Selçuk AKUT Temsilciliği 1. Yaşını Kutladı

20 Mart 2023
0 Haber Yorum
Selçuk AKUT Temsilciliği 1. Yaşını Kutladı

19.03.2022 Tarihinde Efes Selçuk’ta Temsilciliği Açılan AKUT Arama Kurtarma Derneği Selçuk temsilciği birinci kuruluş yılını Pamucak restoranda bir araya gelerek kutladı.

Yüzde yüz gönüllük esasına göre işleyişine devam eden AKUT, başta Selçuk ve civarındaki doğal afetlerde Arama ve Kurtarma faaliyetlerini sürdürmekte. Acil İhtiyaca göre ülkenin tüm yerlerine ve uluslararası kurtarmalara katılım sağlamakta.



En son Hatay depremine gönüllü olarak giden ekip, yeni kurulmuş olmasına rağmen deprem bölesinde birçok canın kurtarılmasını sağlamıştır. Efes Selçuk Belediyesi ile sorumluluk protokollüde imzalayan temsilcilik, Efes Selçuk Belediyesi sorumluluk alanında meydana gelebilecek doğal afetler, kurtarma operasyonları, eğitimler ve tatbikatlarda kurumlar ile birlikte hareket ederek vatandaşlarımızın kurtarılmasına destek vermektedir.

Arama kurtarmanın yanında derneğin en önemli görevlerinden birinin de, toplumu afetlere karşı bilinçlendirmek olduğunu söyleyen AKUT Selçuk Ekip Lideri Dr. Tunç Tuncer Selçuk ve Torbalı İlçesinde Afet Bilinçlendirme Seminerleri verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini belirterek. Afetlere karşı vatandaşlarımız ne kadar bilinçlenir ve afetlerde ne yapması gerektiklerini bilirse can kaybı sayılarının da oka dar çok düşeceğini söyledi. Tuncer AKUT Selçuk ekibine katılmak isteyen gönüllüleri de aralarına beklediklerini söyledi.

AKUT Arama Kurtarma Derneği Katılım Linki: https://portal.akut.org.tr/basvuru



 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*



(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.