YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
07 Kasım 2017
Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Kavga etmem, mücadele ederim'

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar gazeteciler Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.

 Kavga etmem, mücadele ederim

Dünyanın en güzel gökyüzü başımızın üstünde.Sağa bakıyoruz mavi, sola bakıyoruz yeşil.

Nefes kesici bir manzara...

Şarabın, zeytinin, balığın başkentindeyiz bu hafta.

Urla’nın bitmek bilmeyen kıyılarındayız.

İçimiz açıla açıla geziyoruz.

Hani yok yok denir ya...

Urla da işte öyle bir yer.

Devlet Tiyatrosu var mı, var.

Teknokent var, en güzel üzüm bağları var...

En iyi enginar, en lezzetli balık, en güzel kumsal da var.

Dile kolay denize 111 kilometre sahili olan bir ilçe Urla.

Nam-ı diğer Yarımada.

784 metrekare büyüklüğünde, sit nedeniyle çok şükür ki bakir kalmış kocaman bir cennet parçası.

Ve bu cennetin amazon ruhlu Başkanı...

Koltuğuna iyice ısınmış, “Ben Başkanlığı çok sevdim” diyen Sibel Uyar.

Cennet Urla’nın, CHP’li Başkanı.

Nasıl bilirsiniz deseler...

Dobra biliriz, tez canlı biliriz, akıllı ve cabbar biliriz diyebiliriz.

Pek göstermese de,

Hamarat ayrıca.

Hamur açıyor, balık avlıyor, çifte çubuğa gidiyor...

Bir bakıyorsunuz köylü kadınlarla tarhana yoğurmaya oturmuş.

Bir bakıyorsunuz köy sokaklarında elinde fırça evlerin duvarlarını kireçliyor.

Bir gün çöp kamyonu kullanıyor, bir gün forkliftin başında.

Anlıyor hem de bu işlerden, göstermelik değil yaptıkları.

Mücadeleyi seviyor.

Dobra bir Egeli.

Başına buyruk İzmirli.

Dişli bir Cumhuriyet kızı.

Bölge insanını yakından tanıyor Sibel Uyar.

Köylüyü biliyor, derdinden dilinden anlıyor.

Balıkçının mezatına da çare buluyor, çiftçinin tarlasına da.

Kadına, gence, köylüye, esnafa omuz veriyor.

Atadan Urlalı, organik Başkan Sibel Uyar.

Hali hazırda hukuk eğitimi alsa da meslekten gıda mühendisi kendisi.

Son 3.5 yıldır Urla’yı yönetiyor.

1886 yılında kurulmuş Urla Belediyesi’nin ilk kadın Başkanı.

Canla başla, yürekten çalışıyor.

Hurdaya çıkmış, onartıp makam arabası yaptığı 1984 model cipin direksiyonunda sokakları arşınlıyor.

Kesinlikle tekrar adayım, net adayım” diyerek kartını açık oynuyor.

Siyaset, çelmeler, ihanet, rekabet diye sorarsanız eğer...

Zeytinyağlıları “Soğuk” yemeyi sevdiğini söyleyen Başkan Sibel Uyar,

Ege’de Sonsöz’e aklındaki ve kalbindeki Urla’yı anlattı...

AKLIMI YEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜLER

Ben meclis üyesiyken iyi bir meclis üyesi olmaya çalıştım. Belediye Başkanlığı hayalim yoktu, gerçekten yoktu. Türkan Miçoğulları ile yıllarca Ege Kadın Dayanışma Vakfı’nda birlikte çalıştık. Kadınlara siyaseten daha cesur olun, tandansınız ne ise o partiye üye olun diye anlattık. Sonra yerel seçim zamanı gelmeye başladı. Kendi kendime sordum, “Sen bir daha meclis üyesi olmak istiyor musun?” İçimdeki ses bana cevap verdi, “Hayır” dedi. Tamam meclis üyesi olmayacağım. Peki siyaseti bırakacak mıyım? “Yooo, hayır”. Bırakmak hiç istemiyorum çünkü çok keyifli. E ne yapacağım, Belediye Başkanlığı. “Kızım seni Belediye Başkanı yaparlar mı” dedim kendime. “İyi düşün” dedi yine aynı ses. 1866’da kurulmuş Urla Belediyesi, tarihinde hiç kadın Başkan yok. Cesaretse ben cesur bir kadınım dedim ve aday olmaya kendi kendime karar verdim. Başkan adayı olma kararımı hiç kimse alkışlamadı. Herkes aklımı yediğimi düşündü. Eşimin ilk tepkisi, “Başına bela mı arıyorsun” oldu. Başkan olacağıma inanmadı, başından gideyim diye “Tamam” dedi (gülüyor).

BIRAKALIM KUMDA OYNASIN”

Ben kavgacı değil, mücadeleci bir kadınım. Ama siyasetçi doğmadım ben mühendisim, bizde iki iki daha dört eder. Siyasette ise “Sen kaç istiyorsun” durumu var. Mücadeleyi severim. Sonra ilk Türkan Miçoğulları’na söyledim ve en zorlandığım kişi o oldu. Bana harika fikir diyecek sandım ama bana “Urla’da vesayetler var” dedi. “Yürü git” dedi. Beni herkes Türkan Miçoğulları aday yaptı sanıyor ama bizim asıl onunla çok ciddi mücadelemiz oldu. 15 gün münazara yaptık. En son gün, “Siz bana kadınlar siyasete girmiyor. Cesur değiller, kadın siyasette olmalı dediniz. Sizin söyleminizle eyleminiz tutmuyor” dedim. Türkan Hanım bana çok şey öğretti, beş yıl kitap okuttu. Ben de iyi ama şimdi o bilgileri ne yapacağım oldum. Siyaseti bırakmak istemiyorum. Belediye Başkanı olmazsam ölürüm diye bir durumum yoktu ama Cumhuriyet’e inanan, Cumhuriyet’i seven, Urla’yı seven bir kadın olarak iyi bir şeyler yapayım dedim. Hiç olmazsa kadın aday olayım dedim. Sonra Selçuk Başkan’a söyledim, ardından Bülent Baratalı’ya söyledim. Çok etkilendiler ama onlara göre en zayıf halka bendim. “Bırakalım kız kumda oynasın” durumu oldu.

