YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
07 Kasım 2017
Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Kavga etmem, mücadele ederim'

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar gazeteciler Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.

 Kavga etmem, mücadele ederim

Dünyanın en güzel gökyüzü başımızın üstünde.Sağa bakıyoruz mavi, sola bakıyoruz yeşil.

Nefes kesici bir manzara...

Şarabın, zeytinin, balığın başkentindeyiz bu hafta.

Urla’nın bitmek bilmeyen kıyılarındayız.

İçimiz açıla açıla geziyoruz.

Hani yok yok denir ya...

Urla da işte öyle bir yer.

Devlet Tiyatrosu var mı, var.

Teknokent var, en güzel üzüm bağları var...

En iyi enginar, en lezzetli balık, en güzel kumsal da var.

Dile kolay denize 111 kilometre sahili olan bir ilçe Urla.

Nam-ı diğer Yarımada.

784 metrekare büyüklüğünde, sit nedeniyle çok şükür ki bakir kalmış kocaman bir cennet parçası.

Ve bu cennetin amazon ruhlu Başkanı...

Koltuğuna iyice ısınmış, “Ben Başkanlığı çok sevdim” diyen Sibel Uyar.

Cennet Urla’nın, CHP’li Başkanı.

Nasıl bilirsiniz deseler...

Dobra biliriz, tez canlı biliriz, akıllı ve cabbar biliriz diyebiliriz.

Pek göstermese de,

Hamarat ayrıca.

Hamur açıyor, balık avlıyor, çifte çubuğa gidiyor...

Bir bakıyorsunuz köylü kadınlarla tarhana yoğurmaya oturmuş.

Bir bakıyorsunuz köy sokaklarında elinde fırça evlerin duvarlarını kireçliyor.

Bir gün çöp kamyonu kullanıyor, bir gün forkliftin başında.

Anlıyor hem de bu işlerden, göstermelik değil yaptıkları.

Mücadeleyi seviyor.

Dobra bir Egeli.

Başına buyruk İzmirli.

Dişli bir Cumhuriyet kızı.

Bölge insanını yakından tanıyor Sibel Uyar.

Köylüyü biliyor, derdinden dilinden anlıyor.

Balıkçının mezatına da çare buluyor, çiftçinin tarlasına da.

Kadına, gence, köylüye, esnafa omuz veriyor.

Atadan Urlalı, organik Başkan Sibel Uyar.

Hali hazırda hukuk eğitimi alsa da meslekten gıda mühendisi kendisi.

Son 3.5 yıldır Urla’yı yönetiyor.

1886 yılında kurulmuş Urla Belediyesi’nin ilk kadın Başkanı.

Canla başla, yürekten çalışıyor.

Hurdaya çıkmış, onartıp makam arabası yaptığı 1984 model cipin direksiyonunda sokakları arşınlıyor.

Kesinlikle tekrar adayım, net adayım” diyerek kartını açık oynuyor.

Siyaset, çelmeler, ihanet, rekabet diye sorarsanız eğer...

Zeytinyağlıları “Soğuk” yemeyi sevdiğini söyleyen Başkan Sibel Uyar,

Ege’de Sonsöz’e aklındaki ve kalbindeki Urla’yı anlattı...

AKLIMI YEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜLER

Ben meclis üyesiyken iyi bir meclis üyesi olmaya çalıştım. Belediye Başkanlığı hayalim yoktu, gerçekten yoktu. Türkan Miçoğulları ile yıllarca Ege Kadın Dayanışma Vakfı’nda birlikte çalıştık. Kadınlara siyaseten daha cesur olun, tandansınız ne ise o partiye üye olun diye anlattık. Sonra yerel seçim zamanı gelmeye başladı. Kendi kendime sordum, “Sen bir daha meclis üyesi olmak istiyor musun?” İçimdeki ses bana cevap verdi, “Hayır” dedi. Tamam meclis üyesi olmayacağım. Peki siyaseti bırakacak mıyım? “Yooo, hayır”. Bırakmak hiç istemiyorum çünkü çok keyifli. E ne yapacağım, Belediye Başkanlığı. “Kızım seni Belediye Başkanı yaparlar mı” dedim kendime. “İyi düşün” dedi yine aynı ses. 1866’da kurulmuş Urla Belediyesi, tarihinde hiç kadın Başkan yok. Cesaretse ben cesur bir kadınım dedim ve aday olmaya kendi kendime karar verdim. Başkan adayı olma kararımı hiç kimse alkışlamadı. Herkes aklımı yediğimi düşündü. Eşimin ilk tepkisi, “Başına bela mı arıyorsun” oldu. Başkan olacağıma inanmadı, başından gideyim diye “Tamam” dedi (gülüyor).

BIRAKALIM KUMDA OYNASIN”

Ben kavgacı değil, mücadeleci bir kadınım. Ama siyasetçi doğmadım ben mühendisim, bizde iki iki daha dört eder. Siyasette ise “Sen kaç istiyorsun” durumu var. Mücadeleyi severim. Sonra ilk Türkan Miçoğulları’na söyledim ve en zorlandığım kişi o oldu. Bana harika fikir diyecek sandım ama bana “Urla’da vesayetler var” dedi. “Yürü git” dedi. Beni herkes Türkan Miçoğulları aday yaptı sanıyor ama bizim asıl onunla çok ciddi mücadelemiz oldu. 15 gün münazara yaptık. En son gün, “Siz bana kadınlar siyasete girmiyor. Cesur değiller, kadın siyasette olmalı dediniz. Sizin söyleminizle eyleminiz tutmuyor” dedim. Türkan Hanım bana çok şey öğretti, beş yıl kitap okuttu. Ben de iyi ama şimdi o bilgileri ne yapacağım oldum. Siyaseti bırakmak istemiyorum. Belediye Başkanı olmazsam ölürüm diye bir durumum yoktu ama Cumhuriyet’e inanan, Cumhuriyet’i seven, Urla’yı seven bir kadın olarak iyi bir şeyler yapayım dedim. Hiç olmazsa kadın aday olayım dedim. Sonra Selçuk Başkan’a söyledim, ardından Bülent Baratalı’ya söyledim. Çok etkilendiler ama onlara göre en zayıf halka bendim. “Bırakalım kız kumda oynasın” durumu oldu.

BEN BU İŞİ SEVİYORUM

Ben bir işe inandığım zaman o konuyu çok etkili anlatırım. İkna ederim. Sanat Sokağı için Vali Bey’e gitmiştik, masasına açtım projeyi herkes şoka girdi, “Bu ne yapıyor” diye. Vali Toprak dönemiydi bana, “Ne yapıyorsun sakin ol” dedi Vali Bey... Ben heyecanlı heyecanlı anlatmaya devam ettim. Vali Bey sonunda, “Tamam tamam” dedi, Vali yardımcısını aradı ki Sibel Başkan geliyor aman şaşırma gibisinden. Ben böyleyim, heyecanlıyım, bir yere gidersem oradan bir şey alarak dönerim. Şimdi Vali Ayyıldız’dan da destek alıyoruz. Bu bizim hakkımız olan bir şey zaten ama Vali Bey de sağolsun imtina etmiyor. Kültür Varlıkları’ndan kaynak aktarılıyor. 5 milyon lirayı geçecek aldığımız destek. Şimdi Urla İskele’yi yenileyeceğiz. Velhasıl ben bu işi çok severek yapıyorum. Hiç keşke demedim, hep iyi ki diyorum.

BİZİM İZMİR...”

Urla İzmir’in içinden de, dışından da göç alıyor. İzmir’den ciddi göç alıyoruz, özellikle sosyo ekonomik düzeyi yüksek gruplar tercih ediyor. Hayatlarını Urla’ya taşıyorlar. Dışarıdan genellikle İstanbul ve Ankara’dan göç alıyoruz.Geçen gün kuaförde bir hanım “Ben İstanbul’dan kaçarak uzaklaştım ve Urla’da çok mutluyum” diye anlatıyor. Aslına bakarsanız maneviyat arıyorlar, kasaba kültürünü yaşamak istiyorlar. Bütün esnafı tanımak, kasaba manava merhaba demek, sohbet etmek istiyor. İstanbullu bir hanım, “Bizim İzmir” diye anlatıyor, İzmir’in böyle bir özelliği var, benimsetiyor. Urla’nın doğası ne kadar önemliyse, yaşam kültürü de bir o kadar cazip geliyor insanlara. O nedenle tercih ediliyor. Çeşmealtı’nda gece çık kadınlara bak, hepsi çatır çatır geziyor. Restoranların çoğunda kadınlar oturuyor, yabancılık hissetmiyorsun. İstanbul’a gitmek istiyorsa zaten 20 dakikada havaalanındasın... Urla’da bu hava vardı zaten ama bizim dönemimizde biraz daha öne çıktı. Bazı şeyler olgunlaşır ya, şimdi meyvelerini vermeye başladı.

A, B, C PLANLARI VAR

Göreve geldiğimizde 50 milyon lira borç vardı. Şu anda piyasaya hiç borcumuz yok, personele borcumuz yok. 20 milyon lira kadar SSK ve vergi borçlarımız kaldı. Bizde 62 bin nüfus deniyor ama yaz kış oturan 110 bin nüfusumuz oldu artık. Kadron ona göre yetmiyor, gelirlerini artırman lazım ama emlak vergisi olayında başımıza neler geldi. Urla kısa sürede çok ciddi ivme kazandı. Bu çok iyi irdelenmesi gereken bir iş. Bu kararı sadece Urla Belediyesi almadı, kurulda kaymakamlık, mal müdürlüğü, ticaret odası, muhtarlıklar var. Revize edilmesi gerekiyor. Dava açmak istedim kabul edilmedi. Şimdi torba yasayı bekliyoruz. Ama bu konuda A, B, C planlarımız da var.

İmar konusunda bizde hakkı varsa alır, yoksa almaz. İnsiyatif kullanması gereken yerde vatandaştan yana kullanılır. Başkana gidelim iş halledelim yok bizde. Israr eden olursa bu bürokratın başını derde mi sokayım diyorum, peki diyerek gidiyor. Bazen de münazara yapıyoruz sıkıntılı işlerde, tarafları aynı masada buluşturuyorum. Ben dış göz oluyorum, doğruyu öyle buluyoruz.

URLA’DA DEVLET TİYATROSU

Bir gün Sedat Şenoğlu diye birisi kapıyı çaldı, “Merhaba, ben Urla için bir şeyler yapmak istiyorum. Ben devlet sanatçısıyım ve Van eski Devlet Tiyatrosu müdürüyüm. Benim bir hayalim var, Urla’ya Devlet Tiyatrosu getirmek istiyorum” dedi. Ben de “Başım gözüm üstüne, keşke olsa” dedim. Biz bir başladık Sedat hocayla çalışmaya... Doğru zamanda, doğru kişilere gittik. Sahne olmadığı zaman Urla AKM’yi teklif ettik, teknik ekip geldi inceledi. Kabul edildi, tiyatroya göre düzenleme yapıldı. Şu anda dört oyun var, hepsi kapalı gişe oynuyor. Türkiye’de sadece 28 ilde var Devlet Tiyatrosu, bir de Urla’da var. Biz Urla Devlet Tiyatrosu’yuz. Türkiye’de Devlet Tiyatrosu olan tek ilçe biziz. Sonra ben Devlet Tiyatrosu’ndan hoca istedim, konservatuar kurduk.

TEKNOKENT GELİYOR

Belediye binasını merkezden taşıma niyetimiz var. Merkezi dışa alarak önce şantiyeyi Özbek tarafına taşıyacağız. Üç ana büyük şantiye olarak ayıracağız. Temizlik, Park Bahçe, Fen İşleri ayrı şantiyelerde olacak. Hastane kavşağındaki terminal alanına belediye hizmet binasını inşa edeceğiz. 18 dönümlük bir alanda altında iki kat otopark olacak. Terminali de Büyükşehir Belediyesi şu anki şantiye alanına yapacak. Yani ilçe terminali şu anki şantiye alanına taşınacak. Urla’nın giriş noktalarını Urla’nın dokusuna uygun hale getiriyoruz. Yeni bir protokol camii de yapılacak. Bizim Urla’da bir çekek yerine ihtiyacımız var, 111 kilometre sahili olan bir yerde çekek yerimiz yok. Ayrıca Yüksek Teknoloji bölgesinde 2 bin dönüm alana teknokent geliyor. Türkiye’de ilk olacak, Sanayi Bakanlığımız ilgileniyor konuyla.

İMARA AÇTIĞIMIZ YER YOK

Bizim Urla olarak en büyük derdimiz mevzi imar planlarının çok olması. Şimdi 5 binlik ve binlikleri Büyükşehirle birlikte yapıyoruz, planlar bir daha gitti geldi olmasın diye. Mevcut dokuyu koruyarak plan yapmaya çalıştık. Gözünüze batmayacak yapılar olsun istiyoruz. Urla 784 kilometrekare büyüklüğünde bir ilçe. 100 binlik ve 25 binlik planlarda Urla’nın yüzde 94’ü korunacak alan olarak belirlendi. Yüzde 6’lık alanın da yüzde 5 – 5.5’u zaten yapılaşmış. Bizim imara açtığımız hiçbir yer yok. İmara açmak gibi bir derdimiz yok. Ben önceki Belediye Başkanlarına da buradan teşekkür ediyorum ki Urla’nın dokusunu bozmamışlar. Neden tercih ediliyor Urla? Önde gelen sebebi de bu, doğallığının bozulmamış olması.

ÇİLEK DE ÜRETİYORUZ, PEYNİR DE YAPIYORUZ

Büyükşehir Tarımsal Daire Başkanlığı’nı kimse küçümsemesin, o kadar önemli bir iş yapıyorlar ki. Geleneksel yöntemlerle teknolojiyi buluşturuyorlar, öğretiyorlar. Yerelde kalkınmanın en önemli ürünü enginardır. Katma değeri yüksek ürünler üretmek önemli. Çilek Urla’da hiç yetiştirilmemişti. Biz Balıklıova’da üç çilek üreticisiyle başladık, Büyükşehir fide dikimine kadar yardım etti. İş tuttu şimdi 28 çilek üreticisi oldu Balıklıova’da çilek yetiştirip para kazanıyorlar. İnsanların hayatları değişiyor, mesela Zeytinler köyünde de bir Hilmiye ablamız var. Büyükşehirin desteğiyle 5 koyun bir koç ile başladı, şimdi sürüsü oldu. Ürettiği süt ile peynir yapıp satıyor ve geçen gün diyor ki bana “Başkanım acaba bir kahvaltı salonu mu açsam”. Enginar, zeytin, balık, kesme çiçek var üreticinin para kazandığı.

ÇÖP KAMYONU KULLANIYORUM

Ben iş makinası da dahil bütün araçları kullanabiliyorum. Finisherle asfalt döktüm, forklifti çok seviyorum, çok keyifli. Belediyeye araç aldığımızda ilk ben kullanırım, çöp kamyonu dahil. Geçen gün çift kabin kamyonet aldık, getirin dedim bindim. Köprübaşında kornaya datdaradattat diye basarak “Parasını peşin verdim aldım” diye gezdim (gülüyor). Bu sabah da ciple gezdim sokaklarda. Ben araba kullanmayı seviyorum. Ben çocukken de böyleydim, babam hala bana bilader der. Anneannem “Tam kendine göre bir iş buldun” diyor. Ben hiç yerimde duramazdım çocukken.

ORASI ŞİMDİ SEMT MERKEZİ OLDU, ARTIK HALKA AİT

Balıklıova’da büyük gürültülerle yıkılan kamp yerine açtığımız Semt Merkezi’ni kadınlar işletiyor ve haftanın yedi günü açık. Balıklıovalı hanımlar dönüşümlü çalışıyor. 18 dönüm büyüklüğündeki bu alan artık halka açıldı. Kahvaltı da var, ızgara balık da. El emeği börek, pasta, çörek de var. Her şey doğal. Eve ekmek götürüyorlar, çocuk okutuyorlar. Semt Evi’nde aynı zamanda halk oyunları, dikiş kursu da açıyoruz, o kurslara geliyorlar. Tiyatro yapıyorlar, el sanatları öğreniyorlar.

Yine burada 30 Ağustos’u kutladık bu sene. Plaj futbolu etkinliği yaptık. Haftasonları köy pazarı kuruluyor. Bu alanın tamamı Urla Belediyesi tarafından yapıldı, ihaleye çıkılmadı. 8 bin 460 bitki diktik yine bu alana. 260 kişilik bir anfi tiyatro yaptık. Daha önce halka kapalı olan bu alan artık hiç kimsenin ama herkesin. Bu alan tam bir yaşam merkezi oldu artık.

İYİ Kİ VARLAR

Urla’da devletin bir çok kademesinde yer almış bir çok önemli isim de yaşıyor. Bakanlar, paşalar, belli dönemde Başbakan ve Cumhurbaşkanı. Bu bir risk olarak görülebilir ama beni diri tutuyor. Hiçbir tarafı boş bırakmıyorsun, her daim bir şey olur. Aziz Başkan gelir tavlasını oynar, vekiller var. Avantajı da var, dezavantajı da ama bu seni sağlam tutuyor. Hep hazırlıklısın, mesela Ahmet Sarışın yazar. Dediği konuya bakarız, olabilecek bir şey mi? Olumlu eleştiri başım gözüm üstüne, her türlü dikkate alırım. Ne diyorsun? Ben bunu görememişim, burada nihayetinde bir tecrübe var. O daha iyi görmüş, bunu uygulayayım diyorsun. O nedenle iyi ki varlar.

HER TÜRLÜ ADAYIM

Kesinlikle adayım, net adayım. Hiç bırakmaya da niyetim yok. Öyle böyle değil, adayım. Koşarak Urla’ya giderim yine adayım. Her türlü adayım bırakmaya hiç niyetim yok. Ben her gün uyandığımda bu işe şükrederek uyanıyorum. Çünkü birilerine vesile olabiliyorsun, birinin hayatına dokunuyorsun. Yerel siyaset çok keyifli, bütün sıcaklığını yaşıyorsun. Hele şu zamanda kenara çekilip oturmaya hiç niyetim yok. Stratejik planımız var, şu anda yüzde 80’nini tamamladık. Biz bozulmamış bir Urla için çalışmaya devam edeceğiz. Urla’da kat yok, tarım alanlarını katletmek yok, denizimizi, suyumuzu kirletmek yok. Hep söylüyorum, ben köylüyüm diyorum. Bunu bozmadan bir üst nesile nasıl aktarırız diye bakıyoruz. Urla’da özgürlükler var, bu engellenmemeli. İnsanlar buraya geldiğinde çağdaş Urla demeli. Benim amacım bu, yeniden Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Urla’da doğayı koruyacağız, öyle aman aman tüneller, köprüler olmayacak.

AZİZ BAŞKAN DEVAM ETMELİ

Adaylıktan önce Aziz Başkan ile tanışıklığımız yoktu. Ama Aziz Kocaoğlu İzmir siyasetini çok iyi koklayan biri, bu herkesçe malum. Sonra tanıştık, beni o buldu. Genel Merkez’e her seferinde tek başıma gittim, hiç kimsenin ismiyle, referansıyla da gitmedim. Aziz Kocaoğlu kesinlikle bir dönem daha Başkan olmalı. Türkiye çok zorlu günlerden geçiyor. Ben Aziz Başkan’ın bu işi hakkaniyetiyle yaptığına inanıyorum. Bir kere ben “Babam” diyorum, öyle hissediyorum. Kesinlikle o Başkan olmalı, ben başka hiç kimseyi oraya oturtamıyorum. Ben önümüzdeki yerel seçimin diğerleriyle aynı olmadığını düşünüyorum. Çok daha farklı irdelenmeli, İzmir Türkiye için de çok önemli bir yer. Aziz Başkan’ın İzmir’deki gücü de biliniyor. Yeni tur yeni şans bilmiyorum ne kadar olur. Bu çok önemli bir seçim çünkü. Aziz Başkan sonunda ne diyeceğini, en iyisini bilir (gülüyor).

BİRİLERİ TERS KÖŞE OLUYOR

Adaylık son derece demokratik bir hak. Herkesin gönlünden geçebilir, ben asla kimse aday olmayacak diyemem. Ben şu anda sadece iyi bir Belediye Başkanı olmaya çalışıyorum. Hata yapmamaya çalışıyorum ama hatam yoktur da demiyorum. Ben insanım, benim niyetim kötü değil, bu konu net. Bunu anlamak istemeyenler bazen ellerine bir oyuncak geçmiş gibi seviniyorlar ama o iş öyle bir dönüyor ki... Semt Evi açtığımız bu kumsalı da ranta çevireceğimi söylediler, sonuç ortada. Ters köşe oluyorlar. Bütünlemeye kalmak gibi, onlar hep bütünlemeye kalıyor. Ne yapalım? Bir daha girerler sınava.

Tekrar söylüyorum, ben kimseyle kavga etmem. Cevap da vermiyorum, çünkü polemik yaratılıyor. Neden çünkü zaman çok değerli ve Urla çok geniş bir alan. Yapacak çok işimiz var. En güzel cevap Balıklıova’da yaptığımız yıkımın Sağlıklı Kentler Birliği’nin 103 projesi arasından Türkiye’nin en iyi kentsel dönüşümü seçilmiş olmasıdır. Geçen hafta Kahramanmaraş’ta ödül aldım, ahan da cevap. Ben zeytinyağlı yemek yemeyi severim, zira soğuk yeniyor...

egedesonsoz.com

 

 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
"Sihirli Tarih" Hollandalıları Büyüledi17 Ocak 2018
SELÇUK BELEDİYESİ ÇÖZÜM ÜRETİYOR12 Ocak 2018
Efes Müzesi’nde Sihirli Tarih’in tarih eğitimi atölyesi düzenleniyor11 Ocak 2018
Selçuk'ta Uyuşturucu Operasyonu11 Ocak 2018
Tire-Belevi yolu 2019'un ilk aylarında açılacak11 Ocak 2018
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ09 Ocak 2018
Filiz CERİTOĞLU SENGEL 4. Kez Denetim Komisyon Üyeliğine Seçildi.09 Ocak 2018
SELÇUK ATA SPORUNDA İL BİRİNCİSİ OLDU07 Ocak 2018
SENGEL Grup Yeni Yılı Coşkuyla Karşıladı05 Ocak 2018
İzmirliler dikkat! Kritik uyarı geldi!05 Ocak 2018
YENİ YILIN İLK MECLİSİ YAPILDI04 Ocak 2018
Filiz CERİTOĞLU SENGEL Yeni Yıl Mesajı Yayınladı31 Aralık 2017
BAŞKAN BAKICI’NIN YOĞUN YENİ YIL MESAİSİ29 Aralık 2017
UNESCO KENTLERİNDEN ÇEVRE DUYARLILIĞI28 Aralık 2017
Kuşadası'nda Manga konseri!27 Aralık 2017
Maraş Katliamı Selçuk Alevi Kültür Derneği (Cem evinde) Yapılan Etkinlikle Anıldı.25 Aralık 2017
SEGEMDER YENİ YILA GİRERKEN ENGELLİ ÇOCUKLARI UNUTMADI25 Aralık 2017
İzmir’de arka arkaya 2 deprem!25 Aralık 2017
SELÇUK TARIMINI GELİŞTİRECEĞİZ22 Aralık 2017
Tarımsal Sanayi Alanında 3 Adet Arsa Satışı Yapılacak22 Aralık 2017
KADIN GİRİŞİMCİDEN “PARTİ LİMANI”20 Aralık 2017
Selçuk Şehit Ömer Halisdemir İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri 2. Oldu20 Aralık 2017
“Selçuk yeni yılda son üç buçuk yılı katlayacak”19 Aralık 2017
SELÇUK'TA ÖĞRENCİLER GIDADAN ZEHİRLENDİLER16 Aralık 2017
Flaş! İzmir'de ulaşıma zam geliyor! İZBAN'da 'gittiğin kadar öde' dönemi!15 Aralık 2017
Siyaset iş başarma sanatıdır15 Aralık 2017
ZEYTİNYAĞI İŞLETMELERİ DENETLENDİ14 Aralık 2017
İzmir Selçuk'ta hırsızlık vakası13 Aralık 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE “ÖNCE EĞİTİM”11 Aralık 2017
Gazeteci Ahmet ÇİPLİ CHP Selçuk İlçe Örgütü ile ilişkilerini dondurduğunu Açıkladı11 Aralık 2017
Bir hafta içerisinde doğal gaz verilecek08 Aralık 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN “DOĞANIN İZİNDE PROJESİ”NE DESTEK08 Aralık 2017
7 Adet Taşınmazın Kiralanma İhalesi06 Aralık 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI04 Aralık 2017
HUZUREVİNDE RENKLİ ÇALIŞMALAR29 Kasım 2017
90 dakikaya devam29 Kasım 2017
Yılbaşı tarifesi... İzmir'de suya zam var!28 Kasım 2017
Güney Kore Genel Kurmay 2. Başkanı Meryemana Evini Gezdi24 Kasım 2017
Selçuk'ta Moloz ormanı22 Kasım 2017
ÇİFTÇİ DOSTU BELEDİYEDEN YENİ HAMLE!21 Kasım 2017
UNESCO KENTİNİN BAŞKANLARI SÜRECİ VE KENTİ ANLATACAK21 Kasım 2017
Binlerce çocuk okula gidemiyor: Sınıfta kaldın ey İzmir!20 Kasım 2017
Antik Efes bir asırdır turist çekiyor20 Kasım 2017
HALI SAHALAR SELÇUK’UN VE SPORCULARIN19 Kasım 2017
KURUMLARARASI İŞBİRLİĞİ SONUÇ VERMEYE DEVAM EDİYOR17 Kasım 2017
ADD Selçuk Şubesi Yönetim Kurulu Basın Açıklaması yayınladı16 Kasım 2017
DEVECİLİK KÜLTÜRÜ SEMPOZYUMUNUN İKİNCİSİ DÜZENLENİYOR13 Kasım 2017
Diyanet İşleri Başkanı Şehidimizin Selçuk’taki baba ocağını ziyaret 12 Kasım 2017
ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, SELÇUK’TA SAYGIYLA ANILDI10 Kasım 2017
Zamanın durduğu an…10 Kasım 2017
İzmir Gaz A.Ş. Haftaya "Selçuk Abonelik Merkezi"ni açıyor...08 Kasım 2017
RESTORASYONDA LEYLEK HASSASİYETİ08 Kasım 2017
Selçuk ilçesinde dağda kaybolan aileyi, AFAD ve AKUT Kurtardı.06 Kasım 2017
Polis Memuru Ahmet Alp Taşdemir Diyarbakır’da çıkan çatışmada şehit oldu...03 Kasım 2017
KADIN EL EMEĞİ PAZARI HAFTADA İKİ GÜN OLDU02 Kasım 2017
Emrah BOZTEPE Yazdı: "Sözüm Meclisten İçeri..."30 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU AKŞAM DA DEVAM ETTİ30 Ekim 2017
SELÇUK’TA CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI29 Ekim 2017
CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI28 Ekim 2017
CHP'li Murat Bakan'dan Gökçealan'daki maden projesine tepki28 Ekim 2017
Efes antik kentine 1620 beton kazık çakılacak!27 Ekim 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI27 Ekim 2017
SENGEL Selçuk Gökçealan Mahallesinde Maden Ocağı Kurulmasına Tepki Gösterdi 27 Ekim 2017
Gökçealan bu kez maden ocağı tehdidi ile karşı karşıya.26 Ekim 2017
Emniyet Müdürü, İzmirlilere seslendi24 Ekim 2017
SELÇUK’TA TURİZM KONFERANSI23 Ekim 2017
Yoncaköy Mevkinde Feci Kaza22 Ekim 2017
Meteoroloji uyardı! İzmir'e sağanak yağış geliyor!22 Ekim 2017
İyi ki Fuar İzmir var!22 Ekim 2017
Kuşadası Limanı ve tüm Türkiye seferlerini iptal ettiklerini açıkladı21 Ekim 2017
Kocaoğlu, Akşener ile buluştu mu?21 Ekim 2017
Selçuk Belediyesi İhale İlanı20 Ekim 2017
MUHTARLAR GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI20 Ekim 2017
Efes Kanal İhalesi Yapıldı.20 Ekim 2017
Başkan Pekdaş"Daha çok kadın yerel yönetimlerin her kademesinde olmalıdır"18 Ekim 2017
SELÇUK’UN DOYUMSUZ SEYİR ALANI “AYASULUK KALESİ”17 Ekim 2017
İzmir ulaşımına 29 Ekim tarifesi: 1 kuruş13 Ekim 2017
Akıncılar Huzurevi’nde yaşayan sakinlere grip aşısı yapıldı.12 Ekim 2017
Selçuk'ta “Uyuşturucuyla Mücadele Konferansı” Düzenlendi.11 Ekim 2017
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği 10 Ekim Ankara katliamıyla ilgili basın açıklaması yayınladı.10 Ekim 2017
İzmir Selçuk, Muğla ve Mersin'de çok sayıda patlayıcı ele geçirdi09 Ekim 2017
Selçuklu Aile Kaza Yaptı 1 Ölü.05 Ekim 2017
SOSYAL MARKET KIŞ DÖNEMİNDE DE VATANDAŞLARIN YANINDA29 Eylül 2017
Belediye Çalışanı İş kazasında hayatını kaybetti21 Eylül 2017
GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI20 Eylül 2017
Selçuk Şehir içi Ve İzban Tarifeleri Belli Oldu19 Eylül 2017
YENİ PROGRAMLAR AÇILACAK19 Eylül 2017
GÖKÇEALAN’DA ÜZÜM FESTİVAL15 Eylül 2017
ZİRVE ANTIK AIGAI ROTASINDA YÜRÜYECEK15 Eylül 2017
DÜNYA MİRASI YOLUNDA BİSİKLET TURU BAŞLIYOR12 Eylül 2017
İzmirliler Zafere Yürüdü09 Eylül 2017
İZBAN AÇILDI09 Eylül 2017
SELÇUK’UN KURTULUŞUNUN 95. YILI TÖRENLE KUTLANDI08 Eylül 2017
İzban Açılışında Kriz Yaşandı Kocaoğlu, töreni terk etti08 Eylül 2017
Hazır mısın İzmir?05 Eylül 2017
48. SELÇUK EFES KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR05 Eylül 2017
SELÇUK ZAFER COŞKUSUNU FENER ALAYI VE KONSERLE YAŞADI05 Eylül 2017
ŞİMDİKİ İSTASYON SELÇUK31 Ağustos 2017
30 AĞUSTOS ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE KUTLANDI30 Ağustos 2017
Selçuk'ta orman yangını!29 Ağustos 2017
HAYALLERİNE UÇACAKLAR21 Ağustos 2017
SELÇUK PAMUCAK’TA “ENGELSİZ KAMP” BAŞLIYOR15 Ağustos 2017
HER ŞEY BU FESTİVALDE14 Ağustos 2017
Belevi Tire Yolunda Kaza.11 Ağustos 2017
'Pamucak'ta kum zambakları yok oluyor' uyarısı08 Ağustos 2017
Selçuk'ta Yeni Sağlık Ocağı Sevinci06 Ağustos 2017
Başkan Bakıcı Vatandaşlardan Özür Diledi03 Ağustos 2017
Son durum Şirince'de yıkım hazırlığı01 Ağustos 2017
Şirince’de kaçak yapılar yıkılacak01 Ağustos 2017
VIP otogarda ihale Zamanı01 Ağustos 2017
Pamucak'ta silahlı çatışma: 1 ölü, 1 yaralı31 Temmuz 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLARINA SU KABI27 Temmuz 2017
SELÇUK'TA İKİ KİŞİYE ÇARPAN ARAÇ, PAMUCAK SAHİLİNE DOĞRU UÇTU27 Temmuz 2017
İzmir'in Selçuk ilçesinde bir kadın silahla ağır yaralandı.26 Temmuz 2017
119 adet kaçak ekmek ele geçirildi18 Temmuz 2017
Selçuk'ta 9 yıl önce kaybolan 48 yaşındaki kadını öldürdüğünü itiraf etti13 Temmuz 2017
15 TEMMUZ PARKI AÇILIYOR12 Temmuz 2017
Bu hafta yine kavrulacağız10 Temmuz 2017
Selçuklular en geç Kasım ayında doğal gazı evlerinde görebilecekler.08 Temmuz 2017
HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN ÜRÜNLERİN SATIŞINA GEÇİT YOK!05 Temmuz 2017
Selçuk Devlet Hastanesinden Bir Yenilik Daha05 Temmuz 2017
SELÇUK RUMELİ GÖÇMENLERİ BALKANLARA GİDİYOR03 Temmuz 2017
İzmir'de yangın durdurulamıyor: 800 hektara yükseldi!02 Temmuz 2017
İzmir'de büyük yangında son durum: Tam 50 hektar!01 Temmuz 2017
PAMUCAK ONLARA EMANET30 Haziran 2017
İşte bu yüzden İzmir!30 Haziran 2017
“İzmir, herkesin yaşamak istediği şehir oldu”23 Haziran 2017
Anaokulunda gıda zehirlenmesi! 56 kişi hastaneye kaldırıldı19 Haziran 2017
Ünlü deprem uzmanından İzmir için rahatlatan açıklama19 Haziran 2017
Kamyonla İZBAN treni çarpıştı15 Haziran 2017
Deprem profesöründen korkutan açıklama: İzmir için en riskli yerler nereler?14 Haziran 2017
Torbalıda Kaza: Yardım ederken...14 Haziran 2017
Son dakika.. Ege Denizi'nde 6,3'lük deprem!12 Haziran 2017
PAMUCAK MİNİK ELLERDE DAHA TEMİZ05 Haziran 2017
Selçuk'ta Yangın03 Haziran 2017
Tüm Yerel Sen’den Başkan Bakıcı’ya ziyaret01 Haziran 2017
72 yaşındaki adam 10 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı01 Haziran 2017
Kuşadası Kız Yurdunda Kantinci Elinde Bıçakla Öğrencilerin Üzerine Yürüdü30 Mayıs 2017
SELÇUK BELEDİYESİ HER MAHALLEYE İFTAR SOFRASI KURUYOR30 Mayıs 2017
Manisa'da korkutan deprem: İzmir de sallandı!27 Mayıs 2017
KORE BÜYÜKELÇİSİNDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET23 Mayıs 2017
Selçuk'ta Sapık dehşeti20 Mayıs 2017
Selçuk Kaymakamı Sayın Ayhan BOYACI Kutlama Measjı Yayınladı17 Mayıs 2017
DÜNYACA ÜNLÜ MATEMATİKÇİLER SELÇUK’TA BULUŞTU17 Mayıs 2017
​Selçuk Zuhal Fitness Avrupa 'dan Boş Dönmedi16 Mayıs 2017
Kent Ekmek, fiyatını 60 kuruşa çekti12 Mayıs 2017
Deprem Selçuk'tada Hissedildi12 Mayıs 2017
Büyükşehir'den yaz tarifesi: İzmir'de suya zam!12 Mayıs 2017
SELÇUK TİCARET ODASI ORTODOKS DÜNYASINI AĞIRLADI09 Mayıs 2017
FENER RUM PATRİĞİ BARTHOLOMEOS SELÇUK’TA08 Mayıs 2017
Kuşadası'ndaki Deprem Selçuk'tada Hissedildi.08 Mayıs 2017
SELÇUKLU ÖĞRENCİLERDEN "ÖRNEK DAVRANIŞ"05 Mayıs 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE 1 MAYIS İÇİN “BAKLAVALI KUTLAMA”01 Mayıs 2017
27 km uzunluğunda ‘istinat’ duvarı!27 Nisan 2017
Göç ve mübadelenin acı öyküsü25 Nisan 2017
​Selçuk'ta Hava Nasıl Olacak25 Nisan 2017
EMNİYET MÜDÜRÜNÜN STO ZİYARETİNDE GÜNDEM TRAFİK VE OTOPARK SORUNU23 Nisan 2017
ULUSAL EGEMENLİK ŞENLİKLERİ SERGİ İLE BAŞLADI23 Nisan 2017
Flaş! Manisa'da bir deprem daha21 Nisan 2017
Kuşadası'nda polis 'hamile görünümlü terörist' uyarısı yaptı21 Nisan 2017
23 NİSAN SELÇUK’TA RENKLİ VE DOPDOLU20 Nisan 2017
Selçuk Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Uyuşturucu Operasyonları Devam Ediyor.18 Nisan 2017
Bakanlık'tan Selçuk Ve Kuşadası'nda dev satış: Denize sıfır altın araziler!12 Nisan 2017
Selçuk Kaymakamı kaza sonrasında hastaneye kaldırıldı11 Nisan 2017
2016 FAALİYET RAPORU GÖRÜŞMELERİNDE : “İDDİA EDİYORUM…”10 Nisan 2017
TÜRKİYE'NİN EN ÇOK TERCİH EDİLEN KÖYÜ ŞİRİNCE10 Nisan 2017
‘Deprem profesörü’nden İzmir için korkutan açıklama!08 Nisan 2017
THK SELÇUK ŞUBESİ, GENEL KURUL’DA GÜVEN TAZELEDİ06 Nisan 2017
Selçuk'ta kaza: 2’si ağır 7 yaralı02 Nisan 2017
Selçuk'un 5 yıldızlı otelinde korkutan yangın30 Mart 2017
Hem güldürdü hem ağlattı28 Mart 2017
Selçuk'ta Su Kesintisi Ne zaman Olacak?28 Mart 2017
İZBAN'da bir müjde daha; Belevi istasyonu yola çıkıyor27 Mart 2017
Tandırcı Deniz'de Canlı Müzik Geceleri Başladı25 Mart 2017
Kuşadası Açıklarında Bot Battı 11 Ölü25 Mart 2017
​OTOPARK ÇİLESİ KENTİMİZE YAKIŞMIYOR25 Mart 2017
Selçuk mesaisi: Vatandaş sordu, Başkan yanıtladı25 Mart 2017
BELEDİYE OLANAKLARIYLA YAPILAN PARKTA SONA GELİNDİ20 Mart 2017
Selçuk Sanayi Sitesinde Pompalı Saldırı!!16 Mart 2017
BAŞARILI ÖĞRENCİDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET15 Mart 2017
KİRALAMA İHALESİ12 Mart 2017
Selçuk doğalgaza kavuşuyor12 Mart 2017
Bakan Eroğlu, Selçuk Belediyesini Ziyaret Etti11 Mart 2017
EFES ULTRA MARATONU: ANTİK ÇAĞIN KALBİNDE ADIMLAMAK10 Mart 2017
BAŞKAN BAKICI: ÇAĞDAŞ TOPLUMLARDA KADIN ERKEK EŞİTTİR09 Mart 2017
Selçuk'taki Kadınlar; "Kadının kararı HAYIR" dedi08 Mart 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN MART MECLİSİNDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR08 Mart 2017
Sağlık'tan Selçuk'a doğru06 Mart 2017
Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğünden Tarihi Eser Operasyonu04 Mart 2017
Büyükşehir’den 30 ilçeye 90 temizlik aracı02 Mart 2017
İZMİR GAZ YETKİLİLERİNDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET01 Mart 2017
SİVRİSİNEKLE MÜCADELE YIL BOYU SÜRÜYOR01 Mart 2017
Milliyet Yazarı Kemal Önderoğlu Bu Hafta Keçi Kalesini Kaleme Aldı.27 Şubat 2017
İZSU’dan kritik uyarı: ‘Sayacınız arızalı’ diyerek…26 Şubat 2017
Kuşadası Güvenlik Sebebiyle Turizm Rotasından Çıkarıldı24 Şubat 2017
Sokak kedileri için "Kedi Evi" projesi başlatıldı23 Şubat 2017
SELÇUK MUTFAĞI EGELİ BAŞKANLARDAN DA TAM NOT ALDI23 Şubat 2017
SELÇUK BELEDİYESİNDEN YENİ BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ22 Şubat 2017
SELÇUK’UN LEZZETİ “DÜNYA MUTFAĞINDA”21 Şubat 2017
SANAYİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR20 Şubat 2017
SELÇUK’TA AFETLERE KARŞI ALAN OLUŞTURULACAK17 Şubat 2017
SELÇUKLU ÇİFTÇİNİN ÜRÜNÜ DÜNYA İLE BULUŞACAK15 Şubat 2017
Hırsızlar Yakalandı.15 Şubat 2017
Selçuk Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Uyuşturucu Operasyonları Devam Ediyor.15 Şubat 2017
Buca Belediyesi 50 bin ‘Nutuk’ dağıttı10 Şubat 2017
Selçuk-Efes'e İZBAN'ın kaskabak modeli düştü09 Şubat 2017
Selçuk Emniyetinden Uyuşturucu Operasyonu09 Şubat 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN “YÖNETİM PAYDAŞLARINA” ZİYARET09 Şubat 2017
Borçlanma Yetkisi Başkana Verildi08 Şubat 2017
Selçukta 2 Öğretmen KHK İle İhraç Edildi08 Şubat 2017
Belediye İşçilerinin umudu Çarşamba günü Saat:18.00' e kaldı!06 Şubat 2017
Selçuk'ta hangi araziler varlık fonuna devredildi?06 Şubat 2017
Selçuk'ta Engelli vatandaşı Trene almadılar03 Şubat 2017
İzmir'de Bisikletle Otobüs Yolculuğu Başladı03 Şubat 2017
SELÇUK TAHRAN TURİZM FUARI’NDA03 Şubat 2017
ONLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU31 Ocak 2017
UNESCO KENTİNE İLGİ YİNE YOĞUN27 Ocak 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDE TOPLU SÖZLEŞME25 Ocak 2017
SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN SÖMESTR HEDİYESİ24 Ocak 2017
Kahraman Fethi Sekin için Türkiye yarışacak24 Ocak 2017
SELÇUK BİR KEZ DAHA EMITT FUARI’NDA23 Ocak 2017
Selçuk'ta tarihi eser kaçakçılarına operasyon23 Ocak 2017
Selçuk'ta Yeni Emniyet Müdürü Görevde20 Ocak 2017
Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Seçimleri Yapıldı18 Ocak 2017
Torbalıda Garip İhale!!!17 Ocak 2017
Selçuk Kent Konseyi Kadın Meclisi Seçime Gidiyor17 Ocak 2017
YENİ EMNİYET MÜDÜRÜNDEN BAŞKAN BAKICI’YA ZİYARET16 Ocak 2017
35.Selçuk Efes Deve Güreşleri festivali Pamucak'ta Yapıldı15 Ocak 2017
Gökçealandan Büyük Başarı11 Ocak 2017
Selçuk Galatasaraylılar Derneğinden Anlamlı Ziyaret11 Ocak 2017
Yarın okullar tatil mi?10 Ocak 2017
HİZMET MASASI 2016 YILINDA DA VATANDAŞIN YANINDAYDI09 Ocak 2017
Selçuk'ta Hangi Memur Görevden Alındı.09 Ocak 2017
İzmir güne karla uyandı: Ulaşıma 'beyaz' darbe!08 Ocak 2017
Selçuk'lu Avukatlardan Basın Açıklması06 Ocak 2017
Flaş! İzmir Adliyesi'nde patlama: 2 şehit, 10 yaralı05 Ocak 2017
Sempozyum bildirileri yayınlandı04 Ocak 2017
Selçuk Kaymakamı Ayhan BOYACI İŞİD'in Efes Antik Kenti’ni İstanbul Boğazı, İstanbul Üniversitesi hedef alan görsellerine Karşı Vatandaşı uyardı.04 Ocak 2017
İzmir'de kara kış: Önce sağanak, sonra dondurucu soğuk!04 Ocak 2017
İZSU 2017’ye hızlı başladı03 Ocak 2017
TERÖRE ORTAK TEPKİ, KENTE MÜJDE03 Ocak 2017
SELÇUK İZBAN’A HAZIRLANIYOR03 Ocak 2017
İzmir'de yılın ilk haftası sağanak var!02 Ocak 2017
Büyük Şehirden 2016'da Selçuk'a Destek Geldi01 Ocak 2017
ŞİRİNCE'DEKİ YANGINA MÜDAHALE EDEN İTFAİYE ERİNİN ÜZERİNE DUVAR DEVRİLDİ01 Ocak 2017
İzmir’de 3 ilçede 'ölüm depolarına' baskın31 Aralık 2016
Huzurevi sakinlerinden tüm Selçuk’a “Mutlu Yıllar” videosu30 Aralık 2016
BAŞKAN BAKICI’DAN YENİ YIL MESAJI30 Aralık 2016
Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı Mesaj Yayınladı29 Aralık 2016
İzmir'de kar çilesi: Manisa yolu kapandı, 2 ilçede okullar tatil29 Aralık 2016

     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
Radyo Canlı Yayın
..
En Çok Okunan
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | İletişim
CH