YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR      YAZILAR   
 
Ana Sayfa > YEREL

İGC’de seçim zamanı: Gazeteciler sandığa gidiyor!
12 Nisan 2021
İzmir Gazeteciler Cemiyeti 25 Mayıs’ta yeni başkanını seçmek için sandığa gidiyor. Mevcut Başkan Misket Dikmen’in tüzük gereği aday olamadığı süreçte üç isim yola çıktı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

İzmir’de 1946 yılından bu yana faal çalışan İzmir Gazeteciler Cemiyeti 17. başkanını seçmek için sandığa gidiyor. Koronavirüs önlemleri dahilinde 25 Mayıs olarak ilan edilen tarihte İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde oy kullanacak olan gazeteciler kampanya sürecini de yakından takip etmeye başladı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin mevcut Başkanı Misket Dikmen’in tüzük gereği yeniden aday olamadığı seçim öncesinde üç isim yola çıktı. Dikmen’in yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yapan Dilek Gappi liste hazırlarken cemiyetin yayın organı Dokuz Eylül Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Atilla da adaylığını ilan ederken çalışmaları hızlandırdı. Gappi ve Atilla, aynı yönetim içinden çıkan iki başkan adayı olarak çalışmaları yürütüyor. İzmirli gazetecilerin sandıkta kullanacağı oylara talip olan diğer isim ise Mustafa Yılmaz oldu.  Uzun yıllar kentte aktif gazetecilik, danışmanlık gibi görevlerde bulunan Yılmaz listesine büyük oranda şekil verdi.

Çalışmalarını “Özgür İGC” temasıyla yürüten Yılmaz seçim sürecine ilişkin 26 maddelik bildiri yayınladı. Gazetecilerin haklarından sosyal-kültürel taleplere, cemiyetin çalışma şeklinden gelecek vizyonuna kadar birçok konuda açıklamanın yer aldığı bildiri kamuoyuyla paylaşıldı. Bildiride birçok gazetecinin imzası yer aldı.

İŞTE O AÇIKLAMA:


Değerli meslektaşlarımız;

Türkiye’de gazetecilerin dayanışma çınarlarından İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), 75 yıllık köklü geçmişinde mesleğin karşı karşıya kaldığı zor zamanlarda üyelerinin olduğu gibi demokrasiyi savunanların da umut ışığı olmuştur.

Üyesi olmaktan onur duyduğumuz İGC, tarihi mirasını Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleşen Ulusal Kurtuluş Savaşımızın işaret fişeğini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’den alır. İGC; Cumhuriyet devrimlerinin rehberliğinde halkını, ülkesini, yurdunu ve devletini seven İzmirli gazetecilerin mücadele azmini benliğinde yaşatır.

Gazetecilik mesleği bugün maalesef, ülkemizin kurtuluş ve kuruluş yıllarından daha güzel günler geçirmemektedir. Tüm dünyanın içinden geçmekte olduğu siyasi ve ekonomik tablo, özellikle de hızla değişen teknolojinin toplumları dönüştürüyor olması, gazeteciliğin geleceğini tartışılır kılmaktadır.

Bu ortamda meslektaş dayanışması, mesleğini hep birlikte savunma duygusu, artık geçmişe göre çok daha önemlidir.

Bu yeni dönemde İGC, önemli bir role sahiptir. Cemiyetimiz, tarihinden aldığı gücü, geleneği ve ülkesine karşı sorumluluklarını yeniliğe, teknolojiye ve değişime açık dinamikliğiyle geleceğe taşıyacaktır. Bu yapısıyla hem gazetecinin hem demokrasinin umut ışığı olmaya devam edecektir.
Bizler, bu anlayışla yola çıkan ÖzgürİGC Grubu olarak üyelerimizi ve mesleği daha fazla kollayan, geleneğini ve ahlaki değerlerini koruyarak yeniliklere hızla ve etkin şekilde uyum sağlayan bir ana yapı hedefliyoruz.

İzmir Gazeteciler Cemiyetinde yeni atılımlar, değişen ve çağa uygun anlayışlar; katılımcı, çoğulcu, belli kişilerin değil, bütün üyelerin gerçek iradesini yansıtan bir yönetim anlayışı ve sistem getirmek üzere yola çıktık.

Evrensel gazetecilik ilkelerini ön planda tutan İzmir duruşundan ödün vermeden, pek çok şeyi değiştirmeyi hedefliyoruz.   

Temel amacımız; İGC’nin saygınlığını zirveye çıkaracak, dayanışmanın ön planda olduğu, tüm gazetecilerin kendini bulabileceği, kurumlarla ve kişilerle barışık ama ilkelerinden ödün vermeyen, geniş tabana dayalı bir yönetim oluşturmaktır.
Atmayı planladığımız adımlardan bazıları şöyle:

“İzmir Gazeteciler Meclisi” kurulacak
Özelde İGC, genelde ise gazetecilik mesleğinin geleceği için ortak akıl ortamının oluşturulması gerekiyor.

Cemiyetin artık sadece yönetimdeki birkaç kişinin fikriyle yönetildiği dönemin kapanması gerektiğini düşünüyoruz. Yeni yönetim; eşit temsil hakkını savunan, demokratik, katılımcı bir anlayışa sahip olacak. Bu yeni anlayışta yönetim kurulu daha çok icracı bir yapıya bürünecek, fikirsel altyapı ve ana rota, İzmir Gazeteciler Meclisince verilecek.

İzmir Gazeteciler Meclisi, tüzüğün ve ilgili yasal düzenlemelerin belirttiği çerçevede yönetim kuruluna yol gösterme hedefiyle oluşturulacak. Meclis, isteyen tüm üyelerimizin katılımıyla ve üyelerinin belirleyeceği periyotlarla toplanacak.

Ayrıca çeşitli nedenlerle İGC’ye katılamamış genç gazeteci arkadaşlar da danışma meclisi niteliğindeki bu yapıda temsil olanağı bulacak. İGC Yönetim Kurulu proje ve hizmetlerini İzmir Gazeteciler Meclisinin kararları doğrultusunda oluşturacak. Böylece İzmir’de gazetecilik yapan ya da yapmış olan herkesin karar mekanizmasına olabildiğince fazla oranda katılması sağlanacak.

İGC’nin bütçe olanaklarını geliştireceğiz, tasarrufa azami özen göstereceğiz
Geçmişe göre İGC’nin ekonomik gücünün büyük oranda zayıflatıldığı ortadadır. Bütçe olanaklarının geliştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağız. Gelirler artırılacak, giderler kontrol altına alınacak. Tasarruf tedbirlerine azami özen gösterilecek; bu amaçla tüm gider kalemleri tek tek incelenecek, gereksiz harcamalar kısılacak.

İGC varlıklarının envanteri çıkarılacak ve durağan haldeki değerlerimiz ele alınacak. Örneğin boş halde duran (sembolik rakamlarla yıllık kiraya verilen) Dikili’deki değerli arsamızın çok daha iyi değerlendirilmesi için  projeler geliştirilecek.

Üyelerimizin bize emanet ettiği kaynaklar, doğru, yerinde kullanılacak. 75 yıldır göreve gelen yönetimlerin zorluklarla elde ettiği kaynaklar tüketilmeyecek, üzerlerine yenileri eklenmeye çalışılacak. İzmir Gazeteciler Cemiyetinde; güçlü, kimseye muhtaç olmadan, taşınmazlarını satmak zorunda kalmadan, hiçbir girişimi kapatmadan gelecek yıllara taşıyacak bir program uygulanacak.