BEN BU İŞİ SEVİYORUM

Ben bir işe inandığım zaman o konuyu çok etkili anlatırım. İkna ederim. Sanat Sokağı için Vali Bey’e gitmiştik, masasına açtım projeyi herkes şoka girdi, “Bu ne yapıyor” diye. Vali Toprak dönemiydi bana, “Ne yapıyorsun sakin ol” dedi Vali Bey... Ben heyecanlı heyecanlı anlatmaya devam ettim. Vali Bey sonunda, “Tamam tamam” dedi, Vali yardımcısını aradı ki Sibel Başkan geliyor aman şaşırma gibisinden. Ben böyleyim, heyecanlıyım, bir yere gidersem oradan bir şey alarak dönerim. Şimdi Vali Ayyıldız’dan da destek alıyoruz. Bu bizim hakkımız olan bir şey zaten ama Vali Bey de sağolsun imtina etmiyor. Kültür Varlıkları’ndan kaynak aktarılıyor. 5 milyon lirayı geçecek aldığımız destek. Şimdi Urla İskele’yi yenileyeceğiz. Velhasıl ben bu işi çok severek yapıyorum. Hiç keşke demedim, hep iyi ki diyorum.

BİZİM İZMİR...”

Urla İzmir’in içinden de, dışından da göç alıyor. İzmir’den ciddi göç alıyoruz, özellikle sosyo ekonomik düzeyi yüksek gruplar tercih ediyor. Hayatlarını Urla’ya taşıyorlar. Dışarıdan genellikle İstanbul ve Ankara’dan göç alıyoruz.Geçen gün kuaförde bir hanım “Ben İstanbul’dan kaçarak uzaklaştım ve Urla’da çok mutluyum” diye anlatıyor. Aslına bakarsanız maneviyat arıyorlar, kasaba kültürünü yaşamak istiyorlar. Bütün esnafı tanımak, kasaba manava merhaba demek, sohbet etmek istiyor. İstanbullu bir hanım, “Bizim İzmir” diye anlatıyor, İzmir’in böyle bir özelliği var, benimsetiyor. Urla’nın doğası ne kadar önemliyse, yaşam kültürü de bir o kadar cazip geliyor insanlara. O nedenle tercih ediliyor. Çeşmealtı’nda gece çık kadınlara bak, hepsi çatır çatır geziyor. Restoranların çoğunda kadınlar oturuyor, yabancılık hissetmiyorsun. İstanbul’a gitmek istiyorsa zaten 20 dakikada havaalanındasın... Urla’da bu hava vardı zaten ama bizim dönemimizde biraz daha öne çıktı. Bazı şeyler olgunlaşır ya, şimdi meyvelerini vermeye başladı.

A, B, C PLANLARI VAR

Göreve geldiğimizde 50 milyon lira borç vardı. Şu anda piyasaya hiç borcumuz yok, personele borcumuz yok. 20 milyon lira kadar SSK ve vergi borçlarımız kaldı. Bizde 62 bin nüfus deniyor ama yaz kış oturan 110 bin nüfusumuz oldu artık. Kadron ona göre yetmiyor, gelirlerini artırman lazım ama emlak vergisi olayında başımıza neler geldi. Urla kısa sürede çok ciddi ivme kazandı. Bu çok iyi irdelenmesi gereken bir iş. Bu kararı sadece Urla Belediyesi almadı, kurulda kaymakamlık, mal müdürlüğü, ticaret odası, muhtarlıklar var. Revize edilmesi gerekiyor. Dava açmak istedim kabul edilmedi. Şimdi torba yasayı bekliyoruz. Ama bu konuda A, B, C planlarımız da var.

İmar konusunda bizde hakkı varsa alır, yoksa almaz. İnsiyatif kullanması gereken yerde vatandaştan yana kullanılır. Başkana gidelim iş halledelim yok bizde. Israr eden olursa bu bürokratın başını derde mi sokayım diyorum, peki diyerek gidiyor. Bazen de münazara yapıyoruz sıkıntılı işlerde, tarafları aynı masada buluşturuyorum. Ben dış göz oluyorum, doğruyu öyle buluyoruz.

URLA’DA DEVLET TİYATROSU

Bir gün Sedat Şenoğlu diye birisi kapıyı çaldı, “Merhaba, ben Urla için bir şeyler yapmak istiyorum. Ben devlet sanatçısıyım ve Van eski Devlet Tiyatrosu müdürüyüm. Benim bir hayalim var, Urla’ya Devlet Tiyatrosu getirmek istiyorum” dedi. Ben de “Başım gözüm üstüne, keşke olsa” dedim. Biz bir başladık Sedat hocayla çalışmaya... Doğru zamanda, doğru kişilere gittik. Sahne olmadığı zaman Urla AKM’yi teklif ettik, teknik ekip geldi inceledi. Kabul edildi, tiyatroya göre düzenleme yapıldı. Şu anda dört oyun var, hepsi kapalı gişe oynuyor. Türkiye’de sadece 28 ilde var Devlet Tiyatrosu, bir de Urla’da var. Biz Urla Devlet Tiyatrosu’yuz. Türkiye’de Devlet Tiyatrosu olan tek ilçe biziz. Sonra ben Devlet Tiyatrosu’ndan hoca istedim, konservatuar kurduk.

TEKNOKENT GELİYOR

Belediye binasını merkezden taşıma niyetimiz var. Merkezi dışa alarak önce şantiyeyi Özbek tarafına taşıyacağız. Üç ana büyük şantiye olarak ayıracağız. Temizlik, Park Bahçe, Fen İşleri ayrı şantiyelerde olacak. Hastane kavşağındaki terminal alanına belediye hizmet binasını inşa edeceğiz. 18 dönümlük bir alanda altında iki kat otopark olacak. Terminali de Büyükşehir Belediyesi şu anki şantiye alanına yapacak. Yani ilçe terminali şu anki şantiye alanına taşınacak. Urla’nın giriş noktalarını Urla’nın dokusuna uygun hale getiriyoruz. Yeni bir protokol camii de yapılacak. Bizim Urla’da bir çekek yerine ihtiyacımız var, 111 kilometre sahili olan bir yerde çekek yerimiz yok. Ayrıca Yüksek Teknoloji bölgesinde 2 bin dönüm alana teknokent geliyor. Türkiye’de ilk olacak, Sanayi Bakanlığımız ilgileniyor konuyla.

İMARA AÇTIĞIMIZ YER YOK

Bizim Urla olarak en büyük derdimiz mevzi imar planlarının çok olması. Şimdi 5 binlik ve binlikleri Büyükşehirle birlikte yapıyoruz, planlar bir daha gitti geldi olmasın diye. Mevcut dokuyu koruyarak plan yapmaya çalıştık. Gözünüze batmayacak yapılar olsun istiyoruz. Urla 784 kilometrekare büyüklüğünde bir ilçe. 100 binlik ve 25 binlik planlarda Urla’nın yüzde 94’ü korunacak alan olarak belirlendi. Yüzde 6’lık alanın da yüzde 5 – 5.5’u zaten yapılaşmış. Bizim imara açtığımız hiçbir yer yok. İmara açmak gibi bir derdimiz yok. Ben önceki Belediye Başkanlarına da buradan teşekkür ediyorum ki Urla’nın dokusunu bozmamışlar. Neden tercih ediliyor Urla? Önde gelen sebebi de bu, doğallığının bozulmamış olması.

ÇİLEK DE ÜRETİYORUZ, PEYNİR DE YAPIYORUZ

Büyükşehir Tarımsal Daire Başkanlığı’nı kimse küçümsemesin, o kadar önemli bir iş yapıyorlar ki. Geleneksel yöntemlerle teknolojiyi buluşturuyorlar, öğretiyorlar. Yerelde kalkınmanın en önemli ürünü enginardır. Katma değeri yüksek ürünler üretmek önemli. Çilek Urla’da hiç yetiştirilmemişti. Biz Balıklıova’da üç çilek üreticisiyle başladık, Büyükşehir fide dikimine kadar yardım etti. İş tuttu şimdi 28 çilek üreticisi oldu Balıklıova’da çilek yetiştirip para kazanıyorlar. İnsanların hayatları değişiyor, mesela Zeytinler köyünde de bir Hilmiye ablamız var. Büyükşehirin desteğiyle 5 koyun bir koç ile başladı, şimdi sürüsü oldu. Ürettiği süt ile peynir yapıp satıyor ve geçen gün diyor ki bana “Başkanım acaba bir kahvaltı salonu mu açsam”. Enginar, zeytin, balık, kesme çiçek var üreticinin para kazandığı.

ÇÖP KAMYONU KULLANIYORUM

Ben iş makinası da dahil bütün araçları kullanabiliyorum. Finisherle asfalt döktüm, forklifti çok seviyorum, çok keyifli. Belediyeye araç aldığımızda ilk ben kullanırım, çöp kamyonu dahil. Geçen gün çift kabin kamyonet aldık, getirin dedim bindim. Köprübaşında kornaya datdaradattat diye basarak “Parasını peşin verdim aldım” diye gezdim (gülüyor). Bu sabah da ciple gezdim sokaklarda. Ben araba kullanmayı seviyorum. Ben çocukken de böyleydim, babam hala bana bilader der. Anneannem “Tam kendine göre bir iş buldun” diyor. Ben hiç yerimde duramazdım çocukken.

ORASI ŞİMDİ SEMT MERKEZİ OLDU, ARTIK HALKA AİT

Balıklıova’da büyük gürültülerle yıkılan kamp yerine açtığımız Semt Merkezi’ni kadınlar işletiyor ve haftanın yedi günü açık. Balıklıovalı hanımlar dönüşümlü çalışıyor. 18 dönüm büyüklüğündeki bu alan artık halka açıldı. Kahvaltı da var, ızgara balık da. El emeği börek, pasta, çörek de var. Her şey doğal. Eve ekmek götürüyorlar, çocuk okutuyorlar. Semt Evi’nde aynı zamanda halk oyunları, dikiş kursu da açıyoruz, o kurslara geliyorlar. Tiyatro yapıyorlar, el sanatları öğreniyorlar.

Yine burada 30 Ağustos’u kutladık bu sene. Plaj futbolu etkinliği yaptık. Haftasonları köy pazarı kuruluyor. Bu alanın tamamı Urla Belediyesi tarafından yapıldı, ihaleye çıkılmadı. 8 bin 460 bitki diktik yine bu alana. 260 kişilik bir anfi tiyatro yaptık. Daha önce halka kapalı olan bu alan artık hiç kimsenin ama herkesin. Bu alan tam bir yaşam merkezi oldu artık.

İYİ Kİ VARLAR

Urla’da devletin bir çok kademesinde yer almış bir çok önemli isim de yaşıyor. Bakanlar, paşalar, belli dönemde Başbakan ve Cumhurbaşkanı. Bu bir risk olarak görülebilir ama beni diri tutuyor. Hiçbir tarafı boş bırakmıyorsun, her daim bir şey olur. Aziz Başkan gelir tavlasını oynar, vekiller var. Avantajı da var, dezavantajı da ama bu seni sağlam tutuyor. Hep hazırlıklısın, mesela Ahmet Sarışın yazar. Dediği konuya bakarız, olabilecek bir şey mi? Olumlu eleştiri başım gözüm üstüne, her türlü dikkate alırım. Ne diyorsun? Ben bunu görememişim, burada nihayetinde bir tecrübe var. O daha iyi görmüş, bunu uygulayayım diyorsun. O nedenle iyi ki varlar.

HER TÜRLÜ ADAYIM

Kesinlikle adayım, net adayım. Hiç bırakmaya da niyetim yok. Öyle böyle değil, adayım. Koşarak Urla’ya giderim yine adayım. Her türlü adayım bırakmaya hiç niyetim yok. Ben her gün uyandığımda bu işe şükrederek uyanıyorum. Çünkü birilerine vesile olabiliyorsun, birinin hayatına dokunuyorsun. Yerel siyaset çok keyifli, bütün sıcaklığını yaşıyorsun. Hele şu zamanda kenara çekilip oturmaya hiç niyetim yok. Stratejik planımız var, şu anda yüzde 80’nini tamamladık. Biz bozulmamış bir Urla için çalışmaya devam edeceğiz. Urla’da kat yok, tarım alanlarını katletmek yok, denizimizi, suyumuzu kirletmek yok. Hep söylüyorum, ben köylüyüm diyorum. Bunu bozmadan bir üst nesile nasıl aktarırız diye bakıyoruz. Urla’da özgürlükler var, bu engellenmemeli. İnsanlar buraya geldiğinde çağdaş Urla demeli. Benim amacım bu, yeniden Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Urla’da doğayı koruyacağız, öyle aman aman tüneller, köprüler olmayacak.

AZİZ BAŞKAN DEVAM ETMELİ

Adaylıktan önce Aziz Başkan ile tanışıklığımız yoktu. Ama Aziz Kocaoğlu İzmir siyasetini çok iyi koklayan biri, bu herkesçe malum. Sonra tanıştık, beni o buldu. Genel Merkez’e her seferinde tek başıma gittim, hiç kimsenin ismiyle, referansıyla da gitmedim. Aziz Kocaoğlu kesinlikle bir dönem daha Başkan olmalı. Türkiye çok zorlu günlerden geçiyor. Ben Aziz Başkan’ın bu işi hakkaniyetiyle yaptığına inanıyorum. Bir kere ben “Babam” diyorum, öyle hissediyorum. Kesinlikle o Başkan olmalı, ben başka hiç kimseyi oraya oturtamıyorum. Ben önümüzdeki yerel seçimin diğerleriyle aynı olmadığını düşünüyorum. Çok daha farklı irdelenmeli, İzmir Türkiye için de çok önemli bir yer. Aziz Başkan’ın İzmir’deki gücü de biliniyor. Yeni tur yeni şans bilmiyorum ne kadar olur. Bu çok önemli bir seçim çünkü. Aziz Başkan sonunda ne diyeceğini, en iyisini bilir (gülüyor).

BİRİLERİ TERS KÖŞE OLUYOR

Adaylık son derece demokratik bir hak. Herkesin gönlünden geçebilir, ben asla kimse aday olmayacak diyemem. Ben şu anda sadece iyi bir Belediye Başkanı olmaya çalışıyorum. Hata yapmamaya çalışıyorum ama hatam yoktur da demiyorum. Ben insanım, benim niyetim kötü değil, bu konu net. Bunu anlamak istemeyenler bazen ellerine bir oyuncak geçmiş gibi seviniyorlar ama o iş öyle bir dönüyor ki... Semt Evi açtığımız bu kumsalı da ranta çevireceğimi söylediler, sonuç ortada. Ters köşe oluyorlar. Bütünlemeye kalmak gibi, onlar hep bütünlemeye kalıyor. Ne yapalım? Bir daha girerler sınava.

Tekrar söylüyorum, ben kimseyle kavga etmem. Cevap da vermiyorum, çünkü polemik yaratılıyor. Neden çünkü zaman çok değerli ve Urla çok geniş bir alan. Yapacak çok işimiz var. En güzel cevap Balıklıova’da yaptığımız yıkımın Sağlıklı Kentler Birliği’nin 103 projesi arasından Türkiye’nin en iyi kentsel dönüşümü seçilmiş olmasıdır. Geçen hafta Kahramanmaraş’ta ödül aldım, ahan da cevap. Ben zeytinyağlı yemek yemeyi severim, zira soğuk yeniyor...

egedesonsoz.com

 

