​AVRUPA PLAJ VOLEYBOLU ŞAMPİYONASI EFES SELÇUK’TA BAŞLADI

14 Temmuz 2022
0 Haber Yorum
EFES SELÇUK PAMUCAK SAHİLİ’NDE U20 HEYECANIU20 Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası Efes Selçuk Pamucak Sahili’nde başladı. 14- 17 Temmuz tarihleri arasında sürecek organizasyonun ilk günü takımların mücadelesi ile start aldı.

Bu yıl bir kez daha Efes Selçuk’ta düzenlenen Plaj Voleybolu Avrupa Şampiyonası kentin tanıtımına katkı sağlıyor. Önemli spor organizasyonları ve kültür sanat etkinliklerinin merkezi olan Efes Selçuk Pamucak Sahili’nde Avrupa’nın en iyi U20 oyuncuları mücadele edecek.

Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu işbirliğiyle düzenlenen şampiyonaya Türkiye de ev sahibi ülke olarak 3 erkek 1 kadın voleybol takımı olmak üzere toplam dört takımla katılıyor.

35 ÜLKEDEN 64 TAKIM PAMUCAK’TA

Organizasyon sorumlusu Gürsel Yeşiltaş,  iki yıl önce Pamucak Sahili’nde düzenlenen 18 yaş altı ve 22 yaş altı Avrupa Şampiyonalarına değinerek; “Yeniden bir Avrupa Plaj Voleybolu şampiyonası ile Pamucak Plajı’nda olmak bizim için büyük mutluluk. Yeniden Pamucak diyorum ben.  Takımlarımızın hazırlıkları beş altı gün öncesinde başladı. Biz turnuvamıza ana tablo maçları ile başlamış olduk. 35’e yakın ülkeden 32 kadın, 32 erkek takımının katılımıyla Pazar gününe kadar mücadele edeceğiz. Biz de ev sahibi ülke olarak 4 takımla katılıyoruz. Gençlerimizin uluslararası bir organizasyonda yer alarak onları olimpiyatlara hazırlamayı amaçlıyoruz” dedi.


Bütün voleybol severleri Pamucak Sahili’ne davet eden Yeşiltaş; “ Bu organizasyonda bize ev sahipliği yapan Selçuk Belediyesi’ne, çalışanlarına, Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e, Türkiye Voleybol Federasyonu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.
TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş organizasyona geniş bir katılım sağlandığını belirterek; “Selçuk’ta U20 Avrupa Plaj Voleybolu Şampiyonası’nı gerçekleştiriyoruz. Biz Türkiye Voleybol Federasyonu olarak daha çok denetleme ve gözetleme görevimizi sürdürüyoruz. Bu turnuvanın gerçekleşmesine katkı sunan İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüze, Selçuk Belediye’ne federasyonumuz ve plaj voleybolu severler adına teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.