9 Eylül Gazetesi her anlamda büyütülecek
Cemiyetimizin basın dünyasına kazandırdığı 9 Eylül Gazetesi, yeni dönemde ekonomik ve mesleki anlamda güçlenerek varlığını sürdürecek. Gazetenin potansiyelini daha iyi değerlendirmek, son yıllarda önemli bütçe sorunları yaşayan İGC için hayati önem taşıyor. “Gazetecilerin gazetesi” 9 Eylül’ün tirajı, mali yapısı ve etkisi büyütülecek. Sadece Basın İlan Kurumu ve belediyelere bağlı yaşayan gazetenin reklam gelirleri artırılacak, daha fazla kâr etmesi için tüm tedbirler alınacak.
9 Eylül, evrensel gazetecilik ilkelerinin uygulandığı, tüm basına emsal teşkil eden bir gazete haline getirilecek. Gazetecilerle ilgili haberler, sayfalarda daha fazla yer alacak. Yazar kadrosu mutlaka gazetecilerden oluşacak. Gazeteci olmayan konuk yazarlar sadece kendi eğitim ve uzmanlık alanlarında yazı yazabilecek.

Üyelerimiz arasında “Gazete 9 Eylül” anketi yapılacak. Çıkan sonuçlar değerlendirilerek ana fikirler uygulamaya konacak. Başta, yıllarını mesleğe vermiş duayenlerimiz olmak üzere, deneyimli üyelerin yer aldığı bir “Danışma Kurulu” oluşturulacak. Saptanacak kriterler, dirayetli bir yönetim mekanizmasıyla uygulanacak.

9 Eylül Gazetesi’nde olabildiğince fazla gazeteciye istihdam olanağı sağlanması için gerekli tedbirler alınacak. İşsiz kalan, ihtiyacı olan ve talep eden gazetecilere 9 Eylül Gazetesi’nde bir süre destek olanağı mutlaka sağlanacak.

Sosyal medyada etkin bir 9 Eylül Gazetesi
Medyanın dönüşen yapısını dikkate aldığımızda 9 Eylül Gazetesi’ni, sadece kâğıda basılı bir materyal olarak göremeyiz. Gazetenin dijital ortamda daha aktif bir izlenirliğe ulaşmasını, takipçi sayısını ve gelirini artırmasını hedefliyoruz.

İzmir’de doğru, tarafsız ve hızlı bilgiyi yaymayı ilke edinen profesyonellerin buluştuğu bir çatı kuruluş olarak görsel medyada da yer almalıyız. İlk etapta YouTube üzerinde “Gazete 9 Eylül TV”’yi aktive etmemiz gerekiyor. Küçük adımlarla başlayacak bu televizyonun, görsel medyada çalışan meslektaşlarımız için potansiyeller yaratacağını, gelecekte de farklı iş birlikleriyle İGC için önemli bir bütçe alanı oluşturabileceğini düşünüyoruz. Artık sanal platformlardan da gelir kaydeden bir gazete planlıyoruz. Öte yandan konvansiyonel alanda da kurumsal iş birliklerine giderek haftalık ve aylık ilaveler çıkararak gazetenin gelirini artırmayı; 9 Eylül’ün, işe ihtiyacı olan meslektaşlarımıza daha fazla yanıt vermesini hedefliyoruz.

İşsizlik riskiyle karşı karşıya kalan gazeteciye maddi ve manevi destek verilecek
Son dönemde gazeteciliğin önündeki en yakıcı sorunlardan biri ne yazık ki işsizlik oldu. Bir günde kapatılan bürolar, basının değişen sermaye yapısı ve siyasi baskılarla gazeteciler yıldırılmaya çalışıldı. 9 Eylül’ün kapılarını ihtiyacı olan üyelerimize açmak istiyoruz. İşsiz gazeteciler, İŞKUR modeliyle istihdam edilecek. Buna göre arkadaşlarımız, yaşamsal gereksinimlerini karşılayacağı şekilde belirli bir süre zarfında 9 Eylül’de çalışacak, sonra yerlerini yeni mağdur meslektaşlarımıza bırakacak. 9 Eylül gazetesi mutlaka stajyer yetiştirecek. Mesleki kuralları doğru öğrenen stajyerler İGC’nin gazetesinden yetişip diğer yayın kuruluşlarına gidecek. 9 Eylül, aynı zamanda bir gazetecilik okulu haline gelecek.

Ayrıca işsizlik riskine karşı üyelerimize destek amacıyla İGC bünyesinde özel bir masa kurulacak. Öncelikle İzmir’deki yayın kuruluşları ile sıcak ilişkiler kurularak koordinasyon sağlanarak iş arayışındaki gazetecilere destek olunacak. İşten çıkarılan gazeteciye gerekli hukuki destek verilecek.
Konvansiyonel medya ağının dışına çıkarak bağımsız yayıncılık yapmak isteyen meslektaşlarımız için KOSGEB desteği ve AB projesiyle girişimci gazeteciliğe önayak olacağız. İzmir’de bir gazeteciler kooperatifi kurulmasının yolunu açacağız.

Sosyal dayanışma olanakları artırılacak, 9 Eylül gazetesinin yıllık kârının en az yüzde 20’si üyelere sosyal destek olarak aktarılacak

Son yıllarda sektörümüzde yaşanan sorunlara pandemi koşulları da eklenince ekonomik ve sosyal açıdan zor duruma düşen üyelerimizin sayısı artmaktadır. Dayanışmaya her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. İGC, bütün güç ve olanaklarıyla üyelerinin yanında olacak.
9 Eylül gazetesine bugüne kadar İGC bütçesinden ciddi bir kaynak aktarılmıştır. Gazete, İGC’nin en önemli iktisadi kuruluşudur. Güçlendirilen ve geliri artırılan 9 Eylül gazetesinin yıllık kârının en az yüzde 20’si üyelerimize sosyal yardım olarak aktarılacak. Sosyal desteklerin ne şekilde yapılacağına (yardım çekleri, balo, eğitim yardımı gibi) İGC bünyesinde kurulan Gazeteciler Meclisi karar verecek.
Üyelerimizin her an arayabileceği bir “destek hattı” kurulacak, her soruna karşı dayanışma ortamı oluşturulacak. Hiçbir üyemiz ağır yaşam koşullarında yalnız ve çaresiz kalmayacak, İGC’nin tüm olanaklarını ve gücünü yanında hissedecek.

Her üyemiz belirli periyotlarla mutlaka aranacak, istek ve önerileri alınacak. Bu öneriler düzenli olarak birleştirilecek; en çok üyenin istediği proje ve hizmetler, imkânlar ölçüsünde hayata geçirilecek.

İzmir’deki tüm gazetecilerin uygun fiyatlarla konut sahibi olması için gerekli çalışma yapılacak
Üyelerimizin ve kentimizdeki tüm gazetecilerin konut sahibi olabilmesi için çalışmalar yürüteceğiz. Öncelikle bu konudaki ihtiyaç ve talepler anket çalışması ile belirlenecek. Yeterli talebin olması durumunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ ve belediyelerle temaslar sağlanıp üyelerimiz için en iyi toplu konut modeli belirlenecek. Tam dayanışma ile üyelerimizin ve İzmir’deki tüm gazetecilerin en uygun fiyatlarla konut sahibi olmasının önü açılacak.