 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
İzmir’de hafta sonu kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı21 Şubat 2019
CHP'nin Urla adayı Burak Oğuz’dan esnaf ve sanatkârlara ziyaret21 Şubat 2019
Kuşadası'na sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi19 Şubat 2019
Kocaoğlu açıkladı: Büyükşehir ücretsiz patates-soğan dağıtacak!18 Şubat 2019
Kuşadası'ndaki terör saldırısı için mahkemeden yeni karar!17 Şubat 2019
PAMUCAK SAHİLİNE 1 YILDA 3 YUNUS ÖLÜSÜ VURDU16 Şubat 2019
Selçuk'lu Anenin Çığlığı15 Şubat 2019
Selçuk’un 100 yıllık enerjisi garanti!15 Şubat 2019
GENÇLERİN KARARI BAŞTERZİ13 Şubat 2019
İzmir’de turuncu alarm!12 Şubat 2019
BAŞKAN BAKICI’DAN MECLİS ÜYELERİNE PLAKET11 Şubat 2019
MASALLARIN RENKLİ DÜNYASINA AKADEMİK BİR YOLCULUK08 Şubat 2019
Şirince'deki dilek havuzunda yeni gelişme: Para yok, kamulaştırma yok!07 Şubat 2019
KİREÇCİLİ’DE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR05 Şubat 2019
Büyükşehir'den Selçuk'a yeni hizmet binası 31 Ocak 2019
Selçuklu Genç Motor Kazasında Hayatını kaybetti29 Ocak 2019
Meteorolojiden kritik uyarı23 Ocak 2019
Selçuk Belediyesi’nden çocuklara sömestr hediyesi 23 Ocak 2019
CHP Selçuk'tan Taşıma Seçmen Hamlesi21 Ocak 2019
37. SELÇUK EFES DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI21 Ocak 2019
Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı: Beni 3 gerekçek buraya getirdi!20 Ocak 2019
Devecilik kültürü ve deve güreşleri sempozyumu başladı 18 Ocak 2019
Kocaoğlu: Koşullar beni aday olmaya zorladı18 Ocak 2019
Zeybekçi’den Başkan Bakıcı’ya teşekkür ziyareti16 Ocak 2019
DEVE GÜREŞLERİ’NİN KIRKPINARI 20 OCAK’TA SELÇUK’TA16 Ocak 2019
Taşerondan kadroya geçen Belediye işçilerine yüzde 45 zam yapıldı.08 Ocak 2019
AK Parti İzmir’de 2 ilçede değişim… Başkanlar ne dedi?03 Ocak 2019
Belediye şirketi emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırıldı.03 Ocak 2019
İzmir'de ibre Murat Bakan'ı gösteriyor 03 Ocak 2019
Farklı senaryolar var03 Ocak 2019
SENGEL ÇALIŞAN EMEKÇİLERİ VE VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI02 Ocak 2019
BAŞKAN BAKICI’NIN YILSONU MESAİSİ02 Ocak 2019
CHP Selçuk Adayı 16 Ocak'tan sonra yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısına Kalabilir.02 Ocak 2019
Seyhan DERELİ Zafer Mahallesi Muhtar Adayı31 Aralık 2018
TÜM YEREL-SEN ile Selçuk Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı29 Aralık 2018
İNCEOĞLU 14 MAYIS MAHALLESİ MUHTARLIĞI İÇİN ADAY28 Aralık 2018
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL BEN DEĞİL BİZ DEMEYE DEVAM EDİYOR28 Aralık 2018
Bakan:"Gökçealan’ın doğasına, üretimine ve halkına hançer vurulmaktadır!"25 Aralık 2018
SELÇUK KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN YENİ BAŞKANI KILINÇ OLDU21 Aralık 2018
Ünlü yazardan Kocaoğlu çağrısı: Kararından vazgeçirin, ikna edin!21 Aralık 2018
GENÇLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ14 Aralık 2018
Anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı13 Aralık 2018
İzmir'deki hurda araçlar kaldırılacak12 Aralık 2018
'Antik kanal' ile Efes'te hedef 10 milyon turist!12 Aralık 2018
İzmir için kendini yak derlerse yakarım!11 Aralık 2018
SELÇUK’UN YARDIM ELİ UZANMAYA DEVAM EDECEK11 Aralık 2018
MÜLTECİLERE SELÇUK ESNAFTANDAN DESTEK11 Aralık 2018
DAĞ ZİRVESİNDE GİZEMLİ BULUNTULAR10 Aralık 2018
Meteoroloji Ege Bölgesi için uyardı10 Aralık 2018
SİVİL HAVACILIK GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI09 Aralık 2018
SELÇUK BİR KEZ DAHA TRAVEL TURKEY’DE YERİNİ ALDI07 Aralık 2018
SELÇUK’TA ÖDÜLLÜ TAVLA TURNUVASI BAŞLIYOR06 Aralık 2018
GÜMÜŞ DAĞINDA DOĞA SAHİPSİZ06 Aralık 2018
Selçuk'ta Bakkal dükkanında korkunç infaz06 Aralık 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Canlı Yayında Açıklamalarda Bulundu05 Aralık 2018
Dilek havuzlu o kilise artık devletin!03 Aralık 2018
Selçuk ve Bergamayı Birbirine Bağlayacak02 Aralık 2018
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR30 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI HALK TOPLANTISINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ30 Kasım 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayı Nihat Zeybekçi27 Kasım 2018
SELÇUK YENİ BİR SOKAK KAZANDI26 Kasım 2018
Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi26 Kasım 2018
ŞİRİNCE’DE YOLLARA DOKUNUŞ21 Kasım 2018
Polat: Belevi Gölü'ne kıymayın20 Kasım 2018
İYİ Parti'den Kocaoğlu'na övgü: Kadirşinas ağabeyimiz15 Kasım 2018
SELÇUK GARAJINDA SONA GELİNİYOR15 Kasım 2018
Selçuk orman kampına kavuşacak15 Kasım 2018
Belevi Gölü'ne yakın alana taş ocağı izni verildi14 Kasım 2018
Başkan Bakıcı’dan Selçuklular’a doğal gaz çağrısı14 Kasım 2018
Şirince’de Yangın Tatbikatı13 Kasım 2018
YOL VE PARK ÇALIŞMALARI TAMAMLANIYOR13 Kasım 2018
Selçuk Alevi Kültür Derneğinin Olağan Genel kurulu yapıldı12 Kasım 2018
Kuşadası'nda kruvaziyer bereketi11 Kasım 2018
Başkan Kocaoğlu’ndan 2019 yorumu: Seçim çantada keklik değil!09 Kasım 2018
SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN LÖSEMİ İLE İLGİLİ ANLAMLI ETKİNLİK09 Kasım 2018
CHP Selçuk Aday Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'den STK'lara ziyaret06 Kasım 2018
Amigurumi ve Keçe kursları açılacak06 Kasım 2018
BELEVİ SOSYAL TESİSİ AÇILDI06 Kasım 2018
"Arkadaşım Ben Geldim" adlı oyunun ilk gösterimi Belevi Mahallesi'nde06 Kasım 2018
ŞEHİT BABASI TAŞDEMİR İSABEY CAMİİ’NDE OĞLUNU ANDI04 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI YEREL YÖNETİM SEMPOZYUMUNDA DEPPO EFES’İ ANLATTI04 Kasım 2018
Selçuk'ta Yangınların Önlenmesi için İmza Kampanyası düzenledi.01 Kasım 2018
14 MAYIS MAHALLESİNE KADIN ADAY01 Kasım 2018
MEHMET KUZU BELEDİYE BAŞKANLIĞI ADAY ADAYI01 Kasım 2018
AK Partili Şengül'den sürpriz çıkış: Büyükşehir için göreve hazırım!31 Ekim 2018
Selçuk’ta Cumhuriyet Coşkusu Fener Alayı ve konserle devam etti30 Ekim 2018
Kuşadası'nda Hayatını Kaybedenler ile ilgili Son Gelişme30 Ekim 2018
Büyükelçiler, Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti'ni gezdi22 Ekim 2018
SELENDER’den DUYURU21 Ekim 2018
CHP'de Adaylık Süreleri Uzatıldı.19 Ekim 2018
LEVENT GÖRÜR ADAYLIK YOLUNDA ADIM ATTI19 Ekim 2018
İklim değişikliği Efes'i tehdit ediyor18 Ekim 2018
VEDA TURUNUN İKİNCİ DURAĞI SELÇUK17 Ekim 2018
Kocaoğlu: "BU BİR BAYRAK YARIŞI"16 Ekim 2018
EFES TİYATRO FESTİVALİ’NDE SELÇUK’UN KÜLTÜREL TARİHİNE YOLCULUK11 Ekim 2018
SÜMER BÜYÜKTOSUN FESTİVALLERİ ANLATACAK09 Ekim 2018
Kocaoğlu'ndan Flaş Açıklamalar.08 Ekim 2018
Göçmenler Derneğinin Aşure Gününe Büyük İlgi06 Ekim 2018
Selçuk'ta intihar girişimi06 Ekim 2018
Selçuk'ta Uyuşturucu Operasyonu04 Ekim 2018
İYİ TARIM UYGULAMALARI SELÇUK’TA GELİŞİYOR04 Ekim 2018
Başkanlardan flaş Açıklamalar Geliyor. "Aday Değilim"04 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu "Hep aday mı Olacağım"01 Ekim 2018
Aziz Kocaoğlu Kararını Açıkladı.01 Ekim 2018
Doğalgaza Zam.01 Ekim 2018
Kasırga, Yağmur, çamur demeden Selçuk’ta hırsızlar çalmaya devam ediyor.30 Eylül 2018
2019’DA AK PARTİ SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI ADAYIYIM28 Eylül 2018
OKULUMA GERİ DÖNERİM27 Eylül 2018
Meteorolojiden Kritik Açıklama27 Eylül 2018
Türkiye tarihinde bir ilk! Kasırga geliyor! Ege Bölgesi büyük tehlike altında...27 Eylül 2018
Selçuk'ta Tarihi Eser Operasyonu26 Eylül 2018
İLGİSİZLİK TEPKİ TOPLUYOR26 Eylül 2018
İzmir'e uyarı üstüne uyarı! Hava nasıl olacak?25 Eylül 2018
YİKOB’TAN ŞEHİR İÇİ HAMLESİ23 Eylül 2018
TRAFİKTE WHATSAPP DÖNEMİ22 Eylül 2018
ONLAR ÇALIŞACAK; BİZ DESTEKLEYECEĞİZ21 Eylül 2018
GAZİLER GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI20 Eylül 2018
ŞİRİNCE TAŞ MEKTEP’TE ANLAMLI GÜN19 Eylül 2018
Kocaoğlu AK Partili başkanlarla buluştu17 Eylül 2018
Gökçealan Üzüm Festivali gerçekleşti17 Eylül 2018
HEM TARİH HEM ÇEVRE TEMİZLİĞİ17 Eylül 2018
Başkan Kocaoğlu'ndan kalkınma mesajı:1400 belediyeden farkımız...17 Eylül 2018
Kocaoğlu Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuştu.... İşte o röportaj15 Eylül 2018
MUHTEŞEM FESTİVAL KURTALAN EKSPRES İLE SONA ERDİ10 Eylül 2018
SELÇUK 8 EYLÜL SEVİNCİNİ PAMELA VE ÜMİT BESEN ŞARKILARIYLA YAŞADI09 Eylül 2018
EFESE GİRİŞ 60 TL OLDU09 Eylül 2018
SELÇUK’UN KURTULUŞUNUN 96. YILI TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ LEZZETLE, MÜZİKLE DEVAM EDİYOR07 Eylül 2018
BAŞTERZİ’DEN BÜYÜKTOSUN’A VEFA ZİYARETİ06 Eylül 2018
CENGİZ BAYKAL KARELERİ FESTİVALE DAMGASINI VURDU06 Eylül 2018
SELÇUK EFES FESTİVALİ RENKLİ VE EĞLENCELİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLADI05 Eylül 2018
Selçuk’un yeni kaymakamı belli oldu03 Eylül 2018
Zafer coşkusu İstasyon Meydanı’nı sardı31 Ağustos 2018
ÇİNLİ SANATÇILAR EFES VE ŞİRİNCE’YE HAYRAN KALDI31 Ağustos 2018
BÜYÜK ZAFER SELÇUK’TA KUTLANDI30 Ağustos 2018
49. Selçuk Efes Festivali 4- 9 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.29 Ağustos 2018
SELÇUKLULAR ZAFER BAYRAMI’NI ÖZEL BİR PROGRAM İLE KUTLAYACAK28 Ağustos 2018
ARTIK DENİZE DE AKAMIYOR!27 Ağustos 2018
İzmir'de internet devrimi: Milyonlarca kişi...26 Ağustos 2018
Selçuk İZBAN treni raydan çıktı, faciadan dönüldü26 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI21 Ağustos 2018
İzmir Büyükşehir'den ulaşımda ''Tükenmez kart'' dönemi21 Ağustos 2018
Meryem Ana Evi'nde Ayin17 Ağustos 2018
Antik Kent Sahipsiz Kedilere Yuva Oldu14 Ağustos 2018
Kuşadası'nda 9 kişi böyle can verdi09 Ağustos 2018
​Selçuk imar planı Meclisten Geçti.09 Ağustos 2018
Karaciğer Nakli Olan Selçuklu Genç Kadına Annelik Sürprizi07 Ağustos 2018
1'e 4 verdi07 Ağustos 2018
Darısı Küçük Menderes'in Başına!07 Ağustos 2018
ENGELSİZ KAMP PAMUCAK’TA BAŞLADI07 Ağustos 2018
BAŞKAN BAKICI ZABITALARLA BİRARAYA GELDİ06 Ağustos 2018
Efes 8500 yıllık yolculuğa çıkarıyor04 Ağustos 2018
Kuşadası'nda odunla köpeği döverek bu hale getirdiler04 Ağustos 2018
ERİŞİLEBİLİR KENT TOPLANTISI YAPILDI03 Ağustos 2018
ŞİRİNCE'DE ZEMİNE DÖŞELİ MEZAR TAŞI SÖKÜLDÜ03 Ağustos 2018
KİREÇCİLİ YOLLARI YAPILIYOR02 Ağustos 2018
SELÇUK’UN YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ KİM OLDU?02 Ağustos 2018
EFES KAZILARI BAŞLADI02 Ağustos 2018
İzmir Selçuk'ta trafik kazası : Kamyon, traktör ve motosikletli zincirleme kaza01 Ağustos 2018
EĞLENEREK İNGİLİZCE ÖĞRENDİLER01 Ağustos 2018
DERE YATAĞI HUZUR KAÇIRIYOR31 Temmuz 2018
Kuşadası'nda turist otobüsüne molotoflu saldırı!30 Temmuz 2018
Her zaman esnafımızın yanındayız27 Temmuz 2018
Kuşadası'ndaki Deprem Selçuk ve İzmir dede Hissedildi.26 Temmuz 2018
BASIN BAYRAMINI SADECE “O İSİMLER” KUTLADI25 Temmuz 2018
BELEVİ’DE ŞEFTALİ ŞENLİĞİ DÜZENLENİYOR25 Temmuz 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Basın Bayramını Kutladı24 Temmuz 2018
LOKOMOTİF SELÇUK’TAN GİTMEYECEK24 Temmuz 2018
BELEVİ GİŞELERİNDE KAZA23 Temmuz 2018
Yeni haftada Selçuk'ta hava nasıl olacak?23 Temmuz 2018
'Kıyamet Köyü' Şöhretinin Zirvesine Ulaştı22 Temmuz 2018
Hedef koydu: 597 22 Temmuz 2018
Kocaoğlu: Köye mahalle demekle iş bitmiyor20 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞTU16 Temmuz 2018
Selçuk-Torbalı yolunda makilik alanda meydana gelen yangın sonrası küller Kuşadası'na yağdı.15 Temmuz 2018
İzmir Selçuk'ta seyir halindeyken bir anda alev aldı!15 Temmuz 2018
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA 15 TEMMUZ KONFERANSI13 Temmuz 2018
İzmir Barosu: İdam ve hadım cezası çözüm değil12 Temmuz 2018
Selçuk-Kuşadası yolu üzerinde Kaza 11 Temmuz 2018
SELÇUKLULAR DEMOKRASİ NÖBETİ İÇİN İSTASYON MEYDANI’NDA BULUŞACAK11 Temmuz 2018
ÇALIŞMALAR TAMAMLANMAK ÜZERE10 Temmuz 2018
İzmir'de bir kavurucu hafta daha!09 Temmuz 2018
Aranan şirketin üst düzey isimlerinden iki kişi Selçuk'ta Yakalandı.09 Temmuz 2018
İMAR BARIŞI OFİSİ’NE YOĞUN İLGİ05 Temmuz 2018
Torbalı ve Ayrancılar–Yazıbaşı arıtmaları büyüyor05 Temmuz 2018
Ege'ye sıcak uyarı! O saatlere dikkat03 Temmuz 2018
Disk Emekli Sen Selçuk Temsilciliği Emekliler Günü Basın Açıklaması02 Temmuz 2018
HAMAM NE ZAMAN AÇILIYOR?02 Temmuz 2018
SELÇUK BELEDİYESİ YAZLIK DÜĞÜN SALONU AÇILDI02 Temmuz 2018
Selçuk ve Kuşadası 'Dünya Hava Oyunları' incelemesi27 Haziran 2018
Kuvvetli yağış geliyor: İzmir için kırmızı alarm!26 Haziran 2018
Selçuk'ta Seçim Sonuçları25 Haziran 2018
EFES’TE KAZILAR BAŞLIYOR MU?22 Haziran 2018
İZBAN'dan yaza özel Selçuk tarifesi22 Haziran 2018
Kocaoğlu: ""Kaliteli gençleri siyasete sokmalıyız".22 Haziran 2018
Torbalı'ya şehit ateşi düştü19 Haziran 2018
Bunun adı "İzmir mucizesi"18 Haziran 2018
Kuşadası'nda Bayram Yoğunluğu Devam Ediyor17 Haziran 2018
SELÇUK’TA RESMİ BAYRAMLAŞMA14 Haziran 2018
Başkan Kocaoğlu: 14 yılda kimse önümüzde duramadı!14 Haziran 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN EĞLENCELERİ SONA ERDİ14 Haziran 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE İMAR BARIŞI OFİSİ AÇILACAK13 Haziran 2018
İzmir’de sıcaklara mola: Bayramda yağmur var!13 Haziran 2018
Kuşadası'ndaki kanlı saldırı... Bakanlık'tan ailelere 'parayı iade edin' davası!13 Haziran 2018
Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli12 Haziran 2018
İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARA RAMAZAN PAKETİ11 Haziran 2018
Kocaoğlu’ndan iktidara salvo: Sizin göz bebeğiniz olmak istemiyoruz!10 Haziran 2018
SELÇUKLULAR KADİR GECESİ’NDE İSABEY CAMİ’NDE BULUŞACAK08 Haziran 2018
YAZLIK DÜĞÜN SALONU 22 HAZİRAN’DA AÇILIYOR06 Haziran 2018
DAHA TEMİZ VE SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN05 Haziran 2018
NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENİN02 Haziran 2018
İFTAR SOFRASI İSABEY’DE KURULDU02 Haziran 2018
Ayşe Semra Kadaifçioğlu Yazdı:"Tek kişilik bir ordu Şükrü Özkaynak"02 Haziran 2018
SELÇUK’TA ARAZİ YOLLARI YAPILDI31 Mayıs 2018
Eski ramazanları aratmadı31 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN RAMAZAN DENETİMİ30 Mayıs 2018
Yasa çıktı: İzmir'de toplu taşıma tek çatıda toplanıyor!30 Mayıs 2018
İZSU faturalarda yeniliğe gitti28 Mayıs 2018
Kışlalı Parkı’na muhteşem açılış28 Mayıs 2018
Selçuklu Gazilerden Aziz Kocaoğlu'na Atatürk Portresi25 Mayıs 2018
SELÇUKLU GENÇLERDEN TARİHİ PROJE25 Mayıs 2018
Meteorolojiden sağanak uyarısı25 Mayıs 2018
Efes Antik Kenti'nin ziyaretçi sayısı 412 bini aştı24 Mayıs 2018
SELÇUK’TA RAMAZAN ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR23 Mayıs 2018
Selçuk’ta Ramazan dolu dolu geçecek17 Mayıs 2018
EĞLENİRKEN EĞLENDİRDİLER16 Mayıs 2018
Meclis sonrası Kordon'da yürüyüş: Başkan Kocaoğlu'ndan tavla keyfi16 Mayıs 2018
ÇİFTÇİLER VE İHRACATÇILAR DEPPO EFES’TE BİR ARAYA GELDİ16 Mayıs 2018
Kudüs'le İlgili Uluslararası Hukuk Kuralları Derhal Yerine Getirilmelidir15 Mayıs 2018
Başkan Kocaoğlu Selçuk'ta Anneler Gününü Kutladı13 Mayıs 2018
Selçuk Katı Atık Transfer İstasyonu Açılışını Aziz Kocaoğlu Yaptı.12 Mayıs 2018
ORTODOKSLARIN ÖNEMLİ GÜNÜNDE SELÇUK TİCARET ODASI DOSTLUK YEMEĞİ VERDİ11 Mayıs 2018
Yazlık düğün salonu 1 Haziran tarihinden itibaren hizmete açılacak11 Mayıs 2018
Özel öğrencilerin sergisi açıldı.11 Mayıs 2018
Başkan Kocaoğlu’na 24 Haziran görevi!10 Mayıs 2018
SELÇUK’UN SOKAKLARI TEMİZLENİYOR10 Mayıs 2018
İzmir İskenderiye Patriği Selçuk Efes'te Ayin Yönetti08 Mayıs 2018
Aziz Kocaoğlu Selçuk Katı Atık Transfer İstasyonunu Açacak.08 Mayıs 2018
Sel, Selçuk'u da vurdu. Hayko Cepkin'in işlettiği mekan da zarar gördü07 Mayıs 2018
Kocaoğlu: İzmir’deki yaşam Gavursa yapacak bir şey yok07 Mayıs 2018
HIDIRELLEZ ATEŞİ SELÇUK’TA DA YANDI07 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ03 Mayıs 2018
Motofest Bugün Pamucak'ta Başlıyor03 Mayıs 2018
SELÇUK BELEDİYE İŞÇİLERİ 1 MAYIS’I KADRO VE SENDİKA SEVİNCİ İLE KUTLADI02 Mayıs 2018
İzmir'de emeğin bayramı02 Mayıs 2018
SANAYİ GÜZELLEŞTİRME PROJESİ BİTİYOR27 Nisan 2018
"Niyet ettik çiftçiyi kalkındırmaya"27 Nisan 2018
"Mahalle tiyatroları" geliyor27 Nisan 2018
Selçuk Pamucak Kavşağında kaza: 25 yaralı!26 Nisan 2018
SOSYAL MARKET ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR25 Nisan 2018

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH