YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > YEREL

Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
07 Kasım 2017
Meclis Üyeliğinden Belediye Başkanlığına
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Kavga etmem, mücadele ederim'

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar gazeteciler Fatih Yapar, Mehmet Karabel, Hanzade Ünuz ve Mehmet İşler’in sorularını yanıtladı.

 Kavga etmem, mücadele ederim

Dünyanın en güzel gökyüzü başımızın üstünde.Sağa bakıyoruz mavi, sola bakıyoruz yeşil.

Nefes kesici bir manzara...

Şarabın, zeytinin, balığın başkentindeyiz bu hafta.

Urla’nın bitmek bilmeyen kıyılarındayız.

İçimiz açıla açıla geziyoruz.

Hani yok yok denir ya...

Urla da işte öyle bir yer.

Devlet Tiyatrosu var mı, var.

Teknokent var, en güzel üzüm bağları var...

En iyi enginar, en lezzetli balık, en güzel kumsal da var.

Dile kolay denize 111 kilometre sahili olan bir ilçe Urla.

Nam-ı diğer Yarımada.

784 metrekare büyüklüğünde, sit nedeniyle çok şükür ki bakir kalmış kocaman bir cennet parçası.

Ve bu cennetin amazon ruhlu Başkanı...

Koltuğuna iyice ısınmış, “Ben Başkanlığı çok sevdim” diyen Sibel Uyar.

Cennet Urla’nın, CHP’li Başkanı.

Nasıl bilirsiniz deseler...

Dobra biliriz, tez canlı biliriz, akıllı ve cabbar biliriz diyebiliriz.

Pek göstermese de,

Hamarat ayrıca.

Hamur açıyor, balık avlıyor, çifte çubuğa gidiyor...

Bir bakıyorsunuz köylü kadınlarla tarhana yoğurmaya oturmuş.

Bir bakıyorsunuz köy sokaklarında elinde fırça evlerin duvarlarını kireçliyor.

Bir gün çöp kamyonu kullanıyor, bir gün forkliftin başında.

Anlıyor hem de bu işlerden, göstermelik değil yaptıkları.

Mücadeleyi seviyor.

Dobra bir Egeli.

Başına buyruk İzmirli.

Dişli bir Cumhuriyet kızı.

Bölge insanını yakından tanıyor Sibel Uyar.

Köylüyü biliyor, derdinden dilinden anlıyor.

Balıkçının mezatına da çare buluyor, çiftçinin tarlasına da.

Kadına, gence, köylüye, esnafa omuz veriyor.

Atadan Urlalı, organik Başkan Sibel Uyar.

Hali hazırda hukuk eğitimi alsa da meslekten gıda mühendisi kendisi.

Son 3.5 yıldır Urla’yı yönetiyor.

1886 yılında kurulmuş Urla Belediyesi’nin ilk kadın Başkanı.

Canla başla, yürekten çalışıyor.

Hurdaya çıkmış, onartıp makam arabası yaptığı 1984 model cipin direksiyonunda sokakları arşınlıyor.

Kesinlikle tekrar adayım, net adayım” diyerek kartını açık oynuyor.

Siyaset, çelmeler, ihanet, rekabet diye sorarsanız eğer...

Zeytinyağlıları “Soğuk” yemeyi sevdiğini söyleyen Başkan Sibel Uyar,

Ege’de Sonsöz’e aklındaki ve kalbindeki Urla’yı anlattı...

AKLIMI YEDİĞİMİ DÜŞÜNDÜLER

Ben meclis üyesiyken iyi bir meclis üyesi olmaya çalıştım. Belediye Başkanlığı hayalim yoktu, gerçekten yoktu. Türkan Miçoğulları ile yıllarca Ege Kadın Dayanışma Vakfı’nda birlikte çalıştık. Kadınlara siyaseten daha cesur olun, tandansınız ne ise o partiye üye olun diye anlattık. Sonra yerel seçim zamanı gelmeye başladı. Kendi kendime sordum, “Sen bir daha meclis üyesi olmak istiyor musun?” İçimdeki ses bana cevap verdi, “Hayır” dedi. Tamam meclis üyesi olmayacağım. Peki siyaseti bırakacak mıyım? “Yooo, hayır”. Bırakmak hiç istemiyorum çünkü çok keyifli. E ne yapacağım, Belediye Başkanlığı. “Kızım seni Belediye Başkanı yaparlar mı” dedim kendime. “İyi düşün” dedi yine aynı ses. 1866’da kurulmuş Urla Belediyesi, tarihinde hiç kadın Başkan yok. Cesaretse ben cesur bir kadınım dedim ve aday olmaya kendi kendime karar verdim. Başkan adayı olma kararımı hiç kimse alkışlamadı. Herkes aklımı yediğimi düşündü. Eşimin ilk tepkisi, “Başına bela mı arıyorsun” oldu. Başkan olacağıma inanmadı, başından gideyim diye “Tamam” dedi (gülüyor).

BIRAKALIM KUMDA OYNASIN”

Ben kavgacı değil, mücadeleci bir kadınım. Ama siyasetçi doğmadım ben mühendisim, bizde iki iki daha dört eder. Siyasette ise “Sen kaç istiyorsun” durumu var. Mücadeleyi severim. Sonra ilk Türkan Miçoğulları’na söyledim ve en zorlandığım kişi o oldu. Bana harika fikir diyecek sandım ama bana “Urla’da vesayetler var” dedi. “Yürü git” dedi. Beni herkes Türkan Miçoğulları aday yaptı sanıyor ama bizim asıl onunla çok ciddi mücadelemiz oldu. 15 gün münazara yaptık. En son gün, “Siz bana kadınlar siyasete girmiyor. Cesur değiller, kadın siyasette olmalı dediniz. Sizin söyleminizle eyleminiz tutmuyor” dedim. Türkan Hanım bana çok şey öğretti, beş yıl kitap okuttu. Ben de iyi ama şimdi o bilgileri ne yapacağım oldum. Siyaseti bırakmak istemiyorum. Belediye Başkanı olmazsam ölürüm diye bir durumum yoktu ama Cumhuriyet’e inanan, Cumhuriyet’i seven, Urla’yı seven bir kadın olarak iyi bir şeyler yapayım dedim. Hiç olmazsa kadın aday olayım dedim. Sonra Selçuk Başkan’a söyledim, ardından Bülent Baratalı’ya söyledim. Çok etkilendiler ama onlara göre en zayıf halka bendim. “Bırakalım kız kumda oynasın” durumu oldu.

BEN BU İŞİ SEVİYORUM

Ben bir işe inandığım zaman o konuyu çok etkili anlatırım. İkna ederim. Sanat Sokağı için Vali Bey’e gitmiştik, masasına açtım projeyi herkes şoka girdi, “Bu ne yapıyor” diye. Vali Toprak dönemiydi bana, “Ne yapıyorsun sakin ol” dedi Vali Bey... Ben heyecanlı heyecanlı anlatmaya devam ettim. Vali Bey sonunda, “Tamam tamam” dedi, Vali yardımcısını aradı ki Sibel Başkan geliyor aman şaşırma gibisinden. Ben böyleyim, heyecanlıyım, bir yere gidersem oradan bir şey alarak dönerim. Şimdi Vali Ayyıldız’dan da destek alıyoruz. Bu bizim hakkımız olan bir şey zaten ama Vali Bey de sağolsun imtina etmiyor. Kültür Varlıkları’ndan kaynak aktarılıyor. 5 milyon lirayı geçecek aldığımız destek. Şimdi Urla İskele’yi yenileyeceğiz. Velhasıl ben bu işi çok severek yapıyorum. Hiç keşke demedim, hep iyi ki diyorum.

BİZİM İZMİR...”

Urla İzmir’in içinden de, dışından da göç alıyor. İzmir’den ciddi göç alıyoruz, özellikle sosyo ekonomik düzeyi yüksek gruplar tercih ediyor. Hayatlarını Urla’ya taşıyorlar. Dışarıdan genellikle İstanbul ve Ankara’dan göç alıyoruz.Geçen gün kuaförde bir hanım “Ben İstanbul’dan kaçarak uzaklaştım ve Urla’da çok mutluyum” diye anlatıyor. Aslına bakarsanız maneviyat arıyorlar, kasaba kültürünü yaşamak istiyorlar. Bütün esnafı tanımak, kasaba manava merhaba demek, sohbet etmek istiyor. İstanbullu bir hanım, “Bizim İzmir” diye anlatıyor, İzmir’in böyle bir özelliği var, benimsetiyor. Urla’nın doğası ne kadar önemliyse, yaşam kültürü de bir o kadar cazip geliyor insanlara. O nedenle tercih ediliyor. Çeşmealtı’nda gece çık kadınlara bak, hepsi çatır çatır geziyor. Restoranların çoğunda kadınlar oturuyor, yabancılık hissetmiyorsun. İstanbul’a gitmek istiyorsa zaten 20 dakikada havaalanındasın... Urla’da bu hava vardı zaten ama bizim dönemimizde biraz daha öne çıktı. Bazı şeyler olgunlaşır ya, şimdi meyvelerini vermeye başladı.

A, B, C PLANLARI VAR

Göreve geldiğimizde 50 milyon lira borç vardı. Şu anda piyasaya hiç borcumuz yok, personele borcumuz yok. 20 milyon lira kadar SSK ve vergi borçlarımız kaldı. Bizde 62 bin nüfus deniyor ama yaz kış oturan 110 bin nüfusumuz oldu artık. Kadron ona göre yetmiyor, gelirlerini artırman lazım ama emlak vergisi olayında başımıza neler geldi. Urla kısa sürede çok ciddi ivme kazandı. Bu çok iyi irdelenmesi gereken bir iş. Bu kararı sadece Urla Belediyesi almadı, kurulda kaymakamlık, mal müdürlüğü, ticaret odası, muhtarlıklar var. Revize edilmesi gerekiyor. Dava açmak istedim kabul edilmedi. Şimdi torba yasayı bekliyoruz. Ama bu konuda A, B, C planlarımız da var.

İmar konusunda bizde hakkı varsa alır, yoksa almaz. İnsiyatif kullanması gereken yerde vatandaştan yana kullanılır. Başkana gidelim iş halledelim yok bizde. Israr eden olursa bu bürokratın başını derde mi sokayım diyorum, peki diyerek gidiyor. Bazen de münazara yapıyoruz sıkıntılı işlerde, tarafları aynı masada buluşturuyorum. Ben dış göz oluyorum, doğruyu öyle buluyoruz.

URLA’DA DEVLET TİYATROSU

Bir gün Sedat Şenoğlu diye birisi kapıyı çaldı, “Merhaba, ben Urla için bir şeyler yapmak istiyorum. Ben devlet sanatçısıyım ve Van eski Devlet Tiyatrosu müdürüyüm. Benim bir hayalim var, Urla’ya Devlet Tiyatrosu getirmek istiyorum” dedi. Ben de “Başım gözüm üstüne, keşke olsa” dedim. Biz bir başladık Sedat hocayla çalışmaya... Doğru zamanda, doğru kişilere gittik. Sahne olmadığı zaman Urla AKM’yi teklif ettik, teknik ekip geldi inceledi. Kabul edildi, tiyatroya göre düzenleme yapıldı. Şu anda dört oyun var, hepsi kapalı gişe oynuyor. Türkiye’de sadece 28 ilde var Devlet Tiyatrosu, bir de Urla’da var. Biz Urla Devlet Tiyatrosu’yuz. Türkiye’de Devlet Tiyatrosu olan tek ilçe biziz. Sonra ben Devlet Tiyatrosu’ndan hoca istedim, konservatuar kurduk.

TEKNOKENT GELİYOR

Belediye binasını merkezden taşıma niyetimiz var. Merkezi dışa alarak önce şantiyeyi Özbek tarafına taşıyacağız. Üç ana büyük şantiye olarak ayıracağız. Temizlik, Park Bahçe, Fen İşleri ayrı şantiyelerde olacak. Hastane kavşağındaki terminal alanına belediye hizmet binasını inşa edeceğiz. 18 dönümlük bir alanda altında iki kat otopark olacak. Terminali de Büyükşehir Belediyesi şu anki şantiye alanına yapacak. Yani ilçe terminali şu anki şantiye alanına taşınacak. Urla’nın giriş noktalarını Urla’nın dokusuna uygun hale getiriyoruz. Yeni bir protokol camii de yapılacak. Bizim Urla’da bir çekek yerine ihtiyacımız var, 111 kilometre sahili olan bir yerde çekek yerimiz yok. Ayrıca Yüksek Teknoloji bölgesinde 2 bin dönüm alana teknokent geliyor. Türkiye’de ilk olacak, Sanayi Bakanlığımız ilgileniyor konuyla.

İMARA AÇTIĞIMIZ YER YOK

Bizim Urla olarak en büyük derdimiz mevzi imar planlarının çok olması. Şimdi 5 binlik ve binlikleri Büyükşehirle birlikte yapıyoruz, planlar bir daha gitti geldi olmasın diye. Mevcut dokuyu koruyarak plan yapmaya çalıştık. Gözünüze batmayacak yapılar olsun istiyoruz. Urla 784 kilometrekare büyüklüğünde bir ilçe. 100 binlik ve 25 binlik planlarda Urla’nın yüzde 94’ü korunacak alan olarak belirlendi. Yüzde 6’lık alanın da yüzde 5 – 5.5’u zaten yapılaşmış. Bizim imara açtığımız hiçbir yer yok. İmara açmak gibi bir derdimiz yok. Ben önceki Belediye Başkanlarına da buradan teşekkür ediyorum ki Urla’nın dokusunu bozmamışlar. Neden tercih ediliyor Urla? Önde gelen sebebi de bu, doğallığının bozulmamış olması.

ÇİLEK DE ÜRETİYORUZ, PEYNİR DE YAPIYORUZ

Büyükşehir Tarımsal Daire Başkanlığı’nı kimse küçümsemesin, o kadar önemli bir iş yapıyorlar ki. Geleneksel yöntemlerle teknolojiyi buluşturuyorlar, öğretiyorlar. Yerelde kalkınmanın en önemli ürünü enginardır. Katma değeri yüksek ürünler üretmek önemli. Çilek Urla’da hiç yetiştirilmemişti. Biz Balıklıova’da üç çilek üreticisiyle başladık, Büyükşehir fide dikimine kadar yardım etti. İş tuttu şimdi 28 çilek üreticisi oldu Balıklıova’da çilek yetiştirip para kazanıyorlar. İnsanların hayatları değişiyor, mesela Zeytinler köyünde de bir Hilmiye ablamız var. Büyükşehirin desteğiyle 5 koyun bir koç ile başladı, şimdi sürüsü oldu. Ürettiği süt ile peynir yapıp satıyor ve geçen gün diyor ki bana “Başkanım acaba bir kahvaltı salonu mu açsam”. Enginar, zeytin, balık, kesme çiçek var üreticinin para kazandığı.

ÇÖP KAMYONU KULLANIYORUM

Ben iş makinası da dahil bütün araçları kullanabiliyorum. Finisherle asfalt döktüm, forklifti çok seviyorum, çok keyifli. Belediyeye araç aldığımızda ilk ben kullanırım, çöp kamyonu dahil. Geçen gün çift kabin kamyonet aldık, getirin dedim bindim. Köprübaşında kornaya datdaradattat diye basarak “Parasını peşin verdim aldım” diye gezdim (gülüyor). Bu sabah da ciple gezdim sokaklarda. Ben araba kullanmayı seviyorum. Ben çocukken de böyleydim, babam hala bana bilader der. Anneannem “Tam kendine göre bir iş buldun” diyor. Ben hiç yerimde duramazdım çocukken.

ORASI ŞİMDİ SEMT MERKEZİ OLDU, ARTIK HALKA AİT

Balıklıova’da büyük gürültülerle yıkılan kamp yerine açtığımız Semt Merkezi’ni kadınlar işletiyor ve haftanın yedi günü açık. Balıklıovalı hanımlar dönüşümlü çalışıyor. 18 dönüm büyüklüğündeki bu alan artık halka açıldı. Kahvaltı da var, ızgara balık da. El emeği börek, pasta, çörek de var. Her şey doğal. Eve ekmek götürüyorlar, çocuk okutuyorlar. Semt Evi’nde aynı zamanda halk oyunları, dikiş kursu da açıyoruz, o kurslara geliyorlar. Tiyatro yapıyorlar, el sanatları öğreniyorlar.

Yine burada 30 Ağustos’u kutladık bu sene. Plaj futbolu etkinliği yaptık. Haftasonları köy pazarı kuruluyor. Bu alanın tamamı Urla Belediyesi tarafından yapıldı, ihaleye çıkılmadı. 8 bin 460 bitki diktik yine bu alana. 260 kişilik bir anfi tiyatro yaptık. Daha önce halka kapalı olan bu alan artık hiç kimsenin ama herkesin. Bu alan tam bir yaşam merkezi oldu artık.

İYİ Kİ VARLAR

Urla’da devletin bir çok kademesinde yer almış bir çok önemli isim de yaşıyor. Bakanlar, paşalar, belli dönemde Başbakan ve Cumhurbaşkanı. Bu bir risk olarak görülebilir ama beni diri tutuyor. Hiçbir tarafı boş bırakmıyorsun, her daim bir şey olur. Aziz Başkan gelir tavlasını oynar, vekiller var. Avantajı da var, dezavantajı da ama bu seni sağlam tutuyor. Hep hazırlıklısın, mesela Ahmet Sarışın yazar. Dediği konuya bakarız, olabilecek bir şey mi? Olumlu eleştiri başım gözüm üstüne, her türlü dikkate alırım. Ne diyorsun? Ben bunu görememişim, burada nihayetinde bir tecrübe var. O daha iyi görmüş, bunu uygulayayım diyorsun. O nedenle iyi ki varlar.

HER TÜRLÜ ADAYIM

Kesinlikle adayım, net adayım. Hiç bırakmaya da niyetim yok. Öyle böyle değil, adayım. Koşarak Urla’ya giderim yine adayım. Her türlü adayım bırakmaya hiç niyetim yok. Ben her gün uyandığımda bu işe şükrederek uyanıyorum. Çünkü birilerine vesile olabiliyorsun, birinin hayatına dokunuyorsun. Yerel siyaset çok keyifli, bütün sıcaklığını yaşıyorsun. Hele şu zamanda kenara çekilip oturmaya hiç niyetim yok. Stratejik planımız var, şu anda yüzde 80’nini tamamladık. Biz bozulmamış bir Urla için çalışmaya devam edeceğiz. Urla’da kat yok, tarım alanlarını katletmek yok, denizimizi, suyumuzu kirletmek yok. Hep söylüyorum, ben köylüyüm diyorum. Bunu bozmadan bir üst nesile nasıl aktarırız diye bakıyoruz. Urla’da özgürlükler var, bu engellenmemeli. İnsanlar buraya geldiğinde çağdaş Urla demeli. Benim amacım bu, yeniden Amerika’yı keşfetmeye gerek yok. Urla’da doğayı koruyacağız, öyle aman aman tüneller, köprüler olmayacak.

AZİZ BAŞKAN DEVAM ETMELİ

Adaylıktan önce Aziz Başkan ile tanışıklığımız yoktu. Ama Aziz Kocaoğlu İzmir siyasetini çok iyi koklayan biri, bu herkesçe malum. Sonra tanıştık, beni o buldu. Genel Merkez’e her seferinde tek başıma gittim, hiç kimsenin ismiyle, referansıyla da gitmedim. Aziz Kocaoğlu kesinlikle bir dönem daha Başkan olmalı. Türkiye çok zorlu günlerden geçiyor. Ben Aziz Başkan’ın bu işi hakkaniyetiyle yaptığına inanıyorum. Bir kere ben “Babam” diyorum, öyle hissediyorum. Kesinlikle o Başkan olmalı, ben başka hiç kimseyi oraya oturtamıyorum. Ben önümüzdeki yerel seçimin diğerleriyle aynı olmadığını düşünüyorum. Çok daha farklı irdelenmeli, İzmir Türkiye için de çok önemli bir yer. Aziz Başkan’ın İzmir’deki gücü de biliniyor. Yeni tur yeni şans bilmiyorum ne kadar olur. Bu çok önemli bir seçim çünkü. Aziz Başkan sonunda ne diyeceğini, en iyisini bilir (gülüyor).

BİRİLERİ TERS KÖŞE OLUYOR

Adaylık son derece demokratik bir hak. Herkesin gönlünden geçebilir, ben asla kimse aday olmayacak diyemem. Ben şu anda sadece iyi bir Belediye Başkanı olmaya çalışıyorum. Hata yapmamaya çalışıyorum ama hatam yoktur da demiyorum. Ben insanım, benim niyetim kötü değil, bu konu net. Bunu anlamak istemeyenler bazen ellerine bir oyuncak geçmiş gibi seviniyorlar ama o iş öyle bir dönüyor ki... Semt Evi açtığımız bu kumsalı da ranta çevireceğimi söylediler, sonuç ortada. Ters köşe oluyorlar. Bütünlemeye kalmak gibi, onlar hep bütünlemeye kalıyor. Ne yapalım? Bir daha girerler sınava.

Tekrar söylüyorum, ben kimseyle kavga etmem. Cevap da vermiyorum, çünkü polemik yaratılıyor. Neden çünkü zaman çok değerli ve Urla çok geniş bir alan. Yapacak çok işimiz var. En güzel cevap Balıklıova’da yaptığımız yıkımın Sağlıklı Kentler Birliği’nin 103 projesi arasından Türkiye’nin en iyi kentsel dönüşümü seçilmiş olmasıdır. Geçen hafta Kahramanmaraş’ta ödül aldım, ahan da cevap. Ben zeytinyağlı yemek yemeyi severim, zira soğuk yeniyor...

egedesonsoz.com

 

 

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
Selçuk 'Efes'ten pay alamıyor16 Temmuz 2019
SELÇUK’TA TURİZM BELEDİYE VE SEKTÖRDEKİ PAYDAŞLARIN ENTEGRASYONU İLE GELİŞECEK 15 Temmuz 2019
Torbalıya Şehit Ateşi Düştü.15 Temmuz 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE FİLİZLENDİ13 Temmuz 2019
Sengel Hayırlı olsun dedi.13 Temmuz 2019
Başkan Sengel, görevi en gence bıraktı12 Temmuz 2019
Toki Selçuk Kuara Sonuçları Belli Oldu.12 Temmuz 2019
SELBİM İLE BELEDİYE SİZLERE DAHA YAKIN11 Temmuz 2019
Efes Antik Kenti hakkında bilmeniz gerekenler11 Temmuz 2019
Selçuk’un borcu 7 milyon daha arttı!10 Temmuz 2019
Selçuk-Ortaklar Tüneline 1 milyonluk ödenek 10 Temmuz 2019
Selçuk Efess Muhteşem bir Festivale Daha Ev Sahipliği Yapacak09 Temmuz 2019
Harekat başladı EYT’liler, akın akın kayıt olmaya koşuyor! İşte irtibat numaraları.09 Temmuz 2019
Metropolis’e destek09 Temmuz 2019
Büyükşehir'den toplu ulaşımda iki müjde09 Temmuz 2019
O İki İlçede Seçimler Yenilenecek08 Temmuz 2019
'BELEVİ ŞEFTALİSİ DÜNYADA BİR NUMARADIR'08 Temmuz 2019
Urla Belediyesi ve KalDer'den Ege'de bir ilk08 Temmuz 2019
BAŞKAN SENGEL: “BELEVİ HALKINA SÖZ VERMİŞTİK, SÖZÜMÜZÜ TUTTUK”08 Temmuz 2019
Selçuk, Seferihisar ve Çeşme ilçelerindeki Kaçak göçmenleri helikopter ve mobil radar tespit etti05 Temmuz 2019
Haluk Levent’ten Başkan Sengel’e Öykü Arin teşekkürü!05 Temmuz 2019
Başkan Sengel ile A'dan Z'ye: Belediyenin kasası, proje ajandası ve parti için yarış!04 Temmuz 2019
İzmir'in tanıtımı için önemli imza: 3200 yıl sonra yeniden...04 Temmuz 2019
Bağımlılıkla mücadele toplantısı yapıldı.04 Temmuz 2019
Bisikletliler Şeftali Festivalinde Buluşacak03 Temmuz 2019
SELÇUK EFES ŞEFTALİ İLE ŞENLENECEK03 Temmuz 2019
Atlı jandarma timi Selçuk'ta göreve başladı03 Temmuz 2019
Yeni haftada hava nasıl olacak?02 Temmuz 2019
LAVANTA FESTİVALİ’NDE SELÇUK EFES STANDINA YOĞUN İLGİ01 Temmuz 2019
35 numarayı kaptı, 2 kilometre kulaç attı!01 Temmuz 2019
Kuşadası'nda Orman Yangını01 Temmuz 2019
93 Yıl Önce Bugün Atatürk Urla’daydı30 Haziran 2019
​SELÇUK EFES'İN TEMSİLİ MOSKOVA'DA YÜZ AKI OLDU30 Haziran 2019
İzmir'e şehit ateşi düştü!30 Haziran 2019
Kuşadası'nda Silahlı Saldırı30 Haziran 2019
Selçuk Belediyesi Ağaca su vermeye Devam Ediyor.27 Haziran 2019
Selçuk, Karşıyaka ve Dikili ilçelerindeki toplam 32 faytonun faaliyetlerine de son verildi. 27 Haziran 2019
Küçük Menderes Kapkara Zehir Akıtıyor26 Haziran 2019
ÖREN YERLERİNDEN ALINAN PAYLAR KAYNAĞINDA KULLANILSIN26 Haziran 2019
Selçuk Efes Celsus'ta İtalyan esintileri 26 Haziran 2019
HER ŞEY CAN DOSTLARI İÇİN25 Haziran 2019
Ekrem İnci:"Önceliğimiz Küçük Menderes'in temizliğini sağlamak"25 Haziran 2019
KÖY AKADEMİLERİ SELÇUK EFES’TE AÇILIYOR25 Haziran 2019
Zeytinköy’de Üreticilerle Tüketiciler Buluştu24 Haziran 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk'ta dahil İlçelere kovan ve malzeme desteği sağladı.24 Haziran 2019
Selçuk turizmden hak ettiği payı alamıyor24 Haziran 2019
Zeytin sineğiyle tuzaklı mücadele21 Haziran 2019
SELÇUK’TA YOLLAR İÇİN HAREKETE GEÇİLDİ21 Haziran 2019
Başkan eşlerinden engelleri kaldıracak dayanışma!"Proje Selçuk'tan Başlıyor"21 Haziran 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TANITIM ATAĞINA BAŞLADI17 Haziran 2019
Deniz Kaplumbağası Kıyıya Vurdu17 Haziran 2019
Soyer iki birliğe başkan seçildi17 Haziran 2019
Tatil İçin Selçuk Efesi Seçti14 Haziran 2019
EYT DERNEĞİ BAŞKANI TORBALI'YA GELİYOR13 Haziran 2019
Bayram tatilinde müze ve ören yerlerine büyük ilgi!13 Haziran 2019
Selçuk Efes Motor Festivali Bugün Başlıyor13 Haziran 2019
İzmir ekonomisine 30 Milyon TL’lik Destek12 Haziran 2019
Başkan Oğuz: Orkinos çiftliğini istemiyoruz!10 Haziran 2019
İmamın Ölümündeki İhmal İddiası Yargıya Taşınıyor10 Haziran 2019
'SELÇUK GERÇEK BİR TÜRKİYE MOZAİĞİDİR'09 Haziran 2019
HAYKO CEPKİN HEMŞEHRİMİZ OLDU04 Haziran 2019
İŞKUR Personeli Selçuk'ta Siyasete Takıldı04 Haziran 2019
Küçük Menderes'te kirlilik tepkisi!04 Haziran 2019
Saint Jean Bazilikası İlk kez Bir Gece Etkinliğine Sahne Oldu04 Haziran 2019
Selçuk'ta Leylekler Güvende04 Haziran 2019
Selçuk Efes'te 'Adrenalin' Turizmi!02 Haziran 2019
İzmir’de suya yüzde 10 indirim 02 Haziran 2019
Başkan Sengel, Lider ile Selçuk’a seslendi: Her şey çok güzel olacak!31 Mayıs 2019
Çiğli’de süt iznindeyken işten çıkarılan anne adalet arıyor31 Mayıs 2019
TUNÇ SOYER'E SICAK KARŞILAMA30 Mayıs 2019
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden üreticiye büyük destek30 Mayıs 2019
Gökçealan Mezar Taşları Kitabı Yayınlandı28 Mayıs 2019
Selçuk'ta Cinayet28 Mayıs 2019
Çocukların Duyarlılığı Kedinin Hayatını Kurtardı.27 Mayıs 2019
Sengel, hayallerini ve projelerini anlattı24 Mayıs 2019
Selçuk'ta korkunç kaza24 Mayıs 2019
Hürriyet Yazarı Deniz Sipahi:"Efes’i daha iyi anlatmalıyız"23 Mayıs 2019
Çocuklarla Selçuk'ta Kültür Ve Sanat Dolu Bir gün21 Mayıs 2019
İzmir'in En Sakin Beldesi Selçuk20 Mayıs 2019
Selçuk'ta 46 kaçak göçmen yakalandı20 Mayıs 2019
KURTULUŞ COŞKUSU FENER ALAYI VE MOĞOLLARLA YAŞANDI20 Mayıs 2019
Gençlerden Başkan Soyer'e: Yaparsa İzmir yapar!20 Mayıs 2019
100. Yılda 100 Kadın Zeybek Oynadı.19 Mayıs 2019
100.YIL SELÇUK SEMALARINDA KUTLANDI19 Mayıs 2019
SELÇUKLULAR 100. YILI COŞKUYLA KUTLAYACAK18 Mayıs 2019
Torbalı Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘fişleme’ kararı TBMM gündeminde!18 Mayıs 2019
Selçuk ve Çeşme açıklarında 80 kaçak göçmen yakalandı17 Mayıs 2019
İzmir-Selanik feribotunda düğüm çözülüyor!16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL, SÖZÜNÜ TUTTU VE KÜÇÜK DURU’YA MÜJDE VERDİ16 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: “FİDANLAR TOPRAĞA, ONLAR HAYATA KÖK SALSIN”15 Mayıs 2019
Faytonlar Kaldırıldı.15 Mayıs 2019
Gökçealan'ı: "Ranta Ve Talana Teslim Etmeyeceğiz"14 Mayıs 2019
Başkan Sengel'den duygusal 'Soma' videosu13 Mayıs 2019
“TEK AMACIMIZ ÇALIŞAN BİR BELEDİYE!”11 Mayıs 2019
Belediye İş Sendikasından Açıklama: "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"10 Mayıs 2019
Selçuk Ve Seferihisar ‘kardeş’ oluyor10 Mayıs 2019
İzmir'de ucuz ekmek, ucuz et, ucuz süt, ucuz gıda dönemi başlıyor10 Mayıs 2019
Selçuk’un Gizemli Evi 09 Mayıs 2019
​Selçuk Belediyesi'nde 'tarım müdürlüğü' kuruldu!08 Mayıs 2019
SELÇUK BİR KEZ DAHA AZİZ YUHANNA YORTUSU’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI08 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ SİNEKSİZ BİR YAZ İÇİN MÜCADELE BAŞLATTI08 Mayıs 2019
27 KURUMDAN ORTAK KAMPANYA: YAŞASINKUŞLAR08 Mayıs 2019
Ortaklar'a Şehit Haberi Düştü07 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL EĞİTİM İŞ ÜYELERİYLE KAHVALTIDA BULUŞTU06 Mayıs 2019
Kuşadası’nda turist bereketi06 Mayıs 2019
Paraguay Dışişleri Bakanı Efes'i gezdi06 Mayıs 2019
ANNELER PAMUCAK TESİSLERİ'NDE BULUŞTU05 Mayıs 2019
GELENEKSEL RAMAZAN AKŞAMLARI BAŞLIYOR05 Mayıs 2019
HIDRELLEZ SELÇUK'TA KUTLANDI05 Mayıs 2019
Gökçealan Köyü'nde imamlık yapan Mahmut Çebi'nin Ölümünde İhmal İdiası04 Mayıs 2019
Başkan Oğuz’dan örnek karar: Şeffaflık temel ilkem03 Mayıs 2019
Talimat verildi! O tarihlerde otobüs bedava03 Mayıs 2019
BAŞKAN SENGEL: "BU BİRLİĞİMİZ HİÇBİR ZAMAN BOZULMAYACAK"02 Mayıs 2019
"Şiirimin Dili Rumeli-4" şiir dinletisi02 Mayıs 2019
Sengel:" Artık Sahada Çalışacağız"02 Mayıs 2019
SELÇUKLU EMEKÇİLER BAYRAMLARINI HALAY ÇEKEREK KUTLADI01 Mayıs 2019
SELÇUK BELEDİYESİ VE TÜM YEREL SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI30 Nisan 2019
Selçuk ve Seferihisar'da ve 74 kaçak göçmen yakalandı30 Nisan 2019
BAHARI GETİREN LEYLEKLER, ARTIK DAHA HUZURLU30 Nisan 2019
CHP İZMİR İL BAŞKANI VE VEKİLLERDEN SENGEL’E ZİYARET29 Nisan 2019
Urla’ya enginar bereketi: Üretici ve esnaf kazandı29 Nisan 2019
ULAŞIMDA YÜZDE 50 İNDİRİM PAZARTESİ BAŞLIYOR27 Nisan 2019
İzmir'deki Sendikalardan '1 Mayıs' Çağrısı26 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’İN MESAJI KARŞILIĞINI BULDU26 Nisan 2019
Selçuklu Özlem Malkoç Hastalığına çare ararken bir de maaşı düşürüldü25 Nisan 2019
DOĞAL GAZ ÇALIŞMALARI CUMHURİYET MAHALLESİNDE DEVAM EDİYOR25 Nisan 2019
SOĞAN TARLADA 1.5 TL. PAZARDA 8 TL.25 Nisan 2019
Minik Yetenekler Kent Belleği’nde 25 Nisan 2019
TİCARET ODASI BELEDİYE BAŞKANI SENGEL’İ ZİYARET ETTİ24 Nisan 2019
Selçuk’un kadın başkanı Sengel:" O kadar büyük hayallerle başkan oldum ki…"24 Nisan 2019
Başkan Sengel 19 Mayıs'ta paraşütle atlayacak24 Nisan 2019
​23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI BU YIL FARKLI BİR HEYECANLA KUTLANDI23 Nisan 2019
Başkan Sengel: "Şirince’de bir ilk imza atacağız"22 Nisan 2019
Yeni hafta raporu: İzmir’e yaz geliyor22 Nisan 2019
620 yolcusuyla sezonun ilk seferini gerçekleştirdi. 22 Nisan 2019
SELÇUK'A KADIN ELİ DEĞDİ21 Nisan 2019
İzmir’de 23 Nisan, Kültürpark ve altı ilçede kutlanacak20 Nisan 2019
Başkan Sengel: 16 milyonluk borç 70 milyon olmuş!20 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN KARDEŞ ŞEHİRLERE DAVET MEKTUBU19 Nisan 2019
CHP’li başkanlara 10 maddelik talimat19 Nisan 2019
Başkan Sengel "BELEDİYEDE OHAL İLAN ETTİ"19 Nisan 2019
Selçuk'ta ilk meclis toplantısı gerçekleşti. Kimler Hangi Komisyonda?15 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL’DEN SABAH MESAİSİ15 Nisan 2019
Başkan Oğuz muhtarlarla bir araya geldi15 Nisan 2019
21 Nisan Pazar günü “Selçuk–Efes Havacılık Şenliği” Düzenleniyor.15 Nisan 2019
BARUTÇU BAHARI KARŞILADI14 Nisan 2019
Başkan Sengel Selçuk Pazarında Vatandaşlarla Buluştu13 Nisan 2019
Sengel Hızlı Başladı12 Nisan 2019
İzmirli başkanlar Ankara yolcusu: Genel merkezlere de ziyaret var12 Nisan 2019
BAŞKAN SENGEL, ROMANLAR GECESİNİ HALKIN İÇİNDE İZLEDİ12 Nisan 2019
SELÇUK’TA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR DEVİRTESLİM YAPILDI11 Nisan 2019
Selçuk bir kez daha Yörük Kültürü Şenliğine ev sahipliği yapacak11 Nisan 2019
Selçuk Mazbatasını İstiyor10 Nisan 2019
CHP’li Başkan Sengel: “Sadece süreci uzatıyorlar”09 Nisan 2019
İzban Belevi İstasyonu Açıldı.08 Nisan 2019
Tunç Soyer dönemi resmen başladı.08 Nisan 2019
Selçuk, Filizlenen baharını kutladı06 Nisan 2019
Filiz Ceritoğlu Sengel Fark Yaratmaya Devam Ediyor.04 Nisan 2019
Pamucak sahilinde kum zambakları azalıyor03 Nisan 2019
SEÇİM MARATONU BİTTİ. ARTIK HİZMET ZAMANI03 Nisan 2019
Selçuk'tan Kimler Büyükşehir'e Gitti.03 Nisan 2019
Başkan Sengel, teşekkür ziyaretlerine başladı02 Nisan 2019
İzmir’de o belediye başkanının babası rekora koşuyor!29 Mart 2019
Zeynel Bakıcı Dutlu yol Yürüyüş Ve Bisiklet Yolu Çalışmalarını Yakından inceledi28 Mart 2019
BAŞKAN BAKICI BELEDİYE PERSONELİ İLE YEMEKTE BULUŞTU27 Mart 2019
SELÇUK'UN SEVİLEN DOKTORU HAYATINI KAYBETTİ22 Mart 2019
Başkan Aziz Kocaoğlu: "Gelen boyunun ölçüsünü alır, gider20 Mart 2019
Sengel “Dayanışma canlı ile başlar”20 Mart 2019
Osman Başterzi silahlı saldırıda yaralandı20 Mart 2019
Korkutan deprem! Selçuk'ta da Hissedildi.20 Mart 2019
CHP İzmir Milletvekili Sındır: 106 bin esnaf kepenk kapattı18 Mart 2019
Meteoroloji’den İzmir’e sevindiren haber!18 Mart 2019
Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Büyükşehir Tarafından hizmete açıldı.18 Mart 2019
SELÇUK’TA GERİ DÖNÜŞÜM ATAĞI13 Mart 2019
Belevi İstasyonu'nda işlem tamam!13 Mart 2019
Torbalı Hastanesinde Rahatsızlanan Minik Ege için yeni iddia: Oksijen yerine azot verdiler!11 Mart 2019
İzmir Büyükşehir belediyesi Hayvan varlığı ikiye katlandı10 Mart 2019
Selçuk Belediyesi 5. Yıl Filmi 10 Mart 2019
İzmir turizminde son durum: Sayfalarca satılık otel ilanları!06 Mart 2019
Selçuk için önemli bir tahsis yenilendi 06 Mart 2019
Selçuk'ta Düzenlenen Denizcilik Eğitimine Katılım Yoğun Oldu.05 Mart 2019
SELÇUK BELEDİYESİ TAZİYE EVİ VATANDAŞLARIN HİZMETİNDE01 Mart 2019
SİNEKLE MÜCADELE DE BİZDE VARIZ27 Şubat 2019
Tıkla Öğren "31 Mart 2019 Yerel Seçimde Nerede Oy Kullanacağım?"26 Şubat 2019
İzmir’de hafta sonu kuvvetli fırtına ve sağanak yağış uyarısı21 Şubat 2019
CHP'nin Urla adayı Burak Oğuz’dan esnaf ve sanatkârlara ziyaret21 Şubat 2019
Kuşadası'na sezonun ilk kruvaziyer gemisi geldi19 Şubat 2019
Kocaoğlu açıkladı: Büyükşehir ücretsiz patates-soğan dağıtacak!18 Şubat 2019
Kuşadası'ndaki terör saldırısı için mahkemeden yeni karar!17 Şubat 2019
PAMUCAK SAHİLİNE 1 YILDA 3 YUNUS ÖLÜSÜ VURDU16 Şubat 2019
Selçuk'lu Anenin Çığlığı15 Şubat 2019
Selçuk’un 100 yıllık enerjisi garanti!15 Şubat 2019
GENÇLERİN KARARI BAŞTERZİ13 Şubat 2019
İzmir’de turuncu alarm!12 Şubat 2019
BAŞKAN BAKICI’DAN MECLİS ÜYELERİNE PLAKET11 Şubat 2019
MASALLARIN RENKLİ DÜNYASINA AKADEMİK BİR YOLCULUK08 Şubat 2019
Şirince'deki dilek havuzunda yeni gelişme: Para yok, kamulaştırma yok!07 Şubat 2019
KİREÇCİLİ’DE YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR05 Şubat 2019
Büyükşehir'den Selçuk'a yeni hizmet binası 31 Ocak 2019
Selçuklu Genç Motor Kazasında Hayatını kaybetti29 Ocak 2019
Meteorolojiden kritik uyarı23 Ocak 2019
Selçuk Belediyesi’nden çocuklara sömestr hediyesi 23 Ocak 2019
CHP Selçuk'tan Taşıma Seçmen Hamlesi21 Ocak 2019
37. SELÇUK EFES DEVE GÜREŞLERİ FESTİVALİ YAPILDI21 Ocak 2019
Kocaoğlu neden aday olduğunu açıkladı: Beni 3 gerekçek buraya getirdi!20 Ocak 2019
Devecilik kültürü ve deve güreşleri sempozyumu başladı 18 Ocak 2019
Kocaoğlu: Koşullar beni aday olmaya zorladı18 Ocak 2019
Zeybekçi’den Başkan Bakıcı’ya teşekkür ziyareti16 Ocak 2019
DEVE GÜREŞLERİ’NİN KIRKPINARI 20 OCAK’TA SELÇUK’TA16 Ocak 2019
Taşerondan kadroya geçen Belediye işçilerine yüzde 45 zam yapıldı.08 Ocak 2019
AK Parti İzmir’de 2 ilçede değişim… Başkanlar ne dedi?03 Ocak 2019
Belediye şirketi emekçilerinin en düşük maaşı %32 artırıldı.03 Ocak 2019
Farklı senaryolar var03 Ocak 2019
SENGEL ÇALIŞAN EMEKÇİLERİ VE VATANDAŞLARI YALNIZ BIRAKMADI02 Ocak 2019
BAŞKAN BAKICI’NIN YILSONU MESAİSİ02 Ocak 2019
CHP Selçuk Adayı 16 Ocak'tan sonra yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısına Kalabilir.02 Ocak 2019
Seyhan DERELİ Zafer Mahallesi Muhtar Adayı31 Aralık 2018
TÜM YEREL-SEN ile Selçuk Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı29 Aralık 2018
İNCEOĞLU 14 MAYIS MAHALLESİ MUHTARLIĞI İÇİN ADAY28 Aralık 2018
FİLİZ CERİTOĞLU SENGEL BEN DEĞİL BİZ DEMEYE DEVAM EDİYOR28 Aralık 2018
Bakan:"Gökçealan’ın doğasına, üretimine ve halkına hançer vurulmaktadır!"25 Aralık 2018
SELÇUK KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ’NİN YENİ BAŞKANI KILINÇ OLDU21 Aralık 2018
Ünlü yazardan Kocaoğlu çağrısı: Kararından vazgeçirin, ikna edin!21 Aralık 2018
GENÇLERE PSİKODRAMA EĞİTİMİ14 Aralık 2018
Anestezi sırasında oksijen yerine azot gazı verildiği iddiası üzerine soruşturma açıldı13 Aralık 2018
İzmir'deki hurda araçlar kaldırılacak12 Aralık 2018
'Antik kanal' ile Efes'te hedef 10 milyon turist!12 Aralık 2018
İzmir için kendini yak derlerse yakarım!11 Aralık 2018
SELÇUK’UN YARDIM ELİ UZANMAYA DEVAM EDECEK11 Aralık 2018
MÜLTECİLERE SELÇUK ESNAFTANDAN DESTEK11 Aralık 2018
DAĞ ZİRVESİNDE GİZEMLİ BULUNTULAR10 Aralık 2018
Meteoroloji Ege Bölgesi için uyardı10 Aralık 2018
SİVİL HAVACILIK GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI09 Aralık 2018
SELÇUK BİR KEZ DAHA TRAVEL TURKEY’DE YERİNİ ALDI07 Aralık 2018
SELÇUK’TA ÖDÜLLÜ TAVLA TURNUVASI BAŞLIYOR06 Aralık 2018
GÜMÜŞ DAĞINDA DOĞA SAHİPSİZ06 Aralık 2018
Selçuk'ta Bakkal dükkanında korkunç infaz06 Aralık 2018
Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı Canlı Yayında Açıklamalarda Bulundu05 Aralık 2018
Dilek havuzlu o kilise artık devletin!03 Aralık 2018
Selçuk ve Bergamayı Birbirine Bağlayacak02 Aralık 2018
ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR30 Kasım 2018
BAŞKAN BAKICI HALK TOPLANTISINDA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ30 Kasım 2018
Adalet Ve Kalkınma Partisi İzmir Adayı Nihat Zeybekçi27 Kasım 2018
SELÇUK YENİ BİR SOKAK KAZANDI26 Kasım 2018
Selçuk’ta olta balıkçılığı turnuvası düzenlendi26 Kasım 2018
ŞİRİNCE’DE YOLLARA DOKUNUŞ21 Kasım 2018
Polat: Belevi Gölü'ne kıymayın20 Kasım 2018
İYİ Parti'den Kocaoğlu'na övgü: Kadirşinas ağabeyimiz15 Kasım 2018
SELÇUK GARAJINDA SONA GELİNİYOR15 Kasım 2018
Selçuk orman kampına kavuşacak15 Kasım 2018

                    
     
                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR
..
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH