Üzüntü, sıkıntı, stres ve yediğimiz hormonlu gıdalar hastalığa davetiye çıkarıyor

27 Temmuz 2016 - 1992 okunma

İlaçlar sorunlu bölgeyi tedavi ederken diğer yanda bazı rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Gelişen sağlık sektörü her türlü hastalığa çözüm üretirken hastaneler de tıklım tıklım dolu.

DOĞAL BESİN TAKVİYESİ

İnsan sağlığını oldukça olumsuz bir şekilde etkileyen meyve ve sebzelerde kullanılan hormonların, insan sağlığına çok ciddi etkileri bulunmaktadır. Öyle ki, bu etkilerin sonu ölümcül bir hastalık olan kansere kadar gidebilmektedir.

Son yıllarda en çok kanser vakalarına rastlanmakta her ne kadar ilaç tedavisi yapılsa da diğer yanda ilaç değeri olmayan doğal besin takviyesi almak kanser hastalığının çabuk iyileşmesinde büyük rol oynuyor.

 

 

ORGANİK TARIMA GERİ DÖNMELİYİZ

Yediğimiz sebze ve meyvelerin genlerinin değişmesi sonucu yerli tohum kullanımının azaldığı günümüzde, Hibrit tohum yok diyorlar, öyleyse pazardan aldığımız sebze ve meyveler neden sabun gibi eriyip iki günde çöpe gidiyor.

Üretici yetiştirdiği ürünü nakite çevirmek için pazarda halkın tüketimine sunuyor, sunmasına da biz yediklerimizden tat alamaz hale geldik. Yerli tohumdan üretilen kavun ve karpuzun da eski tadı yok, mevsiminde aldığımız meyve sebzeler buzdolabına girdiğinde sirkeye dönüşüyor.Selçuk’a yakın ilçelerde organik pazarlar kurulmaya başlandı…

Bir dönem Selçuk karpuzu Türkiye’de nam yapmıştı. Şimdiki hükümet binasının olduğu yerde her gün karpuz pazarı kuruluyordu. O dönemler Kamyonlarla tarladan gelen karpuzun tadı bir başkaydı. Satış merkezine gelen tüccar önce karpuzun göbeğini yer, sonra karpuzu üreten çiftçiyle pazarlığa tutuşurdu.Artık sağlık hepimiz için çok önemli bir sorun haline geldi.

Kanuni Sultan Süleyman’ın kendisine resmi ziyarette bulunan ecnebi doktorlara söylediği “olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü günümüzde de anlamını sürdürmektedir. Sorunların yaşanmadığı bir Türkiye hepimizin olmazsa olmazı olsun.

Mehmet UYAROĞLU diğer yazıları
x

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Lig FikstürüLig Fikstürü

Piyasalar Piyasalar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Yazarlar Yazarlar
Selçuk Deprem Toplanma Alanları Selçuk Deprem Toplanma Alanları
İletişim İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.