EFES SELÇUK’TA KAHVEHANELERE KİTAP KÖŞESİ

30 Mart 2023
0 Haber Yorum
EFES SELÇUK’TA KÜTÜPHANE HAFTASI DOLU DOLU GEÇİYOR


Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi 59. Kütüphane Haftası nedeniyle hafta boyu kent genelinde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Etkinlikler kapsamında ilk olarak kentteki kahvehanelerde kitap köşeleri kurularak kitap hediye edildi.
Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde 59. Kütüphane Haftası etkinliklerinin ilk günü “Kütüphanede Oyun Oynuyoruz”, “Kütüphanede Müzik Var” etkinlikleri ile geçti.  “Kütüphanede Müzik Var” etkinliğinde Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi müzik eğitmenlerinden Bahadır Varvar eşliğinde müzik derslerine katılan öğrenciler muhteşem bir performans sundular.

YARATICI DRAMAYA YOĞUN İLGİ
Etkinliklerin ikinci ve üçüncü günlerinde 7- 10 ve 10- 14 yaş grubu çocuklara yönelik yaratıcı drama çalışmaları düzenlendi. Çocuklara yaratıcı drama çalışmalarıyla kitap sevgisi ve kitap okuma bilincinin yanı sıra sosyal beceriler de kazandırıldı. Öğrenciler ve velilerin yaratıcı drama çalışmalarının devam etmesi yönünde talebi de oldu.
Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde 59. Kütüphane Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler zekâ oyunları, yaratıcı drama atölyesi ve Çocuk Ritim Grubu’nun konseriyle devam edecek.

MÜZİK, ENSTRÜMAN VE DİL KURSLARI
Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nin kütüphanesinde bulunan 21438 kitap ile her yaştan 3191 üyeye kitap okuma olanağı sunuluyor. Müzik eğitmenleri tarafından verilen enstrüman kurslarına 200’ün üzerinde kursiyer katılıyor. Düzenlenen Yunanca, İtalyanca ve Arnavutça kurslarıyla Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi Efes Selçukluları dünya dilleri ile buluşturuyor.

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde ayrıca öğrenciler hafta içi her gün saat 21.00’e kadar, Cumartesi günleri de 10.00- 15.00 saatleri arasında ders çalışabiliyor. Ders çalışan öğrencilere ücretsiz wi-fi olanağı sunuluyor.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.