Şeffaf yönetim anlayışı
İzmir Gazeteciler Cemiyetinde kayıtsız şartsız şeffaflık ilkesi uygulanacak. Gelir ve harcama rakamlarından haberdar olmak, bir meslek örgütü üyelerinin en temel demokratik haklarındandır. Tüm veriler, İGC kurumsal web sitesinde yayımlanacak, dileyen herkesin verilere koşulsuz ulaşması mümkün olacak.

Eşitlikçi ve demokratik bir tüzük çalışması yapılacak
İzmir Gazeteciler Cemiyetinin tüzüğü, günün koşullarına göre düzenlenecek. Ne yazık ki tüzüğümüze göre üyelerimizin dörtte birinin (çeşitli nedenlerle basın kartlarını kaybettikleri için) seçme hakkı varken seçilme hakkı yoktur. Evrensel gazetecilik ilkeleri ve demokrasinin gerekleri doğrultusunda bir tüzük çalışması yapılacak, bütün bu adaletsizlikler ve çelişkiler giderilecek.

Gazeteciler arasında güç birliği oluşturulacak
Başta genç gazeteciler olmak üzere, bugüne kadar oy deposu olarak görülen ancak gerçek anlamda sorunları ve beklentileri ele alınmayan TRT ile diğer radyo ve televizyonların çalışanları, internet gazetecileri, ekonomi muhabirleri, sağlık muhabirleri, foto muhabirleri ve polis – adliye muhabirleri, basın danışmanları ve diğer gazetecilik mesleki dallarından alt komisyonlar oluşturulacak. Bu komisyonlar, çatı kuruluşu İGC ile organik bağı sağlayacak, sorunları İGC yönetimine aktaracak, çözüm önerilerini sunacak. Tüm gazeteci örgütlerinin gücü birleştirilecek.

Uluslararası İzmir Basın Merkezi
En küçük kentlerimizde bile gazetecilerin yararlanacağı basın merkezleri faaliyet gösterirken bu olanağın İzmir’de olmaması büyük eksikliktir. Bilgisayar, internet gibi donanımlara sahip, gazeteci arkadaşlarımızın haberlerini yazabileceği, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri basın merkezinin, kentin merkezinde oluşturulması için çalışma başlatılacak. Uluslararası nitelik taşıyacak bu merkezde basın toplantılarının da yapılması için gerekli çalışmalar yapılacak. İzmir’de düzenlenecek uluslararası toplantılarda da bu merkez, yabancı ülkelerden gelen meslektaşlarımızın kullanımına açılacak. Değerli üyelerimizin de desteğiyle uluslararası standartlarda, çağın gerektirdiği teknik ve yapısal donanımlara sahip bir basın ve kongre merkezi oluşturmak için çaba harcayacağız.

İzmir Gazeteciler Yayınevi ve sosyal medya kanalları
İzmir Gazeteciler Cemiyeti, üyelerinin sesinin halka iletilmesinde, kültürel ürünlerinin okurla ve izleyiciyle buluşturulmasında daha aktif rol oynayacak.

Üyelerin hazırladığı kitapların basımı ve yayımı için bir yayınevi oluşturulacak ya da mevcut bir yayıneviyle anlaşma yapılacak. Kurmayı planladığımız basın merkezinde üyelerimizin kültürel ürünlerine dair imza günleri, fotoğraf sergileri, söyleşiler düzenlenecek.

Üyelerin hazırladığı görsel ürünlerin dijital medya üzerinden daha geniş kitlelere ulaştırılması için İGC’nin Youtube, Instagram ve Twitter adresleri ile 9 Eylül Gazetesi’nde düzenli paylaşımlar yapılacak.

Üyelerin geliştirdiği haber bülteni, belgesel tarzı görsel projelerin çekimi ve yayınlanmasından yaygınlaştırılmasına kadar her noktada bir meslektaş dayanışmasıyla hareket edilecek.
Hedefimiz önümüzdeki 3 yılda İzmir’de halkın sesinin tüm çeşitliliğiyle daha fazla dillendirilmesi ve bunun meslek etiğine uygun olarak nasıl yapıldığını göstermek olacak. Bu dönem, üyelerimizin sadece gerçek dünyada değil, sanal dünyada da yalnız olmadığını gösteren adımlar atmayı planlıyoruz.

İGC’nin 75 yılını anlatan kalıcı bir eser hazırlayacağız
Duayenlerimizin katkıları ile İzmir’de gazeteciliğin ve İGC’nin son 75 yılını gelecek kuşaklara aktaracak kalıcı bir eser hazırlanması için harekete geçeceğiz.

Genç İGC ve fahri üyelik
Genç gazetecileri cemiyete kazandırmak için hukuki ve ekonomik engelleri kaldırmak en önemli hedeflerimizdendir. Mevcut durumun tespitine yönelik bir çalışma yapılacak, çözüm önerileri İzmir Gazeteciler Meclisine sunulacak.

Özellikle cemiyet üyeliğini ve kurullarda görev almayı engelleyen sarı basın kartı zorunluluğuna ve basın kuruluşlarında minimum çalışma şartlarına yönelik değişiklikler, ortak akılla ve bu yönetim dönemi içinde İzmir Gazeteciler Meclisinden çıkacak kararlar doğrultusunda çözüme kavuşturulacak.

Fahri üyelik mekanizması devreye konacak, genç gazeteciler cemiyetin hizmetlerinden, imkânlar ölçüsünde yararlanacak.

Gazeteciliğin Ar-Ge mutfağı
 Mesleğin geleceğinin tartışıldığı bir ortamda İGC bünyesinde yakın gelecekte bir araştırma geliştirme ofisi oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kurul Basın Akademisi çatısı altında, akademisyenler ve düşünce kuruluşlarından temsilcilerin katılımıyla faaliyet gösterecek.
Sektörde muhabirinden genel yayın yönetmenine ve kurum sahiplerine kadar tüm kesimlerin dünya ve Türkiye’de medya sektöründeki dönüşüme yönelik farkındalığının artırılacağı, yatırım ve gelişme fırsatlarının ortaya konacağı, bu alanlarda yeni girişimlerin destekleneceği ve yeni hukuksal ihtiyaçlara ilişkin çalışmaların yapılacağı bu kurum aynı zamanda üniversitelerle İGC arasındaki etkileşimi de artırmayı hedefleyecek.

Üyelerimiz aylık raporlar ya da görsel bültenler halinde dünyanın dört bir yanında medyanın, kurumların ve çalışanların mevcut durumuna, sektörün geleceğine ilişkin teorileri, risk noktalarını ve uzmanların önerilerini görebilecek.

Ar-Ge altyapısının belirlenmesinde yine İzmir Gazeteciler Meclisinin aktif yol göstericiliği etkili olacak.

Mesleki gelişim için söyleşi ve kurslar düzenleyeceğiz
Özellikle genç meslektaşlarımızın deneyimli meslektaşlarımızla buluşacağı söyleşiler düzenleyeceğiz. Mesleki tecrübelerin gelecek nesillere aktarılması için üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz.
Bir ülkede demokrasinin evrensel ilkelerle var olabilmesi ve köklenebilmesinin temel koşullarından birinin, özgür basın olduğunu biliyoruz. Basının “dördüncü kuvvet” olarak tüm mekanizmaların ötesinde, bağımsız hareket etmesi de mesleki özgürlüğüne sahip çıkan gazetecilerle mümkün. Dünyaya ve gelişmeye açık, bilgi ve bilinç seviyesini sürekli yükseltme arayışındaki meslektaşlarımız için meslek içi eğitim çalışmaları yürüteceğiz. İhtiyaç duyulan konu ve alanlarda mesleki kurslar düzenleyeceğiz.

Meslektaşlarımızın yurt dışı deneyimi kazanması için projeler
Meslektaşlarımıza yurt dışındaki basın kuruluşlarını görme olanağı sağlamak için gerekli çalışmalar yapılacak. Bu amaçla dünyanın her yerindeki gazeteci örgütleriyle iş birliğine gidilecek. Yabancı gazeteciler İzmir’de misafir edilirken İzmirli gazetecilerin de o ülkelerde ağırlanması için çaba harcanacak.

AB ve kamu destekleri
İGC’yi yeni dönemde ortak proje geliştirmeye ve yürütmeye daha açık bir kurum haline getirmeyi hedefliyoruz. Hâlihazırda Türkiye Gazeteciler Sendikası ortaklığıyla yürütülen AB projesine, farklı kurumların medya sektörüne yönelik açtığı destek programlarını eklemek üzere çalışacağız.
Bu alanda sadece medya değil; sivil toplum, küresel ısınma, su kaynakları gibi alanlarda kamuoyu çalışmalarına yönelik proje başlıkları geliştirilecek.

AB desteklerini; Uluslararası İzmir Basın Merkezi ve Gazeteci Değişimi gibi büyük projelerde kullanmaya özen göstereceğiz.

AB kaynaklarının yanında İzmir Kalkınma Ajansı tarafından açıklanan program başlıkları kapsamında çevre gazeteciliği, bilim ve teknoloji yayıncılığı gibi alanlarda proje teklifleri sunacağız.

Gazeteciliğin muhalif duruşu desteklenecek
Gazetecilik, doğası gereği muhalif bir meslektir. Uğur Mumcu’nun deyişiyle “Gazeteci bir kamu savcısıdır.” Bu duruş mümkün olan her yolla desteklenecek. Siyasilerin, muktedirlerin yanlış ve eksiklerini ortaya çıkaran gazetecilere olası her türlü saldırıya karşı tek yürek olunacak. Gazeteciye nereden gelirse gelsin her türlü siyasi baskı, şiddetle reddedilecek. Sadece bir açıklama ve kınama ile yetinilmeyecek. Gazeteciye hakaret eden, şiddet uygulayan kişi ya da kurum uygun şekilde özür dileyene kadar tavır ve eylemler sürecek. Mesleğini evrensel gazetecilik kurallarına göre yapan her gazetecinin arkasında güçlü bir İGC’nin olduğunu herkes bilecek.

Kadın gazeteciler komisyonu kurulacak
 Doğası gereği ayrımsız, eşitlikçi, demokratik bir toplum idealiyle hareket eden gazetecilik mesleği, toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayata geçirilmesinde öncü bir role sahiptir. Ülkemizde kadınların yaşadığı sorunlar hayati önemdeyken aydınlık fikirlerin kenti İzmir’in buna duyarsız kalması düşünülemez. Kadın gazetecilerin, hem fikren hem de fiziken mesleğini özgürce yapabilmesi, gerek sahada gerek medya ofislerinde çalışırken karşılaştığı sorunların çözümü, önceliklerimiz arasında yer alıyor. Sorunların tespiti ve çözümü için kadın gazeteciler komisyonu kuracağız. Medya kuruluşlarında çalışan kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında bir gün izin hakkının elde edilmesi için girişimlerde bulunacağız.

Yerel basın ve internet gazeteciliğine destek
Basın İlan Kurumu “Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği” kapsamında gazetelerden, yayınlanacak her reklam karşılığında yüzde 18 oranında kesinti yapılmaktadır. Bu kesintiler, reklam ve ilanlarla ayakta durmaya çalışan kurumlar için çok yüksek bir orandır. İzmir Gazeteciler Cemiyeti olarak bu konuda çalışma yapıp kesinti oranının kaldırılmasını isteyecek ya da en az orana indirilmesi için çalışmalarda bulunacağız.

Yine internet gazeteciğinin yasa ile kontrol altına alınması, basın ilan desteğini alabilmesi için çeşitli yasa teklifleri TBMM gündeminde bekletilmektedir. İnternet Yasası’nın çıkartılması elzemdir. Bu kuruluşların, çalışan kişi sayısı ve SGK’lı personel üzerinden belli standartlara kavuşturulması çalışması önceliklerimiz arasında yer alacak.

Ayrıca, gazetecilik yapmayan, bunun eğitimini hiç almamış kişilerin çok cüzi rakamlar ödeyerek aldıkları domain üzerinden çalışma yapan sözde haber siteleri, mesleğimizin önünde bir pürüz olarak görünmektedir. Hem kamuoyu algısı hem de gerçek gazeteciler açısından itibar zedeleyen bu gibi durumların önüne geçilmesi için yetkili makamlar nezdinde çalışmalar yapılacak.

Gazetecilerin sorunlarının ele alınacağı kapsamlı bir çalıştay düzenleyeceğiz
Cemiyetimiz 75. yılına ulaşıyor. Bu önemli tarihi olguyu gelecek 75 yıllara miras kalacak anlamlı organizasyonlar ve girişimlerle karşılamak istiyoruz.

Duayenlerimizin, genç gazetecilerin, gazeteciliğin ana dallarından temsilcilerin, hukukçuların, basın yasası ile ilgilenen siyaset insanlarının, çatı örgütlerin iş birliğiyle bir gazetecilik çalıştayı düzenlemek amacındayız. Elde edilecek verileri TBMM Başkanlığına ileterek gazetecilerin özlük haklarını iyileştirecek, onlara soluk aldıracak yasal düzenlemelerin takipçisi olacağız.  

Büyüklerimizin huzur ve rahatı için çalışmalar yapacağız
Yıllarını bu zor mesleğe adadıktan sonra daha rahat ve huzurlu bir emekliliği hak eden meslek büyüklerimizin her zaman yanında olacağız. Mevcut sağlık anlaşmaları geliştirilecek. Üyelerimizin sıra beklemeden, kimseyi devreye sokmadan, bir telefonla sağlık hizmeti alması sağlanacak. Belirli aralıklarla ücretsiz check- up yaptırmaları mümkün olacak.

Sahada çalışan arkadaşlarımıza lojistik destek sağlayacağız
Zor şartlarda sahada çalışan arkadaşlarımızın, her biri mini birer servet değerindeki donanımlarını daha ucuza edinebilmesi için firmalarla indirim anlaşmaları yapılacak. Fotoğraf makinesi, objektif, notebook, ses cihazı gibi cihazların daha ucuza sigorta edilebilmesi için sigorta şirketleriyle temasa geçilecek.

Kentimizde son dönemde art arda yaşanan doğal afetlerdeki deneyimlerimiz de ortaya koydu ki toplumsal olaylarda gazetecilerin görevlerini daha rahat yapabilmesi için etkin lojistik desteğe ihtiyacı var. İGC her koşulda gazetecilere bu lojistik desteği sağlamak için gerekli çalışmaları yapacak.

Kordon’da dairelerimizin bulunduğu bina en kısa sürede yeniden inşa edilecek
Kordon’da 12 dairemizin bulunduğu 50 yıllık bina ne yazık ki depreme dayanıksız olduğu için boşaltılmıştır. Bu durum İGC’nin aylardır önemli bir kira gelirinden mahrum kalmasına neden olmuştur. Dahası yersiz kalan cemiyet merkezimiz, Karataş’taki lokalimize sığınmak zorunda kalmıştır. Kordon’daki binanın en kısa sürede deprem koşullarına göre yeniden yapılması için çalışmalar hızlandırılacak. İGC’nin dairelerine en uygun koşullarda, yeniden kavuşması için kurumlarla iş birliği yapılarak azami gayret gösterilecek.

Gümüldür Tesisleri üyelerimize 12 ay boyunca hizmet verecek
Gümüldür Tesislerimiz baştan aşağı yenilenecek, tesislerin iyileştirilmesi sağlanacak. Cemiyet üyesi olmayan ama bu mesleğe emek veren genç gazetecilerin tesislerden daha çok yararlanmasının önü açılacak. Üyelere yönelik çeşitli etkinliklerle tesisin kullanım aralığı genişletilecek. Hem üyelere daha fazla hizmet olanağı hem de gelir getirmesi sağlanacak. Gümüldür’deki tesislerimizin yılın büyük bölümü atıl durumda kalması önlenecek. ilk etapta 6 ay daha sonra da 12 ay hizmet vermesi için gerekli çalışmalar yapılacak.

Karataş’taki lokalimiz elden geçirilecek
Karataş’taki lokalimiz elden geçirilecek. Mümkün olduğu takdirde yeni eklemeler, yeni işletme anlayışı ile üyelerimize çok daha kaliteli hizmet sunulacak. Buradan yararlanan üyelerimize yönelik bir anketle, yapılacaklar belirlenecek.

Bu yolda birlikte yürümeye davet ediyoruz
İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin onurlu geçmişini ve evrensel gazetecilik ilkelerini rehber edindiğimiz bu yolda tüm meslektaşlarımızı birlikte yürümeye davet ediyoruz…
 
 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
​EFES SELÇUK’TA DOĞA DOSTU VERİMLİ TARIMSAL ÜRETİM BULUŞMASI12 Ocak 2022
​40 YILIN GÜREŞİ 16 OCAK’TA EFES SELÇUK’TA05 Ocak 2022
" EFES SELÇUK’U SİYASETİN ÜZERİNDE TUTARSAK HİÇBİR GÜÇ BİZİM ÖNÜMÜZDE DURAMAZ"05 Ocak 2022
Dayanışmanın başkenti İzmir: Efes Selçuk Belediyesi'ne halktan destek28 Aralık 2021
Kuşadası ve İzmir'in Selçuk ilçesinde fuhuş Operesyonu24 Aralık 2021
​EFES SELÇUK KENT KONSEYİ’NDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR21 Aralık 2021
Okan KAMAK:” KAZANAN ESNAF OLACAK; KAZANAN SELÇUK OLACAK”18 Aralık 2021
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN ÜRETİCİLERE TOPRAK ANALİZİ DESTEĞİ17 Aralık 2021
İYİ NİYETE RED VERDİLER15 Aralık 2021
GLADYATÖRLER · KÖLELİKTEN ÖZGÜRLÜĞE15 Aralık 2021
SELÇUK’TA UYUŞTURUCU OPERASYONU! 7 KİŞİ TUTUKLANDI15 Aralık 2021
SENGEL:"EKMEĞİMİZİ VATANDAŞIMIZLA BÖLÜŞÜYORUZ"08 Aralık 2021
​EFES SELÇUK’TA MHP’DEN BAŞKAN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’E NEZAKET07 Aralık 2021
SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NDE MÜBADELE SÖYLEŞİSİ06 Aralık 2021
Efes Selçuk Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 'İzmir Sokakları Sahnesi'nde05 Aralık 2021
BAŞKAN SENGEL ÇİĞLİ ’DE KADININ SİYASETTEKİ YERİNİ ANLATTI03 Aralık 2021
İZMİR BASINININ HASAN TAHSİN GURURU03 Aralık 2021
EFES SELÇUK BELEDİYESİ İLE AKUT ARASINDA PROTOKOL 03 Aralık 2021
İzmir'de hangi ilçeler fay hattında?29 Kasım 2021
Meteoroloji uyardı: Sağanak ve fırtına!29 Kasım 2021
ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARA REHBERLİK EDECEK HAT KURULDU19 Kasım 2021
Başkan Sengel: "Bu kenti her şeyden çok seviyoruz"09 Kasım 2021
​DİCLE DİLAN SALMAN DOĞAL BESLENMEYİ YAŞAM KÖYÜ’NDE ANLATTI05 Kasım 2021
​EFES TARLASI YAŞAM KÖYÜ’NDE DOĞAL BESLENME SÖYLEŞİSİ03 Kasım 2021
CHP İlçe Başkanı Karanfil:" Artık boş laflara ve bahanelere karnımız toktur." Dedi.03 Kasım 2021
EĞİTİM SEN: "SORUNLAR ÇÖZÜLMEDİ"27 Ekim 2021
Efes Selçuk'a terminal müjdesi26 Ekim 2021
CHP GENEL BAŞKANI EFES SELÇUK BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ.25 Ekim 2021
EFES TARLASI BAKKALI 1 YAŞINDA19 Ekim 2021
ŞİDDETLİ YAĞMUR’DA BAŞKAN VE EKİBİ GÖREV BAŞINDA18 Ekim 2021
EFES SELÇUK’TA KATILIMCI BÜTÇE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ15 Ekim 2021
Selçuk'a 150-200 mm'ye yakın yağış düşebilir.15 Ekim 2021
Tartışmalı Mermer Ocağı İçin, Toplantı Tarihi Belli Oldu14 Ekim 2021
Kartal Dağının Kanatları Kırılmak İsteniyor.12 Ekim 2021
Şemsiyesiz çıkmayın!11 Ekim 2021
BU ANLAYIŞI DEĞİŞTİRMEK İÇİN GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR11 Ekim 2021
5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü Kutlandı.06 Ekim 2021
SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NDE BİR GÖÇ HİKÂYESİ: ELVEDA MAKEDONYA28 Eylül 2021
KEMAL YALÇIN KENT BELLEĞİ’NDE 21 Eylül 2021
SENGEL:"BUGÜN SELANİKLİ BİR ÇOCUĞUN VATAN SEVGİSİNİ HİSSEDENLERİN GÜNÜ"08 Eylül 2021
UNESCO Dünya Mirası turu Selçuk'tan yola çıkıyor07 Eylül 2021
İLHAM VEREN KENT EFES SELÇUK’UN FESTİVALİ EFEST BAŞLADI07 Eylül 2021
İzmir için bomba iddia!06 Eylül 2021
99 YIL ÖNCE YANAN MEŞALE SÖNMEYECEK 01 Eylül 2021
BÜYÜK TAARRUZ KURTULUŞ YOLU ANITI’NDA KUTLANDI27 Ağustos 2021
Kurtuluş Yolu Anıtı'nda Buluşuyoruz!25 Ağustos 2021
İzmir'de aşıya büyük rağbet... Yüzde 80'i buldu!23 Ağustos 2021
Vaka haritası açıklandı: İzmir'de yükseliş sürüyor13 Ağustos 2021
Şahin’den Delta varyantı aşısı ile ilgili önemli açıklama geldi.12 Ağustos 2021
​İzmir Gazeteciler Cemiyetinden Kamuoyuna Çağrı05 Ağustos 2021
TİYATRO BARIŞTIR, ÖZGÜRLÜKTÜR, KARDEŞLİKTİR05 Ağustos 2021
EFES SELÇUK’TAN YANGINLARDA ETKİLENEN CAN DOSTLARINA DESTEK04 Ağustos 2021
Selçuk Ormanları Selçukavcılarkulübü Üyelerine Emanet...02 Ağustos 2021
SEGAŞ ORTAKLARINA BORÇ DAYATMASI02 Ağustos 2021
TARİHİ İSABEY CAMİ MİNARESİ YIKILMAK ÜZERE02 Ağustos 2021
Başkan Sengel de destek verdi: CHP Efes Selçuk Gençlik Kolları'ndan fidan bağış zinciri!31 Temmuz 2021
​14. TÜRKİYE TİYATRO BULUŞMASI EFES SELÇUK’TA BAŞLIYOR31 Temmuz 2021
DOĞA TALANINA DİRENEN ORHANLI'YA EFES SELÇUK'TAN DESTEK28 Temmuz 2021
SOYER:”KÜÇÜK MENDERES İÇİN ÇALIŞMA BAŞLAYACAK”28 Temmuz 2021
Kartal Dağı SİT Alanı ve Milli Park İlan Edilsin26 Temmuz 2021
EFES SELÇUK’TA BAYRAM NEŞESİ AÇIKHAVA FERAHLI KONSERLERİ İLE YAŞANDI26 Temmuz 2021
Ayasuluk Tepesi ve St. Jean Anıtı Kazı Çalışmaları Başladı.19 Temmuz 2021
Başkan Sengel'den "EfeSindirella Gecesi'ne" Destek16 Temmuz 2021
3000 Genç Efes Selçuk, Pamucak'ta Buluştu16 Temmuz 2021
Mahmut Orhan ve Sena Şener Efes Selçuk'ta13 Temmuz 2021
​TOHUMLUK VAKFI’NDAN EFES TARLASI YAŞAM KÖYÜ ZİYARETİ 12 Temmuz 2021
SELÇUK EMNİYETİNDEN UYUŞTURUCU OPERASYONU09 Temmuz 2021
EFES SELÇUK JES’E “HAYIR” DEDİ06 Temmuz 2021
BAŞKAN SENGEL İZMİR’İN VEKİLLERİYLE GÖKÇEALAN’DA03 Temmuz 2021
BAŞKAN SENGEL ECRİMİSİL SORUNUNDA İNTİKALİ YAPILACAK İLK ESNAF GRUBUYLA ÇÖZÜM İÇİN BULUŞTU03 Temmuz 2021
BAŞKAN SENGEL ÜNİVERSİTE ADAYLARINI SINAVA UĞURLADI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİSİN29 Haziran 2021
Selçuklu Hemşehrimizin Avrupa’daki Başarısı29 Haziran 2021
İzmir'de açılış maratonu... Kılıçdaroğlu startı Ödemiş'ten verdi25 Haziran 2021
EFESLİ BEBELERE BEZ VE MAMA DESTEĞİ24 Haziran 2021
EFES SELÇUK'UN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYORUZ.23 Haziran 2021
Mali yapısı güçlü bir meslek kuruluşu İzmirli gazetecilerin da hakkıdır.22 Haziran 2021
EFES SELÇUK’TA TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KARİKATÜR SERGİSİ22 Haziran 2021
İKLİM KRİZİ VE KURAKLIK EFES TARLASI YAŞAM KÖYÜ’NDE KONUŞULDU18 Haziran 2021
​EFES SELÇUK’TA İKLİM KRİZİ VE KURAKLIK SÖYLEŞİSİ15 Haziran 2021
Kuşadası Depremini Araştıran Tubitak'tan Açıklama!14 Haziran 2021
İzmir'in aşı raporu: 2 milyonu aştı!14 Haziran 2021
Doğa talanına karşı Efes Selçuk yaşama sahip çıkacak!11 Haziran 2021
Selçuk’ta iki hamle birden: Hem JES hem GES… Bu kadarına da pes!10 Haziran 2021
Efes Selçuk "Kadın öz savunma eğitimleri" başlıyor09 Haziran 2021
EFES TARLASI YAŞAM KÖYÜ’NDE MEŞALE YANDI03 Haziran 2021
​Özgür İGC Grubu “Değişim” sloganı ile yürüyor01 Haziran 2021
KILIÇDAROĞLU’NUN KATILIMIYLA MODEL PROJE 2 HAZİRAN ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIYOR31 Mayıs 2021
İzmir Sanal Kitap Günleri başlıyor27 Mayıs 2021
UNESCO Dünya Kültür Mirası'nın yıldızı İzmir26 Mayıs 2021
İzmir'de yeni adım! Tüm devlet hastanelerinde uygulanacak26 Mayıs 2021
EFES SELÇUK’TA 2500 TON ATIK GERİ DÖNÜŞTÜRÜLECEK26 Mayıs 2021
İzmirliler dikkat: Sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak!24 Mayıs 2021
​19 MAYIS GURURU MOBİL KONSER İLE DEVAM ETTİ20 Mayıs 2021
Özgür İGC Grubu:" Şeffaf bir İGC yönetimi İzmirli Gazetecilerin Hakkı."20 Mayıs 2021
​EFES SELÇUK’TA YEŞİL ATIKLAR DOĞAL GÜBREYE DÖNÜŞÜYOR12 Mayıs 2021
İzmir Pazarcılar Odası Başkanı ateş püskürdü10 Mayıs 2021
EFES SELÇUK’TA 4009 SOKAK YENİLENİYOR06 Mayıs 2021
Torbalı seçiminde mahkemeden flaş karar!06 Mayıs 2021
EFES SELÇUK’TA AĞAÇ KATLİAMINA DUR DENDİ30 Nisan 2021
​BAŞKAN SENGEL: BİR ÇOCUK GÜLÜMSEMESİ İLE DEĞİŞİR DÜNYA30 Nisan 2021
SELÇUK EMEK VE DEMOKRASİ PLATFORMU EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLANDI.30 Nisan 2021
Toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı.30 Nisan 2021
EFES ULTRA MARATONU KİTAP BAĞIŞINDA DA LİMİTLERİ ZORLADI27 Nisan 2021
Bekçiler Silah Ve Tarihi Eser Ele Geçirdi.22 Nisan 2021
EFES SELÇUK’TA ŞEHİTLER VE GAZİLER İÇİN ANLAMLI BAĞIŞ 21 Nisan 2021
​Torbalı'da İsmail Uygur yası... Kılıçdaroğlu da cenazeye katılacak19 Nisan 2021
İzmir fayının hiçbir hareket göstermemesi bizde deprem beklentisini arttırıyor.19 Nisan 2021
O AFİŞ KALDIRILDI15 Nisan 2021
Tabip Odası açıkladı: İzmir’de 1 haftada 13 bin vaka!14 Nisan 2021
İzmir için ağır bilanço!14 Nisan 2021
EFES SELÇUK BELEDİYESİ RAMAZAN'DA DAYANIŞMAYI BÜYÜTÜYOR10 Nisan 2021
BAŞKAN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’DEN ANKARA’YA “EFES TARLASI YAŞAM KÖYÜ” ZİYARETİ08 Nisan 2021
Can’dan seferberlik06 Nisan 2021
BAŞKAN SENGEL:"GEREKİRSE YİNE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ "06 Nisan 2021
İzmir'de vakalar patladı!05 Nisan 2021
PANDEMİ SOKAK HAYVANLARINI NASIL ETKİLEDİ?04 Nisan 2021
Yataklar dolarsa hayat durur!02 Nisan 2021
KÜÇÜK MENDERES’İN KURTULUŞ MÜJDESİ BÜYÜK BİR UMUT YARATTI!01 Nisan 2021
'Küçük Menderes temiz akacak, Pamucak kurtulacak'01 Nisan 2021
Torbalıdaki Döner Kavşak Çilesi Bitiyor.29 Mart 2021
Tüm Yurtta Olduğu Gibi Efes Selçuk’ tada Vaka Sayıları Artışta26 Mart 2021
İntihar Değil Cinayet 19 Mart 2021
BAŞKAN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL: BİZİM TEK SEVDAMIZ ATATÜRK15 Mart 2021
AKP’li başkan ‘cesedimizi çiğnersiniz’ dedi, Efes Selçuk belediyesi kaldırdı!14 Mart 2021
Efes Selçuk'ta 8 Mart Kadın Gibi Kutlandı.09 Mart 2021
ÖDÜLLÜ EFESLİM KARTTAN ÖĞRENCİLERE DESTEK03 Mart 2021
DOSTLARIMIZ EFES SELÇUK'A BAHARI MÜJDELEDİ01 Mart 2021
Efes Selçuk'ta Silahlı Yaralama.26 Şubat 2021
Gebekirse Gölü Milli Parkı Nerededir ve Nasıl Gidilir?24 Şubat 2021
EFESLİM KART TÜRKİYE’YE “UMUT IŞIĞI” OLDU24 Şubat 2021
Selçuk, Torbalı, Tire ,Bayındır,Kuşadası'nada Silah Kaçakçılığı Operasyonu Yapıldı19 Şubat 2021
​İZİKAD İLE EFES SELÇUK BELEDİYESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ19 Şubat 2021
İLK DURAK BELEVİ 15 Şubat 2021
BAŞKAN FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL’DEN ANKARA’YA KAPSAMLI ZİYARET05 Şubat 2021
​EFES SELÇUK’TA KIRSAL MAHALLE OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ02 Şubat 2021
Selde bir kişi can verdi02 Şubat 2021
SENGEL: 16 YILDAN FAZLA SÜREDİR ALINAMAYAN PROMOSYONU İŞÇİLERİNE ALMAYI BAŞARDI.29 Ocak 2021
Soyer'den yol haritası: Hedef 3 yılda 4 milyon turist!28 Ocak 2021
​EFES SELÇUK’TA BOZULAN YOLLAR YENİDEN ASFALTLANIYOR27 Ocak 2021
EGE KIYILARINDA HAVA NASIL OLACAK!22 Ocak 2021
Soyer: "Üreticimizle yan yana, yerli ve milli bir tarım politikası inşa ediyoruz”22 Ocak 2021
​EKRANDA EFES SELÇUK VAR19 Ocak 2021
Efes Selçuk - Tire " Ölüm Yoluna " Düşük Bütçe16 Ocak 2021
ATALIK TOHUMDAN YETİŞTİRİLEN ISPANAKLAR GELDİ08 Ocak 2021
BAŞKAN SENGEL: EFES SELÇUK İÇİN KENETLENME ZAMANI05 Ocak 2021
Yeni yılın ilk sabahına zamlı tarifelerle uyandık01 Ocak 2011
Efes Selçuk Belediyesi “tek nokta” ile her mahallede29 Aralık 2020
EFES SELÇUK 360° SANAL TUR İLE TURİZMDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR 25 Aralık 2020
İzmir'i Sevindiren Haber25 Aralık 2020
​EFES KARİYER’DE BİR İŞ VAR24 Aralık 2020
​EFES SELÇUK DUVARLARINDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR 23 Aralık 2020
Koronaya Karşı Manda Sütü23 Aralık 2020
"MARAŞ KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ"18 Aralık 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ ŞİRKET ÇALIŞANLARI İLK KEZ TOPLU SÖZLEŞME İMZALADILAR14 Aralık 2020
Samos'taki deprem bölgemizdeki zeminin yapısını değiştirdi09 Aralık 2020
​EFES SELÇUK’TA UZAKTAN EĞİTİM ARTIK DAHA YAKIN 07 Aralık 2020
DİSK EMEKLİ SEN'DEN KAMU OYUNA25 Kasım 2020
İzmir için en kahreden haber!25 Kasım 2020
CHP'li Sertel'den Selçuk'taki Arsalarında Olduğu İhalelere Tepki.17 Kasım 2020
Yücel’den AFAD’a yalanlama17 Kasım 2020
İzbana Binmek İçin HES Kodunuzu eşleştirin.13 Kasım 2020
​SELÇUK EFES KENT BELLEĞİ’NE 10 KASIM’DA ANLAMLI BAĞIŞ 11 Kasım 2020
Emekliler Sendikasından Kamu Oyuna06 Kasım 2020
ESNAF DEPREMZEDELER İÇİN SEFERBER 05 Kasım 2020
UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ 03 Kasım 2020
91. saatte mucize! 03 Kasım 2020
​EFES SELÇUK 97. YILDA CUMHURİYET MEŞALESİYLE AYDINLANDI30 Ekim 2020
İzmir Valiliği duyurdu! İşte yeni koronavirüs kararları...27 Ekim 2020
