YEREL      GÜNCEL      SPOR      ESNAF      SİYASET      EĞİTİM      KÜLTÜR   
 
Ana Sayfa > EĞİTİM

Selçuk Eğitim Sen Dostluk ve Kardeşlik Yemeği Düzenledi.
27 Nisan 2019
Eğitim Sen Selçuk İlçe Temsilciliği Dostlul ve Dayanışma Gecesi düzenledi. Selçuk Hitit Hotelde gerçekleşen dayanışma gecesinde Eğitim Sen Selçuk Şubesi Adına Konuşma yapan Şube Başkanı Güngör Uslu :" Köy Enstitülerini, 1 Mayıs Bayramını ve baharı kutlamak , KHK li arkadaşlarımıza destek olmak için düzenlediğimiz dayanışma yemeğine katılan başta Belediye başkanı ve başkan yardımcıları olmak üzere, Siyasi parti, dernek , sendika temsilcilerine, üyelerimize ve Eğitim Sen dostlarına teşekkür ederiz."dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%


Ayrıca Gecenin açılış konuşmasınıda yapan Uslu Konuşmasında:"

Savaşa karşı Barışı, Gericiliğe karşı Bilimi, 
Baskı ve sömürüye karşı eşitlik ve özgürlüğü savunan, aydınlık yüzlü dostlarım,  
emek barış ve demokrasi mücadelesinden asla vazgeçmeyen yoldaşlarım; laik,  bilimsel, parasız, anadilinde eğitim hakkı ve çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için yola çıktığımız değerli mücadele arkadaşlarım, 
Siyasi parti, dernek ve sendikalarımızın değerli temsilcileri ve basın emekçileri, 
Selçuk'ta baharı filizlendiren, çok kıymetli belediye başkanım, başkan yardımcıları ve meclis üyelerimiz.... sizleri Eğitimsen Selçuk Temsilciliği Yürütme kurulu adına Eğitimsen güneşinin sıcaklığıyla selamlıyorum. Köy Enstitülerinin 79. Kuruluş yılı ve 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla düzenlediğimiz dayanışma gecemize hoş geldiniz, onur verdiniz. 
Türkiye'nin aydınlanma tarihinde çok önemli yeri olan Köy Enstitülerinin kuruluşunun 79.yılı kutlu olsun. Bugün Türkiye'nin ve özellikle eğitim sistemimizin geldiği yere baktığımızda Köy enstitülerinin önemini daha iyi kavrıyor  ve bu sistemin hayata geçirilmesinde emek veren, Hasan Ali YÜCEL'i ve İsmail Hakkı TONGUÇ' u bir kez daha saygıyla anıyoruz. Köy Enstitüleri’nin kapatılması, Türkiye’nin çağdaş, laik ve bilimsel değerlerle buluşması ve aydınlanma sürecinin ciddi anlamda kesintiye uğramasına neden olmuştur. Geçmişte Köy Enstitüleri’ni kapatan ve yarattığı tüm olumlu izleri silmeye çalışanlar, bugün laik bilimsel eğitime savaş açarak, karma eğitim uygulamalarını kaldırmak isteyerek eğitim sistemini dinselleştirmeyi ve ticarileştirmeyi hedeflemekte, eğitim sistemini iktidarın ideolojik hedefleri doğrultusunda biçimlendirmek istemektedir. 
Değerli dostlar; Eğitimsen 1908 yılında kurulan Encümen-i Muallim’ den , köy enstitülerinden, TÖS’ten, TÖB- DER’ den bugüne;  laik, bilimsel, demokratik,  parasız eğitim ve insanca bir yaşam , demokrasi, özgürlük ve barış mücadelesi verenlerin, sürgünlere, baskılara karşı, sendikal hak ve özgürlükler için mücadele edenlerin sendikasıdır. 
Eğitimsen gücünü yüz binlerce eğitim emekçisinin yürüttüğü mücadeleden almaktadır.. Eğitimsen Kamusal alanın ve kamu hizmetlerini piyasalaştırmaya çalışanların, güvencesiz çalıştırılmaya karşı kamusal alanın genişletilmesini, toplumsallaştırılmasını, demokratikleştirilmesini ve kadrolu çalıştırmanın esas alınmasını savunmaktadır ve bunun için mücadele etmektedir. 
Değerli konuklar, 
Okullarda gerici tarikatlar  ve dernekler eliyle çocuklarımızın geleceği karartılıyor. Yoksul halk çocukları  yurtlarda yanarak ölüyor. Çocuk istismarı ve tacizler gittikçe artıyor. 
“23 Nisan 2019 Çocuk Hak İhlalleri Raporu”na göre, 2018’de 217 çocuk cinsel saldırıya maruz kaldı, 26 çocuk öldürüldü, 124 çocuk işçi yaşamını yitirdi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramından bir günce İstanbul-Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir çocucuğun tecavüze uğraması yüreklerimizi yaktı öfkemizi bir kat daha artırdı.Ülkemizde bu kadar acı tablo varken bizler "Mutsuz çocukların mutlu öğretmenleri " olmayacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Yoldaşlarım, dostlarım 
İnsan olmanın asgari koşulları vardır. 
Ya onurlu yaşarsınız ya onursuz… 
Ya bilimin yanındasınız,  ya hurafelerin… 
Ya özgürlük için mücadele edersiniz ya da esarete boyun eğersiniz… 
Ya barış ister, barışı savunursunuz ya da savaşa tutsak kalırsınız… 
Bizler bu topraklara farklı inanç, kimlik ve siyasi düşüncenin bir arada yaşamasını özgürce düşüncelerin ifade edilmesini istiyoruz. Asla  hiç bir şiddeti kabul etmiyoruz.Maalesef  31 Mart yerel seçimler sürecinde kullanılan siyaset dili, toplumu ayrıştırma çabası, toplumsal barışa zarar vermiş ve bunun sonucu olarak CHP Genel başkanı Sayın Kemal KILIÇTAROĞLU'na şehit cenazesinde linç girişiminde bulunulmuş ve saldırganlar adeta milli kahraman ilan edilmiştir. Buradan  yapılan çirkin saldırıyı bir kez daha lanetliyor ve ihtiyacımız olan barış dilinin siyasete hakim olmasını istiyoruz. 
Değerli mücadele arkadaşlarım; 
Yaşadığımız sıkıntıları burada  saymakla bitiremeyiz. Ancak buradan asla vazgeçmeyeceğimiz talepleri bir kez daha yinelemek isterim. 
* MEB'in düzenlemeye çalıştığı Öğretmenlik Meslek Kanunu ile iş güvencemizin elimizden alınmasına asla izin vermeyeceğiz. 
* Laik , bilimsel ve kamusal eğitimden asla vazgeçmeyeceğiz. 
* Çocuklarımızın geleceklerinin elinden alınmasına, tacize, tecavüze, çocuk işçiliğine izin vermeyeceğiz. 
* Kıdem tazminatlarımıza dokundurmayacağız, kamusal emeklilik haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz. 
* Kadın cinayetlerine dur diyeceğiz. 
* Yaşam alanlarımızın ve doğanın talanına izin vermeyeceğiz. 
*Faşizme ve baskılara boyun eğmeyeceğiz. 
Kardeşlikle, dostlukla, dayanışmayla aşacağız tüm  bu zorlukları ve karanlıkları… 
Sizlere selam olsun üniversiteler! 
Öğretmenleri alınmış kürsüler, 
Öğretmenler 
Sizlere selam olsun 
Hürriyeti yazan eller, dizen eller 
Sizlere selam olsun makineler 
Entertipler, rotatifler, bobinler 
Bu gülünç, aşağılık, 
Namussuz şeyler dışında 
Güzel günlere olan umudumla, hepinizin 1 Mayıs Bayramını kutluyor, saygıyla selamlıyorum. 
YAŞASIN 1 MAYIS! 
YAŞASIN  BİRLİK , MÜCADELE  VE  DAYANIŞMA . "dedi.

Geceye Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'de Katıldı.Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Eğitim-Sen Selçuk Temsilciliğinin düzenlediği birlik ve dayanışma gecesine katıldı. Başkan Sengel, yaptığı konuşmada seçim sonuçlarına dikkat çekerek; "Biz sadece tedavinin ne olduğunu herkese göstermiş bulunmaktayız. Tedavinin bundan sonraki merhemini de,  ilacını da çok iyi algıladık.  O da tam da bugün olduğu gibi; dostluktan, dayanışmadan, bir arada olmaktan ve omuz omuza durmaktan geçiyor" dedi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üyeleri ile birlikte dostluk ve dayanışma gecesi düzenleyen Eğitim-Sen Selçuk Temsilciliği, aynı zamanda geçtiğimiz Köy Enstitülerinin 79. Kuruluş Yıldönümü ve 1 Mayıs'ı kutladılar. Geceye Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Başkan Yardımcıları Bilgi Keskin, Şerafettin Budak, siyasi parti ilçe Başkanları ve yöneticileri, Dernek ve bazı Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri ile Eğitim-Sen Üyeleri katıldı.

Düzenlenen gecede yaptığı konuşmasında emek ve mücadeleye büyük önem verdiğine dikkat çeken Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; emeğin, mücadelenin, dayanışmanın, bir arada durma kültürünün, birlikte yaşamanın ne demek olduğunu öğreten ve çok iyi bilen herkesi Eğitim – Sen Selçuk Temsilciliği’nin düzenlediği gecede görmekten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. 

BANA GÜVEN VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Demokrasinin vazgeçilmez birer parçası olan sivil toplum örgütlerinin desteğini almak ve onların verdiği güveni hissetmenin ruhuyla yaşadığı özgüveni anlatan Başkan Sengel; "Benim arkamda olduğunuzu bana hissettirdiğiniz için kendimi o kadar özgüvende, o kadar mücadele ruhumun daha da artmış bir şekilde hissediyorum ki; bu yüzden bana güven veren sizlere ve tüm Selçuk halkına çok çok teşekkür ediyorum" dedi.
TEDAVİNİN NE OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERDİK

Emekliye ayrılan öğretmenlere de teşekkür belgesi takdim eden Başkan Sengel; "Zaman zaman yüzler değişse bile aynı ruhu, aynı mücadeleyi, aynı direnişi gösteren sizler iyi ki varsınız; bu toplum için çok değerlisiniz" dedi.

Bu mücadelenin hep birlikte omuz omuza devam edeceğine yürekten inandığını kaydeden Başkan Sengel; "Aslında şu anda yaşadığımız sadece baharın bir başlangıcıdır. Esas dört bir yanımız çiçeklerle donandığı zaman; işte o zaman bu mücadelenin sonuçlarını da almış olacağız. Çünkü biz bu süreçte sadece tedavinin ne olduğunu herkese gösterdik. Bundan sonraki merhemi de, ilacı da çok iyi algıladık. O da tek bir yerden geçiyor tam da bugün olduğu gibi; dostluktan, dayanışmadan, bir arada ve omuz omuza durmaktan geçiyor" diyerek, geceye katılan herkese Adaletin, eşitliğin ve birlikteliğin daim olduğu günler diledi.

MUTSUZ ÇOCUKLARIN ÖĞRETMENİ OLMAYACAĞIZ

Gecede konuşan ve konuşmasında Eğitim-Sen'in kuruluş felsefesi ve kurulduğu günden bu yana yaptığı mücadeleyi anlatan Eğitim-Sen Baş Temsilcisi Güngör Uslu, ülkede son günlerde çocuk istismarların arttığına dikkat çekerek; “23 Nisan 2019 Çocuk Hak İhlalleri Raporu”na göre, 2018’de 217 çocuk cinsel saldırıya maruz kaldı, 26 çocuk öldürüldü, 124 çocuk işçi yaşamını yitirdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramından bir günce İstanbul-Küçükçekmece'de 5 yaşındaki bir çocuğun tecavüze uğraması yüreklerimizi yaktı öfkemizi bir kat daha artırdı. Ülkemizde bu kadar acı tablo varken bizler "Mutsuz çocukların mutlu öğretmenleri " olmayacağımızı bir kez daha ifade ediyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdi.

Gece Söylenen şarkılar çekilen halaylar ve şiirler eşliğinde sona erdi.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
Eğitim Sen: "Okulların yüz yüze eğitim için ne kadar hazırlıksız olduğunu gördük"31 Ağustos 2020
​EĞİTİMSEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE İLÇE TEMSİLCİLİKLERİ SEÇUK'TA BULUŞTU!10 Şubat 2020
​Eğitimsen Selçuk Temsilciliği Olağan Genel Kurulu Yapıldı. 06 Ocak 2020
​SELÇUK ÇEVRE DUYARLILIĞI GÖSTERDİ17 Haziran 2019
2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA EĞİTİMİN DURUMU14 Haziran 2019
Bir çocuk değişir dünya değişir10 Haziran 2019
ORHAN KEMAL,105. YAŞINDA ADANA TÜRKÜLERİYLE ANILDI 27 Mart 2019
SELÇUK’TA SINAVA YÖNELİK MOTİVASYON EĞİTİMİ VERİLDİ08 Mart 2019
Çağdaşlık yolunda mihenk taşı... 30 yılda 110 bin Kardelen04 Mart 2019
19 MAYIS 3/D SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI SERGİ02 Mart 2019
Selçuk Emniyet Müdürü Muhittin Murat Yener başkanlığında Ruanda'lı polislere eğitim verildi.26 Şubat 2019
Protokol üyeleri öğrencileri meslek seçimi hakkında bilgilendirdi19 Şubat 2019
ÇOCUKLARIMIZ YAZARLAR İLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR14 Şubat 2019
SATIŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ28 Ocak 2019
Prof. Ali Nesin Şirince'de yatılı lise kurmak için harekete geçti.11 Aralık 2018
SELÇUK’TA İLK DEFA PROJE YAZMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ06 Kasım 2018
SELÇUK MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN ÖRNEK ÇALIŞMA24 Ekim 2018
Eğtim Sen İzmir 1 nolu Şube Toplantısını Selçuk'ta gerçekleşirdi.30 Eylül 2018
ÇOCUKLARIMIZ ŞİRİNCE’DE IŞIK’LANDI18 Eylül 2018
Şirince'de Matematik Köyünün Kurucusu Ali Nesin'e Büyük Ödül05 Ağustos 2018
'Fels-Efes 2018' başladı05 Temmuz 2018
SEGEMDER'DEN KADIN KONULU RESIM SERGISI02 Temmuz 2018
SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE ARAÇ DESTEĞİ22 Haziran 2018
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU İLK MEZUNLARI VERDİ07 Haziran 2018
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU BÜYÜYOR29 Mayıs 2018
İSABEY OKULU’NDA BİLİM FUARI08 Mayıs 2018
​EĞİTİMSEN SELÇUK TEMSİLCİLİĞİNDEN DOSTLUK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ05 Mayıs 2018
Tarihi Mekanlarda Kitap Okudular.25 Nisan 2018
EĞİTİMSEN SELÇUK TEMSİLCİĞİ KÖY ENSTİTÜLERİNİ UNUTMADI!18 Nisan 2018
EĞİTİMSEN İLÇE TEMSİLCİLERİ SELÇUK'TA TOPLANDI!09 Nisan 2018
Güzel şey okumak27 Şubat 2018
Selçuklu Minikler " Dünya Yeşeriyor Hayaller Gerçekleşiyor" adlı proje ortak oldu.27 Şubat 2018
EFES MÜZESİ’NDE 14 ŞUBAT DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜ KUTLANDI16 Şubat 2018
BİR YAZAR İKİ KİTAP VE ÜLKEMİZDE BİR İLK22 Ocak 2018
Büyük Şehirden Selçuklu Çocuklara Karne Hediyesi19 Ocak 2018
Her şey Çocuklarımız İçin.18 Ocak 2018
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü İle İlgili Açıklama Yaptı10 Ocak 2018
ZUHAL FİTNESS'TEN SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN SAĞLIKLI BESLENME SUNUMU21 Aralık 2017
"Öğretmene şiddet artık sıradanlaşmış durumdadır."19 Aralık 2017
Öğretmenler gününde Selçuk'tan farklı bir öğretmen portresi24 Kasım 2017
BAŞKAN BAKICI’DAN KREŞ VE SANAT EVİNE ÖĞRETMENLER GÜNÜ ZİYARETİ24 Kasım 2017
ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI24 Kasım 2017
EFES MYO Kurucu Müdürü Prof. Dr. HATİPOĞLU Veda Etti13 Kasım 2017
TİCARET ODASI EĞİTİM YARDIMLARIYLA YİNE SEVİNDİRDİ26 Ekim 2017
BAŞKAN BAKICI EGELİ ÖĞRENCİLERE SELÇUK’U ANLATTI12 Ekim 2017
İSABEY KREŞİ AÇILIYOR06 Ekim 2017
Eğitim Sen 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü Kutladı05 Ekim 2017
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği Basın Açıklması15 Eylül 2017
10 GÜNDE 10 OYUN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ20 Temmuz 2017
EĞİTİMSEN SELÇUK TEMSİLCİLİĞİNDEN BASINA VE KAMUOYUNA17 Temmuz 2017
THK’da Mezuniyet Heyecanı23 Haziran 2017
YÜZME KURSLARI BAŞLIYOR09 Haziran 2017
SELÇUK’TAN TEOG’DA BÜYÜK BAŞARI 01 Haziran 2017
MURAT SENGEL ÖNEMLİ MİSAFİRLERİNİ ARTEMİS RESTORANT’TA AĞIRLADI23 Şubat 2017
EĞİTİMSEN SELÇUK TEMSİLCİLİĞİ 10. OLAĞAN GENEL KURULUNU TAMAMLADI.15 Ocak 2017
SELÇUK UFKUNDA EĞİTİM VE KÜLTÜR OLACAK06 Ocak 2017
KADIN DANIŞMA MERKEZİ’NE YOĞUN İLGİ13 Aralık 2016
ÖĞRETMENLER GÜNÜ SELÇUK’TA KUTLANDI24 Kasım 2016
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği Basın Açıklması24 Kasım 2016
BAŞKAN BAKICI: ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN HEPİMİZE GÖREV DÜŞÜYOR13 Ekim 2016
EĞİTİMSEN SELÇUK TEMSİLCİLİĞİ YÜRÜTME KURULU BASIN AÇIKLMASI05 Ekim 2016
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILDI26 Eylül 2016
EFES MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIYOR24 Eylül 2016
SELÇUK’TA OKULLAR EĞİTİME HAZIR19 Eylül 2016
Ali Nesin, Şirincede Kuracağı Felsefe Köyü için destek çağrısında bulundu22 Ağustos 2016
ÖĞRENCİLERE TERCİH DESTEĞİ26 Temmuz 2016
THK’da Mezuniyet Coşkusu Yaşandı25 Haziran 2016
MİNİKLERİN GELİŞİM BELGELERİNİ “BAŞKAN AMCALARI” VERDİ13 Haziran 2016
BELEDİYEDEN LYS ADAYLARINA ARAÇ DESTEĞİ11 Haziran 2016
SEGEM-DER'de yeni yönetim belli oldu25 Mayıs 2016
​EĞİTİM SEN Yetkili Sendika Oldu.18 Mayıs 2016
ENGELLİLER HAFTASINDA METEM’E ANLAMLI PLAKET12 Mayıs 2016
Köy Enstitülerinin 76. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyoruz!17 Nisan 2016
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği Basın Açıklması05 Nisan 2016
MİSKET ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ BUGÜNKÜ ETKİNLİĞİNİ CAFE CARPOUZADA YAPTI22 Şubat 2016
Selçuk THK Fakültesi kapatıldı21 Şubat 2016
MİSKET ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ PAZARDA17 Şubat 2016
Şirincede Matematik Köyünü Kuran Nesin “Lise-1 Matematik Kitabı” yazmaya başladı.11 Ocak 2016
KESK 20 YAŞINDA!09 Aralık 2015
SİVİL HAVACILIK SELÇUK SEMALARINDA KUTLANDI07 Aralık 2015
Sağlık Turizmi Kongresinin Oturum Başkanlığını Dr. Bülent Cinel Yapacak03 Aralık 2015
TRAFİK ELEKTRONİK DENETLEME SİSTEMİ (TEDES) NEDİR?26 Kasım 2015
BAŞKAN BAKICI: “İYİ Kİ, ÖĞRETMEN OLMUŞUM”25 Kasım 2015
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliği Basın Açıklması24 Kasım 2015
Eğitim Sen Selçuk" ​5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!"05 Ekim 2015
DERS ZİLİ ÇALDI28 Eylül 2015
Engeller bir bir kalkıyor10 Temmuz 2015
ÖĞRETMENEVİNDEN ÜNİVERSİTEYE ATAMA04 Temmuz 2015
SELÇUK'TA YETKİLİ SENDİKA EĞİTİM SEN OLDU16 Mayıs 2015
Haydi 1 MAYISA!30 Nisan 2015
“SELÇUK’TA EL ELE GÜZEL GÜNLERE”21 Nisan 2015
Eğitim Senden Zorunlu Rotasyon Basın Açıklaması‏19 Nisan 2015
EĞİTİM SEN SELÇUK TEMSİLCİLİĞİ KÖY ENSTİTÜLERİNİN 75. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI19 Nisan 2015
ÜNİVERSİTE AÇILIŞA HAZIRLANIYOR18 Nisan 2015
EĞİTİM SEN "Köy Enstitüleri'nin 75. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun!" 16 Nisan 2015
Eğitimcilerden Ortak Basın Açıklması06 Nisan 2015
Eğitim Sen Selçuk Temsilciliğinden Baş sağlığı04 Nisan 2015
Ünlü Şair ve Yazar Cezmi ERSÖZ Selçuk'ta Büyük Usta Yaşar KEMAL'i Anlattı04 Nisan 2015
SELÇUK'TA ŞİDDET GÖREN KADINLAR İÇİN FİDAN DİKİLDİ03 Mart 2015
ÇYDD Selçuk Olağan Kongresi Yapıldı VİDEO HABER13 Şubat 2015

                      SELÇUK HAVA DURUMU
  IZMIR

VİDEOLAR
 
 
..


 


 
             
                  
     
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası | Künye
CH