Hemşehrimiz Hayko Cepkin: Kazansanız dahi muhalif kalacağım

05 Mayıs 2023
0 Haber Yorum
Hemşehrimiz Hayko Cepkin: Kazansanız dahi muhalif kalacağım

 

Hayko Cepkin sosyal medya hesabından cumhurbaşkanlığı seçiminde Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceğini açıkladı. "Bir oyum Kılıçdaroğlu'na. Bir oyum CHP, TİP ya da İYİ Parti'ye" diyen sanatçı muhalefete de seslendi: "Kazansanız dahi muhalif kalacağım. Çünkü sahnede olmak, sanatçı olmak bunu gerektirir.

Hayko Cepkin, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı Seçimi’nde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini duyurdu.

Cepkin, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

* Yasaklanan festivalleri, kaderine terk edilen, kapanan tiyatroları, salonları, intihar eden müzisyenleri, hâlâ düzeltilmeyen saat yasaklarını, yapılamaz hale gelen üniversite şenliklerini ve nicelerini görmezden gelip, yapılan sahnelere minnet bekleyen, izin verdiklerine nimet gözü ile bakılmasını isteyenlere…

* Parti adı zikretmeksizin kararsız seçmenin kararını verip gereğini yapmasını belirttim. Mis gibi etik bir açıklama. Çünkü şükür ki ‘her kesimden sevilen’ ve muhalif çizgisi de bilinen birisiyim. Madem söylediklerim manipüle ediliyor o halde daha net olayım.

“BİR OYUM KILIÇDAROĞLU’NA”

* Bir oyum Kılıçdaroğlu’na. Bir oyum CHP, TİP ya da İYİ Parti. Bu seçim önemli bir dönemeçtir. Bu da net.

* Muhalefete de şunu belirteyim. Bu seçim kaybedilir ise bu kez karşılarındaki en büyük muhalif olarak yerimi alacağımı da arz ederim. Çünkü başarısızlığa ya da hayal kırıklıklarına artık tahammülümüz kalmamıştır. Kazansanız dahi muhalif kalacağım. Çünkü sahnede olmak, sanatçı olmak bunu gerektirir.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.