BAHARI MÜJDELEYEN MART HOŞ GELDİN

06 Mart 2023 - 346 okunma
 
Topraklar yırtıldı, sarsıldı iller,
Enkaz altında, naçar kaldı eller,
Gözlere yaş doldu, tutuldu diller,
Beklerken cemreyi, ateş düştü cannn.
Şubat ayı tüm ülkemizi yasa boğdu ve bizi acılar içinde bırakıp gitti. Umarım ki, yeni gelecek olan MART ayımız Cemreyi toprağı bıraktığı gibi bize taptaze umutlarla yaralarımızı saracak bir bahar getirir. Günlerdir televizyonlarda ağlayan çırpınan yardım bekleyen canlarımızı izliyoruz. İçimiz kan ağlıyor.
Ağlayın analar… Ağlayın babalar… Ağlayın ağlayın çocuklar ağlayabildiğiniz kadar. Dökülsün gözlerinizdeki nem dolu bulutlar. Sözler kalemlerden sicim gibi yağarken nasıl ağlamasın söyleyin o nemli gözler.
Biter mi, yiğidine ağlayanlar,
Var oldukça bizde, ders almayanlar,
Yıkık evlerden, çıkarken dumanlar,
Ateş, düştüğü yeri yakarmış cannn.
Güzel memleketimin her köşesinden yedisinden yetmişine bütün fertlerimiz neyi var neyi yok paylaşmak için koşturuyor. Hele küçücük yavrularımız kumbaralarını kırıyor, harçlıklarını ayırıyor. Duygu dolu anlarda yaşatıyorlar bizlere. İlçemizde de kaymakamlık, Belediyemiz, Sivil toplum kuruluşları vatandaşlarımız seferber olmuş. Maddi ve manevi destek olmak için var güçleriyle çalışıyorlar. Gönüllü çalışanlarımız bizzat bu deprem bölgesine koşarak yaralı yüreklere merhem oluyorlar.
Gündüzün ömrü doğu ile batı,
Unutmaz canlarım 6 Şubat’ı,
Faylar üstünde bırakın çok katı,
Bilim yaralara, merhem olsun cannn.
Depremler kader olamamalı derim hep. Akıllanmıyoruz ve bilime dayanmıyoruz nedense. Ovalar ve dereler amacı dışında binalara dönüşüyor. Bizlerde bu yapılaşmaya vatandaşlar olarak
katkı koyuyoruz düşünmeden. İşin aslı alfabemizde ki harfler gibi suçluyuz A’ Z’ ye kadar. Umarım 6. Şubat’ tan sonra bunlar sona erer. Yoksa çok bedel ödemeye devam ederiz ağlaya ağlaya millet olarak.
İmza atan beyler, beton döken ve demir bağlayan ustam bina yapan müteahhitlerim, mimarlarım, mühendislerim ne olur 6 Şubat’ ı unutmayın.
 
DERSİMİZ: SOSYAL BİLGİLER
KONUMUZ: DEPREM. Ne olur dersinize iyi çalışın.
Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu acı günde ilçem adına maddi ve manevi desteğini esirgemeyen ilçe Kaymakamlığına, Belediyemize, Kamu kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunarken baharın müjdeleyen MART ayımıza da hoş geldin diyorum.
Nuri Gökgöz (Toprağın Sesi)
Nuri GÖKGÖZ diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Yazarlar Yazarlar
Selçuk Deprem Toplanma Alanları Selçuk Deprem Toplanma Alanları
İletişim İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.