etti.06 Haziran 2018
SELÇUK'TAN İNCE'YE BÜYÜK DESTEK05 Haziran 2018
CHP Adayları Av.Nilay Kökkılınç Ve Şener Akdemir Selçuk'ta Vatandaşlarla Buluştu.03 Haziran 2018
CHP’li Çam Selçuk'ta ‘Nasıl oy verileceğini’ anlattı01 Haziran 2018
CHP'li Kadınlardan Muharrem İnceye Destek29 Mayıs 2018
BERGAMA’DAN İNCE’YE DESTEK23 Mayıs 2018
Selçuklu Kurucu genç başkan adaylıktan istifa etti!22 Mayıs 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayları belli Oldu.21 Mayıs 2018
İYİ Parti İzmir adayları belli oldu!21 Mayıs 2018
CHP’de kritik gün: İşte İzmir’in kesin milletvekili aday listesi!21 Mayıs 2018
Desteğimiz Aydın Özcan’a18 Mayıs 2018
Aydın Özcan dur durak bilmiyor13 Mayıs 2018
Şener Akdemir ‘ben de varım’ dedi11 Mayıs 2018
Kani Beko: "Emekliye ikramiye, açlık sınırındaki maaşları iyileştirmiyor"10 Mayıs 2018
CHP İzmir'de rota 24 Haziran: Öncelik 8 ilçe!04 Mayıs 2018
Sema Yeşilçimen AK Parti İzmir İl Yönetimine Girdi.30 Nisan 2018
MYK ve PM toplandı... CHP'de Ön seçim Yok24 Nisan 2018
AK Parti İzmir’de Selçuk Teşkilatı İçin belirsizliğe nokta koyan açıklama!24 Nisan 2018
CHP Selçuk Meclis Üyesi Filiz Ceritoğlu Sengel “ÇOCUKLARIMIZA EN GÜZEL HEDİYE: LAFTA DEĞİL; ‘ÖZDE DEMOKRASİ”23 Nisan 2018
Erdoğan ilan etti: Seçimler 24 Haziran'da18 Nisan 2018
“KİŞİLERE DEĞİL PARTİMİZE KARŞI AİDİYET DUYGUSU TAŞIMALIYIZ”17 Nisan 2018

                    
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH