Başkan Sengel’den kongreye damga vuran konuşma

04 Ocak 2020
1 Haber Yorum
CHP Selçuk İlçe Kongresine katılan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, tek aday ve mevcut başkan olan Mehmet Karanfil’e teşekkürlerini sunarak, “Bana belediye başkanlığımda babalık yaptığı çoktur. Ona sonsuz şükranlarımı sunarım” dedi.

CHP Selçuk İlçe Kongresi son sürat devam ederken kongreye Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in konuşması damga vurdu. İller Bankası’nın kıdem tazminatları için kredi vermediğini söyleyen Ceritoğlu, “Herkes bilsin, İller Bankası kredimizi çekiyoruz geri, kusura bakmayın dedik. Çünkü sizi siyasete yem etmek istemediğimiz için ben ödüyorum, Çarşamba günü hepsi hesaplarında olacak” ifadelerini kullandı.

“BEN CHP’NİN DİSİPLİNİ NEDİR ÇOK İYİ BİLİRİM”
CHP’nin 31 Mart’ta elde edilen başarısı hakkında konuşan Efes Selçuk Belediye Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “31 Mart’ta Adalet ve Kalkınma Partisinden aldıysak ezici güçle CHP’si Türkiye Cumhuriyeti’nde iktidar yapmaktır. Bütün hissettiğim her şeyi kalbime hep gömdüm, gömmeye de devam edeceğim. Ben başkalarına prim vermek için siyaset yapmayacağım. Çünkü ben siyasetin çok uzun soluklu olduğunu inananlardanım. Siyasetin sakinlik ve sükunet ile yapılması gereken bir noktada olduğuna inananlardanım. Son zamanlarda, “Başkan neden açıklama yapmıyor?” dediği birçok konuda da sessizliğimi korumaya devam ederim. Herkes şunu bilsin ki, ben CHP’nin disiplini nedir çok iyi bilirim. O disipline etik kaideye ve her şeyden önce üyenin üzerine düşen görevlerin neler olduğunu bildiğim saygım ve o noktada ki güvenim nedeniyle sessizliğimi koruyorum. Bana verdiğiniz destek içinde teşekkür ediyorum” diye konuştu.“HER ADIMIMIZI 20 KEZ KONTROL ETTİRİYORUZ”
Verilen her kararı 20 kez kontrol ettirdiğini dile getiren Sengel, “Bana güvendiğinizi biliyorum, bilin ki her yaptığım iş ve işlemde hele ki şimdi sizin merak ettiğiniz birçok konuya dair, başta ilçe örgütüm ve başkan ve yöneticilerim olmak üzere meclis üyelerimle birlikte istişare ederek, geçmişteki meclis üyelerimizin de desteğini alarak her adımımızı 20 kez kontrol ettiriyoruz. Birçok kişi, “Bir daha Selçuk, Adalet ve Kalkınma Partisine kaptırılmasın” dediler, işte bunun için böyle didik didik ediyorum. O yüzden attığım her adımı çok sağlam atıyorum. Bu ilçenin her milimetrekaresi benim için çok kıymetlidir. Bu kente dair yapacaklarımız ve hedeflerimizin ne olduğunu 5 hedef 50 proje içerisinde gösterdik. Bu kentin içinde huzur, birlik ve beraberlik olsun, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmasın istiyoruz. Sessizliğimi çok merak ettiğinizi bildiğim işin şunu söylüyorum. Her milimetrekaresine önem veriyorum ve bütün her şeyi, danışarak ve bir arada olarak yapıyoruz. O yüzden bize güvenin, Tacettin vekilimin dediği gibi belediye başkanlarına çok işi düşüyor, gerçekten de çok iş düşüyor, meclis üyelerine de çok işi düşüyor, il başkan ve yöneticilerine, milletvekillerine çok iş düşüyor. Biz hep beraber hareket ettiğimiz sürece kentleri korumaya devam edeceğiz, edemeyeceğimizi düşündüğümde de benden bu kadar demeyi de bilirim” şeklinde konuştu.“TÜRKİYE’DE EN ÇOK KESİNLEŞEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM”
Çok zor bir aday adaylık süreci geçirdiğini söyleyen Başkan Sengel, “Oluyor böyle şeyler sadece bizim partiye de özgü değil, ama biz daha demokrat bir partiyiz, daha çok konuşulan bir partiyiz. Evet ben belediye başkanı aday olarak belirlenme noktasında ciddi zorluklar atlatıldı. Hatta Genel Merkezin de başına az gelmiştir. Ben herhalde Türkiye’de en çok kesinleşen belediye başkan adayıyım. 2 ya da 3 kez kesinleştim. Adaylık süresi diyorsanız ayrı bir şekilde zorluklarla geçti. Ancak aday belirlenmem zaten çok geç olmuştu. Sonrasında koşarak ilçe başkanına gitmek istedim, o soğuk duvarlar varsa da yıkılsın istenmiştim. Ama benim kesinleşmediğim söylendi, sonrasında da kadın gençlik kolları istifa etti. Ama olsun partili olduklarından emin olduğum arkadaşlarım” dedi.

“BU SEÇİMİN KAZANANLARINDAN VE KAZANDIRANLARINDAN BİRİDİR”
Konuşması sırasında gözleri dolan Başkan Ceritoğlu şu ifadeleri kullandı:
 “Ama o anda evindeki çocuğunu, eşini ve her türlü işini bir kenara itip tek telefonumla, “Sana ihtiyacım var abi lütfen beni yalnız bırakma” deyip de yanıma koşan Mehmet Karanfil’e kocaman alkış. Bu seçimin kazananlarından ve kazandıranlarından biridir. Bana 2 dönemlik meclis üyeliğinde çok şey öğretti, bana bu belediye başkanlığında da babalık yaptığı çoktur. Ona sonsuz şükranlarımı sunarım. Tek telefonla gelip ben el uzatırım uzattığım eli tutup da havaya kaldıran tüm yönetim kurulu üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum.”


“KUL SIKIŞMADIĞINDA HIZIR YETİŞMEZMİŞ”

Her zaman çok konuşmaktan değil de çok çalışmaktan yana olduğunu belirten Başkan Sengel, “Biz eleştirilerimizi ya da bütün her şeyi kapalı kapılar arkasında yaparız, oturur konuşuruz, konuşabilen insanlarız. Akılı ve bilimi önümüze koyabilen insanlarız. Ben hiçbir zaman çok konuşmayı değil, çok çalışmayı sevdim. O sosyal medyada çok konuşanlar var ya, partimizde olmayıp da karşı tarafta olanlar, onlar önce kendi partilerine bakacaklar. Biz kendi partimiz içerisinde her şeyi çözeriz. Onlar kendilerine ve partilerine bakacaklar. Biz ne zorluklarla geldik, biz bunu konuşalım. Çılgın borçlara geldik, 78 milyonlara yakın borçlara geldik. Ama Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi mızmızlanmak yok, biz biliyorduk bu işin böyle olduğunu zaten. Biz nasıl çözeceğimize bakıyoruz. Yılmayıp daha da dik durup çözüm üretmeye odaklanıyoruz, İŞKUR’u elimizden mi alıyorlar, kul sıkışmadığında Hızır yetişmezmiş gidip, ceza infaz kurumu ile anlaşıp 70 kişi getiriyoruz” dedi.

İLLER BANKASI KIDEM TAZMİNATLARI İÇİN KREDİ VERMEDİ
İller Bankası ile yaşadıkları durum hakkında konuşan Sengel, “İller bankasına müracaatımızı yaptık 20-22 kişi emekli olma kararı verdi, müracaatımızı yaptık, 5 ay çalmadığım kapı kalmadı. Ben beklerim sıkıntı yok, ama 20-30 yılını vermiş bir adama bu eziyet yapılmaz. 120 bin liralık paraya ihtiyacı var, oğlunu evlendirecek, bu eziyete değmez dedik. Herkes bilsin, İller Bankası kredimizi çekiyoruz geri, kusura bakmayın dedik. Çünkü sizi siyasete yem etmek istemediğimiz için ben ödüyorum, Çarşamba günü hepsi hesaplarında olacak. 7 ilkeyi büyütüp ilk odasına asan insanım, ben orada olayım ya da olmayayım bir daha ki seçimlerde CHP bir önceki seçimde oyunu alamadıklarının da oyunu alacak, sizlere söz veriyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel konuşmasını şu sözleriyle sonlandırdı:“Genel Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum, o kadar kargaşada bana güvendiği ve el uzattığı için. İl Başkanlığımıza sonsuz teşekkür ediyorum, yönetimi ile birlikte belediye başkan adayımız sensin dediği için. Çok çalıştık, meclis üyelerimizle, sokak gönüllülerimizle… Bizim yönetimimiz son 30 gün atandı, biz 3 hafta yönetimsizdik. Ne yapacağımızı bilemedik, ama bir baktık partinin içi partililerimizle ve CHP’nin tekrar iktidar olmasını isteyenlerle doluydu. Selçuk Halkı sokak gönüllüleri diye bir şey kurdu ve onlar gece gündüz çalıştı, yönetim atanmadan zaten bütün bürokratik işlemleri bitirmişti. Size sadece şunu söylüyorum sükunetimizi, sakinliğimizi, bir arada nasıl durulacağına dair sözlerimizi unutmayın, araya nifak tohumları sokmaya çalışanlar olacak, facebook, instagrama kanmayın, hepinizde telefonum var, arayın, gelin. O sosyal medyadaki aldatıcı eylemlere sözlere kanmayın, çünkü ben nasıl geldiysem öyle devam edeceğim. Çünkü ben halktan korkmuyorum, çünkü ben partilimden asla korkmuyorum.” dedi.

Mevlüt DAĞDEVİREN 

 

Yorumlar(1)
  selma:
[04.01.2020 - 20:12]  
helal olsun sana büyük başkan.seni milletvekili olarak görmek isteriz.Sna kötülk etmek isteyen hazımsızları ALLAHA havale et.Sen altınsın bizim için.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.