Türkiye'ye Model Olacak Eğitim Projesi: EĞİTİMHANE

10 Ekim 2020 - 1976 okunma
Bir hizmet düşünün ki fakülteden hocam olan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk’un eğitimin üzerindeki en büyük yük öğretmenler dediği dönemde; salgın hastalık dolayısıyla ekonomik sorunlarla mücadele eden ailelerin eğitim konusundaki belirsizlikler ve imkansızlıklarla boğuştukları sırada; atanamamış öğretmenliklerin mesleklerini yapacakları bir iş bulmaya dair en ufak bir umutlarının olmadığı sırada ilçemiz belediyesi tarafından tüm Türkiye’ye örnek olacak nitelikte olsun.
 
Detayları aşağıda yer alan hizmete destek olmanın tüm Selçukluların görevi olduğunu düşünüyorum.
 
Eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığı; içinden geçtiğimiz salgın hastalık döneminde, ekonomik kriz ve istihdam sorunlarının ortasında kalmış ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve en önemlisi öğrencilerimiz için, Efes Selçuk Belediyesi elini taşın altına koyup hem ailelerimiz için hem atanamayan öğretmenlerimiz için hem de öğrencilerimiz için “Eğitimhane Hizmetleri” adı altında bir projeye imza atıyor.
 
“İşsiz Öğretmen,
Ders Eksiği olan Öğrenci Kalmasın” diye
 
“Efes Selçuk Belediyesi Eğitimhane Hizmetleri” kapsamında, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına ve Türkiye’nin üniversite mezunu işsizlik oranında büyük yer tutan “Atanamayan Öğretmenler”in istihdam sorununun çözümüne katkı sunmak için 8. ve 12. sınıf öğrencilerine seçecekleri derslerden en az biri için, konu eksiklerini tamamlamaları ve öğretmenleri ile soru çözme imkanı bulmaları amacıyla ücretsiz özel ders hizmeti sunuluyor. 
 
Proje kapsamında
Öğrenciler talep ettikleri derslerden en az birinden haftada 1 defa 90 dakika olmak üzere kendi evlerinde öğretmenleriyle ders yapacak.
 
Verilecek dersler, eğitimde birlik ve düzenin sağlanması amacıyla her ders için bir konu anlatımlı kaynak kitap üzerinden yürütülecek. (Örneğin 8. Sınıf Matematik konu anlatımlı LGS hazırlık kitabı final yayıncılık... gibi)
 
Bu kaynağın dışında sonuç odaklı eğitim anlayışı doğrultusunda geçmiş yıllardaki sınavlarda çıkmış soruların konulara göre düzenlenmiş çözümlü soru bankası diğer ders kaynağı olarak kullanılacak.
 
Projenin birinci etabını oluşturan kasım ve aralık aylarında her öğrenci 8 kez ders almış ve seçmiş olduğu dersten 8 ana konu başlığını ders olarak işlemiş ve söz konusu konularla ilgili geçmiş yıllarda çıkmış tüm soruları çözmüş olacak.
 
Projede görev alan öğretmenler “Atanamayan Öğretmenler” olacak.
 
Efes Selçuk merkezinde ya da mahallelerinde ikamet eden veya Efes Selçuk’ta bir okulda eğitim gören ortaokul ve lise 8. ve 12.sınıf öğrencileri Efes Selçuk Belediyesi Eğitimhane Hizmetleri kapsamında verilen özel ders olanağından 31 Ekim Cumartesi gününe kadar Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’ne şahsen ya da velileri aracılığıyla başvurarak yararlanabilecekler.
 
Ayhan ÖZKAYNAK diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Yazarlar Yazarlar
Selçuk Deprem Toplanma Alanları Selçuk Deprem Toplanma Alanları
İletişim İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.