Başkan Sengel’den Eğitim- Hane açıklaması21 Ekim 2020
Selçuk Belediyesi meclisi tarihinde bir ilk yaşandı. 16 Ekim 2020
Selçuk'ta Dehşet Anları15 Ekim 2020
15 Ekim, Dünya Çiftçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun....15 Ekim 2020
​EFES TARLASI BAKKALI HİZMETİNİZDE14 Ekim 2020
Selçuk'taki JES projesi Meclis'e taşındı07 Ekim 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN OKULLARA HİJYEN KİTİ 07 Ekim 2020
​BAŞKAN SENGEL’DEN 500 GÜNLÜK RAPOR 06 Ekim 2020
EFES SELÇUK BELEDİYESİ UZAKTAN EĞİTİME KÖPRÜ OLUYOR02 Ekim 2020
EFES SELÇUK JESE KARŞI DİRENMEYE DEVAM EDECEK01 Ekim 2020
Efes Selçuk'ta Jeotermal'e Onay!!!01 Ekim 2020
Toplu ulaşım araçlarında HES zorunluluğu30 Eylül 2020
Dünyaca ünlü Hollywood starı Efes Selçuk'a geliyor28 Eylül 2020
KÜÇÜK MENDERES’İN BAŞKANLARINDAN GÜÇ BİRLİĞİ MESAJI25 Eylül 2020
Yeni corona virüs genelgesi: Yanlış bilgi verene hapis cezası24 Eylül 2020
​BAŞKAN SENGEL’DEN VALİ KÖŞGER’E KARŞILAMA 22 Eylül 2020
Saldırıya bir tepki de Başkan Sengel’den geldi21 Eylül 2020
DENİZ YÜCEL'DEN AÇIKLAMA! SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.21 Eylül 2020
İLK SINAVI BAŞARI İLE TAMAMLADIK21 Eylül 2020
EFES SELÇUK'TA CHP'Lİ MECLİS ÜYESİNE SOPALI SALDIRI!21 Eylül 2020
Ön cephede tükeniş: İzmir'de yüzlerce sağlık çalışanı devre dışı!16 Eylül 2020
PAMUCAK’TA BALIKÇILARIN MAĞDURİYETİ SON BULUYOR16 Eylül 2020
​EFES SELÇUK’TA CAN DOSTLARININ HAYBULANSI HAZIR 15 Eylül 2020
Efes Selçuk'ta Kaçak kazı faciası: 2 ölü 3 yaralı15 Eylül 2020
İzmir'in kurtuluş gururu! 350 metrelik Türk Bayrağı caddelere sığmadı09 Eylül 2020
EFES SELÇUK'TA SONSUZ ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK KONVOYU09 Eylül 2020
Vali Köşger o tarihi işaret etti: İzmir’e sert önlem sinyali!07 Eylül 2020
EFES SELÇUK’TA BARIŞ GÜVERCİNLERİ DENGİN CEYHAN’IN MELODİLERİ İLE UÇTU 02 Eylül 2020
Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı 01 Eylül 2020
Soyer’den Valiliğe kademeli çalışma talebi31 Ağustos 2020
​EFES SELÇUK ZAFERE PEDALLADI 31 Ağustos 2020
“MİLLİ BAYRAMLARIMIZIN COŞKUSU HER DAİM DEVAM EDECEK”31 Ağustos 2020
İzmir'de korkutan korona bilançosu: 1 günde 500 vaka!28 Ağustos 2020
​EFES SELÇUK’A ÖZ KAYNAKLARLA DOKUNUŞ 27 Ağustos 2020
İzmirliler dikkat! Hafta sonu çöl sıcakları geliyor27 Ağustos 2020
Selçuk’ta Atatürk Mahallesi Halk Toplantısı Yapıldı27 Ağustos 2020
​LEVENT ÜZÜMCÜ BOYUN EĞMEYENLERİN HİKÂYESİNİ ANLATTI 27 Ağustos 2020
BAĞIMSIZLIK RUHU KURTULUŞ YOLU ANITI’NDA YAŞIYOR27 Ağustos 2020
Efes Selçuk'ta Süt Kuzuları Projesine Dahil Edildi.26 Ağustos 2020
112 İstasyon Sayıları Acilen Arttırılmalıdır.25 Ağustos 2020
KAMUOYUNU YANILTMAK İSTEYENLERE CHP İLÇE BAŞKANLIĞINDAN NET AÇIKLAMA24 Ağustos 2020
​EFES SELÇUK’UN SEMBOL MEKÂNLARINDAN AHMET FERAHLI PARKI YENİLENDİ 22 Ağustos 2020
Pamucağı süsleyen kum zambakları koruma altında20 Ağustos 2020
İzmir'de 65 yaş üstü için yeni kısıtlamalar getirildi!19 Ağustos 2020
İzmir'de Her gün 250 vaka!18 Ağustos 2020
Selçuk'da "Mahalle Denetim Ekipleri" Oluşturulacak18 Ağustos 2020
PAMUCAK'A AKIN EDEN GENÇLER, ESNAFIN DA YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ17 Ağustos 2020
​Pamucak’ta acilen önlem alın!14 Ağustos 2020
Sengel'den iktidar mesajı12 Ağustos 2020
BAŞKAN SENGEL’DEN AĞUSTOS MECLİSİNDE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NE MASKELİ DESTEK 10 Ağustos 2020
Selçuk Emniyeti Çalışmalarına Devam Ediyor10 Ağustos 2020
​İzmir haritası turuncuya bürünüyor!07 Ağustos 2020
Yeni korona kararları alındı: İzmir'de taziyeler yasaklandı!06 Ağustos 2020
Kulüp başkanından tepki çeken 'Atatürk' paylaşımı!04 Ağustos 2020
​EFES SELÇUK BELEDİYE AİLESİ BAYRAMLAŞTI 30 Temmuz 2020
Hava Sıcaklıkları Kavuracak28 Temmuz 2020
CHP'de kurultay heyecanı sona erdi! Listede İzmir'den kimler var?27 Temmuz 2020
EFES SELÇUK’LU KADINLARDAN ŞİDDETE KARŞI DİRENME SÖZÜ 24 Temmuz 2020
Valilikten tepki çeken karar! İzmir'de Lozan yasağı!24 Temmuz 2020
​ALMAN TURİZM PROFESYONELLERİ’NDEN EFES SELÇUK’A TAM NOT21 Temmuz 2020
SELÇUK KENT KONSEYİ:"BAŞKA EFES SELÇUK YOK"21 Temmuz 2020
İzmir'de İki doktoru darp eden sanık için beraat kararı!20 Temmuz 2020
Ceren Akın “Hiç Korkma” ile bu yaza damga vuracak 20 Temmuz 2020
Selçuk Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener, Torbalı’ya tayin oldu.17 Temmuz 2020
İzmir 'bisiklet kenti' olma hedefine emin adımlarla ilerliyor!17 Temmuz 2020
Torbalıya şehit ateşi düştü!16 Temmuz 2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Selçuk'ta Kutlanıyor.16 Temmuz 2020
MANDA YOĞURDU EFES SELÇUK BELEDİYE İŞLETMELERİNDE16 Temmuz 2020
EFES SELÇUK’TA TURUNCU ÇEMBERLER SAHİPLERİNİ BULUYOR 14 Temmuz 2020
ESNAFA YAPILANDIRMA MÜJDESİ14 Temmuz 2020
Ege’nin iki günlük korona raporu: Vaka sayıları düşmüyor!14 Temmuz 2020
İzmir’de 9 ilçenin kaymakamı değişti14 Temmuz 2020
Rehberler Efes'e Davet Etti.13 Temmuz 2020
EFES SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ’NDE FAALİYET RAPORU OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ11 Temmuz 2020
Korkutan sonuç: İzmir'in atık suyunda koronavirüs çıktı!10 Temmuz 2020
Selçuk'ta Dişi Hint Keneviri Ele Geçirildi.09 Temmuz 2020
AVRUPA ŞAMPİYONASI EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE 09 Temmuz 2020
ZORLUKLARA RAĞMEN ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORUZ 08 Temmuz 2020
Selçuk'ta Denetimler Arttırılacak02 Temmuz 2020
Disk Emekli Sen'den Basın Açıklaması: “Bir Gün Elbet Hesap Soracağız!” 29 Haziran 2020
İmza Kampanyasına Sende Katıl.28 Haziran 2020
İzmir'de 'su faturaları yüksek geliyor' iddialarına İZSU'dan ayrıntılı cevap!26 Haziran 2020

 
                 SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR

VİDEOLAR
 
 
..


 


 
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH